Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

Lata 90 - Wspomnienia

268 postów w tym temacie

A ktoś w dzieciństwie czytał komiks "Amazing Spider-Man"? Odnalazłem u siebie kilka numerów - kurna, ale fajne! Wcale nie ugrzecznione jak to dzisiaj bywa, ludzie giną, krew się leje, Venom czy Carnage rozrywają ludzi na strzępy ... że ja to czytałem jak malutki byłem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tych rzeczy co tu wszyscy wymieniacie, mi jeszcze utkwiły w pamięci Twistosy paprykowe. Co prawda w sklepach można dostać Twistosy Texas Grill i Fromage to po paprykowych nie widać ani śladu przynajmniej w mojej okolicy, a moim zdaniem były najsmaczniejsze.

EDIT: Może to już nie lata '90, a już początek XXI wieku, ale te chrupki były naprawdę dobre i warto wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>boże co oni tam nadają [potem się dziwić,

Dnia 13.08.2011 o 10:20, Pietro87 napisał:

ze te pokolenia 95-98 to w dużym procencie "gimbusy" z plasteliną zamiast mózgu, jak
ich rozwój ma stymulować taki bełkot w TV]

Nie wiem, jak tam "gimbusy" z miasta, ale ja (95) i kumpel (98), to raczej pamietamy z wczesnego dziecinstwa te "lepsze bajki" i zabawy na podworku. I takie samo dziecinstwo miala cala* moja byla klasa. Ale zeby nie bylo niedomowien, to ile to jest " w duzym procencie"?

*Moze ze dwie osoby, to nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, zainspirowaliście mnie, aż wybiorę się dziś na stryszek i poszukam mojej skrzynki z "wszystkimi rzeczami, które można było znaleźć w chipsach. Porobię fotki i wrzucę. Mam tego sporo, więc będzie trochę roboty :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gumy Turbo, pierwsze chipsy Crunchips, ale tylko o smaku papryki, także Chetosy wyłącznie o smaku sera, 3dfx Vodooo 3 dzięki któremu jarałem grając w Half-Life, Heroes III która po prostu zawładnęła polskim rynkiem growym (gra była i jest u nas cholernie popularna, nawet mój dawny nauczyciel angielskiego sprzed 6 lat grał, i najprawdopodobniej nadal w to gra na zapleczu)

Oprócz tego moje przejażdżki rowerem, i pełno bajek, brygada RR, czarodziejka z księżyca, gumisie... dużo i dlugo wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że wszyscy, napisałem że moim zdaniem większość.
A czy ty jesteś w większości wedle mnie czy nie - nie mam jak ocenić bo cie nie znam [dlatego nie rzucałem tu np konkretnymi osobami].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 13:08, Pietro87 napisał:

Nie napisałem że wszyscy, napisałem że moim zdaniem większość.
A czy ty jesteś w większości wedle mnie czy nie - nie mam jak ocenić bo cie nie znam
[dlatego nie rzucałem tu np konkretnymi osobami].

Toz napisalem, zebys podal ile to duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2011 o 13:11, Nikodem95 napisał:

Toz napisalem, zebys podal ile to duzo :)


A ja ci tego w procentach miarodajnie nie podam, bo to są moje subiektywne odczucia względem ludzi których obserwuje [toteż nie mogę powiedzieć, że np "70% osób z rocznika 9X to patafiany z plastelina między uszami" bo było by to nie adekwatne do stanu faktycznego]

Nie mniej skoro drążysz, dla mnie większość [w procentach powiedzmy dobre 70%+] ludzi z roczników 95 wzwyż których miałem okazję poznać czy obserwować zachowuje się na poziomie kiepsko tresowanej małpy, jednocześnie nie oceniam wszystkich ludzi z tych roczników, oceniam tę cześć jaką miałem okazję poznać/obserwować.
Mam nadzieję, że takie rozwinięcie myśli przewodniej cię zadowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 13:15, Pietro87 napisał:

Nie mniej skoro drążysz, dla mnie większość [w procentach powiedzmy dobre 70%+] ludzi
z roczników 95 wzwyż których miałem okazję poznać czy obserwować zachowuje się na poziomie
kiepsko tresowanej małpy, jednocześnie nie oceniam wszystkich ludzi z tych roczników,
oceniam tę cześć jaką miałem okazję poznać/obserwować.
Mam nadzieję, że takie rozwinięcie myśli przewodniej cię zadowala :)

Oczywiscie, o to mi chodzilo :).Masz racje z tymi 70-procentami. Patrzac na moja* klase, jak i cale gimnazjum*.
Myslalem, ze masz na mysli 85 wzwyz, a tu juz by bylo raczej zle. Chyba, ze w innych szkolach wyglada to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że w moim roczniku czy wcześniejszych tez nie było różnorakich popaprańców, ot imho upodlenie systemu szkolnictwa jakie następowało z roku na rok spowodowało, że roczniki 95 i wzwyż miały już istny dziki zachód, bo poziom jaki jest każdy widzi, stąd moje zdanie, że w tych rocznikach oszołomstwa jest więcej [zdać w LO można pała... całkiem niektórych pogięło tam na stołkach - w ten oto sposób wychowujemy sobie środowisko idiotów, nie zdolnych do samodzielnego analizowania świata.. z resztą studenci podobnie, upublicznienie studiów pojechało po ich poziomie równiutko do dołu]

Nie mniej koniec OT, bo to nie temat na takie dyskusje.


A wracając na tor właściwy, przypomniały mi się jeszcze oprócz kaczych opowieści takie kreskówki jak np "Kacza Paczka" :)

No i już kompletne starocie jak Yattaman, Kaiketsu Zorro, Tsubasa, Tygrysia Maska... czyli wszystko co dobrego dała nam Polonia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te lata glownie kojarze z Dragon Ballem i wszystkimi naklejkami,kapslami i innymi duperelami.Pokemony sie rowniez zbieralo,pamietam bedac malym bzdacem specjalnie kupywalem po parenascie paczek crunchips specjalnie dla tych rzeczy i praktycznie w ogole nie bedac zainteresowanym samymi cipsami:D.Z gier sie pykalo w Red Allerty,Quaki i inne diaboliczne gry:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wywołam stare czasopisma-"Zwierzaki" i "Kwak" "Dinoozaury" (z super szkieletem Tyranozaura do złożenia...miałem cały :)) oraz stare "Świat Wiedzy". Stare czasy, ale wtedy przynajmniej te czasopisma czegoś uczyły poprzez zabawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 10:20, Pietro87 napisał:

Kreskówki dla dzieciarów to teraz jakaś papka bez fabuły, do tego kretyńska jak jasna

Do tego trzeba dodać, że od pewnego czasu jest mania i panuje powszechny "trend" na robienie kreskówek w animacji trójwymiarowej... -.-''

Dnia 13.08.2011 o 10:20, Pietro87 napisał:

cholera, kiedyś z nudów sobie zarzuciłem CN... boże co oni tam nadają

Sam crap. Stare dobre poczciwe kreskówki odeszły w zapomnienie na rzecz nowych [które i tak przez wiele lat się jakoś trzymały ale jedna po drugiej po kolei odpadały]. Mówią, że trzeba iść z duchem czasu ale ten duch czasu coraz bardziej kretyński jest. Teraz to już nawet na CN chyba nie puszczają "Laboratorium Dextera" ... a on wraz z "Atomówkami" się najdłużej trzymał. Z chęcią bym sobie obejrzał "Krowę i Kurczaka" <---- niezły polew z tego miałem [nawet dziś z tego mam łacha a najbardziej z "Czerwonego" <---- Jarosław Boberek nieźle się spisał użyczając głosu do niego ^^ ] "Jam Łasica" <----- to samo.. :D. "Johny Bravo"... wiadomo XD "Chojrak Tchórzliwy Pies" nawet nieźle dawał radę. CN się po prostu Sku****.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 22:09, Braveheart napisał:

A teraz pytanie za milion punkciszy :D
Pamiętacie "Alfa" ?? :D:D:D
uahuahauh


Ta od Zordona? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 17:26, Braveheart napisał:

"Jam Łasica" <----- to samo.. :D. "Johny Bravo"... wiadomo XD "Chojrak Tchórzliwy Pies" nawet nieźle dawał
radę. CN się po prostu Sku****.
Pozdrawiam.


Chojrak jest o 19:50 w weekendy i Jam Łasica jest zaraz po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 22:51, Hubi_Koshi napisał:

Pytanko, pamięta ktoś jeszcze Kleszcza? To dopiero była zakręcona seria :-3

Kleszcz ?? :D
Ze starego Fox Kids ?? :D uahuahauhauhauaha kompletnie o nim zapomniałem ;]
Wymiatał ostro... epizod z ''chłopczykiem z drewna'' miażdżył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować