Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Tam jest mowa ze o wiele mniej niz w kazdym mmo czyli Wow Lotr itp a w tych grach jest 50 zl wiec chyba by nie mowili o obnizeniu o 4zl ?^^ wiec okolo 30zl tak sadze 30-35zl tak to by bylo zadowalajaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 20:05, player000 napisał:

podobno abonament ma być bardziej dostosowany do Polskich graczy (CDP coś takiego wynegocjonowało)
ale puki nie dowiem się ile dokładnie ta zabawa kosztuje to gry nie zamówię (choć EK
kusi:D)

No właśnie widziałem komentarze do filmiku który jest na gram. Niestety samego filmiku nie oglądałem bo nie mam dzwięku. Gdyby abonament był niższy to napewno bym się zastanowił nad zakupem gry :). Szkoda że EK już się powoli kończy.

@Marioczek
Mojego posta pisałem zanim zobaczyłem filmik :). I tak niewiele z niego wiem bo nie mam dzwięku w przeglądarce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 20:30, Mychaa napisał:

Mojego posta pisałem zanim zobaczyłem filmik :). I tak niewiele z niego wiem bo nie mam


To zrestartuj kompa, a jak nie pomoże to zmień przeglądarkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 20:37, Morfieusz napisał:

> Mojego posta pisałem zanim zobaczyłem filmik :). I tak niewiele z niego wiem bo
nie mam

To zrestartuj kompa, a jak nie pomoże to zmień przeglądarkę ;-)

Nie pomoże, mam już tak od bardzo dawna. Nigdy nie mam dźwięku w filmikach na youtube itp. Czegos nie mam zainstalowanego, tylko nie wiem czego. Już raz tak miałem ale jakos sobie poradziłem tylko niestety nie pamietam teraz jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 20:51, Marioczek napisał:

I jak sadzicie po filmiku ze bedzie nizszy abonament?


Będzie na bank, zresztą już się w tamtym wątku wypowiadałem :P

Inna sprawa, ciekawi mnie dlaczego gram.pl dostało na sprzedaż tylko 900 szt AoC (500 SE [sic!] i 400 CE) :P Albo FunCom ograniczył ilość produkowanych egzemplarzy bo nie wyrobi z tworzeniem serwerów, albo CDP chce potem nasycić rynek AoC PL :-) tak by wynikało z wypowiedzi roos''a na filmie, który wspomina o ''niewielkiej mniejszości'' grających po eng na europejskich serwerach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, nie wiem jaka mniejszosc, ja jak i moi znajomi nigdy na polskim serwerze nie zagraja. dlaczego? szczyt buractwa i chamstwa. gram od dawien dawna w mmo i wszedzie 80% polakow jakich spotkalem sprawiali, ze wstydzilem sie ze jestem akurat z tego kraju. nigdy wiecej oj niee..

szkoda bedzie troche polskich eventow, ale przezyje jakos. co do tych 500+400.. to ogolnie rzezcz biorac jakas parodia jest. nie wiem czy oni na prawde licza, ze tyle ludzi kupi wersje pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:21, Onybic napisał:

powiem tak, nie wiem jaka mniejszosc, ja jak i moi znajomi nigdy na polskim serwerze
nie zagraja. dlaczego? szczyt buractwa i chamstwa. gram od dawien dawna w mmo i wszedzie
80% polakow jakich spotkalem sprawiali, ze wstydzilem sie ze jestem akurat z tego kraju.
nigdy wiecej oj niee..


Już wypowiadałem się w komentarzach do newsa ale...

Czekam na polską wersję językową. Jak już pisałem wiele, wiele razy - dużo przyjemniej mi się czyta polskie opisy broni, umiejętności czy też questów. Do tego polski dubing, możliwość grania na polskich serverach, z rodakami - i polskimi GM do pomocy. Coś wspaniałego ^^.

Dlatego trochę smucą mnie komentarze tego typu. Ja - w gry mmo gram już od dłuższego czasu. Tak to prawda - można spotkać polaków którzy zachowują się dość... dziwnie. Ale nie wydaje mi się, że to wina narodowości. Dużo częściej spotykam "zagranicznych" (nie chcę tutaj obrażać :) rasistów, czy też ludzi używających słowa na "f" co dwa słowa. Teraz powiem coś ciekawego - naprawdę ogromna większość polaków z którymi miałem okazję grać (np. w Guild Wars) to ludzie porządni, na poziomie. Nie przeklinali, wiedzieli jak używać j. polskiego - i co najważniejsze - większość była bardzo sympatyczna. Dlatego naprawdę ciężko mi zrozumieć tak ogromną NIECHĘĆ do WŁASNEGO kraju i rodaków.

Wiecie jacy polscy gracze sprawiają mi największy ból? Ci którzy grają ze mną w party, za nic w świecie nie chcą przyznać się do tego, że są polakami, chociaż używają łamanego angielskiego. Ci którzy nie chcą się przyznać, bo uważają, że przyznanie się do bycia polakiem w multi-national party to obciach :(. Tak zwani pseudo-pr0 gracze ^^.

Im N0t Tehhh huGe Pathriot.

Trochę dystansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie racje :P nieważne czy to Polak czy Holender skoro po 2 stronie kabla siedzi dresiarz i ćpun lub rozwydrzony bachor, obaj mogą zachowywać się równie żenująco.

Co do Polskich serwów i niższego abo - to miecz obosieczny bo mogą się zlecieć różne typy, z takiej Tibii czy coś ;-) A że wszyscy będą po polsku gadać to tylko ułatwia chojraczenie różnym pajacom :P

Ja osobiście jestem niezmiernie rad niższego abo :) AoC interesuję się od dawien dawna, CE miałem zamówioną od pół roku w UK (ale anulowałem - w gram.pl taniej :P) a i na serwer jestem już od dawna zdecydowany - EU RP PvP :) Inna sprawa - MMO po eng uważam za bardzo dobrą rzecz do nauki tego języka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:36, KrisK91 napisał:

> powiem tak, nie wiem jaka mniejszosc, ja jak i moi znajomi nigdy na polskim serwerze

> nie zagraja. dlaczego? szczyt buractwa i chamstwa. gram od dawien dawna w mmo i
wszedzie
> 80% polakow jakich spotkalem sprawiali, ze wstydzilem sie ze jestem akurat z tego
kraju.
> nigdy wiecej oj niee..

Już wypowiadałem się w komentarzach do newsa ale...

Czekam na polską wersję językową. Jak już pisałem wiele, wiele razy - dużo przyjemniej
mi się czyta polskie opisy broni, umiejętności czy też questów. Do tego polski dubing,
możliwość grania na polskich serverach, z rodakami - i polskimi GM do pomocy. Coś wspaniałego
^^.

Dlatego trochę smucą mnie komentarze tego typu. Ja - w gry mmo gram już od dłuższego
czasu. Tak to prawda - można spotkać polaków którzy zachowują się dość... dziwnie. Ale
nie wydaje mi się, że to wina narodowości. Dużo częściej spotykam "zagranicznych" (nie
chcę tutaj obrażać :) rasistów, czy też ludzi używających słowa na "f" co dwa słowa.
Teraz powiem coś ciekawego - naprawdę ogromna większość polaków z którymi miałem okazję
grać (np. w Guild Wars) to ludzie porządni, na poziomie. Nie przeklinali, wiedzieli jak
używać j. polskiego - i co najważniejsze - większość była bardzo sympatyczna. Dlatego
naprawdę ciężko mi zrozumieć tak ogromną NIECHĘĆ do WŁASNEGO kraju i rodaków.

Wiecie jacy polscy gracze sprawiają mi największy ból? Ci którzy grają ze mną w party,
za nic w świecie nie chcą przyznać się do tego, że są polakami, chociaż używają łamanego
angielskiego. Ci którzy nie chcą się przyznać, bo uważają, że przyznanie się do bycia
polakiem w multi-national party to obciach :(. Tak zwani pseudo-pr0 gracze ^^.

Im N0t Tehhh huGe Pathriot.

Trochę dystansu.



A jak sie widzi pro graczy z ksywa PL po rpgować sie z nimi nie da bo nie wiedza,ale tu po części sie zgadzam to zależy jakich ludzi spotkasz ale niestety wiekszość to buraki.Ale powiedzmy sobie szczerze płatne mmo redukują liczbe Pro psudo graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:36, KrisK91 napisał:

ciachu ciach


wiesz, ja nie wstydze sie tego, ze jestem z polski czy cos w tym stylu, po prostu mialem nieprzyjemnosc spotkac tylu rodakow przynoszacych zla slawe, ze po prostu nabralem do tego sporego dystansu, nie powiem jakiej jestem narodowosci dopoki mnie ktos o to nie spyta, a nie jak wiekszosc naszych bede chodzil z nickiem "PolskiPolakPL" czy cos w tym stylu.. albo w lineage 2 widzialem polaczka "napier@$#!torPL" itp. nie no masakra ><

tez jestem zdecydowany na RP-PVP wlasnie z tego wzgledu, ze podszkole sobie jezyk nie tylko czytany/pisany ale takze odgrywanie postaci no i kto wie, moze jakas gildia i ventrilo/teamspeak.

ogolnie rzecz biorac nic nie mam do polakow, jesli sie zachowuja, a tutaj obawiam sie, ze to 18+ duzo ludzi bedzie mialo tam, gdzie tylko lekarz na badaniach prostaty zaglada. i naleci sie miliard malolatow z tibiopodobnych rzeczy z rodzicami placacymi abonament bluzgajacych i panoszacych sie po serwie myslac zesa fajni jesli zabijaja 20 na 1 (czesta przypadllosc polakow, jak i brazylijczykow xD)

ale przyznam szczerze jak juz powstana polskie serwy, przyjde incognito i popatrze jak to wyglada, jesli bedzie skowyrnie (^^) to kto wie, moze akurat zostane ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 08:23, T34 napisał:

Dzisiaj startuje otwarta beta...
Gdzie poza Fileplanet można załapać się na klucz, jeżeli w ogóle?


Tutaj na głownej ich stronie ;) http://www.ageofconan.com/
Wypełniasz formularz może się dostaniesz:)

Co do AoC w wersji polskiej itp. Jeśli CDP chce zarabiać na wersji PL dodatkowo i nie ma zamiaru wydać łatki polonizującej (co jest przecież śmieszne) to kicham w nich. Ja swoją wersję kupuję teraz i pierdziele w te ich polskie serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 09:16, Stwór napisał:

> Dzisiaj startuje otwarta beta...
> Gdzie poza Fileplanet można załapać się na klucz, jeżeli w ogóle?

Tutaj na głownej ich stronie ;) http://www.ageofconan.com/
Wypełniasz formularz może się dostaniesz:)


To wiem ale nie mam farta jak zwykle. Już kilka razy się zapisywałem.

Dnia 01.05.2008 o 09:16, Stwór napisał:

Co do AoC w wersji polskiej itp. Jeśli CDP chce zarabiać na wersji PL dodatkowo i nie
ma zamiaru wydać łatki polonizującej (co jest przecież śmieszne) to kicham w nich. Ja
swoją wersję kupuję teraz i pierdziele w te ich polskie serwery.


Ja też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że jestem na rozdrożu. Z jednej strony nie chcę czekać z drugiej chciałbym grać u nas na niższym abonamencie. Ostatecznie jednak bardziej skłaniam się ku wersji ang. raz, że z rodakami różnie się gra ( chociaż i wśród innych narodowości są buraki ) dwa, że to jest kilka miesięcy, trzy że również nie mam ochoty dwa razy kupować tej samej gry. Najpierw Funcom kosi na abonamentach a tu jeszcze mam kupować grę po raz drugi? Neee... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc się zrobiło całkiem spore zamieszanie z tym naszym Age of Conan. Obecnie wiemy, że w Polsce będą dostępne dwie wersje gry. Teraz angielska, później przetłumaczona na rodzimy język. Wiadomo, że będą polskie serwery ale zasady dostania się na nie nie są jasne. W wideo, umieszczonym tutaj:

http://www.gram.pl/news_6gzrGe7_CD_Projekt_ujawnia_szczegoly_polskiej_edycji_Age _of_Conan_wideo.html

roos- mówi o tym, że będzie możliwość grania na polskich serwerach z angielskim klientem, ale nie wyjaśnia już żadnych zasad. Oczywiście związane jest to pewnie z ograniczeniami materiału wideo i zasadą "nie wgłębiajmy się teraz w szczegóły" ale warto odpowiedzieć na pytanie:

- Czy grając obecnie na serwerach zagranicznych będzie można później, bez problemu, w pełni przenieść się na serwery polskie i polski abonament?

Drugie pytanie to:

- Jak będzie z kwestią polonizacji? Będzie łatka polonizująca ( wspomniana w tym artykule: http://www.gram.pl/news_6gziJO6_Age_of_Conan_firmie_CD_Projekt_powierzono_piecze_nad _polska_wersja_gry.html ) czy jej nie będzie ( bo tak nas poinformowano w wywiadzie wideo ).

Są więc trochę sprzeczne informacje. Najwygodniejszą formą polonizacji wydawało by się być spolszczenie gry poprzez łatę polonizacyjną dla tych, którzy zakupili grę teraz ( zwłaszcza, że jest to zaledwie kilkaset egzemplarzy ). Jest też możliwość udostępnienia do ściągnięcia polskiego klienta ( chociaż to tytaniczne wyzwanie ze względu na jego objętość ).

Ciekawą opcją przy polonizacji jest tłumaczenie napisów z zachowaniem nazw oryginalnych przedmiotów, miejsc i osób, oraz czarów i zdolności. Oczywiście pod warunkiem, że to jest możliwe. Ale dzięki temu gracze będą mogli swobodnie wybierać miejsce gry nie tylko ograniczając się do polskiego serwera. Takie tłumaczenie spokojnie mogłoby obejmować nazwę spolszczoną a zaraz po niej, w nawiasie, oryginalną ). Takie działanie to krok w stronę graczy posiadających polską wersję, którzy chcieliby grać przy pomocy polskiego klienta na zagranicznych serwerach.

Wiemy już, że płatności będą dostosowane do krajowych warunków, niezbyt zasobnych portfeli. Jeśli chodzi o abonament Funcomu, nastawiałem się na ok 40 zł. ( wyszło zdecydowanie więcej ) i wydaje mi się, że to byłaby kwota do zaakceptowania ( aktualnie dla mnie ) bez problemu.

Mam nadzieję, że polska strona wystartuje już wkrótce i tam zostanie zamieszczony FAQ wyjaśniający najczęściej spotykane pytania.

CDP życzę powodzenia przy polonizacji. Jestem ciekaw jak pójdzie im pierwsza tego typu lokalizacja gry w nadwiślańskim kraju.

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 12:59, lastvegas napisał:

Mam nadzieję, że polska strona wystartuje już wkrótce i tam zostanie zamieszczony FAQ
wyjaśniający najczęściej spotykane pytania.


Sam mam te pytania, jak to będzie wyglądać i postaram się wmiarę szybko uzyskać na nie odpowiedzi od CDP. Byłby to na pewno łatwiejsze, gdyby nie ten majowy weekend, bo zwyczajnie nikt nie pracuje :)

Zobaczymy w poniedziałek/wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 13:37, MikFrey napisał:

> Mam nadzieję, że polska strona wystartuje już wkrótce i tam zostanie zamieszczony
FAQ
> wyjaśniający najczęściej spotykane pytania.
>

Sam mam te pytania, jak to będzie wyglądać i postaram się wmiarę szybko uzyskać na nie
odpowiedzi od CDP. Byłby to na pewno łatwiejsze, gdyby nie ten majowy weekend, bo zwyczajnie
nikt nie pracuje :)

Zobaczymy w poniedziałek/wtorek


Więc polecam założyć później wątek z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, ewentualnie, zrobimy tak, że tutaj będziemy wklejać posty z pytaniami, które doczekały się oficjalnej odpowiedzi. Na gramsajcie również próbuję zrobić małe faq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować