Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

Lata 90 - Wspomnienia

268 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2011 o 14:42, Citkowsky napisał:

Jest informacja, że w połowie sierpnia ma pojawić się piąta odmiana Frugo, kolor biały.


Dorwałem wczoraj frugo za 1,59zł różowe. Srednio mi to smakowało.

W latach ''90 pijałem głównie białe i czarne i chyba tylko te będę teraz pił znowu:P


hmm.. a z czego te białe było zrobione bo nie pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy i tak był wtedy "Strażnik Teksasu" :D.. No i Megahity na polsacie o 20:00 !!. Nie wiem czy ktoś to pamięta :-P
W woli sentymentu:
http://studio-lo.wrzuta.pl/audio/0fiVjmf9YoP/8._walker_-_eyes_of_the_ranger

Tekst: :D
In the eyes of the ranger,
The unsuspecting stranger,
Had better know the truth of wrong from right.

Cause the eyes of the ranger are upon you.
Any wrong you, he's gonna see...
When you're in Texas, look behind you.

Cause that's where the rangers gonna be.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 14:42, Citkowsky napisał:

Dorwałem wczoraj frugo za 1,59zł różowe. Srednio mi to smakowało.

Ja jak dotąd nigdzie nie widziałem tego "nowego" Frugo, a mieszkam, kurka, w Warszawie! Zapadła wiocha!

Dnia 08.08.2011 o 14:42, Citkowsky napisał:

W latach ''90 pijałem głównie białe i czarne i chyba tylko te będę teraz pił znowu:P

Ja czarne i zielone. Innych to nawet nie pamiętam. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 17:57, Offino napisał:

Był jakoś lepsze od tych dzisiejszych?

Ty, to zawsze jakieś dziwne komentarze dodajesz.... nagle i jak Filip z Konopii...
Sam powinieneś sobie odpowiedzieć na to pytanie ;]
to było kilka lat temu... więc dzisiejszych nowości wtedy nie puszczano bo przeca nie istniały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak, ta piosenka, eh...
Ja osobiście najbardziej pamiętam dziesiątki godzin przegranych z kuzynem we wszystkie THPS, demo Tekkena 3 na PSX i oczywiście świetne seriale i niesamowitą, niekomercyjną muzykę, która grana była w radiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:00, Braveheart napisał:

> Był jakoś lepsze od tych dzisiejszych?
Ty, to zawsze jakieś dziwne komentarze dodajesz.... nagle i jak Filip z Konopii...
Sam powinieneś sobie odpowiedzieć na to pytanie ;]
to było kilka lat temu... więc dzisiejszych nowości wtedy nie puszczano bo przeca nie
istniały..

Rzeczywiście. Mówiąc szczerze, może to zabrzmi dziwnie, ale chociaż je oglądałem, nie pamiętam już co tam leciało. Taki zanik pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kultowe pamiątki z lat ''90:

-Frugo
-ruskie tamagochi
-jedyna słuszna konsola Pegasus
-bananowe Cheetosy
-liberalizm gospodarczy
-telefony z tarczą numerową, ofc na kabel
-Duron królem procesorów, grafika 128mb marzeniem
-siedemnaście kadencji Kwassusa
-ruski dres niezdzierka
-wszystko tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 12:12, Ostrowiak napisał:

-bananowe Cheetosy


O, ani trochę nie kojarzę, może to były same początki lat 90? Wiem, że były cheetosy w kształcie piłek o smaku bekonowym bądź cebulkowym jednak nie jestem pewien czy jeszcze wchodził w zakres czasowy lat 90 ^^

Dnia 10.08.2011 o 12:12, Ostrowiak napisał:

-wszystko tańsze


O tak, milky way 70 groszy i laysy za 1zł co teraz jest rzadkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare paczki Chipsów "Flips". Przepraszam chrupków. Chyba 13 smaków było pomidorowe, paprykowe, czekoladowe, kakaowe, bananowe, truskawkowe... za 1 zł :D... coś pięknego ;].. spora paka pamiętam to była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam chyba wszystkie wymienione przez Ciebie seriale... jedynie Crime Story w ogóle mi się nie kojarzy, może jak zaraz sobie wpiszę hasło na YT to coś załapię. Ostrego Dyżuru w ogóle nie oglądałem, zaczynał się po polsatowskim bloku kreskówkowym, a wtedy wychodziło się na podwórko :)

Była jeszcze Ziemia 2 i (raczej nie lubiana przeze mnie - nudna) Gęsia Skórka.

Bardzo dobrze pamiętam też, jak jako jeszcze mały gówniarz, wraz ze starszym rodzeństwem, o siódmej rano oglądaliśmy Świat Według Bundych. Kurcze, gdzieś w 1994 - 1995 roku to było.

No, należy także wspomnieć, pewnie już tutaj przywoływane, najlepsze dobranocki - Smerfy, Muminki, Gumisie... (nie lubiłem Pszczółki Mai!). To jednak było coś, nie to co dzisiejsze... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Dnia 10.08.2011 o 15:58, crash807 napisał:

O tak, milky way 70 groszy i laysy za 1zł co teraz jest rzadkością.



Laysy nadal są w cenie sugerowanej 1zł.

Ja to pamiętam jak były po 80gr.

Tak czytam te wasze posty i odnoszę wrażenie, że wielu z Was myli lata 90te z okresem sprzed 5-10lat.


>>........były cheetosy w kształcie piłek o smaku bekonowym bądź cebulkowym jednak nie jestem pewien czy jeszcze wchodził w zakres czasowy lat 90 ^^

Toć to jeszcze 5lat temu było.

>>.......Kultowe pamiątki z lat ''90: .....Duron królem procesorów, grafika 128mb marzeniem

Duron pojawił się na rynku w połowie 2000 roku.
W latach 90tych marzeniem to była grafika z akceleratorem 3D i 32mb pamięci. O 128mb to nikt wtedy nie myślał.
W ''96r dostałem pierwszy komp Pentium 120mhz i wtedy to był koks gdzie cały zestaw kosztował 4,5 kafla.
O grafikach 128mb nikt nie marzył bo tyle to miała pamięć RAM w najlepszym wypadku.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 00:14, Citkowsky napisał:

>>........były cheetosy w kształcie piłek o smaku bekonowym bądź cebulkowym jednak
nie jestem pewien czy jeszcze wchodził w zakres czasowy lat 90 ^^

Toć to jeszcze 5lat temu było.


Ta Specjalna edycja Cheetosów wyszła z okazji Mundialu w 2002r. (Korea Japonia) więc...

A kto pamięta bajki Disney''a o 12 w niedziele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

I jak pamiętam powróciła przy okazji kolejnego mundialu, przynajmniej była to bardzo podobna ,,wersja". Tym bardziej z latami ''90 nie ma to nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 00:06, Pitej napisał:

Pamiętam chyba wszystkie wymienione przez Ciebie seriale... jedynie Crime Story w ogóle
mi się nie kojarzy, może jak zaraz sobie wpiszę hasło na YT to coś załapię. Ostrego Dyżuru
w ogóle nie oglądałem, zaczynał się po polsatowskim bloku kreskówkowym, a wtedy wychodziło
się na podwórko :)

Była jeszcze Ziemia 2 i (raczej nie lubiana przeze mnie - nudna) Gęsia Skórka.

Bardzo dobrze pamiętam też, jak jako jeszcze mały gówniarz, wraz ze starszym rodzeństwem,
o siódmej rano oglądaliśmy Świat Według Bundych. Kurcze, gdzieś w 1994 - 1995 roku to
było.

No, należy także wspomnieć, pewnie już tutaj przywoływane, najlepsze dobranocki - Smerfy,
Muminki, Gumisie... (nie lubiłem Pszczółki Mai!). To jednak było coś, nie to co dzisiejsze...
^^



Mi się podobała taka bajka co leciała zaraz po gęsiej skórce albo jakoś przed. Nazywała się Teknoman. Strasznie lubiłem to oglądać, ale nie wiem czy to już nie rok 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2011 o 00:06, Pitej napisał:

No, należy także wspomnieć, pewnie już tutaj przywoływane, najlepsze dobranocki - Smerfy,
Muminki, Gumisie... (nie lubiłem Pszczółki Mai!). To jednak było coś, nie to co dzisiejsze...
^^


Jeszcze Brygada R&R :)

Uważam, ze każdy urodzony w mniej więcej 85 i wyżej do hmm powiedzmy maks 90, miał wyczesane dzieciństwo.

Obecnie jak patrzę co media nadają, to głowa boli.
Nawet z późniejszych okresów, zniknął z TVP1 i 2 teatr telewizji polskiej, cykl nadawania operetek, robienie dobrych mocnych dokumentów [vide takie starocie jak "Prawdziwe Psy"]...
Kreskówki dla dzieciarów to teraz jakaś papka bez fabuły, do tego kretyńska jak jasna cholera, kiedyś z nudów sobie zarzuciłem CN... boże co oni tam nadają [potem się dziwić, ze te pokolenia 95-98 to w dużym procencie "gimbusy" z plasteliną zamiast mózgu, jak ich rozwój ma stymulować taki bełkot w TV]

Z reszta, obecny świat, w kwestii dzieciństwa imho ssie....
Poziom intelektualny małolatów widać po zbyt wcześnie udostępnionym internecie, a jak by nie patrzeć, nawet to co piszemy na forach i jak to piszemy, dużo mówi o nas samych [tak skrótowo, jak ktoś jest cham na forum - to jest cham i w realu, natury nie zmieni itp itd]

No dobra, bo zboczyłem lekko z tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 09:10, Kwasu93 napisał:

Mi się podobała taka bajka co leciała zaraz po gęsiej skórce albo jakoś przed. Nazywała
się Teknoman. Strasznie lubiłem to oglądać, ale nie wiem czy to już nie rok 2000.

Nie do końca bajka, to akurat było nieco ocenzurowane przez Amerykańców anime Tekkaman
http://www.youtube.com/watch?v=pmX564UTabE
http://www.youtube.com/watch?v=hAZfY6DIsys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 00:20, Citkowsky napisał:

I jak pamiętam powróciła przy okazji kolejnego mundialu, przynajmniej była to bardzo
podobna ,,wersja". Tym bardziej z latami ''90 nie ma to nic wspólnego.


No dobra, napisałem, że nie jestem pewien czy wchodzi w zakres lat 90 a tak tylko nawiązałem do cheetosów przy okazji wspomnienia o ich bananowym smaku.

Dnia 13.08.2011 o 00:20, Citkowsky napisał:

Laysy nadal są w cenie sugerowanej 1zł.


No dobra ale nawet w marketach trzeba za nie dać 1,10zł nie wspominając już o mniejszych w sklepikach a wtedy za 1zł to były w osiedlowych sklepikach a w marketach jeszcze tańsze.

Jeszcze a propo tych latach to nie wiem czy ktoś kojarzy ale trafiały się takie okrągłe żetony z looney tunes, nie pamiętam dokładnie ale chyba w cheetosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 10:53, crash807 napisał:

Jeszcze a propo tych latach to nie wiem czy ktoś kojarzy ale trafiały się takie okrągłe
żetony z looney tunes, nie pamiętam dokładnie ale chyba w cheetosach.


Z żetonów to ja kojarzę najwcześniej jakieś coś w star chipsach czy tam snakach były takie żetony z państwami, potem z bajką herkulesa. A te Looney Tunes to masz rację - było to w cheetosach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 10:53, crash807 napisał:

No dobra ale nawet w marketach trzeba za nie dać 1,10zł nie wspominając już o mniejszych
w sklepikach a wtedy za 1zł to były w osiedlowych sklepikach a w marketach jeszcze tańsze.


U mnie w osiedlowych sklepikach nadal są po 1 zł (Bydgoszcz) :>

Dnia 13.08.2011 o 10:53, crash807 napisał:

Jeszcze a propo tych latach to nie wiem czy ktoś kojarzy ale trafiały się takie okrągłe
żetony z looney tunes, nie pamiętam dokładnie ale chyba w cheetosach.


Coś mi świta, ale przypomniałeś mi tym końcówkę lat 90 gdzie w Cheetosach były takie rozkładane historyjki, jak chodziłem do szkoły, była ta promocja, do tego zawsze zajadałem się moimi ulubionymi lodami "Eskimos" :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować