Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony i Square Enix pozywane za Final Fantasy XIII

20 postów w tym temacie

5mln? Nie prościej odkupić mu Play''a i dać lizaka w ramach rekompensaty? Swoją drogą fajna sprawa - uszkodzona konsola -> wygrany pozew i jestem ustawiony do końca życia (i jeszcze dłużej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie chciałbym grać w grę i nagle widzieć na własne oczy jej zniszczenie, choć z drugiej strony znowu za te 5 milionów dolarów mogę sobie kupić masę konsol i leżeć brzuchem do góry aż do śmierci. No i oczywiście jak zawsze amerykanie wpadają na takie pomysły;p Jeśli chłopak wygra to gratuluję zaangażowania w ten pozew jak zwyczajnej odwagi;) Ma jaja i tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Sony nie chce naprawić konsol ? To, że gra zawiniła nie oznacza, że Sony musi się odcinać.
Przecież jeżeli płyta cd z muzyką zepsuje mi wieżę nie pozywam ani muzyka, ani producenta muzycznego, ani tłoczni tylko daje sprzęt do serwisu producenta (sprzętu). Nie rozumiem postawy Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 22:47, Longer napisał:

Z jednej strony nie chciałbym grać w grę i nagle widzieć na własne oczy jej zniszczenie,
choć z drugiej strony znowu za te 5 milionów dolarów mogę sobie kupić masę konsol i leżeć
brzuchem do góry aż do śmierci. No i oczywiście jak zawsze amerykanie wpadają na takie
pomysły;p Jeśli chłopak wygra to gratuluję zaangażowania w ten pozew jak zwyczajnej odwagi;)
Ma jaja i tyle;)


raczej nie ma mozgu
szansa jego wygrania jest mniejsza niz 1:5 mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, cóż proszę czytać ze zrozumieniem, jest to pozew zbiorowy więc zapewne 5 mln $ rozkłada się na całą grupę w skład, której może wchodzić kilka tysięcy ludzi, bo co za problem przez internet skrzyknąć w stanach tylu ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2010 o 22:57, Blady199 napisał:

raczej nie ma mozgu
szansa jego wygrania jest mniejsza niz 1:5 mln


Niekoniecznie skoro jego pozew jest zbiorowy i pewnie ma masę podpisów od innych graczy z tym samym problemem, nawet jeśli nie dostaną takiej kwoty to wątpię żeby Sony ich w tym momencie olało skoro sprawa trafiła do większego grona odbiorców. Wizerunek firmy by na tym ucierpiał. Ale jaj też ma bo większość graczy wzięłaby konsolę na kolana i zwyczajnie zaczęła ryczeć a on walczy o to co mu się w sumie należy.

Tak na marginesie> tylko czekać aż pojawi się tutaj Pustelnik i zacznie wywody o tym jak to jego M$ jest wspaniałe i jak dba o graczy;) (zaznaczam, że nie mam zamiaru obrażać posiadaczy Xboxa;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 22:57, Blady199 napisał:

raczej nie ma mozgu
szansa jego wygrania jest mniejsza niz 1:5 mln


Po pierwsze nie ma mózgu ten kto twierdzi, że walka o swoje prawa to głupota. Druga sprawa to ta, że jesteś mało obeznany w amerykańskim prawie. Chłopak na 80% wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze akurat w USA takie sprawy rozstrzyga sie czesto na korzysc "poszkodowanego" i ze system jest precedensowy chlopak ma spore szanse. Cwanie postapil bo z jednej strony faktycznie nalezy mu sie rekompensata, a z drugiej lezy kwestia kwotowa, ktora imo jest grubo przesadzona- ciekawe czy wystepujacy "w imieniu wszystkich" zawodnik podzieli sie szmalem z innymi pechowcami ;) O absurdach roszczeniowych amerykanskiego systemu sadownictwa kabarety juz robili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Final Fantasy XIII z 14 godzin i żadnych problemów z multimediami nie zauważyłem :\ od kumpla miałem zgrane video z psp działają z neta też ściągnołem jeden filmik i też działa, może poprostu miałem farta
ale w chwili obecnej nie gram w Final fantasy bo stwierdziłem że gra jest strasznie nudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milionowe pozwy w USA mają ten sens,że kwota zostaje zmniejszona wielokrotnie i tak naprawdę poszkodowany dostaje pieniądze liczone w tysiącach,ale i tak jest zadowolony.
Słynna pani,która poparzyła się kawą w Mc,która żądała ponad 100 mln $,po zejściu do zasądzonej kwoty i odliczeniu pieniędzy dla jej prawników,dostała jakieś 40 tys. $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rly? W sumie i tak po przejściu raczej nie będe wracał do tej gry. Potwornie dużo tam walk i długo się to ciągnie ;/ Na razie doszedłem do wspinaczki w wieży (piąte piętro), przez którą mają dojść do miasta Fang i Vanille (czy co to miało być). Daleko do końca mi zostało? Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować