Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deus Ex: Human Revolution - data premiery! (+ trailer z E3)

51 postów w tym temacie

Wszyscy się zachwycają, a nikogo nie razi fakt, że przedstawiony tutaj świat (w szczególności wszczepy głównego bohatera) jest z bliżej nieokreślonego powodu bardziej zaawansowany, niż w Deus Ex? Akcja dzieje się przed wydarzeniami znanymi z pierwowzoru, a - o dziwo - Denton to przy nowym protagoniście to totalny, zacofany złom.
Więcej tutaj Ghost in the shell i Transformers niż DX, ale przyznaję, źle nie jest.

Nie wierzę jednak, że gra zbliży się pod względem oferowanych możliwości do oryginału. Jestem przekonany, że 3/4 elementów RPG poszło do kosza, czekają nas samouczki, skopany interfejs lub jego brak niczym w Bioshock etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:26, Marco_Polo napisał:

Pierwsze z czym skojarzyłem to MGS.


Słusznie, to też prawda. Coś za mało tego "Deus Exa" w Deus Ex:Human Revolution, jeśli sugerować się zwiastunem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:05, ullvar napisał:

A gdyby tak zamiast kilku krótkich wstawek w grze, mieć możliwość obejrzenia całego,
dwugodzinnego filmu zrobionego właśnie w takim klimacie? Jakie jest wasze zdanie? Co
chwilę nakręcam się oglądając ten trailer, że to może zamiast gry wyjść właśnie film
;) Albo faktycznie, jak twierdzi Angar0pl - jedno i drugie powstaje! :) Byłbym w siódmym
niebie, gdyby to okazało się prawdą! :)


bedzie popyt bedzie animacja - patrz FF7 Advent Children ;) Deus Exowi sporo brakuje do popularnosci FF7, ale kto wie... Jak nie film to moze serial: pare odcinkow, tak po godzince kazdy i mozna porzadny scenariusz pokazac, 2-3 godzinny pojedynczy seans to za malo czasu by pokazac cos sensownego.

Dnia 04.06.2010 o 21:05, ullvar napisał:

PS: Dla tych, co nie wiedzą - Steven Spielberg planuje nakręcić film z prawdziwymi aktorami
na podstawie (UWAGA)... Ghost in the Shell !!! Także będzie soczyście dla fanów sci-fi
i cyberpunku :)


profanacja... shame on you steven! chociaz moze to krok ku lepszemu ? moze to znak, ze branza filmowa zaczyna zdawac sobie sprawe ze kino hollywoodzkie jest do dupy i stoi w miejscu ?

@Angar0pl

i tu wlasnie pojawia sie problem. Jest marka do sprzedania to robi sie film... ale film, ktory ma malo wspolnego z gra (Hitman, Max Payne) ;) Bo to bedzie za ciezkie dla przecietnego zjadacza burgerow... musi byc watek milosny, cycata niewiasta z duza iloscia tapety na pysku no i cale dzielnice eksplodujace :D Niestety tak teraz wyglada kino akcji... Nie ma sie co dziwic, filmy maja generowac jak najwieksze zyski i sa skierowane do jak najszerszego grona odbiorcow. Ekranizacji mowie stanowcze nie.

@Principes

bardzo sluszna uwaga. juz sie marwie o strzelanie rakietami z dupy czy podobne zagrywki... nieogarniczone mozliwosci glowego bohatera (czy przeciwnikow) nie sa wcale takie fajne...

co do samego trailera - niezly,szczegolnie poczatek i nawiazania. Ale nie samymi materialami marketingowymi czlowiek zyje, czekam na wiecej informacji. Skojarzenia z GitSem ? Mi sie trailer z lubudubu i paroma ambitnymi motywami nie kojarzy z klasycznym dzielem cyberpunkowym i problemami w nim poruszanym. Pierwsze skojarzenie - Transformers potem MGS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:34, SimplyLucas napisał:

Powiem tylko ...Hell Yeahhhhhh !! w oczekiwaniu na nowego deusa przebieram nogami jak
2-wu latek z pilną potzrebą ....


Wiesz, ja również czekałem z wypiekami na twarzy... na Invisible War. Trailer również był znakomity. Gra sama w sobie tragiczna również nie była, jako sequel okazała się jednak niewyobrażalną katastrofą.
Nauczony doświadczeniem, zakładam, że DX3 okaże się równie "skopany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:28, Principes napisał:

Wszyscy się zachwycają, a nikogo nie razi fakt, że przedstawiony tutaj świat (w szczególności wszczepy głównego bohatera) jest z bliżej nieokreślonego powodu bardziej zaawansowany, niż w Deus Ex? Akcja dzieje się przed wydarzeniami znanymi z pierwowzoru, a - o dziwo - Denton to przy nowym protagoniście to totalny, zacofany złom.

Wcale bym się nie zdziwił gdyby za jakiś czas pojawiły się informacje, że Human Revolution to bardziej restart po słabej dwójce niż jakieś konkretne nawiązanie do jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:41, Principes napisał:

> Powiem tylko ...Hell Yeahhhhhh !! w oczekiwaniu na nowego deusa przebieram nogami
jak
> 2-wu latek z pilną potzrebą ....

Wiesz, ja również czekałem z wypiekami na twarzy... na Invisible War. Trailer również
był znakomity. Gra sama w sobie tragiczna również nie była, jako sequel okazała się jednak
niewyobrażalną katastrofą.
Nauczony doświadczeniem, zakładam, że DX3 okaże się równie "skopany".

Owszem na DX:IW tez sie naciałem,...ale nie trace wiary :D Deus Ex to moja nienaruszalna przez zaden tytuł "perła" i z wytesknieniem czekam na godnego jesli nie "nastepce" to przynajmniej godny zamiennik . Poprostu brak sensownych gier osadzonych w cyberpunkowym świecie.....a trailer poprostu wyrwał mnie z butów i rzucił o glebe jakieś pół kilometra dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 22:01, thorin49 napisał:

Ghost in The Shell, Metal Gear Solid i Mass Effect (muzyka) w jednym... AAAAAAAHHHHH!!!
<nosebleed> :D


I tylko Deus Ex gdzieś się zapodział...

Tak na marginesie, cytat z lipcowego (najnowszego) wydania magazynu PC Gamer:

"Earlier this year, lead game designer Jean-Francois Dugas told PC Gamer, "We want to remove the RPG aspect of the fighting and make it more straightforward, like you see in games such as Rainbow Six [rzecz jasna, mówimy tutaj o potworku znanym jako Vegas, gdyż o starych RS pan Dugas pewnie w ogóle nie słyszał]. So if you''re good at shooting, the game will not tell you you''re not good at shooting because your stats are low." [szanowny panie Dugas - idź pan lepiej cukierki flancować]
This design decision will no doubt broaden the game''s appeal, but our love of Deus Ex emanates from the lateral-thinking approaches we come up with when guns don''t work. If spray-and-pray can get you through from one end to the other, Eidos Montreal risks making alternative approaches feel pointless."
[trudno się z tym nie zgodzić]

Straciłem resztki zapału, gra będzie kaszaną. Powtórka z Bioshock, czyli nędznej podróby System Shock 2 - usuwanie elementów, które stanowiły o sile pierwowzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 22:27, bfgk10 napisał:

Principes mam nadzieje , że sie mylisz. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Również mam nadzieje że sie myli....wielką wręcz.

over and out

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem pesymistą ale dwójka też miała dobry trailer (jak na tamte czasy) a wiadomo jak wyszło... Ech ten trailer jakoś zmotywował mnie do przypomnienia sobie jedynki której już chyba nic nigdy nie pobije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:05, ullvar napisał:

PS: Dla tych, co nie wiedzą - Steven Spielberg planuje nakręcić film z prawdziwymi aktorami
na podstawie (UWAGA)... Ghost in the Shell !!! Także będzie soczyście dla fanów sci-fi
i cyberpunku :)

W 2011 pojawi się film animowany Ghost in the Shell ze stajni DreamWorks oczywiście pracują oni z japońcami nad tym dziełem, pierwszy i drugi film to klasyki, jestem ciekaw jak to wyjdzie :)

Co do skojarzeń fakt MGS w szczególności cyborg Ninja i Raiden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:24, Principes napisał:

Akcja dzieje się przed wydarzeniami znanymi z pierwowzoru, a - o dziwo
- Denton to przy nowym protagoniście to totalny, zacofany złom.

Cóż należy tutaj wziąć poprawkę na poziom technologiczny w czasach pierwszego Deusa, tam takich bajerów jeszcze za bardzo przedstawić nie można było. Poza tym jest spora różnica między cyborgami z nowego Deusa a Nano-Cyborgami z pierwszego. Tutejsze cyborgi to przede wszystkim możliwość zamontowania masy dodatkowych fajnych zabawek, porządnego uzbrojenia i ogólnie bogactwo możliwości rozbudowy i zmiany człowieka w maszynę. Nano-cyborgi poszły w innym kierunku, one przede wszystkim zwiększają możliwości i zdolności człowieka Bez Zbyt Inwazyjnego modyfikowania jego ciała. Jeden to pół człowiek pół maszyna, a drugi to taki mocno podkręcony i ulepszony człowiek z dodatkowymi bajerami. Zresztą gdyby ich na siebie napuścić to wątpię by Ten cyborg przetrwał, Denton odpalił by wspomaganie mięśni i powyrywałby mu ramiona, przyśpieszenie i pancerz podskórny, bez trudu uniknąłby kul, odpalił wspomaganie celowania i biegnąc i skacząc po ścianach władował w gościa cały magazynek pocisków a na koniec wypuścił by bota EMP który usmażyłby cyborgowi elektronikę, a w razie obrażeń zwyczajnie by włączył samo-regenerację.
Ogólnie gdyby pierwszy Deus był robiony Teraz to Denton skakałby po ścianach urywał ludziom głowy gołymi rękami i wyrywał botom ochrony CPU z wnętrza pancerzy, a oni i tak by go nie zobaczyli bo miałby włączony kamuflarz optyczny.
Ach jeszcze jedno. Taki Nano-Cyborg jest na dłuższą metę dużo tańszy i bardziej niezawodny. Ostatecznie nie ma w nim elementów mechanicznych które mogły by się zepsuć, a w razie jakichś problemów ma na pewno systemy samo-naprawcze które poradzą sobie z większością pomniejszych problemów, Cyborg z kolei potrzebuje regularnych przeglądów, czyszczenia i ogólnego pilnowania żeby go "rdza nie zjadła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że nanity są mniej zaawansowaną technologią od zwykłego mechanicznego implantu to totalna bzdura. Jedynie kinematyka takiego ramienia jest dość ciekawa, ale to ma ogromną bezwładność, brak możliwości samoregeneracji itd. Nanity >> mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Deus Ex był Wielki, drugi był sporą wtopą, ten ma szansę stanąć gdzieś pomiędzy. Widząc co się porobiło z RPG ostatnio przewiduję, że większy nacisk będzie jednak nałożony na akcję niż na ciekawe lokacje, fabułę i dialogi, mam jednak cichą nadzieję, że się jednak mylę...

Co do nowych-starych wszepów to trzeba jednak pamiętać, że te prezentowane na trailerze są jednak oparte o mechanikę - stal i krzem, a nie nanotechnologię jak w poprzednich częściach, więc teoretycznie są bardziej zawodne, jak to zostanie przedstawione w grze - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 22:24, Principes napisał:

I tylko Deus Ex gdzieś się zapodział...

Słuszna uwaga - zauważ jednak, że w obecnych czasach nie ma co liczyć na to by gracze znali coś poza durnymi produkcjami w rodzaju Mass Deffect.
Natomiast w nawiązaniu do tego co pisałeś o poziomie technologicznym to jedyna bardziej zaawansowana rzecz od tego co znamy z pierwszej części rzecz to te śmieszne latadełka. Jak napisał już Hubi_Koshi nanotechnologie są o wiele bardziej zaawansowane niż cybernetyka, ale za to... mniej spektakularne w kwestii zewnętrznej prezencji ;) Zresztą związane z tym informacje są zawarte w pierwszej części DX - cudne lity z wierszami Gunther''a ;)
Strzelaniem się na razie nie przejmuję - w pierwszej części też było istotne w rozgrywce i nie doprowadziło to do katastrofy. Wszystko zależy od proporcji i tego czy będzie można stosować metody alternatywne. Spekulowanie, ze usunięcie statystyk uczyni podejście ''guns blazzing'' wiodącym jest na razie mocno na wyrost. Wszystko co znajduje się w cytowanym przez ciebie fragmencie to zapowiedź usunięcia statystyk ze strzelania (co jest dobre, bo na 4 poziomie rozwinięcia broni w DX był to zupełny niemal god-mode :/ ). Na razie czekajmy cierpliwie - Alpha Protocol, choć daleki od tego co reprezentował DX daje nadzieję, że gry nawiązujące stylem do produkcji Ion Storm będą się pojawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie gra, to wtedy sobie ponarzekamy, albo zachwycimy się ;) Ja na razie zachwycam się samym trailerem, bo ma w sobie dużo smacznych elementów ;)

A że świat wydaje się być bardziej zaawansowany? Cóż... Mamy rok 2010 - zrodziły się nowe pomysły i można więcej pokazać przy dzisiejszej grafice ;) Ja to tak usprawiedliwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować