Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2010: Valve na konferencji Sony - Portal 2 na PlayStation 3

37 postów w tym temacie

Skoro zapowiedzieli, to znaczy że zapewne mają system, który na to pozwoli. Zawsze można zmienić sposób robienia saveów, żeby pozwalał na mody. A może nawet rzeczywiście zobaczymy Steam w jakiejś formie na PS3 (wątpliwe). Bądź co bądź, myślę, że sobie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 23:59, akodo_ryu napisał:

Skoro zapowiedzieli, to znaczy że zapewne mają system, który na to pozwoli. Zawsze można
zmienić sposób robienia saveów, żeby pozwalał na mody. A może nawet rzeczywiście zobaczymy
Steam w jakiejś formie na PS3 (wątpliwe). Bądź co bądź, myślę, że sobie poradzą.


Ja nie powiedziałbym że takie wątpliwe. W Steamie leży kasa, coraz więcej gier wymaga tej platformy do uruchomienia(MW2), poza tym gracze mają do tego programu zaufanie(promocje, update-y). Inwestycja Sony w tą stronę wydaje się być sensowna, ale w tematach biznesowych jestem laikiem więc mogę jedynie spekulować. Poza tym Valve kreuje wizerunek "user friendly"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Voii, coś tam wspominasz, jeśli dobrze Cię zrozumiałem, że Portal to takie trochę odklejenie się od serii Half-Life. No nie do końca, bo fabularnie, Half-Life jak i portal są ze sobą powiązane. A podobno nawet w portalu 2 to powiązanie ma być jeszcze bardziej widoczne. Po drugie nie wydaje mi się aby Valve chciało się odkleić od serii HL, gdyby gram.pl przeprowadziło ankietę

O, I TO JEST DOBRY POMYSŁ DLA SERWISU GRAM.PL !!! chociaż może już trochę za późno.

chodzi o ankietę, "czego oczekujesz od Valve na E3", to podejrzewam że ponad 75% to byłyby oczekiwania związane z Episode3/HL3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 23:52, kodi24 napisał:

Nudne jak zawsze, ale przypal z kinectem i slabo zsynchronizowanymi aktorami to jest
z pewnoscia najlepsza rzecz, masz racje ;D

Tak jasne całą konferencje przegadali o kinectcie.Człowieku nampierw całoś oglądnij a potem się udzielaj.Alew do kogo ja pizę do fanboya Sony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 00:23, mrxenomorph napisał:

Voii, coś tam wspominasz, jeśli dobrze Cię zrozumiałem, że Portal to takie trochę odklejenie
się od serii Half-Life. No nie do końca, bo fabularnie, Half-Life jak i portal są ze
sobą powiązane. A podobno nawet w portalu 2 to powiązanie ma być jeszcze bardziej widoczne.
Po drugie nie wydaje mi się aby Valve chciało się odkleić od serii HL, gdyby gram.pl
przeprowadziło ankietę

O, I TO JEST DOBRY POMYSŁ DLA SERWISU GRAM.PL !!! chociaż może już trochę za późno.

chodzi o ankietę, "czego oczekujesz od Valve na E3", to podejrzewam że ponad 75% to byłyby
oczekiwania związane z Episode3/HL3.


Mylisz odklejenie fabularne z niezależnością serii. Niech sobie wsadzają tam prawnuki Gordona i Alyx, DOGa albo cokolwiek, to nie ma znaczenia. Miałem na myśli to, że Portal SAM stanie się marką jak to próbowano w przypadku Modern Warfare 2. Razem, a zarazem osobno coś jak Half-Life i Left4Dead. Nowa marka = nowy potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 00:36, crpgfan napisał:

> Nudne jak zawsze, ale przypal z kinectem i slabo zsynchronizowanymi aktorami to
jest
> z pewnoscia najlepsza rzecz, masz racje ;D
Tak jasne całą konferencje przegadali o kinectcie.Człowieku nampierw całoś oglądnij
a potem się udzielaj.Alew do kogo ja pizę do fanboya Sony

Nintendo miało najlepszą konferencję. I tyle w temacie. To m$ było nudne jak cholera, ale przecież to M$ i nie widzisz nic poza tą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dobra decyzja, ale niech się "Zawór" nie rozpędza za bardzo, bo TF3 będzie także na iPhonie. Poza tym to wcale nie jest niespodzianka, tylko logiczny ruch w celu zwiększenia zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Portal 2
PC/Mac/Xbox360/PS3
Portal nudny ? Czy my na pewno w tą samą grę graliśmy ?

Imo Sony i Nin pozamiatało M$. Nowy klocek ma to co powinien od dawna mieć (wbudowane wifi, lepsze chłodzenie), Live w Polsce który w końcu będzie, daje tylko/aż tyle że gry premierowe będą miały od razu dlc bo nie wiem czy komuś chce się tracić dodatki dla Avka, pościągane dlc/gry a co gorsze zapisane stany gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 23:56, akodo_ryu napisał:

> Oglądałem.Koneferencja SONY to nuddne gadanie o 3d i filtrowanie z EA i nic wiecej

> ciekawych rzeczy.
A MS to nudne gadanie o Kinect i flirtowanie z Acti ;)
A najlepszą konferencję miało, co nawet ja, jako fan i użytkownik PS3 muszę przyznać,
Nintendo i to całkiem sporo lepszą niż inni. 3DS pozamiata, nowy DK, Goldeneye,
Golden Sun, Kirby, powrót Icarusa po niezliczonych latach, a na koniec (początek)
Zelda. Nie mam pytań - it still print money!


Nie będę zarzekał się że Nintendo miało najlepszą prezentację, ale za to bardzo rzeczową. Sony natomiast zaskoczyło mnie ogłoszeniem cen MSRP (nie zapominajcie dodać około 10% podatku).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie dziw bierze, że nikt nie wspominał o leasingowym modelu dystrybucji gier!?

"You''ll own the content for the duration of your subscription"

Jest zła wiadomość dla graczy. Dla mnie. Nie będziemy posiadać gier na własność. Po wygaśnięciu abonamentu stracisz zakupione gry. Jestem graczem starej daty i jeżeli za coś płacę, to chcę to fizycznie posiadać. Ruch w kierunku takiego modelu dystrybucji bardzo mnie martwi.

Zakupisz grę. Pograsz. Wygaśnie Ci abonament. Za kilka lat będziesz chciał w ową grę zagrać i będziesz zmuszony zapłacić ponownie. A co jeżeli gra po jakimś czasie zostanie wycofana z PSN?

Ogólnie Sony wypadło OK. Powstrzymywałem się od śmiechu podczas wystąpienia Kevina. No i ta wzmianka o cyrkowcach w kierunku MS. (Ale Sony jest bardzo zarozumiałe, więc mnie to nie dziwi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony nie robi wielkiego show, to prawda. Jednak przeważająca większość ludzi, kiedy się ją pozbawi dymu, mrugających świateł, podskakujących laseczek i innych takich efektów, nie potrafi skupić się na podstawowej treści przekazu ;). A tą są gry.

MS reklamował telewizję i pląsy na Kinecta (aktorzy +dema=standardowa prezentacja MS)- spoko ;).
Sony zapowiedziało całą masę gier na swoje konsole, a chyba właśnie o to chodzi. Duże, poważne tytuły na Move oraz w 3D. Dla mnie bomba, aczkolwiek udało mi się w trakcie konferencji przysnąć ze 2 razy.

Bla bla bla bla bla, muzyka (budzę się)- prezentacje gier, potem bla bla bla bla (przysypiam). Ale chodzi o gry, więc dla mnie Sony to wielki zwycięzca.

Żeby MS chociaż w połowie skupił się na grach tak, jak robi to Sony, byłoby wspaniale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 07:26, Henrar napisał:

> > Nudne jak zawsze, ale przypal z kinectem i slabo zsynchronizowanymi aktorami
to
> jest
> > z pewnoscia najlepsza rzecz, masz racje ;D
> Tak jasne całą konferencje przegadali o kinectcie.Człowieku nampierw całoś oglądnij

> a potem się udzielaj.Alew do kogo ja pizę do fanboya Sony
Nintendo miało najlepszą konferencję. I tyle w temacie. To m$ było nudne jak cholera,
ale przecież to M$ i nie widzisz nic poza tą firmą.


Ja bym napisał tak- jeśli chodzi o content, czyli dla nas najważniejsze- gry, to Sony odstawiło konkurencję setki mil za sobą ;). Wspaniałe, duże tytuły w 3D i na Move, w tym wiele exsów and many, many more :).

Jeśli chodzi o samą formę konferencji, to Sony jest na ostatnim miejscu. Nuuuuuuudaaaaaaa.....A kto pierwszy i drugi, to już sami zdecydujcie. Mi to lotto ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem całą dziewczę i wystarczy mi, że pokazali jedną, ale za to konkretną ŚCIEMĘ. Poza tym byli tak samo nudni jak Sony. Najlepsze było Nintendo. Twoi rodzice pozwalają Ci siedzieć tak późno przy kompie? Powinieneś przepisywać książki i uczyć się pisania w naszym rodzimym języku, bo na te twoje "filtrowanie", "oglądnij", "nampierw" i "pizę" to już patrzeć nie można, fanboju ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest największy As jaki Valve ma w swoim zanadrzu, to naprawdę nie dziwie się, że odwołali swoją konferencje prasową. Portal 2 jest dobrą wiadomością, zwłaszcza dla posiadaczy PS3, ale gracze spodziewali się czegoś więcej, a Valve kolejny raz rozczarowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować