Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chcecie netbooka z WinXP? Musicie się pospieszyć

21 postów w tym temacie

wcale się nie dziwię w końcu zrobili porządnie Win7 i dlatego chcą zablokować Win XP.;) Ja tam obecnie jadę również na Win 7 PRO, i jak na razie nie mam żadnych z nim problemów .;)

Ps mogli by zrobić coś z przeglądarką internetową IE8 bo według mnie to trochę zżera ramów, i ta java script(nie wiem ale chyba to też).:) ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, słabsze notebooki nie uciągną win 7, tak samo jak było z vistą. Tak samo zresztą mój niemłody już kompuerek, a wsparcia do sp 2 nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Gano, myślę że w dniu dzisiejszym uciągną i to spokojnie. Poza tym nikt nie zabrania instalować XPków. Przecież w różnych serwisach i sklepach są jeszcze do kupienia płytki z tym poczciwym systemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 21:50, Gano napisał:

No cóż, słabsze notebooki nie uciągną win 7, tak samo jak było z vistą. Tak samo zresztą
mój niemłody już kompuerek, a wsparcia do sp 2 nie będzie...

Bzdura. Mam najsłabszy na rynku netbook (jeszcze Acer Aspire One) i on spokojnie uciąga Win 7 Pro, a na baterii jedzie 5-4,5 godziny przy przeglądaniu neta przez Wi-Fi (bateria większa, 9-komorowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gano
Przodownik
11.06.2010, 21:50

No cóż, słabsze notebooki nie uciągną win 7, tak samo jak było z vistą. Tak samo zresztą mój niemłody już kompuerek, a wsparcia do sp 2 nie będzie...
i jaki problem? Przecież sp3 możesz sobie zainstalować, a nawet jest to wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam Windows XP i na laptopie i na starcjonarce ;] jestem zadowolony choc przyznam że nie wykorzystuje w pełni potencjału moich maszynek jeśli chodzi o podzespoły....o DX 10 i 11 marze już od dawna...
Czy to czas by pożegnać starego xpeka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 23:50, Adversage napisał:

ja mam Windows XP i na laptopie i na starcjonarce ;] jestem zadowolony choc przyznam
że nie wykorzystuje w pełni potencjału moich maszynek jeśli chodzi o podzespoły....o
DX 10 i 11 marze już od dawna...
Czy to czas by pożegnać starego xpeka ?

Czas pożegnania XPka był od kiedy na rynku pojawił się 7, tylko ludzie uparcie się go trzymają. nie wiadomo po co.
Nowy komp na XP to żart jakiś - on nawet nie umie w pełni korzystać z procesorów wielordzeniowych w systemie. Szkoda, że MS tak się boi kontrowersyjnych decyzji - powinni się już dawno ze sprzedaży XP wycofać. Tak samo długo czekali na wstrzymanie IE6, który przestał psuć krew webmasterom dopiero jakieś pół roku temu.

Podsumowując - XP nie umywa się w żadnym stopniu do 7. Nawet wymagania sprzętowe są porównywalne. Nie ma najmniejszego powodu, żeby na siłę zostawać przy XP.

edit: dodatkowy argument. Biorąc pod uwagę, że Vista+7 staje się coraz znaczniej bardziej popularna od XP gry wymagające DX10/11 to tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 10:32, akodo_ryu napisał:

Podsumowując - XP nie umywa się w żadnym stopniu do 7. Nawet wymagania sprzętowe są porównywalne.
Nie ma najmniejszego powodu, żeby na siłę zostawać przy XP.


Porównywalne?
Windows XP nie wymaga karty graficznej która ma minimalnie 128 MB i obsługuje Pixel Shader, poza tym wymaga mniej miejsca na dysku twardym oraz mniej pamięci ram. Faktycznie wymagania porównywalne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z nas,graczy, są zagorzałymi fanami starych gier i w ogólnie pojętych starych programów które nam służą do dziś na naszych xpkach. Wszyscy się boją że po przejściu win 7 będą mieli z nimi problemy. Sam się boje bo tylko 20% moich gier to są gry który są oficjalnie supportowane przez windows 7 (a wcale nie mam mało nowych gier, po prostu gram w całą masę ważnych dla mnie starych gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 10:32, akodo_ryu napisał:

> ja mam Windows XP i na laptopie i na starcjonarce ;] jestem zadowolony choc przyznam

> że nie wykorzystuje w pełni potencjału moich maszynek jeśli chodzi o podzespoły....o

> DX 10 i 11 marze już od dawna...
> Czy to czas by pożegnać starego xpeka ?
Czas pożegnania XPka był od kiedy na rynku pojawił się 7, tylko ludzie uparcie się go
trzymają. nie wiadomo po co.
Nowy komp na XP to żart jakiś - on nawet nie umie w pełni korzystać z procesorów wielordzeniowych
w systemie. Szkoda, że MS tak się boi kontrowersyjnych decyzji - powinni się już dawno
ze sprzedaży XP wycofać. Tak samo długo czekali na wstrzymanie IE6, który przestał psuć
krew webmasterom dopiero jakieś pół roku temu.


Twój argument ma sens tylko jeżeli masz więcej niż 4-rdzeniowy procesor(LOL?!) oraz więcej niż 3gb ramu. Ale ten problem rozwiązuje 64-bitowa wersja systemu. Windows 7 to udana ewolucja Windowsa XP. Ale IMO ma on dopiero sens jeżeli ma się odpowiedni sprzęt do niego.

Co do netbooków to jest już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten wątek muszę przyznać - Microsoft jest genialny.

Już po komentarzach przed premierą Visty widać było, jak zostanie przyjęty ten system. Odpowiedzi MS i próby tłumaczenia nic nie dały. Więc zamiast tracić kasę na kampanię reklamową, gigant po prostu... Szybko wypuścił nieco zmienioną wersję. Nie odpowiada ona na żaden zarzut wysuwany wcześniej wobec Visty, ale jak widać ludzie i tak to łyknęli i Win7 jest teraz "best thing since sliced bread". Można nawet poczytać bzdurki o porównywalnych wymaganiach sprzętowych.

Pic related: http://xkcd.com/528/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam XP na laptopie dosyć mocnym i jestem zadowolony, przy zakupie miałem Viste która miała ogromne wymagania. Po czasie cofnołem się na XP i miej problemów z zawieszkami się pytaniem przed instalacja co mnie denerwowało, i przy porównaniu GTA IV to na XP gra chodzi mi o 30% płynniej przy tych samych ustawieniach. Czas przyjdzie i n W7 bo mam już dwie gry które potrzebują DX10 tak że i tak muszę przenieść się na W7 który ponoć jest o wiele lepszy od Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten win 7 starter edition to jakaś porażka, moja koleżanka ma go zainstalowanego na netbooku i nie może nawet tapety zmienić jakby to była czynność wymagająca niesamowitej pracy procesora..., po co wycofują win xp...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 10:32, akodo_ryu napisał:

Nowy komp na XP to żart jakiś - on nawet nie umie w pełni korzystać z procesorów wielordzeniowych

Widać opinię znawcy, lekcja historii:
Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition - 4 CPUs
Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition - 4
Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition - 8
Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition - 8
Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition - 32
Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition - 64
Microsoft Windows XP Professional - 2
Microsoft Windows XP Professional x64 Edition - 2
I powyższe to liczba obsługiwanych procesorów.

Dnia 12.06.2010 o 10:32, akodo_ryu napisał:

Podsumowując - XP nie umywa się w żadnym stopniu do 7. Nawet wymagania sprzętowe są porównywalne.

A to już kompletna bzdura. Zalecane: 128MB RAM, procesor Intel?AMD 300MHz, 2GB miejsca na dysku. Odpal Windows7 na tym i spróbuj pracować. :-D

Dnia 12.06.2010 o 10:32, akodo_ryu napisał:

edit: dodatkowy argument. Biorąc pod uwagę, że Vista+7 staje się coraz znaczniej bardziej
popularna od XP gry wymagające DX10/11 to tylko kwestia czasu.

Jak tylko wyjdą konsole z obsługą DX10/11. :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 11:53, Tajnos-Agentos napisał:

Ten win 7 starter edition to jakaś porażka, moja koleżanka ma go zainstalowanego na netbooku
i nie może nawet tapety zmienić jakby to była czynność wymagająca niesamowitej pracy
procesora..., po co wycofują win xp...?


To chyba musiał być jakiś starszy netbook. Ja teraz przymierzam się do zakupu jednego, i w każdym nowym instalowany jest Windows 7 HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od sprzętu nie jestem, ale wydaje mi się, że obsługa określonej ilości rdzeni i procesorów jest mniej więcej równoznaczna - system wydaje się używać rdzeni jako niezależnych jednostek obliczeniowych, chociaż mogę się mylić.
To jest po prostu opinia z użytkowania - na C2D T7500, 2GB RAM, GF 8600M GT 7 chodzi po prostu zauważalnie lepiej od XP i wydaje się lepiej wykorzystywać możliwości dual core.

Dnia 12.06.2010 o 12:22, michal_w napisał:

> Podsumowując - XP nie umywa się w żadnym stopniu do 7. Nawet wymagania sprzętowe
są porównywalne.
A to już kompletna bzdura. Zalecane: 128MB RAM, procesor Intel?AMD 300MHz, 2GB miejsca
na dysku. Odpal Windows7 na tym i spróbuj pracować. :-D

Ok, tutaj trochę to źle ująłem. Chodziło mi o to, że 7 i XP chodzą porównywalnie na tej samej konfiguracji, nie odnosi się wrażenia, że system jest "cięższy". Inna sprawa, że nawet najtańszy "komputer gracza" nie powinien mieć najmniejszego problemu z 7
A sam XPk też na takiej zalecanej konfiguracji średnio chodził.

Dnia 12.06.2010 o 12:22, michal_w napisał:

Jak tylko wyjdą konsole z obsługą DX10/11. :->

Zakładając, że wszystkie gry będą 100% portami z konsol. Jeżeli tak nie będzie, to zaczną pojawiać się gry, w których twórcy dla wygody będą korzystać z nowych procedur DX10/11 - bo czemu mają się męczyć. Wg. statystyk Steam tylko ~35% graczy ma jeszcze XP, a liczba ta spada z miesiąca na miesiąc. XP staje się mniejszością, więc zacznie być stopniowo ignorowany.
Poza tym PS3 nie bazuje na DX, tak btw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować