Zaloguj się, aby obserwować  
PJ_MW

FIFA 11 - rewolucja na PC?

920 postów w tym temacie

Co roku, o tej samej porze(przełom września/października) EA wydaje kolejne odsłony swoich "sportówek", wśród nich jest również seria, która co roku przynosi największe dochody - FIFA. Na wszelakich targach(E3, Gamescome) twórcy obiecują gruntowne zmiany, ulepszenia i nowinki względem ubiegłorocznych wersji, niestety po kilku miesiącach ma miejsce bolesne zetknięcie się z rzeczywistością i na wierzch wychodzi to, że oprócz małych, niewidocznych gołych okiem kosmetycznych zmian, uaktualnienia składów i zmiany layoutu nic nowego nie zostało wprowadzone. Ten fakt wydawać się może w porządku dla posiadaczy konsol, bo tam akurat FIFA dzieli i rządzi pozostawiając pod wszystkimi względami konkurencję(z PESem na czele) daleko w tyle. Niestety, patrząc na wersję PCtowe ma się wrażenie, że seria stanęła(najwięcej chyba pod względem graficznym) na edycji z 2006-07 roku i tak naprawdę dostajemy ten sam produkt. Ten fakt jednak może się zmienić po ukazaniu się tegorocznej edycji serii, FIFA 11. Jak może wiecie, niedawno wystartowała otwarta beta FIFA Online, która została stworzona na silniku znanym z poprzednich wersji gry. Myślę, że z tym wydarzeniem EA Sports ostatecznie zerwało już ze starym silnikiem i tworzy najnowszą "Fifkę" od podstaw, z enginem znanym z wersji konsolowych. Moim zdaniem takie przypuszczenia są jak najbardziej prawdopodobne, gdyż EA zapewne nie oddawałaby silnika do gry darmowej, (które prawdopodbnie utrzymywała się będzie jedynie z reklam i mikrotransakcji) na rzecz tej "pełnej". FIFA Online będzie przecież koncentrowała wyłącznie na grze online, który(nie ukrywajmy) jest jednym z najważniejszych trybów całej serii(zarówno na konsolach, jak i na komputerach). Czyli tak na dobrą sprawę wersja sklepowa dodawałaby tylko tryby dla pojedynczego gracza(w które po kilku tygodniach, gdy poznamy już wszystkie bugi i błędy AI w ogóle się nie gra). Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, żeby EA było tak dobroduszne i posunęło się aż tak daleko :). Gra została pokazana już na oficjalnym pokazie w siedzibie EA Vancouver, niestety dziennikarze nie mogą na razie ujawnić żadnych szczegółów dotyczących gry, ta "zasłona milczenia" potrwa do 9 czerwca, kiedy to możemy spodziewać się więcej informacji i prawdopodnie screenów, które pokazywały będą fragmenty rozgrywki. Co wy sądzicie? Czy wreszcie nadszedł ten czas i EA zaskoczy nas zupełnie nowym produktem, niż rok temu, czy to może "obiecanki cacanki", jak co roku? Jestem ciekaw Waszych opinii i komentarzy.

Artykuły na gram.pl:
http://www.gram.pl/news_8QvfGey2_Tworcy_FIFY_11_sluchaja_graczy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...
FIFA 09, FIFA 10 też miały być rewolucją na PC. Nie żartujmy sobie, bez ogródek stwierdźmy: FIFA na PC zawsze ssała i ssać będzie.

I to jest też jeden z powodów, dla którego kupuję w wakacje Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjdzie FIFA do mnie, to ja przyjdę do FIFY :P Mianowicie jeśli w nowej FIFIE na PC nie będzie nowego silnika graficznego z konsol, to kupię sobie, którąś z konsol :P Mam jednak nadzieję, że tym razem na prawdę posłuchają graczy, bo nie chce mieć FIFY 2005 ze zmienionymi cyframi w tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być jednak na rzeczy, skoro w najnowszym CDA będzie aż sześciostronna zapowiedź gry, a Smugg, który na forum opisuje numer czerwcowy napisał: [...]równie dużo przeczytacie o FIFA 11, bo zapowiadają się w niej – szczególnie dla posiadaczy PC – zmiany wręcz rewolucyjne. I nie chodzi o nowe postacie, animacje czy tryby gry. Nie, o coś duuużo większego. Po szczegóły odsyłam do 6 gęsto zadrukowanych stron. Czyżby wreszcie wielka rewolucja na PC miała miejsce właśnie teraz? Mam taką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Jak tylko będzie nowy numer to lecę do kiosków. Jeśli w tym roku uraczą nas nowym silnikiem graficznym to grę kupuję na 1000%. Kurde mam nadzieję, że w tym roku właśnie dostaniemy piekną FIFE, a wtedy PES będzie mógł się schować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 13:34, SongoX napisał:

>/.../
Jak tylko będzie nowy numer to lecę do kiosków. Jeśli w tym roku uraczą nas nowym silnikiem
graficznym to grę kupuję na 1000%. Kurde mam nadzieję, że w tym roku właśnie dostaniemy
piekną FIFE, a wtedy PES będzie mógł się schować :P


Też mam taką nadzieję, a jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 13:56, PJ_MW napisał:

Też mam taką nadzieję, a jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku :)


Ta zapowiedź Sumgglera jest dość intrygująca i sprawia dobre wrażenie :P Albo będzie duży szał radości, albo straszny jęk zawodu. Na razie wszystko zapowiada na tą pierwszą opcje :P Nic tylko pozostaje czekać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 14:02, SongoX napisał:

> Też mam taką nadzieję, a jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Ta zapowiedź Sumgglera jest dość intrygująca i sprawia dobre wrażenie :P Albo będzie
duży szał radości, albo straszny jęk zawodu. Na razie wszystko zapowiada na tą pierwszą
opcje :P Nic tylko pozostaje czekać ;]


Jestem prawie pewien, że to właśnie teraz, zobacz chociażby na stronie CDA przegląd kilku stron, akurat znają się tam pierwsze dwie strony z sześciostronnej zapowiedzi, gdzie wyróżnione jest zdanie : Wreszcie na PC będzie tą samą grą, co na konsolach!, myślę, że to rozwiewa już wszelkie wątpliwości :). Kurde, już się nie mogę doczekać premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 10:47, PJ_MW napisał:

/.../ Wreszcie na PC będzie tą samą grą, co na konsolach!,
myślę, że to rozwiewa już wszelkie wątpliwości :). Kurde, już się nie mogę doczekać premiery.


Nareszcie!!! Powinni zrobić to już dawno, nie mogę się doczekać :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 10:47, PJ_MW napisał:

/.../

FUCK YEA! Premiera tej gry będzie teraz przeze mnie najbardziej oczekiwana. Aż mnie paluchy świerzbią jak sobie pomyśle, że będę mógł grać w tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gram.pl można już zamawiać grę w przedsprzedaży, a co z tym idzie ujawniona została okładka nowej piłki od EA na której widnieje sylwetka Jakuba Błaszczykowskiego. Na razie nie wiadomo jednak, czy jest to już ostateczna okładka, czy tylko taki koncept art i finalna wersja ulegnie zmianie.
Link do newsa: http://www.gram.pl/news_8Q7jGOC2_Jakub_Blaszczykowski_z_Borussii_Dortmund_na_okladce_FIFA_11.html

20100609144646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 15:42, Oblivion2450 napisał:

ciekawe na jaki silnik graficzny zmienią oby nie był jeszcze gorszy


Przecież zapowiadano dla was wersję taką, jak na next-geny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 16:09, matis9988 napisał:

Fifa 11-rewolucja na PC?

Znowu zapowiada się rewolucja, a wychodzi takie nie wiadomo co.



chyba gdyby nie była to rewolucja to by w CDA nie dawali 6 stron zapowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 16:16, Oblivion2450 napisał:

chyba gdyby nie była to rewolucja to by w CDA nie dawali 6 stron zapowiedzi


No i co z tego, że dają 6 stron zapowiedzi?Może później w dni premiery gra będzie też słaba jak FIFA10.Że teraz mówią twórcy, że gra będzie rewolucyjna to nie znaczy, że taka będzie gdy już ukaże się w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 16:23, matis9988 napisał:

> chyba gdyby nie była to rewolucja to by w CDA nie dawali 6 stron zapowiedzi

No i co z tego, że dają 6 stron zapowiedzi?Może później w dni premiery gra będzie też
słaba jak FIFA10.Że teraz mówią twórcy, że gra będzie rewolucyjna to nie znaczy, że taka
będzie gdy już ukaże się w sklepach.



zrozum że owszem tak mówią twórcy lecz mówi tak największa polska gazeta o grach komputerowych.8 stron dali kiedyś na recenzje diablo 2 a teraz 6 stron na zapowiedź Fify.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 16:31, Oblivion2450 napisał:

> > chyba gdyby nie była to rewolucja to by w CDA nie dawali 6 stron zapowiedzi

>
> No i co z tego, że dają 6 stron zapowiedzi?Może później w dni premiery gra będzie
też
> słaba jak FIFA10.Że teraz mówią twórcy, że gra będzie rewolucyjna to nie znaczy,
że taka
> będzie gdy już ukaże się w sklepach.
>


zrozum że owszem tak mówią twórcy lecz mówi tak największa polska gazeta o grach komputerowych.8
stron dali kiedyś na recenzje diablo 2 a teraz 6 stron na zapowiedź Fify.


No i co, że największa?A taki KSGry jak da zapowiedź 6 stronną Fify to nie będzie ważne, bo nie największy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować