Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2010 o 19:15, kotfilon napisał:

Moja propozycja to stworzyć community AoC dla graczy od graczy, a nie jak to CDP zrobił...
Przy okazji w takim community można napisać petycję z podpisami polskich graczy i wysłać
do CDP, Funcomu.


Moge Ci wkleic linki z postami z oficjala gdzie byly takie petycje na dlugo zanim w ogole CDP mialo cokolwiek wspolnego z AoC. Nie sadze zebys je sam znalazl bo dziwnym trafem wszystkie sa banned. Ale jak masz zapal i chec do roboty to dzialaj ;)

Btw. siema Ony i Zawcia, dalej jeszcze meczycie AoCa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj "onybicu" bo skwarek a skwarkan to dwie rózne osoby i nie porównuj mnie do niego, ok? Jest wiele skwarków w sieci, nie oznacza to, że wszyscy to jedna osoba. Ja od początku, kiedy tylko pojawiły się informacje na temat polskiego AoC wiedziałem jak będzie, ciesze się, że zostałem na serwerach EU a wam współczuje. Niemniej, zamiast płakać jakie to jest be i fe może pora samemu ruszyć dupsko? Eventy nie są trudne do organizacji/przeprowadzenia jeżeli robi się je w paru graczy, ale taki QQ jest typowy dla polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 20:13, Skwarek_pl napisał:

Uważaj "onybicu" bo skwarek a skwarkan to dwie rózne osoby i nie porównuj mnie do niego,
ok? Jest wiele skwarków w sieci, nie oznacza to, że wszyscy to jedna osoba. Ja od początku,
kiedy tylko pojawiły się informacje na temat polskiego AoC wiedziałem jak będzie, ciesze
się, że zostałem na serwerach EU a wam współczuje. Niemniej, zamiast płakać jakie to
jest be i fe może pora samemu ruszyć dupsko? Eventy nie są trudne do organizacji/przeprowadzenia
jeżeli robi się je w paru graczy, ale taki QQ jest typowy dla polaków.


oh ah, przepraszam jaśnie pana, że się pomyliłem ;(( NOT.
mimo, że myślałem o innej osobie to jak by nie patrzeć pasujesz do niego idealnie ;]
czy ktoś tutaj płacze jak dzieciak? i kurde jak by nie patrzeć ładnie to tak obrażać swoją narodowość? jak Ci sie tak w Polsce nie podoba to do widzenia Kazachstan potrzebuje takich jak ty ;)


@Terrorite, oj nie już od daaawna nie gram, planuje wrócić wraz z dodatkiem, ale to się jeszcze zobaczy, na razie niechęć wielka do tej gry ;e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D Brawo onybic! Jakich jeszcze sztuczek się nauczyłeś? Zabawne, wypowiadasz się o mnie jak byś mnie znał... spotkałem wielu idotów w życiu, ale ciebie jakoś nie kojarze, przypomnisz mi?

Nie odkryje ameryki pisząc, iż polacy grający w mmo nie cieszą się zbyt pozytywnymi opiniami, ot mam prawo pisać, że pewne zachowania są "typowe" lub jak wolisz "stereotypowe". Nie pisze tu o wszystkich bo zdarzają się wyjątki, ty jednak do nich nie należysz, przynajmniej według mojej, niczym nie powstrzymanej i zagwarantowanej prawnie opinii.

Jestem pewien, że Funcom opuści swoje flagi do połowy na znak żałoby iż do nich nie wrócisz... ot, jednego trolla mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 20:23, Skwarek_pl napisał:

:D Brawo onybic! Jakich jeszcze sztuczek się nauczyłeś? Zabawne, wypowiadasz się o mnie
jak byś mnie znał... spotkałem wielu idotów w życiu, ale ciebie jakoś nie kojarze, przypomnisz
mi?

Wycieczki osobiste zachowaj dla siebie. Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 20:53, Hellmut napisał:

> :D Brawo onybic! Jakich jeszcze sztuczek się nauczyłeś? Zabawne, wypowiadasz się
o mnie
> jak byś mnie znał... spotkałem wielu idotów w życiu, ale ciebie jakoś nie kojarze,
przypomnisz
> mi?
Wycieczki osobiste zachowaj dla siebie. Ostrzeżenie.

Jaśnie Pan wybaczy *kłania się i powoli wycofuje* gdyby na tym forum tylko były prywatne wiadomości, tak też bym uczynił, na znak pokory będę się dziś biczował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 pytania:

Czy w ogóle ktoś by pomógł w odbudowie community?

Czy na serwerze EU można grać klientem polskim i na odwrót?

Czy przeniesienie postaci z PL na EU jest możliwe/co trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, dobrze pamiętam, że zawsze się kłóciliście?:D
Nvm.

Kotfilon, jeżeli chcesz poczuć "prawdziwe" polskie community AoC w najlepszym wydaniu poczytaj dział AoC na mmorpg.pl ;p Dowiesz się co to klimat i jaka miłość panuje na polskim serwerze PvP.

Chodzi o to, że nikomu już właściwie nie zależy na zjednoczeniu graczy. Wszyscy jesteśmy już dokładnie podzieleni i w sumie każdy każdego zna, więc nie ma jako tak problemów. Cenzura na forum oficjalnym (polskim) jest, na EU jest dużo lżej. Postuję aktywnie i na EU i na PL i na TL (testlive - forum serwera testowego) i nigdzie ani bana ani upomnienia nigdy nie dostałem. Widać jestem zbyt poprawny. Ale swego czasu na TL nie szczędziłem ostrych słów pod adresem devsów.

Jak się dowiedzieliśmy sytuacja z CDP jest nieco inna niż ta z rosyjskim partnerem FC, który już się chyba całkowicie wycofał. Ogólnie skomplikowana sprawa, ale parę osób kombinuje nad "poprawą" naszego statusu i jakimiś petycjami.

@Terrorite

Męczę, męczę, a co bym robił ;D Sam jestem zaskoczony, ale wbrew moim obawom świetnie się bawię na polsko-rosyjskim serwerze PvP. I to już kawał czasu, bo od maja bez przerw gram (na EU jak grałem to zdarzały mi się przerwy na WoWa, WARa, Darkfalla i co tam jeszcze ciekawego z MMO wpadło mi w oko), a tutaj naprawdę się wciągnąłem, sporo fajnych ludzi poznałem. W PvP osiągnąłem zupełnie "nowy" i nieznany mi dotąd poziom. Wszystkie braki gry (zesztą jest nieźle rozwijana, nawet gdzieś dostała nagrodę za najbardziej poprawioną i rozwijaną grę roku 2009) jakoś zeszły na dalszy plan i świetnie się bawię w PvP. Co by nie mówić nie ma lepszego systemu (i ciekawszego) w żadnym innym MMO aktualnie. Nie wymaga zaangażowania 24/7 i łatwo można mieć frajdę. No i zbliża się dodatek, więc wątpię, że szybko się z tym tytułem rozstanę. (Czekam na The Secret World - kolejna produkcja FC, tym razem pi razy oko sandboksowa, SW:TOR - choć przestaje sobie robić duże nadzieje, zapowiada się imo dość sztampowo i hm...no nie wiem coś co będzie miało fajne PvP i fajne klimaty ;)

Ogólnie nie gram tak ostro jak wcześniej (bawię się teraz i w bf:bc2 i w HoNa), ale satysfakcję z każdej godziny w Hyborii wciąż mam sporą.

Ostatnio w związku z błędem przy darmowych transferach można było przenieść się na EU, ale nie zdołałem podjąć takiej decyzji. "Błąd" naprawili i nie ma takiej opcji już, ale trudno. Jak bym bardzo miał dość gry na PL, to konto na EU ciągle też mam, tylko czeka żeby je opłacić...

Można długo polemizować co jak, dlaczego i po co, ale AoC to dla mnie naprawdę fenomen i ewenement, aż żal tyłek ściska, że na początku tak dali i ciała i ludzie pouciekali. Negatywna opinia się dalej ciągnie, ale jednak jak ktoś da szansę to często się przekonuje do gry. A ja osobiście straciłem zapał do próbowania wszystkich nowych MMO jakie wychodzą (ot, choćby Aion spasowałem po becie, stwierdziłem, że to nie ma sensu, Star Trek - nawet nie wykorzystałem mojego klucza do bety... chyba się starzeję :)


EDIT.

@kotfilon

1. Nie do końca rozumiem co masz na myśli.
2. Można, tzn. ściągają Ci się pliki z "innymi" językami i na EU grasz po angielsku, a na PL po polsku, ale nie ma znaczenia co instalowałeś na początku.
3. Z PL na EU nie jest możliwe. Teoretycznie możesz próbować rozmawiać z ang. supportem - bo wbrew temu co się mówi nie jest tak, że nie mogą tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na forum mmorpg.pl byłem, ludzie piszą, podzielili się, hh i polanie kulturalnie jadą po sobie.
Jednakże jakaś strona AoC powinna być, bo ludzie na prawdę jak się zaciekawią grą, to szukają stron. Wchodzą i patrzą, że ostatni news jest z przed pół roku. chodzi o stronę + forum, na którym skupiło by się większość graczy, bo w tej chwili AoC z zewnątrz wygląda na grę dla 1000 osób z Polski i bez możliwości wstępu, producent nic nie ułatwia.
Napisałem na GG do byłego redaktora aoc.gram.pl. Można by było przejąć tą domenę i ją rozwijać , na pewno takie kroki sprowadzą więcej ludzi na serwer, który ich potrzebuje.

Do samego AoC przekonałem się po obejrzeniu pierwszego filmiku. Trialem rozkoszowałem się chyba 2 tygodnie...^^ Najlepsze mmo w jakie grałem, a do tej pory grałem w ponad 30 MMO i na dłużej zatrzymał mnie tylko Lineage 2.

Ponawiam pytanko: Czy na serwerze EU można grać klientem polskim i na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam odpowiedź ;)

Można, ale wersja językowa i tak się automatycznie zmieni. Więc czy masz polskiego czy EU klienta to i tak będziesz grał z językiem, który obowiązuje na serwerze. W skrócie: klient jako tak jest jeden.

Oczywiście żeby grać na EU musisz mieć konto na EU, a żeby grać na PL musisz mieć konto PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

W tej wiadomości będę pisać o niektórych problemów i sposobów ich naprawy.

Społeczności polskiej na oficjalne forum jest chore, ponieważ nasz moderator Skwarkan jest niekompetentny. On zabrania / ostrzega bez racjonalnego powodu i nie pozwól graczom mówić o złych stronach usług, itp. Jest to problemem numer jeden.

Drugi problem polega na temat populacji na naszych serwerach. W Polska nie ma żadnych stron, portali lub nieoficjalnych społeczności o Age of Conan. Efektem tego jest to, że tylko niewielu ludzi można usłyszeć o AoC. Mogę zagwarantować, że bez Skwarkan i dobre porusza temat polskiej społeczności Age of Conan, liczba polskich graczy na polskim serwerów będzie bardzo wzrasta.

Jest wielu graczy, że ja wiedziałem, że grają lub powrócić do gry, jeśli nie było zdrowe społeczności, w których mogłyby uczestniczyć w programie, gdzie mogą znaleźć pomoc i poradę. Dla przykładu, ostatnie wiadomości na dowolnym miejscu Polski został wydany siedem miesięcy temu.

Proszę odpowiedzieć mi i innym graczom. Treść tej wiadomości zostanie wysłana na niektórych polskich forum gry.

Z poważaniem,
Jacek XXX


Taki oto mail (po przetłumaczeniu w google translate na PL) wysłałem do Funcomu. Jeżeli chcecie mi pomóc, wklejcie to na forach itd. Trzeba trochę powalczyć o swoje, płacimy więc wymagamy, składali obietnice więc niech się ich trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jesli naprawde myslisz ze to tylko wina jednego GMa to naprawde jestes naiwny.
Po 2. gdzie wklejac skoro:
w Polsce nie ma zadnych stron, portali, nieoficjalnych spolecznosci
Po 3. Mowisz ze nie ma stron i co z tego wynika? Ze jak zwykle powinien przyjsc hipotetyczny "ktos" i te strony zrobic? Stron i portali nie ma chyba z jakiegos powodu. Moze po prostu gra ma tak zszargana opinie ze teraz trudno bedzie ludzi przekonac. Wyplakales sie Funcomowi jak male dziecko i na co teraz liczysz ze przyjda, wytra nosek i dadza cukierka? To nie jest ich problemem tworzenie lokalnych spolecznosci.
Ale, whatever, powodzenia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie się wyżaliłem
Funcom pewnie to nie ruszy...

Ale z drugiej strony...polscy gracze gnieżdżą się na podforach jakichś większych for o mmo lub grach i przez to jest brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony nowych graczy. Gdyby chociaż zatrudnili kogoś, kto będzie spełniał obowiązki GM''a itd.


Zaś z trzeciej strony...Nie ma w sumie nic strasznego do zarzucenia obsłudze płatności itd (chociaż ostro kuleje, FC obsługuje max 500k graczy, Blizzard ponad 10 mln i jakoś nie ma takich problemów(no może lagi na niektórych serwach WoW''a)), transferowanie PL>EU jest zamknięte z jasnego powodu jakim jest różnica w cenie abonamentu, Zbliża się dodatek, może wtedy coś się ruszy. Reklama przy premierze w 2008 i 2009 była bardzo dobra, ale...no właśnie, sami wiecie.

AoC jest najlepszych MMO w jakie grałem, endgame może nie jest tak rozbudowany jak w Lineage 2 itp, ale frajda z gry, walki, wersji PL, systemu PVP, klimatu, grafiki i yyyy klimatu jest nieoceniona.

Ja osobiście mam zamiar kontynuować pomysł stworzenia Strony i forum dla graczy polskich. Jeżeli ktoś jest chętny do pomocy, to proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Zawcia
tak popatrzyłem na poprzednie posty w tym temacie, to chyba na prawdę musi coś w tym być, że zawsze się darłem z nim :D no cóż, bywa xD

Ostatnio ze znajomym gadałem czy by nie wrócić do gry, ale stwierdziliśmy, że nie powtórzymy tego znowu, gdzie prawie oblaliśmy semestr bo cały czas graliśmy w AoC xD taki niezdrowy nolife ;D

Co do community to życzę powodzenia, ja już na tyle poznałem ludzi grających w AoC, że wiem jak bardzo będzie to trudne ;) Ale, żeby Twoich ambicji nie niszczyć to po prostu powodzenia :)


Dodatek się zbliża, a jak patche, które wyszły dotychczas? zmieniły coś ważnego w ogólnej rozgrywce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni patch przyciągną ludzi tylko na jakiś czas:/ Wprowadzone zmiany na +, ale widać, że niektórzy mieli większe oczekiwania. Widać już pustki, wieczorem w kesh można spotkać tylko kilku stałych bywalców, i kilka grindowanych altów. Na lokacjach z surkami też nie ma cudów, ciężko wyłapać jakiegoś fraga. Siege miały być poprawione, a crashe nadal występują. Dodają nowe rzeczy, a niestety nie poprawiają tych, które są podstawą gry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 15:07, PrzeSmek napisał:

Ostatni patch przyciągną ludzi tylko na jakiś czas:/ Wprowadzone zmiany na +, ale widać,
że niektórzy mieli większe oczekiwania. Widać już pustki, wieczorem w kesh można spotkać
tylko kilku stałych bywalców, i kilka grindowanych altów. Na lokacjach z surkami też
nie ma cudów, ciężko wyłapać jakiegoś fraga. Siege miały być poprawione, a crashe nadal
występują. Dodają nowe rzeczy, a niestety nie poprawiają tych, które są podstawą gry
:/

Czyli na dobra sprawe robia to co zwykle od poczatku AoCa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, zdobyłem 80 poziom i co dalej z punktami atutów? czy to już koniec gry? Jak mam zdobywać punkty bo znikneła ta kreska doświadczenia.?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niom to jest maxymalny lvl ;p wiecej lvl nie ma juz ;p moze kiedys beda , ale narazie koniec juz lvlowania ;p Te ktore Ci zostaly to dobrze rozdysponuj i tak w sumie podejrzewam ze built bedziesz musial zmienic ;p Juz sobie mozesz rajdowac z gilida ;p I praktycznie teraz cala zabawa sie zaczyna :D Powodzenia ;p

A tak z innej beczki ;p Widzieliscie jak ktos wystawil bota do AoC na allegro?? Lekko zalosne ;p A co Wy o tym sadzicie?? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekko żałosne to bardzo delikatne określenie...Śmiech na sali i żal mi ludzi, którzy korzystają, a jak wynika z informacji podanych przez "przedstawiciela firmy" 32 osoby na naszych (w sensie PL) serwerach mają opłacone usługi ich genialnego oprogramowania.
Zaraportowałem gdzie się dało, może ktoś gdzieś, kiedyś zareaguje ;<

@dark_mesiah

Są jeszcze poziomy PvP jak tak lubisz wbijanie expa ;)


Jutro patch 1.07 wprowadzający między innymi nowy content PvP (shrines of bori, pvp lvl 6-10, pvp sety t2). Nareszcie <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ... więc na początek zadam kilka noobskich pytań:D

1) Rozumiem iż transfer postaci na PL serwach jest darmowy? Bo zastanawiam się nad powrotem i zminą serwera na 2E celem pomordowania ruskich:D
2) Ile wynosi teraz abonament? Kartą oczywiście nadal można płacić?
3) Czy Tortage jest bardzo puste obecnie? Mam Zdobywce na 14 lvlu i dlatego pytam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować