Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

Lata 90 - Wspomnienia

268 postów w tym temacie

Myślę, że fajnie byłoby podyskutować tutaj na temat lat 90 których np mi brakuje dlatego założyłem ten temat.
Ostatnio jakoś tak przyszły mi wspomnienia z tych lat i jakoś się w to wgłębiłem.
Mnie np. brakuje Prince pola jabłkowego - pamiętam jasny zielony papierek, nawet trochę smak mi się kojarzy ale tylko minimalnie, w internecie nie znalazłem żadnych zdjęć a szkoda... moje ulubione prince polo, o jacie ale ja wtedy byłem mały :D
Kolejnym przysmakiem który zapadł mi w pamięci to zdecydowanie krem na kanapki snickers oraz milky way - snickersa zawsze kupował mój brat, mi jakoś on do smaku nie przypadał, wyjadałem tylko karmel ale teraz mi się smaki zmieniły i jak tak kojarzę jego smak to z pewnością przypadł by mi do gustu. Gdy mój brat miał krem snickers ja miałem milky way - pyszny puszysty kremik :D
Nie można zapomnieć oczywiście o frugo i jego strzelających kapslach, pyszne soczki bez żadnej chemii... nie to co teraz. Pamiętam, że moim ulubionym smakiem był zielony frugo oraz biały :) Dużo tego jeszcze pamiętam jak np. laysy bekonowe ale może wy byście się wspomnieniami podzielili ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:09, Hubi_Koshi napisał:

Oj tak :) wtedy bylo co ogladac w TV :) te seriale mialy naprawde swietny klimat i caly czas sie ogladalo je z wypiekami na twarzy. Nawet jezeli po jakims czasie wkradal sie w nie jakis schemat. Dzisiaj juz nie czuc tej magii. Miedzy innymi dlatego pogniewalem siei na telewizor :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam jak pod koniec lat 90 oglądałem nałogowo Dragon Ball :P Co to by było, gdyby jakaś polska stacja postanowiła go wyemitować jeszcze raz^^ To były piękne czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:18, rybisiu napisał:

Oj tak :) wtedy bylo co ogladac w TV :) te seriale mialy naprawde swietny klimat i caly
czas sie ogladalo je z wypiekami na twarzy. Nawet jezeli po jakims czasie wkradal sie
w nie jakis schemat. Dzisiaj juz nie czuc tej magii. Miedzy innymi dlatego pogniewalem
siei na telewizor :E

Ja sobie ostrzę zęby na Ten film
http://www.youtube.com/watch?v=kM0ypzvuphg
Drużyna A powraca, a wraz z nią do Kina zawita cała masa nowoczesnego uzbrojenia w tym Predatory :-3 Ach będzie co oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:23, SongoX napisał:

A ja pamiętam jak pod koniec lat 90 oglądałem nałogowo Dragon Ball :P Co to by było,
gdyby jakaś polska stacja postanowiła go wyemitować jeszcze raz^^ To były piękne czasy...

Pewnie zostali by wygwizdani XD Dragon Ball Kai to już inna historia :-3
http://www.youtube.com/watch?v=fYN_j85ec6A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kai Srai, że tak rzeknę, w porównaniu do starych odcinków.

A ostatnio obejrzałem ten pierwszy sezon, co Songo mały był jeszcze, 1xx odcinków, wszyściutko na YT jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:32, Arkads napisał:

Kai Srai, że tak rzeknę, w porównaniu do starych odcinków.

Kai to zremasterowane Z, z usuniętymi fillerami, polepszoną animacją etc... mi to w sumie wisi bo Ztka to w sumie moja najmniej ulubiona seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Knight Rider powrocil juz jakis czas temu jako serial. Tak szczerze to szalu nie robi. No remake druzyny a tuz tuz:) obejrze napewno. Ale fiilm napewno nie bedzie mial tego "czegos" co mial serial, ale nastawiam sie na dobre kino ktore przynajmniej mnie nie zanudzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:57, rybisiu napisał:

Knight Rider powrocil juz jakis czas temu jako serial. Tak szczerze to szalu nie robi.
No remake druzyny a tuz tuz:) obejrze napewno. Ale fiilm napewno nie bedzie mial tego
"czegos" co mial serial, ale nastawiam sie na dobre kino ktore przynajmniej mnie nie
zanudzilo.

Tak obił mi się o uszy ten nowy serial, ale podobno padł już po pierwszym sezonie. Co do Drużyny to oczywiście że nie będzie, ostatecznie nasze wspomnienia o tym serialu są mocno zabarwione nostalgią, ale oglądać się na pewno będzie fajnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ohoho, kiedy to było. :) Pamiętam jedynie ostatnie lata tychże lat- a to mistrzostwa we Francji, a to mecze rodzimej Ekstraklasy w TVN-ie, a to blok bajeczek na tej samej stacji po południu... :D Ta, to były te beztroskie lata. A i czasem się obejrzało jakieś seriale- wspomniany już McGyver, czy inne "Pałerrendżersy" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Power Rangers, Pokémony, McGyver i Dragon Ball ;D wtedy to ogladalem, teraz wlasciwie w ogole TV nie ogladam ;]

@crash807

Masz racje Frugo rzeczywiscie byly bardzo dobre, szkoda ze nigdzie (?) juz tego nie mozna kupic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się lata 90 kojarzą przede wszystkim z dobrą kinematografią, zwłaszcza tą polską. Klimat filmów owych lat to potęga olbrzymia, do dziś zawsze oglądam takie tytuły jak : psy, młode wilki , tudzież reich. I nie chodzi mi o jakąś wielką wartość tych filmów,a po prostu klimat, bardzo specyficzny zresztą dla lat 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Knight Rider, Słoneczny Patrol, McGyver i JAG-Wojskowe Biuro Śledcze... Szczególnie ostatnie mi zapadło w pamięć ;)

EDIT: No i jak mógł bym zapomnieć o Disco Relax i 30 ton :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie wafelki Kukuruku za całe 2000 zł? :D
Gumy Chabel, Turbo i inne badziewia z naklejkami i albumami gdzie te naklejki się wklejało?
Jakoś tak gastronomiczne skojarzenia mam.

EDIT. No i oranżada w woreczku - pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2010 o 17:27, Rumcajsev napisał:

EDIT: No i jak mógł bym zapomnieć o Disco Relax i 30 ton :)

Nadal pamiętam niektóre "hity" z Disco Relax :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Frugo, to nie wiem jak z tym oficjalnie jest, bo miejscami jeszcze zdarza mi się widzieć te charakterystyczne butelki.

Ja z lat 90. poza tym, co wymienialiście pamiętam różnego typu zabawy "w motory", czy inne "samochody" na rowerach. Kładzenie liści albo jakiś plastików w szprychy również było na porządku dziennym - wydawało to głos, który miał imitować silnik ;) Fajnie było. Czy lepiej? Nie wiem, ale z pewnością sentyment pozostał.

Aaaa - rocznik 92', więc tak naprawdę dobrze pamiętam mniej więcej od 98' roku (sąsiad dostał na urodziny komputer!), choć znajdzie się też kilka szczegółów z wcześniejszych lat (pytanie, czy to moja pamięć, czy opowiadania rodziców?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza serialami takimi jak Knight Rider, Mac Gyver, Moda na Sukces (hehe :P) pamiętam, jak było Cartoon Network tylko po angielsku. Prawie nic nie rozumiałem, ale i tak oglądałem. Poza tym były to piękne czasy bez komórki i internetu... A teraz? Człowiek czuje się jak na smyczy.

A ja ciągle marzę o powrocie Frugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarodziejka z Księżyca! I oczywiście mocno rozwijająca się wtedy scena grunge ;) Pamiętam, jaki respekt wzbudzali we mnie licealiści słuchający Nirvany i innych zespołów z tego nurtu ^^
Ale nic, ja również rocznik 92, więc miałem mniej do czynienia z tymi latami. Przeraża mnie tylko, że to już minęło i mam 18 lat o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować