Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

Lata 90 - Wspomnienia

268 postów w tym temacie

Moje szczęśliwe dzieciństwo, tzn. podstawówka zaczęło się w 2000r. I rzeczywiście, dużo pamiętam dopiero z tego okresu. Lata 90-te? Nash Bridges, Słoneczny Patrol...15 modeli samochodów na krzyż na ulicach( oczywiście znałem wszystkie ;), co więcej? Nirvany nie pamiętam. Miałem roczek, jak Kurt umarł. Szkoda. Bo muzyka była wtedy świetna, internet nie tak rozpowszechniony, wszystko to miało swój klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie taki serial jak Grom w raju? Od producentów Słonecznego patrolu, który zresztą też lubiłem. Z takich "live-action" to najbardziej mi się podobały serie MacGyver, Nieustraszony, Na południe, dobra była też Misja w czasie. No i oczywiście The Lost World - bardzo dobry serial emitowany od 1999 do 2001. Całość była dość kiczowata, efekty specjalne marne (a to post-jurassicparkowy serial!), ale dobrze się to oglądało i miało to swój klimat. Pomimo tego, że Conan Doyle w grobie się przewracał (TLW bardziej bowiem przypomina pierwszego Star Treka, niż książkowy oryginał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 20:11, Demagol napisał:

A pamiętacie taki serial jak Grom w raju? Od producentów Słonecznego patrolu, który zresztą
też lubiłem. Z takich "live-action" to najbardziej mi się podobały serie MacGyver, Nieustraszony,
Na południe, dobra była też Misja w czasie. No i oczywiście The Lost World - bardzo dobry
serial emitowany od 1999 do 2001. Całość była dość kiczowata, efekty specjalne marne
(a to post-jurassicparkowy serial!), ale dobrze się to oglądało i miało to swój klimat.
Pomimo tego, że Conan Doyle w grobie się przewracał (TLW bardziej bowiem przypomina pierwszego
Star Treka, niż książkowy oryginał).


Grom w raju... coś było, tylko nie pamiętam o czym. Ale z tych akcji to mi się najbardziej pamiętam nieśmiertelnego MacGyver''a (mogliby puścić na TV4, tam lubią puszczać starocie), ostatnio właśnie Na południe puszczali. Nieustraszonego też pamiętam, ale nie oglądałem go. Jeszcze kiedyś pamiętam jak byłem mały i nie mogłem spać to oglądałem Ostry Dyżur z Clooney''em :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 20:20, hammerfall87 napisał:

Grom w raju był z hulk hoganem który miał motorówkę i jak zawsze ratował świat z jakimś
kumplem


I ta motorówka była z jakimiś tam super bajerami, cała czarna... To już pamiętam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 20:15, Muradin_07 napisał:

Grom w raju... coś było, tylko nie pamiętam o czym.


Serial z Hulkiem Hoganem, dwóch byłych wojskowych chciało sprzedać wojsku swoją prototypową łódź bojową (tytułowego Groma), ale wojsko nie kupiło, dlatego też nasi bohaterowie podejmują się różnych zadań, by zdobyć pieniądze na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę motorówki. Bardzo fajny serial, ale tylko 22 odcinki.

EDIT: Ta motorówka była srebrna! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, to był serial :P Kiedyś właśnie zastawiałem się jak on się zwał. Dobrze pamiętam ten serial z tamtych dobrych czasów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 20:36, Muradin_07 napisał:

No z czym mi się skojarzył kolor czarny XD

Dawno to było, nie pamiętam XD


Czarne to było autko w Knight Rider aka Nieustraszonym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarąbisty temat. Mimo ,ze w lata 90 ,to moje tylko cztery lata ,to jeszcze początek XXIw. ( tak do 2003 r ) to było podobnie. Pamiętam pokemony,rangersy ( choć dla mnie były głupawe ,ale oglądałem :), tazosy ( z pokemonami ,nie z SW ,a szkoda bo świetna seria ). A najlepsze było to ,że pełno czasu spędzałem na podwórku.Wracając z kościoła ,moja siostra wrzcała karteczkę z samochodu ,sąsiadom na podwórku o ,której mają przyjść do nas ,no i oni tak codziennie w trawie szukali karteczki :D.Mieliśmy marzenie mieć domek na drzewie ( później zrobiliśmy ).Bawiliśmy się w chowanego ,chociaż nie było gdzie.A jak się bawiliśmy to nie oszukiwaliśmy,nie to co teraz czasaami widzę.Wspinaczki po dachach,drzewach.Chodziliśmy jeszcze na "piaski" ,strasznie wysuszone miejsce w lesie ( sam nie wiem dlaczego ) i tam lataliśmy po takich dziurach ( jakby wielkie piaskownice :D ).A i ziemianka sąsiadów .Niebezpieczna ( tu akurat dziecięca "głupota" ),bo była to ziemianka zakopana i utrzymywały ją gałęzie,deski itp.Jakby nas zasypało ,to po nas.Później iglo ,na jakieś 3m do góry ,przy którym robiła cała wioska ( dzieci) . Około 30 osób.I piłka nożna ,gdzie na małym boisku upychaliśmy pełno dzieciarni.To w ogóle teraz nie pojęte ,żeby taki łepek jak ja wtedy - 6-7 lat - bawił się z dziećmi w wieku 15 -16 lat ,no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepiej zapamietalem Power Rangers oczywiscie, jak sie nie wiedzialo, co stalo sie w poprzednik odcinku bylo sie noobem xd Co jeszcze, hmm..."Rycerze Zodiaku", moze ktos pamieta z RTL 7, Dragon Ball, oczywiscie itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to lata 90 czy już po 2000 ale z dzieciństwa najbardziej zapadło mi w pamięć "Z archiwum X" (The X files) oraz taki program(na faktach) leciał w nocy chyba na TVN, o różnych niezbadanych zjawiskach jak UFO, trójkąt bermudzki, YETI itp. Wie ktoś jak to się nazywało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 19:51, Tyler_D napisał:

> Wie ktoś jak
> to się nazywało? :)
"Nie do wiary".


Tam taki koleś w okularkach prowadził... taki goguś... jak dobrze pamiętam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować