Zaloguj się, aby obserwować  
PJ_MW

FIFA 11 - rewolucja na PC?

920 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2011 o 20:56, 97NEO22 napisał:

Cześć
Jak włączyć wibracje pada w FIFIE 11(PC)? Mój kolega ma a nic nie ustawiał. Trzeba mieć
pada z XBoxa 360? Ja mam Saiteka PS2700. Z góry dzięki

Ja mam pada od Xboxa360 i była od razu ;P pewnie w ustawieniach i to nie tylko w tych w grze, trzeba sprawdzić także w tych w menu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz przerzuciłem się na Legendarny i jakoś idzie, choć wiadomo jakie są początki, ale i tak myślałem, że będzie gorzej :P Przydałby się upload składów, choć póki co jest to na razie bezsensu, ponieważ okienko transferowe trwa i kończy się 1 lutego, więc pewnie coś koło tego powinni wrzucić uploada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie fife 11 na Windows 7 i zauważyłem spadki fpsów jak kamera się szybciej przemieszcza. Miał ktoś coś podobnego?
Poza tym wyszedł już ten patch aktualizujący składy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie spadają FPS''y kiedy jest deszczowa pogoda lub pada śnieg. Powinni zająć się tym i dać patcha. Co do składów to pewnie będziemy musieli trochę poczekać. Choć ostatnio sprawdzałem tydzień temu, więc nie wiem czy wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Fifę od jakiegoś czasu, ale potrzebuję jakichś rad. Zacząłem od Zawodowca, ale że kompletnie mi nie szło przerzuciłem się na Początkującego. Bylo ok, po pewnym czasie doszedłem do wprawy i teraz zdarzają mi się całkiem często takie zwycięstwa jak na screenie. Chciałem więc zmienić poziom trudności z powrotem na Zawodowca, ale w pierwszym meczu towarzyskim szło mi fatalnie. Grałem swoim Arsenalem towarzysko z VfB Stuttgart i ledwo zremisowałem 1:1 strzelając gola bodaj w 85 minucie. Przez większość czasu skupiałem się na odpieraniu ataków, samemu co chwile tracąc piłkę przy wyprowadzaniu kontr. Próbowałem skrzydłami, atakiem pozycyjnym, zawsze to samo.

Mój problem polega chyba głównie na tym, że strasznie łatwo przeciwnicy przejmują piłkę, a mi ciężko ją potem odebrać. Kiedy ja atakuję rywala ten przytrzymuje mnie ręką i w sumie bez większych problemów mi ucieka. Ja czasem biegnę, cisnę LB, a ten tylko nogę wysunie i już ma piłkę. WTF? Może po prostu zbytnio przyzwyczaiłem się do PESa 2009, w którym piłka lepiła się do nogi i cała filozofia balansu ciałem itd. była odgrywana automatycznie bez mojego udziału.

Stąd moja prośba o rady. Na Początkującym gra mi się już za łatwo, a na Zawodowcu nie mam większych szans z kimkolwiek. A że prócz Fify chciałbym grać w inne gry, powinna być ona wymagająca, ale jednocześnie pozwolić mi coś osiągnąć. Gra dla samej gry mija się trochę z celem. :P Jakby co, gram Arsenalem w trybie menedżerskim.

A oto wspomniany screen:
http://screenshot.xfire.com/s/110352610-4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się na początku szło mi podobnie. Przegrałem już ok 120 godzin i w końcu zacząłem jakoś sobie radzić. Jeśli chodzi o grę, to przede wszystkim szybkie i różne podania. Także gra skrzydłami, poprzez długie i wysokie przerzucenia piłki na czystą pozycję. W środku pola należy trochę "kombinować podaniami". Czasami można bardzo dobrze rozpracować obronę przeciwnika. Z biegiem czasu sam do wszystkiego dojdziesz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii utrzymania się przy piłce? Od czego to zależy? Muszę przyznać iż strasznie mnie irytuje, gdy po ciężko wypracowanej akcji mój napastnik nagle zostaje w dziecinny sposób ograny przez jakiegoś podrzędnego obrońcę, podczas gdy sam czasem mogę biec przylepiony do przeciwnika przez pół boiska, a i tak go nie wyprzedzę i ten spokojnie poda koledze. A przecież Arsenal to klub z ambicjami na Ligę Mistrzów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy właśnie od zawodnika. Im lepiej gra ciałem tym ma większe szanse na przepchnięcie zawodnika i dojścia do sytuacji bramkowej. Kiedy się pojedynkuje to wciskam wtedy przycisk sprintu i czasami się udaje. A najlepsze sytuacje bramkowe rodzą się podań na dobieg do napastnika/skrzydłowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Gram Arsenalem już bardzo długo. Mogę śmiało powiedzieć, że to najlepszy klub w tej fifie. Po sezonie rozegranym w tym klubie, zgranie jest takie, że bania pęka. Ciśniesz pewnie znaną trójką Arshavin - Persie - Chamakh? Hmm... powiem tak. Chamakh, dobre opanowanie piłki ale słabiutkie strzały i wykończenie akcji. Persie, świetne strzały, bardzo dobre wykończenie akcji ale słaby drybling. To jest typowy "byk" boiskowy z ogromną siłą w nogach. Arshavin, szybki zawodnik, dobre strzały z daleka, dobry drybling, dobre wykończenie. Wszechstronny zawodnik. Jeżeli grasz formacją 4-1-2-1-2 (większość ludzi ową gra) to taki tandem kompletnie się nie sprawdza. Tutaj Musisz postawić na szybkość. Bardzo dobry rozgrywający np. Ronaldinho, Nasri, Kaka, Gerrard, Iniesta, Xavi, Fabregas, masywny, silny zawodnik na atak czyli Persie (lub Berbatov - świetny zawodnik) i mały ale szybki zawodnik jak Robinho, Messi, Walcott. Ronaldinho ma świetne predyspozycje na wysuniętego pomocnika. Piękne strzały z daleka, najlepsze na świecie opanowanie piłki i b.precyzyjna podania to coś czego ten zespół potrzebuje. Persie, tak jak wcześnie napisałem jest solidnym zawodnikiem. Jeżeli uważasz, że najwyższy czas podjąć atak na bramkę rywala przełącz się na ofensywę. Przemyślane prostopadłe podania rozbroją każdą obronę. Jeżeli to nie wychodzi próbuj dryblingu w polu karnym zakończonym strzałem. Ewentualnie wyciągnij piłkę przed pole karne i tam ją rozgrywaj kończąc na kluczowym podaniu lub pięknym strzałem. Jeżeli formacją 4-3-3 to Koniecznie Persie na środku ataku. Po lewej stronie lewonożny Ozil a po prawej Arshavin. Persie jest wysoki więc będzie strzelał głową a do tego ma świetne strzały z volleya. Obrona jest w porządku jednak dobrze by było jak byś sprowadził Maicona i Carvalho - jak się zgrają są nie do przejścia. Szczęsnego i Fabiana wypożyczyć a ściągnąć Neuer''a bądź Lloris''a - Z początku będzie kulawo ale potem będą lepsi od Casillas''a. To chyba tyle. A jeżeli jesteś w sytuacji 1 na 1 a napastnik jest jeszcze przed polem karnym poczekaj aż przekroczy linię. Wtedy zacznij wychodzić bo jeżeli wyjdziesz za wcześnie to Cię najzwyklej w świecie przelobuje. A i nigdy nie graj 3 obrońcami - najgorsza taktyka jaka może być. Ewentualnie jeżeli prowadzisz w meczu 2-0 możesz zmienić taktykę na 3-5-2 wprowadzając ofensywnego pomocnika. To na tyle by było. Ja tak gram na Legendarnym i jest dobrze. Oczywiście przygotuj się na porażki bo choćby nie wiem jaką taktyką grać - wszystkich meczów nie wygrasz. Zawsze trafi się bardzo trudny...
Och zapomniałbym - koniecznie doświadczony zawodnik! Na obronę jeden, na pomoc i atak. Na obronę polecam Roberto Carlosa - odmłodzić go troszkę nie zaszkodzi ;) Na pomoc Ballack, Beckham, Deco, Guti, bądź Edgar Davids - gość jest rewelacyjny. A na atak to van Nisterlooy, Raul, Henry, Milito bądź Adriano...
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdro :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 21:43, JayL napisał:

Stąd moja prośba o rady. Na Początkującym gra mi się już za łatwo, a na Zawodowcu nie
mam większych szans z kimkolwiek.

Zaczynałem od Zawodowca i jak tylko wygrałem mecz 2 bramkami to już zmieniałem na wyższy level, z Klasą światową podobnie, jak mi się odblokował Legendarny to zacząłem grać na nim, potem jeszcze zwiększyłem sobie tempo gry na szybkie i dopiero wtedy grałem cały sezon.

Długo grając na niższym poziomie, niczego się nie uczysz a bramki zdobywasz tylko po wyuczonych akcjach, często niesprawdzających się na wyższym levelu, także czym prędzej zmień na cięższy poziom.

Ustawienie gry - chyba najlepsze 4-1-2-1-2 - grając taką formacją masz możliwość wymiany szybkich podań w środku pola, co zapewnia ci utrzymanie piłki - oczywiście to nawet nie połowa sukcesu, ile razy miałem że na Legendarnym 57-60% byłem przy piłce a tu mi z kontry bramkę walnęli i przegrywałem 0:1 ;( ale na pewno łatwiej coś tam skonstruować będąc tyle przy piłce i nie musisz ciągle biegać za rywalem - co jest irytujące.

Dobrym rozwiązaniem jest przypisanie defensywnemu pomocnikowi krycie najbardziej wysuniętego napastnika rywali, w razie bronienia masz zawsze jeszcze jednego stopera, a przy akcjach ofensywnych możesz nim rozegrać też piłkę, nie wiem jak w przypadku innych ustawień ale w 4-1-2-1-2 to się sprawdza.

Akcje - skrzydłami i nawet te precyzyjne dośrodkowania na głowę często nie dochodzą do celu przyznam że to nie jest patent na tą fifę, owszem zdarzy się że strzelimy gola ale ja grając Lechem, na najwyższym poziomie rzadko strzelam po takich akcjach, większość wyłapuje bramkarz albo wybija obrona - zawsze jest możliwość dobicia ale rzadko. Skrzydłowym lepiej biegnąć jak najbardziej w stronę bramki, dobiec do linii końcowej i dograć trochę do tyłu na środek pola karnego dołem i rąbnąć z pierwszej bramkę obok zaskoczonego bramkarza.

Patent na tą fife to na pewno piłki na wolne pole, szybki napastnik czy skrzydłowy i masz mnóstwo sytuacji 1 na 1. Najlepiej (ta akcja sprawdza się na Zawodowcu i na Klasie Światowej, większą wprawę potrzebna na Legendarnym) - podajesz piłkę jednemu z 2 napastników schodzisz nim z piłką w stronę drugiego napadziora, jeśli ten nie zacznie uciekać na skrzydło, a ruszy zamienić się z tobą pozycją podajesz mu między zdezorientowanymi obrońcami i koleś leci sam na bramkę, bez asysty obrony, oczywiście trzeba uważać na spalonego.. to chyba najbardziej mało kreatywna a bardzo skuteczna akcja jaka może być :D

Jeśli na wyższym poziomie ciężko ci odebrać piłkę to lepiej cofnąć się i zacząć rozegranie od nowa, a nie tracić piłę i walczyć o jej odzyskanie.

Jeśli chcąc odebrać piłkę często biegniesz koło kolesia i mu tej piłki nie możesz odebrać to znaczy że powinieneś jeszcze raz nacisnąć przycisk odbioru bo może twój obrońca nie załapał - oczywiście to zależy jakiego masz obrońce, ja grając np. w polskiej lidze Lechem wbijałem się barem Arboledy i praktycznie każda piłka była moja, nawet nie wciskając przycisku odbioru i to bez faulu ;P

Ważne by odpowiednio wychodzić z bramki, za szybko to napastnik strzeli z podcinki za późno koleś strzeli za nim do niego podbiegniesz i bramkarz nawet nie zareaguje na jego strzał. Kolega wyżej coś tam pisał o przekroczeniu przez napastnika linii ja tam na to nie patrze robię to na czuja i czasem mnie próbuje przelobować czasem nie, kiedyś jak mi się taki urwał obronie to i sfaulowałem go poza polem karnym moim bramkarzem i żółtą tylko dostałem ;D Jak uciekło ci dwóch napastników to już nawet nie ma co wychodzić golkiperem, bo cię rozpykają.

Dobrze też można rozegrać kontry z rożnych, zazwyczaj tylko jeden z twoich zostaje z przodu, dlatego jeśli masz możliwość ruszenia się którymś z bocznych sektorów (zazwyczaj to jest któryś ze skrzydłowych) to leć nim do przodu ile możesz, potem gdy zaczną wykonywać rzut rożny i tak komp zmieni cię na zawodnika w polu karnym, a przy odrobinie szczęścia wybita piłka trafi to tego którym biegłeś przez moment i nim oraz tym który normalnie jest z przodu masz szanse rozegrać zabójczą kontrę z piłką na wolne pole.

Podsumowując szybkie podania i piłki na wolne pole - to podstawa dla początkującego, jak to ci będzie wychodzić to dasz radę, i będziesz mógł kombinować z dryblingiem itp.

Przyznam że już potrafię wygrać wszystkie trofea na Legendarnym i to z każdym rywalem moim Leszkiem - oczywiście bez transferów się nie obyło ;) ale takich piłkarzy mam w granicach poziomu 70-parę i mi styknie. Na Legendarnym przeszedłem też sezon Be A Pro gdzie miałem okazję zobaczyć jak dane parametry wpływają na grę zawodnika. Zdarzyło mi się w tym trybie, że zrobiłem taką kontre po rożnym -> przebiegłem całe boisku i wbiegłem do bramki, bo ich bramkarz wcześniej ruszył pod moje pole karne i nie zdążył już wrócić :D

Ogólnie w fife gram teraz tylko ze znajomymi przy piwku ;D bo już wygrałem tam praktycznie wszystko, przyznam jednak że po przerwie w graniu zdarza mi się przegrać nawet dobrą drużyną z jakimś cieniasem na Legendarnym, a już z dobrym teamem to stracić nawet 5 bramek :D gdzies dwa mecze muszę sobie rozegrać zanim wejdę znów wprawę.
Rozgrywka z prawdziwym graczem to już co innego, niż z komputerem, moim zdaniem to dopiero frajda :D i dopiero tam miałem do czynienia z pięknymi meczami, bramkami w ostatnich minutach, prawdziwej wymianie ciosów(w trybie singiel albo ty sadzisz 3-4 bramki albo rywal z tobą pojedzie, a ty mimo słupków, poprzeczek bramki nie trafisz) po niezapomnianych akcjach - emocjach takich jak ten w finale LM pomiędzy Milanem i Liverpoolem. Także pograj sobie ze znajomymi przy jednym kompie, a radość z grania będzie ogromna, a w trybie dla pojedynczego gracza też znajdziesz zabawę by się podszkolić przed sparingami ze znajomymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do odbioru piłki to zamiast klikać dany przycisk polecam go przytrzymać. Dużo skuteczniejsze. no i nie trzeba strzałkami operować, bo zawodnik sam biegnie za posiadaczem piłki. A jak przeciwnik podaje/strzela to sterowany piłkarz stara się zablokować ów podanie/strzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hohoho... właśnie o to mi chodziło.

Czarek188 - Huh, ze sprowadzeniem takiej ilości zawodników będzie zapewne problem. Nie gram w Fifę aż tak dużo, więc jeśli uda mi się chociaż kilku z wymienionych przez Ciebie piłkarzy kupić, będzie ok. Póki co jednak ograniczam się do uzupełniania rezerwy sprzedając jednocześnie ludzi, którzy nie są mi na nic potrzebni. A właśnie - można kupować piłkarzy, którzy nie są na liście transferowej?

Co do mojej taktyki - sam gram standardowym 4-3-3, na środku Bendtner/Chamakch, na skrzydłach cały czas rotacje, ale najczęściej z jednej strony lata Van Persie, a z drugiej Arshavin. Po prostu ustawiam wszystkich tam, gdzie wg. statystyk najlepiej się czują, przy czym Persie zazwyczaj ląduje w miejscu, w którym brakuje mi zawodnika, bo na każdej pozycji sprawdza się wyśmienicie. Zresztą grając na skrzydle ostatnio strzelił mi dwie bramki. W kwestii wychodzenia bramkarzem, szczerze mówiąc jeszcze nigdy nawet nie przejmowałem nad nim kontroli - na Zawodowcu zazwyczaj sobie radzi, zresztą rzadko dopuszczam do 1 vs 1 [ale zagrałem na tym poziomie dopiero 4 mecze oprócz tego feralnego z VfB].

Ogólnie po początkowym odbiciu się jakoś mi idzie - raz wygrałem 2:0, raz 3:1, reszty wyników nie pamiętam, ale jakoś wygrywam. Póki co jednak wolę nie zwiększać, gdyż sytuacji mam mało, a i poziom przeciwników nie jest zbyt wysoki, mam sam początek sezonu.

Paoro

Zdążyłem już odkryć, że na Zawodowcu centry się zupełnie nie sprawdzają. :P Na Początkującym można jeszcze wrzucać - w końcu ma się co najmniej kilkanaście sytuacji na mecz, więc szansa że w końcu się trafi jest spora. W innych przypadkach rzeczywiście zazwyczaj albo podanie jest niecelne, albo strzelający fatalnie pudłuje.

Podania na wolne pole ćwiczę, ale póki co kiepsko mi wychodzą. Po ziemi często idą wprost pod nogi przeciwnika (czasem są zagrane po prostu za słabo do przodu, czasem z kolei za mocno), lobować w ogóle nie potrafię - albo trafiam w przeciwnika albo piłka leci o wiele za daleko, a czasem aż się prosi o lekkie podanie górą.

Ogólnie zaczynam teraz próbować więcej grać podaniami, dzięki czemu jakoś udaje się wyprowadzić zawodnika na pozycję. Na bardziej zaawansowane taktyki przyjdzie czas dopiero jak nauczę się zawsze robić dokładnie to, co chcę, póki co jest na to chyba za wcześnie, acz dzięki za rady. ;)

Ecko09

Ba, od zawsze tak robię. ;) Tylko nie mogę przemóc ciągłego ciśnięcia gałki pada, co może trochę wpływa na nieskuteczność zawodników, nie wiem... Chociaż w sumie ostatnio odbierają jakoś lepiej. Szczególnie dobrze spisuje się Diaby, który jeszcze nigdy nie zawalił sprawy i szybko kiwa każdego.

EDIT: Jeszcze jedno pytanie - na które składy wpływają patche aktualizujące? Jeśli gram w trybie menedżerskim to też będą rotacje, czy wszystko będzie się toczyć nadal tak, jak dotąd, zgodnie z "historią" napisaną wg gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A właśnie - można kupować

Dnia 06.02.2011 o 20:34, JayL napisał:

piłkarzy, którzy nie są na liście transferowej?


Można, wchodzisz w rynek transferowy i tam na dole masz wyszukaj lub szukaj.

Dnia 06.02.2011 o 20:34, JayL napisał:


EDIT: Jeszcze jedno pytanie - na które składy wpływają patche aktualizujące? Jeśli gram
w trybie menedżerskim to też będą rotacje, czy wszystko będzie się toczyć nadal tak,
jak dotąd, zgodnie z "historią" napisaną wg gry?



W trybie menedżerskim nie będzie zmian związanych z patchem aktualizującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja umiem tylko zrobić ''ręce w górę'' - obydwie, lewa, prawa i ''samolocik'' :P
Ale możesz wszystkie kombinacje zobaczyć gdzieś w ustawieniach w FIF''ie z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 15:48, Ecko09 napisał:

Wie ktoś jak się robi cieszynki na klawiaturze?


Na klawiaturze numerycznej. Czasami też robię kombinacje, czyli naciskam "Q" i któryś z klawiszy numerycznych. Można ich używać także podczas dryblingu i robić sztuczki, poprzez naciśnięcie CTRL + 2/4/6/8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 16:34, SongoX napisał:

>


Na klawiaturze numerycznej każdy klawisz to jakaś cieszynka, tak? Czy tylko te 2,4,6,8? Tricki wiem jak robić, tylko brakuje mi 2 rąk ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować