Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Zresztą jak kolega wyżej zauważył... Dane dotyczące liczby subskrybentów w pierwszym miesiącu to nic innego jak ilość sprzedanych kopii ;)
Przy AoC było od początku mówione, że do sklepów poszło koło miliona kopii gry z czego większość się sprzedała.

Tylko, że zarówno w AoC jak i w WARze liczba osób, które płacą za abonament jest niepomiernie mniejsza niż liczba osób, które kupiły te gry. Trudno, trzeba się pogodzić, że te gry nie są tak przystępne i proste jak WoW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to się zmieni wraz z wydaniem edycji AoC 2009. Na co narzekali gracze zostało naprawione. Sam pogrywam w betę i gra mi się wyśmienicie (fakt mam ten trial do wowa aktualny[sam gram w WoWa od jakiś 3 lat z przerwami] ale jakoś AoC mnie bardziej przyciąga). No i zoptymalizowane jest (pod mojego staruszka działa). Sam nie mogę się doczekać premiery :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z Betą AoC mianowicie wszystko ładnie zainstalowałem lecz gdy odpalam grę, pojawia się "skanowanie plików lokalnych" a problem tkwi w tym iż pasek postępu nie dochodzi do końca zawiesza się prawie pod koniec, może wie ktoś jak mi pomóc ?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 17:04, player000 napisał:

Szukacie chętnych na granie w AoC PL?? (nie chce mi się przeglądać całego tematu a na
to wygląda z wypowiedzi) moglibyście mnie dodać do listy ewentualnych graczy (ale nie
wiem jak to będzie).

Wybacz, że tak późno odpowiadam. Otóż tak: ja grać w AoC nie będę, ale było tak, że się pytałem, kto by grał. AoC zniechęcił mnie tym, że jest niedopracowany i pusty (jak widziałem z gameplayów) . Fanem uniwersum Hyboryjskiego jestem, ale AoC sobie odmówię.

Zresztą, do grania potrzeba karty kredytowej. O ile bym kupował pre-paidy, to karty kredytowej nie mam, a trzeba ją mieć, aby grę zainstalować. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 13:35, Kalejdoskop86 napisał:

Zresztą, do grania potrzeba karty kredytowej. O ile bym kupował pre-paidy, to karty kredytowej
nie mam, a trzeba ją mieć, aby grę zainstalować. :P

A nie jest przypadkiem tak, że możesz zamiast karty kredytowej podać kod z pre-paida? - Tyle, że trzeba od razu z grą kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 14:11, gadula4 napisał:

A nie jest przypadkiem tak, że możesz zamiast karty kredytowej podać kod z pre-paida?
- Tyle, że trzeba od razu z grą kupić ;)

No jest tak z tego co wiem, ale po doświadczeniach z grą Gothic 3, która mi nerwów przysporzyła mimo bardzo dobrego PC jakiego mam i Windows Visty 32bit, nie chcę wydawać na raz tyle pieniędzy na grę, która jest z tego co czytałem ogólnie klimatyczna (oddaje klimat świata Conana) , fabuła i misje fajne itp. , ale jest również pusta, wiele rzeczy nie działa i jest niezoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.. tak było na starcie, teraz (podobno) zapelnili juz te braki, pare stron wczesniej Zawcia opisywal, ze juz duzo rzeczy dziala i gra sie przyjemnie.

co do niezoptymalizowania przyznam bylo ogromne, ale z kazdym patchem bylo lepiej wiec juz nie sugeruj sie tym co pisali ludzie (w tym ja) zaraz po starcie gry.

mimo, ze nie gram w ta gre od dawna to nadal sie nia interesuje, bo miala to cos ciekawego, czego nie bylo w innych grach, jesli dobrze pojdzie pogram troche w wersje pl ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 14:32, Onybic napisał:

powiem tak.. tak było na starcie, teraz (podobno) zapelnili juz te braki, pare stron
wczesniej Zawcia opisywal, ze juz duzo rzeczy dziala i gra sie przyjemnie.

Tak tak, wiem o tym. Czytałem lamenty, że gra niedopracowana, ale później podobno poprawili, ok, ale na jednym z nowszych gameplayów nadal się tnęła i wszystko było takie... hmm, puste. Na gram.tv był ten gameplay, w ostatnim odcinku 2008 roku.

Dnia 29.12.2008 o 14:32, Onybic napisał:

co do niezoptymalizowania przyznam bylo ogromne, ale z kazdym patchem bylo lepiej wiec
juz nie sugeruj sie tym co pisali ludzie (w tym ja) zaraz po starcie gry.

Noo, ale słyszałem też, że niektórym wraz z kolejnym patchem gra coraz gorzej działała.

Dnia 29.12.2008 o 14:32, Onybic napisał:

mimo, ze nie gram w ta gre od dawna to nadal sie nia interesuje, bo miala to cos ciekawego,
czego nie bylo w innych grach, jesli dobrze pojdzie pogram troche w wersje pl ;D

Ja również się nią interesuję. Jestem fanem prozy Roberta E. Howarda o Conanie z Cymmerii. :)
Ta gra ma to coś, ale jakoś mnie nie przekonała... za dużo się nasłuchałem o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak reszta, ale ja na pewno zakupię AoC i będę grał. Beta przekonała mnie wystarczająco :) Świetna fabuła, extra klimat, zróżnicowanie klas i brak inflacji (ceny adekwatne do specyfikacji przedmiotów, a nie to co w wow-ie gdzie (najprawdopodobniej) inflacja wynosi pewnie z 5000%), a co najważniejsze przy średnich detalach działa płynnie na moim lapku. Oczywiście po tygodniu grania nie mogę pisać esejów na temat gry, ale z całą pewnością mogę zachęcić wszystkich do ściągnięcia klienta i zagrania w betę. Przynajmniej każdy z Was zobaczy wszystko na własne oczy, a nie będzie wypisywał rzeczy wyssanych z palca lub gdzieś tam podpatrzonych na jakimś gameplay-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o to już pytałem, ale teraz zwracam się do moderatorów forum i pomocy technicznej CDP: czy obecnie dostępne karty Pre-Paid w sklepie CDP do AoC są już dostosowane do polskiej edycji gry? A jeśli nie, to kiedy będzie można się spodziewać takich kart? Bo o ile mi wiadomo, to albo karta kredytowa albo właśnie Pre-
Paid będą niezbędne do uruchomienia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 17:30, gaheris napisał:

Wiem, że o to już pytałem, ale teraz zwracam się do moderatorów forum i pomocy technicznej
CDP: czy obecnie dostępne karty Pre-Paid w sklepie CDP do AoC są już dostosowane do polskiej
edycji gry?


Na to pytanie mogę Ci odpowiedzieć, bo sam też tego dochodziłem: nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dojdź do powiedzmy, 30lv.
Tortage jest super ale dalej... dalej jest nieciekawie. Brakuje nowych umiejętności, czegoś co trzyma przy monitorze (bo fabuły już nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie Tortage jak robię po raz kolejny ostro przymula ;P

Dla mnie najciekawsza część gry jeżeli idzie o pve to właśnie lvlowanie do 70 :D
20-40 - Conalls valley, khopsef province, wild lands of zelata, potem 40-50 - fields of the dead, noble district, nastepnie 50-65 egiolophan mountains i urocze ymirs pass, i gdzieś 60-70 Atzel fortress.

Wbijanie 80 jest nieco uciążliwe bo Khesatta to prawdziwa arena pvp i walka, że szok :O


@Selv

Ja tam nie narzekam, umiejętności są, farmienie materiałów na budowę miasta trzyma przy monitorze, pvp trzyma przy monitorze :>


Co muszę powiedzieć po kilkuset godzinach spędzonych w AoC, a także innych MMO :>
AoC niczym zasadniczo się od nich nie różni, nie można powiedzieć, że jest gorszy, bardziej nudny, czy zabugowany... Jest dokładnie tak jak w innych mmo ;) Nieco inne klimaty, parę różnic technicznych, ale nie ma co nakręcać dramy. Jednym przypadł do gustu, drugim nie <:


Jeżeli idzie o optymalizację jak dla mnie WoW>AoC>WAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie znudziło troszkę przy jakimś 4x - barbarianem - toć niby jedna z ciekawszych klas postaci. Po prostu brakowało czegoś co trzyma przy ekranie - zazwyczaj trzyma rozwój postaci ale tutaj po 20 już się nic nie dzieje, nie zmienia.
Niby featsy ale zazwyczaj bierne, pasywne i coś upgrejdujace ale bez uczucia "omg, teraz to będzie się dziać".
Raz na chyba 10poziomów wymiana skillsów na oczko mocniejsze. Szkoda, wciąga czekanie na coś nowego.
PvP - brak, czasem coś się spotkało, na `minigamesach` byłem dwa razy, później nie było już nigdy graczy. Wyprawy w teamach - praktycznie brak a niby Aquilonia to jeden z bardziej żywych serwerów :/
Pvp jest ok jeśli trafisz na dobrą klasę i doczekasz do jakiegoś tam poziomu bo różnice w sile są póki co... przerażające. Zresztą i tak jest lepiej niż było na początku.

Jak gra wyjdzie w PL to może polskie serwery będą fajne. Tanszy abonament - może przeniosę konto i uaktywnię. Zrobię przegiętego PoS albo PoM i będzie gank dzieciarni (wszyscy wiemy jak jest na polskich dystryktach w GW) for fun. Mój fun.

PS: Tortage już za 2gim razem muli nieziemsko - przez CIĄGŁE bieganie w tą i tamtą, do wulkanu, do domku, do npca, do ladacznicy po krew, do domku, do wuklanu, GEZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Selv

Każdy z archetypów ma inny destiny q w tortage :)
Rogue inny, soldier inny itd. itd. ;)
Tzn. z innej perspektywy, te 4 historie się uzupełniają tworząc całość.

Po 20lvlu co 4 lvl dostajesz nowe skille tudzież upgrady starych.
PvP jest o tyle ciekawe, że możesz się pokusić o walkę z przeciwnikiem nawet o parę poziomów wyższym od Ciebie i Masz szansę na zwycięstwo jeżeli wiesz jak grać. Dla przykładu, choćby w WoWie taki atak na gracza z wyzszym lvlem na ogół kończy się w piachu :P

Co do balansu, to tylko ToS jakoś mocno się wyróżnia siłą - tzn. wali swoje krytyki po parę tysięcy i nie ma na to zbója :> A ponoć DT na minus, tj. w pvp się nie do końca sprawdza...
Więc 2 z 12 klas można uznać za niezbalansowane :>


Wyprawy w grupach....No nic samo z siebie się nie bierze...Trzeba zorganizować, a nie czekać aż ktoś zaprosi :) Aczkolwiek moja gildia i raiduje i pvp robi i pomaga low lvlom grindować (tzn. z gildii:) i instancje robi, więc nie narzekam ;)

Ale fakt faktem, że chocby właśnie taki WoW potrafi bardziej przykuć do monitora i to muszę przyznać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:36, zawcia napisał:

@Selv

Każdy z archetypów ma inny destiny q w tortage :)
Rogue inny, soldier inny itd. itd. ;)
Tzn. z innej perspektywy, te 4 historie się uzupełniają tworząc całość.

Po 20lvlu co 4 lvl dostajesz nowe skille tudzież upgrady starych.
PvP jest o tyle ciekawe, że możesz się pokusić o walkę z przeciwnikiem nawet o parę poziomów
wyższym od Ciebie i Masz szansę na zwycięstwo jeżeli wiesz jak grać. Dla przykładu, choćby
w WoWie taki atak na gracza z wyzszym lvlem na ogół kończy się w piachu :P

Co do balansu, to tylko ToS jakoś mocno się wyróżnia siłą - tzn. wali swoje krytyki po
parę tysięcy i nie ma na to zbója :> A ponoć DT na minus, tj. w pvp się nie do końca
sprawdza...
Więc 2 z 12 klas można uznać za niezbalansowane :>


Wyprawy w grupach....No nic samo z siebie się nie bierze...Trzeba zorganizować, a nie
czekać aż ktoś zaprosi :) Aczkolwiek moja gildia i raiduje i pvp robi i pomaga low lvlom
grindować (tzn. z gildii:) i instancje robi, więc nie narzekam ;)

Ale fakt faktem, że chocby właśnie taki WoW potrafi bardziej przykuć do monitora i to
muszę przyznać :)


Na jakim ty serwerze grasz koleżko? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobrze wiedzieć :)
Sorki za mały offtop, ale nie wiecie jak przystosować klienta, żeby na nowo łączył się z eu serwerami? Czy jedynym wyjściem jest zainstalowanie gry od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować