Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #159: Ati czy nVidia - które karty graficzne wybierasz przy zakupie?

52 postów w tym temacie

Pytanie proste, co bym wybrał/wybieram...
Stanowczo wolę NVidia, chociaż niestety na dzień dzisiejszy kupiłbym ATI bo po prostu się lepiej opłaca, ale jeśli miałbym nieograniczony budżet, to tylko NVidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie NV zostało zmiażdżone,pozamiatane itd.Seria 48xx była zdecydowanie bardziej opłacalna od GTX/GTS 2xx i jak się teraz okazuje nieco wydajniejsza - nowe stery.Z kolei HD5xxx zmiotło całkowicie Fermiego bo ten jest po prostu nie opłacalny i niezbyt wydajny (Taki GTX470 jest w cenie HD5870 ,a z nim przegrywa na każdym froncie z kolei HD5970 zamiata GTX480 tak wiem HD5970 to sklejka HD5870 ale powierzchnię karty mają praktycznie taką samą) więc ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wszystkie karty z chipsetem ATI jakie miałem, aż 3 :P, ulegały awarii po 3-4 miesiącach użytkowania, dlatego stwierdziłem, że nigdy już nie sięgnę po ich produkty, i tego się trzymam. Z nVidią nigdy nie miałem problemów i tego się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lucas162:
Nie wygaduj mi tu proszę głupot. nVidia GTX470 jest po pierwsze tańsza od HD5870 (na jednym froncie więc już wygrywa), a po drugie w na przyszłość - czyli DX11 jest znacznie, znacznie wydajniejsza. Kiedy gry na dowolnej nowo wydanej karcie (oczywiście nie mówię o np. HD5570) osiągają w DX10 60-70FPS-ów (dwa razy więcej, niż potrzeba oku człowieka), to po co nam coraz to szybsze w nim? 5870 wymięknie od razu na najnowocześniejszych grach w DX11. A GTX470 trochę później. ;)
PS. No dobra, 5870 można od biedy znaleźć za 1400zł, tu wygrałeś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 12:01, Byl napisał:

@lucas162:
Nie wygaduj mi tu proszę głupot. nVidia GTX470 jest po pierwsze tańsza od HD5870 (na
jednym froncie więc już wygrywa), a po drugie w na przyszłość - czyli DX11 jest znacznie,
znacznie wydajniejsza. Kiedy gry na dowolnej nowo wydanej karcie (oczywiście nie mówię
o np. HD5570) osiągają w DX10 60-70FPS-ów (dwa razy więcej, niż potrzeba oku człowieka),
to po co nam coraz to szybsze w nim? 5870 wymięknie od razu na najnowocześniejszych grach
w DX11. A GTX470 trochę później. ;)

I bym się z tobą zgodził. Tylko jedno ale - nawet GTX480, czy HD5970 nie są wystarczające szybkie do gier tworzonych pod DX11. Włącz sobie max. detale i DirectX 11 w Metro 2033. I okazuje się, że o płynności można tylko pomarzyć na obu kartach. Więc może i GeForce jest szybszy...ale i tak za wolny. A to dopiero pierwsza gra, która na poważnie korzysta z dobrodziejstw "jedenastki". O ile zakład, że niedługo pojawią się bardziej wymagające?
A do obecnych tytułów (nie licząc właśnie Metra) to i na HD5850 i GTX470 pograsz w max. detalach nawet na kilku monitorach naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ziptofaf (sorry, że nie odpowiadam, ale nie chcę mi się szukać na forum, więc komentuję):
I ja też się z Tobą zgodzę :) Tylko, że zauważ, że HD5890 to dwie karty, a jeśli weźmiemy dwa GTXy 480, to już - z tego co mi wiadomo - mamy wydajność wystarczającą do grania na full (lub prawie full) w DX11.
A poza tym, kiedy mamy kartę, która na DX10/9 osiąga 40-70FPS, i na DX11 - dajmy na to - 25, i kartę, która na DX10/9 osiąga 55-100, i na DX11 - też dajmy na to :D - 18, to chyba wybór jest oczywisty.
Wszyscy mówią, że Fermi to badziewie - nie wiedzą, co tak naprawdę mówią. Nieskromnie powiem - już troszeczkę się na tym znam, interesuję od bardzo wielu lat. Przez rosnące od dawna uprzedzenie do nVidii, ludzie szukają minusów. Tak naprawdę minusów nie ma. Fermi to jest przyszość, i Radeon wymięka, przynajmniej do pewnego czasu. I tak nikt mnie nie posłucha - OK. Nie mam pretensji. Tylko, jak na tym Waszym "cudownym" Radeonie Metro 2033 Wam nie pójdzie płynnie nawet na średnich (w DX11), to się nie dziwcie. A w DX10/9 różnicy już i tak byście nie zauważyli (jeśli ktoś chce grać tylko w DX10/9, to każda nowsza karta z wyższej półki mu do tego wystarczy. Moc obliczeniowa jest już tak olbrzymia, że nawet Crysis często już wymięka) pomiedzy nVidią i ATI (patrz nawias).
Oczywiście nie mam racji absolutnej, we wszystkim. Może się trochę zmienić, może jakaś gra będzie zoptymalizowana pod Radeona. Ale DX11 to przyszłość tak, czy siak. I dlatego - jesli macie kasę - lepiej brać (aktualnie rzecz jasna!) nVidię. Najnowszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować