Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

Lata 90 - Wspomnienia

268 postów w tym temacie

Pamięta może ktoś taką..."gierkę"(?) - taki jakiś handheld, tylko zapełniony wodą? W środku były dwa "szpikulce" i kilkanaście małych plastikowych okręgów. Zabawka miała dwa przyciski, po naciśnięciu których do zabawki dostawało się powietrze, które miało za zadanie nadziać te plastikowe obręcze na plastikowe "szpikulce". Ktoś wie jak ten wynalazek się nazywał?

A tu mały bonus dla ludzi, którzy tęsknią za czasami gdy 1 handheld=1 gra:
http://www.pica-pic.com/

Edit: Pamięta ktoś He-mana, Sally czarodziejkę i Yattamana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą matematyką, to pamiętam. Prowadzili Januray Brunow i Daria Trafankowska bodajże. Tytułu nie pomnę, ale oglądałem chyba wszystkie odcinki, bo naprawdę fajny program to był. Kiedyś to przynajmniej telewizja oferowała dzieciom jakąś dozę edukacji, dziś tylko sama odmóżdżająca "rozrywka" :/

A te mosty to nie były przypadkiem na telewizji regionalnej? Taki program stylizowany jakby na czasy średniowieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 20:20, PinKee napisał:

A te mosty to nie były przypadkiem na telewizji regionalnej? Taki program stylizowany
jakby na czasy średniowieczne?


Taaa... dokładnie... chyba to było robione przez telewizję chyba Bydgoszcz... Ale fakt faktem: wcześniej był większy wybór programów dla dzieci. A teraz to też jest, ale naprawdę mało. Za to jednak będą dobrze wiedziały kim jest M.Wiśniewski czy S.Berlusconi... no i oczywiście Ruby ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś jeszcze zauważył ale w niektórych sklepach pojawiły się ... Flipsy. :-D Tak, te Flipsy, nie wiem tylko jak z ich smakiem ale po rzekomym powrocie na rynek marki Frugo to ciekawy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:58, Tyler_D napisał:

Nie wiem czy ktoś jeszcze zauważył ale w niektórych sklepach pojawiły się ... Flipsy.
:-D Tak, te Flipsy, nie wiem tylko jak z ich smakiem ale po rzekomym powrocie na rynek
marki Frugo to ciekawy pomysł.

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale na Śląsku był stały dostęp do Flipsów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, kiedyś się tym zajadałem :).
BTW. U mnie jednak przez cały czas jest do nich(tak samo jak u Dared00) stały dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:58, Tyler_D napisał:

Nie wiem czy ktoś jeszcze zauważył ale w niektórych sklepach pojawiły się ... Flipsy.
:-D Tak, te Flipsy, nie wiem tylko jak z ich smakiem ale po rzekomym powrocie na rynek
marki Frugo to ciekawy pomysł.


hmm... u mnie w Kaliszu też cały czas były Flipsy ;) Najlepsze były truskawkowe, takie delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:03, Izrafel92 napisał:

Czekoladowe byly najlepsze, heretyku i odstepco od wiary! :D


Nieprawda, bo były za słodkie i miałem mdłości jak zjadłem całą paczkę ;p Toffi to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:20, Izrafel92 napisał:

Byly idealne, choc truskawkowe tez nie byly zle.

Mylicie się wszyscy okrutnie - z Flipsami jest podobnie jak ze wszystkim na świecie, czyli najlepszy jest oryginał, w tym przypadku zwykłe chrupki kukurydziane. Ostatnio podkradłem takie mojemu półtorarocznemu chrześniakowi, cóż to był za smak, świetne ^_^

Dnia 22.06.2011 o 18:20, Izrafel92 napisał:

A najlepsze i tak byly magic stars :)

No nie wiem, mimo iż już na początku lat 90. byłem człowiekiem kontaktującym z rzeczywistością i co nieco potrafiącym zapamiętać na później (rocznik ''85), to jakoś tych Waszych Magic Stars nie pamiętam z takim zaangażowaniem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam szczerze, że je jadłem jeden raz jak miałem 4 lata czyli 1997 i zapamiętałem to do dzisiaj :D A jak już o latach 90 to chyba jednym z największych wspomnień jest pegasus, mario i te sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej mam dostęp do Magic Stars ^^. Nie za częsty, ale zawsze. Trzeba się tylko wybrać na wyspy, u Angoli dalej można je znaleźć w sklepach. Ja mam o tyle dobrze, że mam tam znajomych, którzy przyjeżdżają 2 razy do roku do polski na święta i zawsze zamawiam u nich parę paczuszek :D. Smak ten sam, tylko inne opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 15:00, Dared00 napisał:

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale na Śląsku był stały dostęp do Flipsów ;)


Ja mieszkam na Warmii i jakoś u mnie nie ma ich... ani trochę z tego co widzę po sklepach po których chodzę. Ale jak jakiś czas temu kupiłem Flipsy to były średnie. To nie był ten smak z dzieciństwa... te czasy, kiedy kupowało się paczkę z kolegami (albo dwie) i siadło na starym... ni to był bunkier... takie wzniesienie w środku blokowiska zarośnięte trawą z jednej strony i z drugiej była betonowa półeczka od strony ulicy. Oczywiście były w smaku paprykowym albo czekoladowym. Truskawkowe mi nie pasowały... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frugo, rzekłbym jak szybko przyszło tak szybko odejdzie jednak szybko nie przyszło... W każdym bądź razie nie wróżę mu świetlanej przyszłości, fajnie, że wróciło i można sobie poprzypominać dawne czasy (swoją drogą szkoda, że nie ma białego) jednak założę się, że ponownie po pewnym czasie splajtuje i ci co go kupili to w większości zapewne kupili tylko raz na przypomnienie sobie smaku a tylko nieliczni będą go kupować częściej. Do rzeczy - 2,79zł za 250ml soku? No chyba sobie jaja robią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Do rzeczy - 2,79zł za 250ml soku? No chyba sobie jaja robią...
Witaj
Zgadzam się w całej rozciągłości. Kiedyś się to piło. Dziś tylko na ''fazę'' można sobie kupić by przypomnieć sobie smak. prawie 3 zł za takie coś?? hahah to już lepiej kupić sobie piwo, albo Tigera bądź litrowego Power Be. Lepiej łagodzi pragnienie i smakuje ^^. przede wszystkim browar..
Albo dołożyć drugie tyle i skoczyć do biedronki po 2 lity czy tam 2.5 Pepsi :) więc Frugo chyba znów odejdzie w odstawkę.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować