Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Profesjonalni gracze - refleks pilota, ale płuca wieloletniego palacza

37 postów w tym temacie

Grzegorz Bonter

Gracze o szczupłej sylwetce nie powinni porzucać aktywności fizycznej. Ostatnie badania przeprowadzone na "pro gamerach" pokazują, że mimo pozornie zdrowego wyglądu, kondycja takich osób może być wyjątkowo marna.

Przeczytaj cały tekst "Profesjonalni gracze - refleks pilota, ale płuca wieloletniego palacza" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś 187cm i ważę 62 kg. Czyli jestem chudy jak patyk ;D
Codziennie robię jednak na rowerze do szkoły w sumie 16km. Dodatkowo ćwiczę sztuki walki a więc chyba nie jest źle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 21:07, Pile napisał:

Ja mam jakieś 187cm i ważę 62 kg. Czyli jestem chudy jak patyk ;D
Codziennie robię jednak na rowerze do szkoły w sumie 16km. Dodatkowo ćwiczę sztuki walki
a więc chyba nie jest źle ;]


Mam identyczny wzrost i wagę, ale 0 ruchu. Potwierdzam badania lekarzy :P kondycja zerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 21:07, Pile napisał:

Ja mam jakieś 187cm i ważę 62 kg. Czyli jestem chudy jak patyk ;D
Codziennie robię jednak na rowerze do szkoły w sumie 16km. Dodatkowo ćwiczę sztuki walki
a więc chyba nie jest źle ;]


Chłopie, masz niedowagę... Zacznij jeść bo uschniesz całkowicie;)
Ja mam 186cm, ale ważę 82kg. Siedzę sporo przy kompie, ale trenuję football, jeżdżę na rowerze (do dziewczyny mam 17 km w jedną stronę;)) więc nie jest źle i na zdrowie nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może ten gracz był jeszcze palaczem? :P chociaż nie oszukujmy się siedząc godzinami przed pc i nie uprawiając żadnego sportu nie można mieć dużej pojemności płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 21:07, Pile napisał:

Ja mam jakieś 187cm i ważę 62 kg. Czyli jestem chudy jak patyk ;D
Codziennie robię jednak na rowerze do szkoły w sumie 16km. Dodatkowo ćwiczę sztuki walki
a więc chyba nie jest źle ;]


Ja mam 188/189 cm wzrostu i waże 76kg - jestem jak na moje chudziną - przydało by sie jeszcze z 10 kg ...xD 62 kg przy 187 xD szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee to ja ten sam wzrost ale 85 kilo :D wiec masa jest aktualnie przekuwam to na dobra sylwetke na silowni basnie i rowerku jeszcze tak pare kilo zrzucę i bedzie git ;) ale naprawde nie jest łatwo zwlaszcza ze ostatnio troche poimprezowalem fajki piwko itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

184 cm - 85 kg - w miarę dobrze ale co się tyczy kondycji moglo by być lepiej do pracy jeżdżę rowerkiem mam prawie 30 km w jedną stronę z niezłą 4 kilometrową górską premią, muszę przyznać, że pierwszy miesiąc był masakrą a teraz jest już znacznie lepiej z miesiąca na miesiąc kondycja idzie w górę, nie zamierzam przestać więc będzie lepiej.... ale jeśli tak jest z graczami to naprawdę tragicznie - a trzeba przyznać, że wcześniej to się człowiek nasiedział przed kompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 21:16, sirufok1987 napisał:

> Ja mam jakieś 187cm i ważę 62 kg. Czyli jestem chudy jak patyk ;D
> Codziennie robię jednak na rowerze do szkoły w sumie 16km. Dodatkowo ćwiczę sztuki
walki
> a więc chyba nie jest źle ;]

Chłopie, masz niedowagę... Zacznij jeść bo uschniesz całkowicie;)
Ja mam 186cm, ale ważę 82kg. Siedzę sporo przy kompie, ale trenuję football, jeżdżę na
rowerze (do dziewczyny mam 17 km w jedną stronę;)) więc nie jest źle i na zdrowie nie
narzekam.


Jazda na rowerze to same cholerne plusy, 26 km ( do Wrocka) w 45 min, a dopiero zaczynam ;P; ups, to nie forum kolarskie, przepraszam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam jakieś 187cm i ważę 62 kg. Czyli jestem chudy jak patyk ;D
> Codziennie robię jednak na rowerze do szkoły w sumie 16km. Dodatkowo ćwiczę sztuki walki
> a więc chyba nie jest źle ;]

Nieważne czy czwiczysz sztuki walki troszke małą masz tą wage, ja przykładowo mieżę 192 cm waże 87kg i gram w kosza zawodowo można powiedzieć. Na kompie siedze około 3h dziennie i narazie nie odzuwam jakiś braków w formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam ok 188cm i ok 75kg, więc nie jest źle.;)
Ps a mój kolega ma 195cm ponad i waży o 5 kg mniej, jak nie więcej- to jest dopiero szok!!!.;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 21:07, Pile napisał:

Ja mam jakieś 187cm i ważę 62 kg. Czyli jestem chudy jak patyk ;D
Codziennie robię jednak na rowerze do szkoły w sumie 16km. Dodatkowo ćwiczę sztuki walki
a więc chyba nie jest źle ;]

mówię teraz całkowicie poważnie, musisz zwiększyć masę. Sztuki walki są dyscypliną wytrzymałościową i bez odpowiedniego zapasu energetycznego twój organizm sam zacznie się pożerać. Sam latami się w to bawiłem (ostatnio niestety nie) i wiem co mówię, bo mając 180cm wzrostu wazyłem 60kg. Do pewnego czasu czułem się wspaniale i służyłem za przykład na dojo jeśli chodzi o podejście do treningu i ciężką pracę. Jednak w pewnym momencie przekroczyłem granicę przy której mój organizm nie był w stanie normalnie funkcjonować. Forma spadała, samopoczucie leciało na łeb, a na treningach po prostu się wypompowywałem. Wystarczyło zmienić dietę i trochę zwolnić na treningach... co mi poradził lekarz. Masa sama zaczęła wracać do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mam 172 cm a ważę 68 kg. Jeśli chodzi o kondychę to mam raczej żelazną - jestem bramkarzem w unihokeju (uwierzcie Mi, że wbrew pozorom to naprawdę cholernie męczące i stresujące), trenuję piłkę nożną (skrzydłowy - czyli dobry zapierdziel w tę i z powrotem) i jeszcze czasem sobie kulturalnie pogram w szachy(Kiedyś się nawet mistrzostwo wygrało...Ale to dawno). A Co, sprawność intelektualna też się liczy. No i przy grach siedzę niewiele mniej od tego Pro Gamera. Czyli jednak można.

Chociaż jeszcze nie tak dawno miałem niedowagę. I wyglądałem jak witka wierzbowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz taki to juz zawod, ale mimo wszystko, jesli juz traktujemy to jako prace, to i zachowajmy godziny pracy, 8h dziennie a potem silownia, jakis rowerek itp. cos dla zdrowia bo bedzie rzeznia;/.

Co do tego offtopu co sie stworzyl, mam z 178cm i waze 71kg, ale chodze na silownie i zamierzam maksymalnie warzyc 85kg( po spaleniu tluszczu i definicji miesni), wiec mam nadzieje ze moje dlugogodzinne sesje w grach nie zaszkodza mi az tak na zdrowiu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trochę czasu przed komputerem spędzam, jednak gdy jest okazja zagrać w piłkę nożną z kumplami to natychmiast zrzucam wszystko, nawet emocjonujący pojedynek w jakimś FPSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować