Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2010: Valve na konferencji Sony - Portal 2 na PlayStation 3

37 postów w tym temacie

That was great!
Już wczoraj po konferencji prasowej EA przypomniałem sobie, że Valve poszukiwało jakiś czas temu programistów na PS3 i przyszło mi na myśl, że zapowiedzą coś na konferencji Sony. No i proszę bardzo! Steamworks na PS3 i Portal 2 jako pierwsza gra. Oczywiście trailer miażdżył, ale mnie nie słuchajcie bo ja jestem fanboyem Valve pełną gębą. Sony zapunktowało u mnie nieźle w tej chwili. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 22:55, vip_konius napisał:

pfffffffffff a gdzie episode 3??
ale mi niespodzianka...

No przepraszam, Gabe na wszystkie pytania fanów odpowiadał: "To nie jest Ep3".

A teraz narzekacie, że to nie jest Ep3. No ludzie, litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako kolejny fanboj Valve, przyczepię się, że powinno się pisać "GLaDOS" a nie "GladOS". :C

A gry już nie mogę się doczekać, jedynkę chyba zaraz przejdę po raz n-ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhm, czyli jednak można się odbrazić, panie Newell? Niech nie liczą, że kupię tego ich Portala, za to co odwalali przez długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Portal 2 zadna strata dla fanów Xboxa(w tym mnie).Bo to po prostu nudna gra od której robi się niedobrze.
Osobiscie najlepsza konferencje miało Microsoft i EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 23:20, crpgfan napisał:

Portal 2 zadna strata dla fanów Xboxa(w tym mnie).Bo to po prostu nudna gra od której
robi się niedobrze.

Przecież będzie na Xboxa. Chcesz torebkę na wymioty? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 22:55, vip_konius napisał:

pfffffffffff a gdzie episode 3??
ale mi niespodzianka...


Zacznijmy, że to nie byla konferencja VALVe tylko SCE, wiec można było sie spodziewać, że pokażą coś dobrego na PS3. Poza tym E3 się nie skończyło, VALVe odwołało poniedziałkową konferencję, ale spoko jeszce E3 trwa to może czymś nas zaskoczą :)

A co do EP3 się nie wypowiadam :)

crpgfan nudna tylko dlatego, że to jest GRA LOGICZNA? ;D A jak naprawdę ci niedobrze to pograj w jakiegoś slashera :) alternatywnie poczekaj na L4D3 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 23:20, crpgfan napisał:

Portal 2 zadna strata dla fanów Xboxa(w tym mnie).Bo to po prostu nudna gra od której
robi się niedobrze.
Osobiscie najlepsza konferencje miało Microsoft i EA.

A ogladales inne? Kogo ja pytam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 23:32, kodi24 napisał:

> Portal 2 zadna strata dla fanów Xboxa(w tym mnie).Bo to po prostu nudna gra od
której
> robi się niedobrze.
> Osobiscie najlepsza konferencje miało Microsoft i EA.

A ogladales inne? Kogo ja pytam ;D


Oglądałem.Koneferencja SONY to nuddne gadanie o 3d i filtrowanie z EA i nic wiecej ciekawych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak oni chcą to z Cloud synchronizować. Łączenie kont Steama i PSN? Tak samo jak hm, niezbyt widzę wielki sens w tym, że będzie można synchronizować save między platformami: co to ma dać? Przecież chyba nikt nie kupi dwa razy tej samej gry. Zresztą mogę z praktyki powiedzieć, że do synchronizacja potrzeba dokładnie tej samej wersji: jakikolwiek mod to uniemożliwi, więc pewnie starczy, ze się na PC ściągnie nowe mapki i lipa.

Pomysł pewnie ciekawy, tylko na razie nie widzę w nim nic praktycznego. No chyba, że to jakiś wstęp do Steama na PS3, ale nie wiem, czy peestrójkowcy by tego chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 23:36, crpgfan napisał:

Oglądałem.Koneferencja SONY to nuddne gadanie o 3d i filtrowanie z EA i nic wiecej
ciekawych rzeczy.

A MS to nudne gadanie o Kinect i flirtowanie z Acti ;)
A najlepszą konferencję miało, co nawet ja, jako fan i użytkownik PS3 muszę przyznać, Nintendo i to całkiem sporo lepszą niż inni. 3DS pozamiata, nowy DK, Goldeneye, Golden Sun, Kirby, powrót Icarusa po niezliczonych latach, a na koniec (początek) Zelda. Nie mam pytań - it still print money!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruch jak najbardziej zrozumiały i logiczny ze strony Valve. Portal był eksperymentem, który miał poszerzyć target Orange Boxa, oraz sprawdzić jak duże jest zapotrzebowanie rynku na tego typu gry. Teraz, po recenzjach i reakcji community(ruch związany z rozszyfrowywaniem kodów i mapy zajmujące godziny) na pierwszą cześć serii przyszła pora na jej odpowiednie wykreowanie, a przede wszystkim odklejenie od serii Half-Life. Teraz Valve posiada bardzo popularne i wysoko cenione marki HL(CS/TF), L4D i do tego doszedł teraz Portal. Zwiększenie ilości produktu jest zarówno efektem jak i motorem rozwoju firmy. Moim zdaniem jedyną rzeczą o jaką powinniśmy się martwić jest jakość produktów, a nie to czy i kiedy zostaną wydane, z prostego powodu, takiej złotej kury znoszącej platynowe jajka jak Half-Life się nie zostawia. Z kolei czas poświęcony na produkcje jest wprost proporcjonalny do jej jakości(EP2). Jedynym czynnikiem który może wpłynąć na jakość produktu jest nowa kadra, ale w przypadku Valve, będzie dane im to przetestować na Portalu 2 właśnie. Jak wiadomo konwersje OB na PS3 wykonano poza Zaworem, z ramienia EA. Jeżeli Valve zatrudnia ludzi do tego celu, to jest to działanie długofalowe - kolejne ich gry również ukarzą się na czarnulkę. Jakość Portalu 2 na PS3 będzie poniekąd wskaźnikiem w którą stronę - dobrą czy złą zmierzają zmiany w firmie będącą właścicielem Steama. A propos tego ostatniego, wsparcie SteamCloud na PS3 może(jeżeli na pewno nie to mnie poprawcie) oznaczać że gra zostanie wydana w wersji wieloplatformowej. Pograj u siebie na PS3 u dziewczyny(optymizm:P) na kompie u kumpla na Macu. Jeżeli Steam znowu poszerzy swoje horyzonty byłoby to bardzo dobrym zagraniem zarówno dla Valve i Sony. Napędzane Parą PS3... międzyplatformowe rozgrywki... Kup raz graj na trzech... ech, Babilon:) Jeżeli szalony sen fana produktów Valve spełniłyby się to byłaby to otwarta wojna z Microsoftem, więcej, bardzo sensowna alternatywa dla produktów dziecka Billa Gatesa. Taaak... Może gracze w końcu będą traktowani po ludzku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować