Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #159: Ati czy nVidia - które karty graficzne wybierasz przy zakupie?

52 postów w tym temacie

Problem z takimi głosowaniami jest taki, że szybko tracą swoją aktualność. Cóż, trzeba założyć, że osoby napotykające to w przyszłości będą inteligentne i nie dadzą się zmylić jeżeli sytuacja się zmieni. Wybieram, tymczasowo, ATI, gdyż dostaję więcej mocy i nowszą technologię za moją złotówę przy zachowaniu stosunkowo niewielkiej prądożerności, hałasu i ciepła. nVidia ma co prawda większe potwory a i z tesalingiem radzi sobie lepiej, ale cena jaką mi za to narzucają, dodając tylko niepotrzebne mi CUDA i za mało wspierany PsyhiX (szkoda, że konsole go nie mają sprzętowo), jest stanowczo za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem za zielonymi. Ale teraz losy wojny się zmieniły, NV nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Już czekam na premierę GTX 460, karta ze średniej półki z TDP 180W. LOL A tymczasem zbieram na HD 5750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane "które wybierasz" więc to jest jakaś tendencja a nie ostatni zakup. Ja zawsze brałem nvidie teraz niestety nie mogłem sobie pozwolić czekać wieki na fermii a seria HD5800 okazała się udaną. Moim zdaniem to jest absurdalne żeby ATI nie wcisnęło żadnego swojego standardu typu CUDA czy PhysX który byłby realizowany zamiennie do technologii nVidii. Niech to promują bo nie po to płaciłem 1,5k za karte żeby np w batmanie grac bez fizyki albo w Just Cause 2 nie mieć liczonej symulacji wody za pomocą CUDA (co swoją drogą wygląda świetnie). Wliczając kiepskie kasowanie przeplotu z materiału 1080i oraz o niebo gorsza technologią avivo (w stosunku do pure video) nie ma się do czego przyczepić. Gdybym wybierał jeszcze raz wziął bym to samo. Taktowania mam na 980 i sądze ze przy takich bez problemu rozprawia się z GTX480 doliczajac ze prawdopodobnie pobor mocy temperatura i hałas są także niższe. Wierzę, że nVidia się postara i wróci do dawnej formy z serii 8xxx chociaż ATI też życze wszystkiego dobrego gdyż robi bardzo wydajne i ciche karty a problemy ze sterownikami to mit, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rafal2iomuss z tym mitem to masz racje kolego ale jakby sie cofnac z 4 lata wstecz to naprawde z dobrymi sterami do ATi byl problem codo porownania ja to widze tak ATi pracuje szybko mniej plynnie choc graficznie lepiej wychodzi lecz nvidia to znowusz te piekne szczegoly i plynnosc choc powolnosc codo wyboru co kto woli jesli chodzi omnie to raz mam z jednej raz z drogiej firmy zalezy ile mam piniazkow do przeznaczenia i ktora karta wychodi lepiej w rankingach roznie to bywa wiec jak dlamnie niema leprzych lub gorszych kart poprostu sa te za 1,3 tysia i te za 7oozl pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować