Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2008 o 21:41, wale z axa napisał:

nie czytałem niektórych newsów, może coś przeoczyłem, ale nie kapuje jednego, podobno
miał być specjalny niższy abonament dla Polaków, a kosztuje tyle samo co do WAR i WoW
O.o http://www.gram.pl/sk2_9wjeGO2_Age_of_Conan_karta_pre_paid.html


nizszy abonament bedzie, ale jesli bedziesz gral na POLSKIM SERWERZE no i to by bylo na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytaliście już ten wywiad http://www.gram.pl/news_8g3gGu22_Gram_pytan_Age_of_Conan_przesluchujemy_Craiga_Morri sona.html
ale jestem ciekawy waszych opinii na temat transferu postaci graczy z europejskich serwerów na polskie (jak zostało napisane w wywiadzie). Moim zdaniem byłoby to trochę niesprawiedliwe gdyż osoby grające na serwerach eu mają już jakieś doświadczenie i na pewno dużo lepiej znają wirtualny świat hyborii niż osoba która będzie zaczynać od początku. Z drugiej strony rozumię, że każdy zapłacił za grę i ma prawo grać na serwerze jaki sobie wybierze. Jak myślicie, jakie można byloby wprowadzić rozwiązanie żeby każdy był zadowolony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie można dopiero przenieść postać, ale pewnie po jakimś miesiącu czy dwóch ;)
Chociaż kto wie co tam kombinują :P

Podoba mi się fragment o beta testach wersji pl :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2008 o 23:05, zawcia napisał:

Podoba mi się fragment o beta testach wersji pl :>


Też zwróciłem na to uwagę=) Jestem tylko ciekaw ile osób będzie mogło testować i kiedy podadzą jakieś informacje na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy tylko 20 stron tekstu w podpunktach. Trzeba przyznać Funcomowi że z pełnym rozmachem to uaktualnienie wysmażył - od bzdurek jak wyrównanie czasu trwania emot postaci męskich i kobiecych, aż po zmiany całkiem obalające dotychczasowe taktyki raidowe. O PvP nie wspominając, ale że nie gram na takim serwerze to nawet nie zaglądam do tej części - zawsze to kilka mniej stron do przeczytania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można. Trzeba mieć kolegę, który podeśle Ci buddy keya i najlepiej dorzuci do tego płyty z parunasto gigowym klientem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 20:05, T34 napisał:

Wprowadzenie nowego systemu PVP i osobnych miejsc dla renegatów być może w końcu przekona
mnie do serwerów RP-PVP. To może być ciekawe zostać banitą.


Albo łowcą głów ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurdę... idiota taki się śmiał ze mnie, że kupię oryginalnego AoC i będę płacił abonament (i że w ogóle mam wszystko oryginalne) ... On sam piraci i ubliżał grze, że nawet nie można grać. Według mnie nie jest tak, nazwałem go piratem wrednym i poszedłem dalej.

btw. ponoć wyszedł patch, co dokładnie zmienia? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 19:40, Kalejdoskop86 napisał:

Kurdę... idiota taki się śmiał ze mnie, że kupię oryginalnego AoC i będę płacił abonament
(i że w ogóle mam wszystko oryginalne) ... On sam piraci i ubliżał grze, że nawet nie
można grać. Według mnie nie jest tak, nazwałem go piratem wrednym i poszedłem dalej.

btw. ponoć wyszedł patch, co dokładnie zmienia? :>

co twoj post wnosi do tematu? super, pozaliles sie nam i co dalej?

co patch zmienia jest na forum oficjalnym rozpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 19:50, Onybic napisał:

co twoj post wnosi do tematu? super, pozaliles sie nam i co dalej?

Patrz niżej:

Dnia 05.11.2008 o 19:50, Onybic napisał:

co patch zmienia jest na forum oficjalnym rozpisane.

No dobra, ale chciałbym usłyszeć o zmianach (takich najważniejszych) tutaj, na forum, a czytałem też, że jest sam log na 20stron czy coś tego patcha. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy :)

Co post wnosi? Ano...że temat wciąż żyje w przeciwieństwie do WARa :P
Piraci posysają i niewiele więcej można o nich powiedzieć. ;) A w ogóle to, że wypowiedział się o grze w którą nie grał pokazuje jak inteligentną i nadającą się do dyskusji osobą jest <:

Co do patcha:

http://forums-eu.ageofconan.com/showthread.php?t=98617

z ważniejszych spraw to notority system, zmiany w crafitngu, revmap The Cistern (taka instancja...) + pełno różnych innych zmian i usprawnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 22:38, zawcia napisał:

No nie przesadzajmy :)

Co post wnosi? Ano...że temat wciąż żyje w przeciwieństwie do WARa :P

Też prawda. Niech żyje AoC! :)

Dnia 05.11.2008 o 22:38, zawcia napisał:

Piraci posysają i niewiele więcej można o nich powiedzieć. ;) A w ogóle to, że wypowiedział
się o grze w którą nie grał pokazuje jak inteligentną i nadającą się do dyskusji osobą
jest <:

;)

Dnia 05.11.2008 o 22:38, zawcia napisał:

Co do patcha:

http://forums-eu.ageofconan.com/showthread.php?t=98617

z ważniejszych spraw to notority system, zmiany w crafitngu, revmap The Cistern (taka
instancja...) + pełno różnych innych zmian i usprawnień.

Acha, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> z ważniejszych spraw to notority system, zmiany w crafitngu, revmap The Cistern (taka
> instancja...) + pełno różnych innych zmian i usprawnień.

Tutaj pozwolę sobie polemizować - oprócz usprawnień są także wpadki i zmiany na gorsze:

- System kar PvP ma potężną wadę (a w zasadzie dwie) - jeśli twoje ataki obszarowe (lub kogoś z twojej drużyny) trafią (a niekoniecznie zabiją) przechodzącą w pobliżu postać o sporo niższym poziomie - dostajesz punkty mordercy.
Ponadto jeśli taki "niżej-poziomowy" gracz zaatakuje ciebie (nawet w żaden sposób nie sprowokowany) i ty się tylko bronisz to i tak punkty mordercy dostajesz ty.


- System dropów przy raidach został zmieniony tak, że musisz przeżyć by mieć prawo do nagrody. Co może nie jest takie złe. Tyle że niejako przy okazji zmieniono same dropy i na kilka ostatnich raidów, o jakich wiem, nie było nic na prawdę ciekawego do zebrania. Ponadto pojawiło się sporo bugów (np. problemy z instancjami - grupy wchodzące są rozbijane i trudno się zebrać "do kupy").


- Odradzanie się graczy zostało ograniczone do jednego (przypisanego na sztywno w grze) punktu. Gracz już nie ma wyboru gdzie się odrodzi. Co więcej kilka z tych punktów jest przypisanych bez żadnego pomyślunku: np. w Atzel''s Fortress jeśli zginiesz to wracasz na początek instancji, czyli musisz przechodzić cały loch od nowa (o ile grupa wróci po Ciebie). A można się było odradzać znacznie bliżej.
Żeby było weselej zmiana ta (podobno) to próba ograniczenia gankerów z PvP. Zupełnie jakby odradzanie się graczy w jednym punkcie było dla nich przeszkodą, a nie prezentem gwiazdkowym (już są skargi na graczy którzy w ciągu tych kilku dni nabili 5 poziomów PvP koordynując swoje działania grupowo - jedni zabijają w lokacji inni czekają przy padzie na odradzających się)...


- Znów nie ma globalnego kanału chat-u. OOC zostało "naprawione" tak że znów działa tylko w tej samej instancji. Przy niskiej liczbie graczy na serwerach zebranie grupy (do wykonania zadań grupowych których jest w grze sporo) jest znacznie utrudnione. Kanały Cimmeria, Aquilonia czy Stygia nie zawsze działają nawet w lokalizacjach przypisanych nominalnie do tych krain. Np ja wczoraj nie usłyszałem wezwania do Prison Colony (grupowa instancje w Thunder River) bo byłem akurat w Villa Verde (instancji solo w Taranti). Mam tam "tylko" 7 zadań do wykonania ...


- Zmieniono system combo. Pożegnajcie długie (4 klawiszowe) comba zadające duże ilości obrażeń. Zmieniono także efekty działania części featów. Zwiększono szansę chybienia (ale tylko w odniesieniu do graczy - moby jakoś trafiają z podobną częstotliwością). Zmniejszono ogólną liczbę obrażeń zadawanych przez graczy, jednocześnie przyspieszając ataki i combo. Jednym to się podoba (głównie tym z serwerów PvP) innym już nie bardzo (tym z PvE).
Np każdy Ranger który szedł w Ricochet i Knee Capping obudził się z ręką w nocniku - zamiast tymczasowo zatrzymać przeciwnika (kilka ładnych sekund) Knee Capping spowalnia go o powalające 30% - dając sekundę, może dwie przewagi (za w sumie 7 punktów). Za to ci, którzy szłi w Fire Trap i Immolation są zadowoleni bo te featy usprawniono. Podobnie Barbarzyńcy którzy rozwijali drzewo Berserker (zwłaszcza przy broniach dwu-ręczych) pomstują, a ci co rozwijali drzewo Reaver nie. Ogólnie Funcom ograniczył możliwości rozwoju postaci w większości klas do "jednej słusznej" - dla mnie to samo jest negatywnym objawem.


- Zmieniono dość radykalnie system Alchemii. Zmniejszono liczbę składników które trzeba zbierać i zwiększono możliwości ich pozyskiwania (np. niektóre kory możne teraz uzyskać bezpośrednio z drzew, a proszki z rud metalu). Ponadto zwiększono liczbę produktów jakie uzyskuje Alchemik (np. 10 porcji żywności z 2 składników zamiast jednej). Większość to chwali i słusznie. Problem w tym że NIKT nie podał które składniki są już nie potrzebne, więc Alchemicy którzy mieli zapasy "starych" komponentów (zajmujące miejsce, które jest ograniczone, a tych składników jednak było na prawdę sporo) nie wiedzą co robić. Są podobno dodatkowe receptury do zdobycia i być może te składniki, których nie potrzeba do standardowych receptur, tam się przydadzą. Być może ... bo nikt nie chce tego potwierdzić ani zdementować.


Podsumowując: patch zawiera kilkanaście zmian na gorsze (w mojej opinii). Większość zmian w systemie walki została zrobiona pod PvP (ani ja, ani koledzy z gildii, nie widzę wielkich polepszeń jeśli chodzi o PvE). Ograniczono możliwości gracza jeśli chodzi o rozwój postaci i odradzanie się. Dokonano kilku na prawdę nie przemyślanych zmian ... Ogólnie rzecz biorąc ten patch pogorszył mniej więcej tyle co polepszył ... z jednym wyjątkiem - brak kanału globalnego na serwerze, przy takiej liczbie graczy jak obecnie (szczególnie na serwerach PvE) to śmierć dla tej gry. Petycje o globalny kanał już były (miesiące temu, zanim OOC się "popsuło"), a teraz się powtarzają i wychodzi na to że Funcom ich po prostu nie uwzględnia w swoich planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować