Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zwolniony za granie na PSP

38 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2006 o 15:01, Koleś napisał:

Lol, człowieku, poważny jesteś?? Nawigacja stalitarna to co najwyżej pokazuje którą drogą masz
jechać. Nie istnieje na świecie ŻADEN pojazd produkcyjny, który nie wymaga ręcznego prowadzenia.


Jeszcze nie w produkcji seryjnej, ale bodajże skoda albo honda właśnie testuje taki samochód. Ma rozpoznawać linie na drodze i w ten sposób będzie mógł skręcać, ba już może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 15:45, Backside napisał:

Bo i nie miałem tego na myśli. Urządzenia te stosuje się w pojazdach poruszacych się głównie
autostradami, a te (w miare możliwości) mają długie, proste odcinki. Wspomnianie urządzenie
pozwala na jazdę po prostej, a kierowca musi dokonać oczywiście drobnych korekt.


Takie urządzenie nazywa się tempomat i aktualnie jest standartowym wyposażeniem większości samochodów (czy to osobowych, czy ciężarowych). Rzeczywiście przydaje się na autostradach, ponieważ ustawiasz, aby samochód aby poruszał się z prędkością np. 100 km/h i nie musisz trzymać wciśniętego pedału gazu. Nie zmienia to faktu, że cały czas musisz prowadzić samochód, obserwować co się dzieje na drodze, nie przegapić zjazdu z autostrady itp. itd. więc raczej ciężko jest pogodzic to z graniem na PSP, które całkowicie przykuwa uwagę.

Dnia 20.03.2006 o 15:45, Backside napisał:

Uważam tylko dlatego, bo nie słyszałem o popularyzacji tego w Polsce.


No cóż, w starach i kamazach tego się nie montuje. Ale w nowych samochodach jest to standart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 16:12, Gordek napisał:

Jeszcze nie w produkcji seryjnej, ale bodajże skoda albo honda właśnie testuje taki samochód.
Ma rozpoznawać linie na drodze i w ten sposób będzie mógł skręcać, ba już może.


Prototypów jest wiele, są różne technologie, ale żadna tak na prawdę nie jest nawet w zasięgu 5 lat od wejścia do produkcji.

W tej chwili prawo komunikacyjne w większości krajów nie pozwala nawet stosować rozwiązań drive-by-wire, czyli zastąpienia mechanicznego połączenia kierownicy, skrzyni biegów, pedałów gazu i hamulca na połączenia elektroniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kierowca idiota i ja bym go skazał w sadzie, odebral prawo jazdy i takie tam (no, chyba ze gral np. tylko na postojach, ale kto to udowodni?). I w ogole nie rozumiem samej idei grania podczas jazdy... Gosciowi nie zalezy na wlasnym zyciu czy co? Dziwaczna sprawa IMHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 15:01, Koleś napisał:

> Jak pisałem wyżej są urządzenia do kontroli nawigacji, stosowane wcale nie rzadko w zachodnich,

> bogatszych krajach Europy

Lol, człowieku, poważny jesteś?? Nawigacja stalitarna to co najwyżej pokazuje którą drogą masz
jechać. Nie istnieje na świecie ŻADEN pojazd produkcyjny, który nie wymaga ręcznego prowadzenia.

Największą "automatyzacją" w czasie jazdy, jaką montuje się w producyjnych samochodach, są
tempomaty z czujnikiem zbliżeniowym, które utrzymują stałą zadaną predkość pojadu, a w przypadku
zbliżania się do innego samochodu zmniejszają pręskość.

Mimo wszystko trzeba wtedy trzymać kierownice i pokonywać ewentualne zakręty. Nie istnieje
żaden pojaz, który potrafiłby sam skręcać.

> Pozatym, nie wiem, dlaczego uważasz, że nawigację satelitarną używa się w "bogatych krajach

Dnia 20.03.2006 o 15:01, Koleś napisał:

europy". Każdy autokar dalekobieżny tudzież TIR są wyposażone w nawigację w standardzie, natomiast
w większości samochodów osobywhc też jest ona dostępna



Więc, Backside ma rację, mój Ojciec jest kierowcą TIRa i te dalekobieżne TIR''y od polskich pracodawców są bardzooo rzadko kiedy wyposażone w jakie kolwiek urządzenia nawigacyjne, nie mówiąc już o standardzie... Co prawda nie są to najnowsze modele ale też nie jakieś stare, jednak niestety wciąż te najnowsze cudeńka są rzadkością dla Polskich kierowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe :P mój tatuś również jest kierowcą, kupił se laptopa, mapy typu navigator itd. oraz urządzonko gps :P pokazuje mu droge, nawet mówi:P daje odległość itd.
nie wiem jak w polsce, ale tam gdzie mój tata pracuje KAZdy zamochód można namierzyć salelitarnie :P
niechciałbym byc na miejscu tego kierowcy xD dadzą mu wyrok : dożywotni zakaz grania na PSP :P a dla sony dadzą sprawę do sądu :P śmiesznie by było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nieźle mają... oby tak dalej... ciekawe, ile ofiar się napatoczyło...
p.s. ale co do ilości promili do chyba pewnemu narodowi niedorównają... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż - w takim razie praktyka używania tempomatów ma się różnie, bo obserowany przeze mnie we Francji kierowca był zainteresowany tym co się dzieje na drodze połowicznie (zdaje mi się, że właśnie oglądał niedużych rozmiarów TV albo zajmował sie czymś równie pożytecznym).

W każdym razie praktyka używania podobnych urządzeń ma już swoje lata w USA, gdzie nawet zdąrzyła być obśmiana w Sipmsonach.
( "- A może by tak jeździć jak nasi ojcowie?
- To znaczy jak - po pijaku?
- Nie, samemu prowadzić wóz.
- Eee, to już lepiej wozić lalki z Meksyku" :])


Ale rozumiem działanie tempomatu i nie upieram się przy moim doświadczeniu, bo nie znam się, aż tak dobrze na technologiach samochodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kierowanie autobusem, zwłaszcze w ruchu lewostronnym jest o wiele zabawniejsze :) Nie rozumiem tego pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadaaaa z tym graniem w autobusie....ja rozumiem że gość lubi grać no ale to już trochę masakra....uzależnienie na maksa.
Poza tym nie kumam tego że oprócz tego że kieruje sobie w realu autobusem to jeszcze mu mało heheh i musi pykać na konsoli :))
Też jestem za tym żeby go jakoś ukarać...ale raczej żeby zapłacił niż szedł do więzienia....choć z drugiej strony takie zachowanie dla mnie to prawie skrajna głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda jeszcze, że ten idiota nie grał w Carmageddon ... łatwo się wtedy pomylić, który świat rzeczywisty a który wirtualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować