Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

LEGO: Harry Potter Lata 1-4 – beta-test

11 postów w tym temacie

gram.pl

Klockomania sięgnęła zenitu. Najbardziej uznane uniwersa prędzej czy później wydawane są w wersji LEGO. Tak było z Gwiezdnymi Wojnami, Batmanem i Indiana Jonesem. Teraz nadszedł czas na taką sama metamorfozę świata opisanego przez panią Rowling.

Przeczytaj cały tekst "LEGO: Harry Potter Lata 1-4 – beta-test" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te elementy "klockowe" muszą być tak strasznie brzydkie (z mniejszymi i większymi wyjątkami)? To po prostu potwornie odrzuca. Ja rozumiem, że klocki nie są jakieś potwornie szczegółowe, ale może jednak warto by było się postarać trochę bardziej, niż po prostu walnąć modele wzięte żywcem z 3DSMaxa (zrobione w maksymalnie minutę) i pomalowane na odwal jednolitą teksturą?

Trailer wywołał mniej lub bardziej pozytywne wrażenie, wspomniane elementy klockowe na screenach już raczej negatywne. Co dobijające, elementy NIE-klockowe są całkiem ładne (no, może trochę brakuje renderowanej trawy). Tworzy to dość dziwny, niespecjalnie zachęcający kontrast. Żeby tak chociaż te klocki jakoś ładniej odbijały światło i miały choć trochę zróżnicowaną teksturę...

W samą grę zapewne nie zagram, choć koncepcja brzmi dobrze - szkoda, że gorzej z praktyką. Dość powiedzieć, że zraziłem się do tej koncepcji po próbie zagrania w zLEGOwane Star Wars, które było średnio ładne, niezrozumiałe (no na litość, może jednak OCIUPINĘ mówienia, zamiast non-stop nieskoordynowanych onomatopei i niemal zerowych wyjaśnień fabuły tudzież tego co mamy w danej chwili zrobić?) i na dodatek zablokowałem się już na drugim poziomie, bo W OGÓLE nie było wiadomo gdzie ja mam do diabła iść (to tak apropo tej niezrozumiałości).

PS: Tak właśnie mi przyszło do głowy - gdyby całość mogła się prezentować tak samo jak na okładce gry, to gra wyglądałaby znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 07:01, ZuTheSkunk napisał:

Dlaczego te elementy "klockowe" muszą być tak strasznie brzydkie (z mniejszymi i większymi
wyjątkami)? To po prostu potwornie odrzuca.


Grałem w LEGO Batman, LEGO Star Wars i LEGO Indiana Jones. Większość klocków to żywe odpowiedniki rzeczywistych klocków, jak je inaczej przedstawić. Ale poza wszystkim: ja nie jestem pasjonatem LEGO, natomiast gry spod tej marki wymiatają. Szczególnie jak się gra z drugą osobą - humor, akcja, łamigłówki. Trzeba spróbować, kwadratowe klocki to w tych grach rzecz drugorzędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wspomnienia jeśli chodzi o gry LEGO :) Kiedyś bardzo wciagnęła mnie gra Hype: The Time Quest - ale to było za dzieciaka. Chętnie poczekam na premiere i odpale. Wiecie może czy wyjdzie ona na PC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 21:36, Adri21 napisał:

> Ciekawe czy zamiast monet będa się wypadać fasolkii wszystkich smaków :)
niestety na 98% nie

przepraszam NA PEWNO NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ten pomysł podoba i po przeczytaniu kilku recenzji i zapowiedzi, obejrzeniu galerii i trailera jestem bardzo pozytywnie nastawiony.

P.S: Mam też nadzieję że LEGO Star Wars III: The Clone Wars pojawi się oficjalnie w Polsce. Wie ktoś coś może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 00:28, Aisha napisał:

Bardzo mi się ten pomysł podoba i po przeczytaniu kilku recenzji i zapowiedzi, obejrzeniu
galerii i trailera jestem bardzo pozytywnie nastawiony.

P.S: Mam też nadzieję że LEGO Star Wars III: The Clone Wars pojawi się oficjalnie w Polsce.
Wie ktoś coś może na ten temat?


To raczej nie ten temat, ale jak narazie to nie ma żadnych planów wydania na Polskim rynku. Być może w niedalekiej przyszłości... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować