Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2009 o 11:04, player000 napisał:

wbiłem jeszcze raz featy, to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Nie wiem czy w tym układzie
nie spróbuje zrobić DW bo podobno ma lepszy dmg a skoro CC nie wchodzi to szkoda męczyć
się z 2H


No teraz to szybciej zrobisz bo podobno po patchu mozna zrobić postać już od 50 lv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 11:20, Flinstonik napisał:

> wbiłem jeszcze raz featy, to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Nie wiem czy w tym
układzie
> nie spróbuje zrobić DW bo podobno ma lepszy dmg a skoro CC nie wchodzi to szkoda
męczyć
> się z 2H

No teraz to szybciej zrobisz bo podobno po patchu mozna zrobić postać już od 50 lv :)



to akurat nie jest związane z talentami ;p zresztą żeby zrobić postać na 50 lvl to musisz mieć już jedną przynajmniej na 50 lvlu.


@player000

duelowałem się wczoraj i przedwczoraj z barbarzyńcami i nie zauważyłem żeby im cc nie wchodziło...wręcz przeciwnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kim grasz? może teraz DT jest za silny, albo ma jakąś ekstra obronę przed wszelkimi rodzajami CC...
W okolicy premiery słyszałem że HoX to najlepszy morderca, potem ten tytuł przypadł łowcy, teraz nie wiem kto zasłużył sobie na ten "wspaniały" tytuł. Imho przedłużenie czasu walki (matematycznie licząc zwiększono HP postaci 2 razy i zmniejszono DMG 3 razy więc zabicie innego gracza trwa 6 razy dłużej) to nie najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:42, player000 napisał:

Imho przedłużenie czasu walki
(matematycznie licząc zwiększono HP postaci 2 razy i zmniejszono DMG 3 razy więc zabicie
innego gracza trwa 6 razy dłużej) to nie najlepszy pomysł.


To najlepsza rzecz, jaką wprowadził Funcom z tym patchem. Bo o ile jeszcze przy duelach może to denerwować osoby, które lubią szybko kończyć walkę, to w przypadku wszystkiego drużynowego to zbawienie dla gry. Wreszcie dużo większe znaczenie będzie miało zgranie poszczególnych graczy. I może skończą się czasy dueli na minigierkach, a ludzie zaczną w końcu grać drużynowo. Bo o ile samemu będziesz bił strasznie długo, to już spike dmg z 3-4 osób pośle w diabły przeciwnika w ciągu kilku sekund. Więc współpraca będzie dużo ważniejsza od siły klasy, którą grasz. A tak powinno w drużynowych trybach być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 15:50, player000 napisał:

jest to jakiś argument choć z drugiej strony najczęściej dostaje się przypadkowych ludzi
do drużyny więc trudno mówić o zgraniu...

Pre-made ftw !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 15:51, SimpleGamer napisał:

> jest to jakiś argument choć z drugiej strony najczęściej dostaje się przypadkowych
ludzi
> do drużyny więc trudno mówić o zgraniu...
>
Pre-made ftw !


/signed... ftw! :D


@player000

gram BSem <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie.
Który system wykazuje większą wydajność w AoC? mam Vistę i XP, ale Vistę na komputerze. Komputer to: Pentium IV 2,4 GHz, 2GB ram, GeForce 6200. wiem, że słaby strasznie, ale niedługo kupuję nowy komputer.
Odnośnie starszego, który system będzie wydajniejszy w AoC? czyt. w którym będę mieć więcej FPS. na viscie mam 8-14 FPS na wysokich wymaganiach bez cieni, pojawianie się otoczenia 500-1000m, bez cząsteczek.( na low mam dużo mniej FPS, to jest najlepsza możliwa konfiguracja pod FPS, w dodatku ładnie wygląda^^) da sie grać spokojnie, mam zero zwisów, klatki widać tylko przy machaniu ekranem po wielu postaciach i detalach.
Czy na xp odnotuję zwiększenie FPS?

Drugą sprawą jest wielkość klienta. Już wcześniej poruszałem ten temat i dochodzę do wniosku, że są 2 opcje grania na trialu.
1) grając na grze w wersji trial (10-12GB) i koncie trial można grać do 20 lvl.
2)grając na pełnym kliencie (24++GB) i koncie trial można grać do max lvl (chyba, w każdym bądz razie do dużo wyższego lvl niż na kliencie "biednym")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 18:52, kotfilon napisał:

Czy na xp odnotuję zwiększenie FPS?

Ja grałem w triala na XP, w pełną na Win 7 RC (oczywiście DX9, bo na DX10 wydajność spada masakrycznie) i wydajność była sporo lepsza na W7. Niestety zdarzały mi się bluescreeny, co na XP nie wystąpiło nigdy. Prawdopodobnie wina sterowników w wersji beta, a może i samego systemu, w końcu to jeszcze nie finalna wersja.
A że Win7 ma bardzo podobną wydajność w grach do Visty to wydajność na Viście powinna być wyższa niż XP. Tylko że 2GB pamięci to może być trochę za mało do grania w AoC na Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grając w Half-life 2 na ustawieniach wysokich i rozdziałce 1024x768 na xp miałem 30-50 FPS, na Viscie 20-35 FPS. Więc wnioskuję tak. Słaby sprzęt - XP lepsze, Dobry sprzęt - Vista/W7 lepsze.

Skopiowałem folder z plikami które mają równo 1 GB ( 10 plików , więc 10GB) na inny komputer przez moje miejsca sieciowe. Dziś rano zrobiłem formata i XP zainstalowałem, i tu mam pytanie. Czy jeżeli ściągnę instalkę triala PL (około 15 mb) i po rozpakowaniu pojawi się folder gdzie powinny być te pliko po 1 GB, skopiuje je tam i włączę patcher, czy będą one działać (czyt. czy nie będzie się ściągać aktualizacja 8 GB).
Chciałem dziś pograć sobie na trialu jeszcze, wieczorem zainstalować full wersję z płyt i na noc zostawić updatowanie. Te pliki które skopiowałem zajmowały równe 10 GB, a reszta plików które tam były około 500 mb, z czego 300 mb zajmowały filmiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
sorki, że post pod postem
Ok, już triala zrobiłem, i oto co zauważyłem.
Szybciej ładują mi się nowe obszary (możliwe, że przez większą ilość pamięci Ram, jak wiadomo Vista zżera od około 500 do nawet 1,5 GB ram, a xp zadowala się 100mb-300mb)
Po ustawieniu wszystkiego tak jak na Viście mam więcej FPS.
Z vistą na pokładzie miałem od 6 przy dużej ilości szczegółów, NPC, graczy, środowiska, efektów do 17 gdy skierowałem kamerę na suchy grunt w pierwszej osobie, zaś średnio podczas zwykłej gry miałem 8-12 FPS.
Z XP miałem od 8 FPS przy dużej ilości szczegółów, np, panorama Tortage z jakiegoś balkonu 9tak jak na viście) do nawet 26 FPS po skierowaniu na podłoże. Średnio mam 11-17 FPS co daje mi (podkreślam MI, znam ludzi, którzy mając 25 FPS mówią, że to za mało i się nie da grać) w miarę płynną grę.
Kolejną rzeczą jaką zauważyłem jest to, że im dalej ustawisz zasięg widzenia (3500 w pierwszej zakładce i 2048 w zaawansowanych) tym więcej jest FPS.

PORADA: wszyscy, którzy grają na domyślnych ustawieniach medium lub low, a chcą mieć jeszcze więcej FPS niż mają czytajcie.
Ustawcie domyślne ustawienia na High, wejdźcie w zaawansowane i wyłączcie cienie całkowicie, poprawia to ilość FPS o ok. połowę. Nie uzyskacie tego na low lub medium. w AoC jest po prostu taki bład (fany błąd), dzięki któremu im lepszą ustawimy grafikę (textury i efekty bez cieni/shaderow/cząsteczek) tym więcej mamy FPS.

Są to tylko moje wnioski i/lub porady przeczytane na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>wszyscy, którzy grają na domyślnych ustawieniach medium lub low, a chcą mieć

Dnia 27.06.2009 o 15:03, kotfilon napisał:

jeszcze więcej FPS niż mają czytajcie.
Ustawcie domyślne ustawienia na High, wejdźcie w zaawansowane i wyłączcie cienie całkowicie,
poprawia to ilość FPS o ok. połowę. Nie uzyskacie tego na low lub medium. w AoC jest
po prostu taki bład (fany błąd), dzięki któremu im lepszą ustawimy grafikę (textury i
efekty bez cieni/shaderow/cząsteczek) tym więcej mamy FPS.


Nie od dziś wiadomo, że w wielu grach cienie zżerają bardzo wiele pamięci kiedy są włączone i ich wyłączenie dodaje FPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 22:28, kotfilon napisał:

zapewne wiesz też, że w AoC ustawienia high dają więcej fps od low....


O! tego nie wiedziałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego dziwi mnie, że po przeczytaniu (mam nadzieję) dwóch dość długich postów napisałeś coś co akurat w tych wypowiedziach miało drugorzędną rolę.

ok, koniec offtopa.

mam konto, stworzone podczas zapisów na darmowe testowanie AoC 2009 PL. mam tam śnieżnego mamuta i jakiś jeszcze item (nie pamietam dokładnie). Tym kontem będę w grać, w dodatku mam na nim nieuzytego triala więc tortage sobie spokojnie 2 postaciami zrobię ^^ Ale nie o tym chciałem pisać.
Czy znacie źródła/miejsca gdzie można dostać jakiś kod na przedmiot w grze (jak mamut itd)? i co to za przedmioty, czy opłaca się je mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie, pytanie czy kartą pre-paid europejską można doładować polskie konto? Bo ja próbuje i coś mi nie idzie, nie wiem czy robie coś źle czy poprostu się nie da, a jeśli się nie da to jest ktoś chętny kto gra na Europejskich serwerach na odkupienie odemnie kodu na 60 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 10:48, mpersona napisał:

Witam mam takie, pytanie czy kartą pre-paid europejską można doładować polskie konto?
Bo ja próbuje i coś mi nie idzie, nie wiem czy robie coś źle czy poprostu się nie da,
a jeśli się nie da to jest ktoś chętny kto gra na Europejskich serwerach na odkupienie
odemnie kodu na 60 dni?


Nie da się doładować kodem EU polskiego konta, ze względu na cenę. Polskie Pre-paidy są w złotówkach i są tańsze, EU są w euro i są droższe. Choć mogło by się wydawać, że Funcom zarobił by trochę więcej na możliwości użycia EU (droższego) na polskim koncie, a na odwrót (PL prepaid na EU) zablokować.
Polecam sprzedać kod na Allegro, nie trzeba kosztów przesyłki, więc za około 65-75 zł powinien pójść.

Ja chciałbym się spytać, jakie UI polecacie do AoC? musi działać poprawnie na 1024x768 i 1280x1024, mieć okno chatu w lewym dolnym rogu i 2 paski skilli na dole ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 28.06.2009 o 11:01, kotfilon napisał:

są w złotówkach i są tańsze, EU są w euro i są droższe. Choć mogło by się wydawać, że
Funcom zarobił by trochę więcej na możliwości użycia EU (droższego) na polskim koncie,
a na odwrót (PL prepaid na EU) zablokować.


Co Ty gadasz ? Na allegro można też kupić doładowania do wersji angielskiej i są niemal w takiej samej cenie, co do wersji polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej ciężko o działające UI ze względu na to że niedawno wyszedł nowy patch. Aktualnie mam Inspiration i daje rade ale trzeba się przyzwyczaić. Wcześniej używałem Mirage i jeśli chodzi o same Action bary był lepszy ale ostatnia wersja nie działa już z AoC.

http://aoc.curse.com/downloads/aoc-addons/details/inspirationui.aspx
http://aoc.curse.com/downloads/aoc-addons/details/mirageui.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki jakby ktoś był zainteresowany kupnem tego pre-paida do eu to niech wali na gg:13749293 albo maila mpersona@tlen.pl, oddam go nawet za 60(albo i mniej) byle by sie go pozbyc i za duzych strat nie miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować