Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft mówi: "nie dla 3D"

45 postów w tym temacie

Hmm... Imo Sony rzeczywiście daleko się posunęło, jeśli chodzi o 3D, ale prawdą jest, że będzie to droga zabawa i nie każdy sobie będzie mógł na nią pozwolić. Kinect natomiast może zostać naprawdę ciepło przyjęty, ale nie zapewni tyle rozrywki co 3D. Najlepiej chyba wyszło na tym Nintendo. Nowy 3DS nie będzie wymagał specjalnych okularów i wszystko będzie miał wbudowane, co znacznie zmniejszy koszty. Od razu mówię, że nie jest fanbojem żadnej z tych firm. Do 16 lipca zastanawiam się, czy brać PS3, czy Nowy''ego Xbox''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie, dla mnie 3D to na razie utopia; Z kolei Kinect wogole do mnie nie trafia jako kontroler gier. Chyba poczekam jeszcze pare lat i z dwojga zlego wybiore jakis tv 3D - chociaz do filmow sie przyda;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to mówią tak jak ja ;). Brawo słuszna decyzja. To całe 3D w moich oczach może uratować jeszcze tylko 3DS, jeśli nie będzie taki jak reszta 3D, 3D kinowe mnie zawsze przeraża, bo zawsze wychodzę z kina z bólem głowy, wiele osób się na to skarży, więc może akurat 3DS coś w tym zmieni?

Jak dla mnie w tym roku wygrało Nintendo, najciekawsza prezentacja, dużo nowości, prawie cała prezentacja poświęcona grom. Mnie zawiódł MS, a jeszcze bardziej Sony, spodziewałem się 2 zapowiadanych bomb, a dowiedziałem się o tym jak fajnie można się bawić grając tak samo jak na Wii, tylko w HD, mi szczerze mówiąc to HD to do niczego potrzebne nie jest. Mario Galaxy i tak miecie wszystkie gry zapowiedziane na te "nowe" kontrolery ruchu.

Edit: Jeszcze puenta ;). Dlatego moim zdaniem wygrało Nintendo część "technologiczną", że zaprezentowało coś zupełnie nowego, coś czego nie było (bo 3D bez okularów w gameing'u jeszcze nie było), do tego te robienie zdjęć w 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje prywatne zdanie jest takie:
1. Niny zaprezentowało najfajniejsze rozwiązanie technologiczne dla handheldów
2. Sony pokazało, że można robić 3D w HD i z mocarnymi tytułami
3. Microsoft pokazał, że droga w stronę grania bez kontrolera ma sens.

A biorąc pod uwagę, że zarówno Sony jak i Microsoft "skoiowały" do pewnego stopnia rozwiązania z Wii (wiem, ze Moicrosoft poszedł dale, ale nie o to teraz mi chodzi") to tegoroczne nowości są do pewnego stopnia komplementarne i prędzej czy później będą dostępne wszędzie :)

Więc w tym roku IMHO = remis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony poprostu zapodalo bonusa bogatym dzieciakom, winic ich za to nie mozna; Gdybym mial tak ze 20 tysi do wywalenia w bloto to bym sie zaopatrzyl w ekran i binokle; Ale jesli support ze strony Sony bedzie dobrze rokowal na arenie growej, to sie kiedys zmusze; Panowie z Sony, nie da sie cos..bardziej przyziemnego? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wygralo Sony. Nie dlatego, ze mam ps3, ale dzieki Move. Kinect moglby byc dobry, ale jak mam miec puste rece (beznadzieja w fps), to tylko z 3D. Nie wazne, czy z nowoczesnymi okularami, czy sprytnym "odwroceniem kota ogonem" Nintendo. Po prostu jak mam latac po pokoju to 3D obowiazkowe.
Do tego Move jest dokladniejsze. Nie moge sie doczekac az wyjdzie (pewnie bedzie jeszcze musialo staniec).

PS. A cena 49$ dla move, to cena bez kamerki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, nintendo jak zwykle innowacja:), szkoda ze sam projekt move ma juz 5-6lat, do tego 3d w 3DS, tez juz bylo, pewnie uzyja paralaks czy jakos tak, zrobili to bo nie ma narazie wiekszych tv z ta technologia niz 21", wiec takie ekraniki po 4-5" to nie problem, chociaz cena na poczatku = kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 21:14, sewik23 napisał:

Jak dla mnie Sony zdominowało E3. I nie weźcie mnie za fanboja.


jak oglądałem konferencję Sony to tylko widziałem próbę wyśmiania M$ : "hahaha my mamy przyciski" itp. Fajny ten komik ale jak zszedł ze sceny zrobiło się nudno :( M$ miał zdecydowanie lepiej poprowadzoną konferencję.... jestem również zwolennikiem kontrolera od M$. PS Move to nic ciekawego... Wii ma to już od dawna oni tylko poprawili podczas gdy M$ próbuje podejść do tematu inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M$ mówi tak, bo musi, ale trochę się tym samym ośmiesza. Tak, 3D jest drogie, ale jeśli ktoś nie zacznie robić gier 3D, promować tej technologii (a Sony to robi swoją konsolą i TV), to niby kiedy ma ona stanieć? M$ siedząc z założonymi rękami w żaden sposób nie przyczynia się do rozwoju. Po prostu czeka spokojnie, aż nowa teraz technologia będzie całkiem tanim i powszechnym standardem. Tak zrobili z HD DVD, do którego podeszli po macoszemu, a kiedy format upadł, wzruszyli ramionami mówiąc, że i tak tego nie potrzebowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z gościem. Jeszcze HD nie zawitało do domów wszystkich graczy, a oni tu wyjeżdżają z 3D. Technologia świetna, zabawa świetna, ale ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Sam mam tv obecnej generacji ale 3D nie będę miał jeszcze trochę. Poczekam na nową generację konsol. Myślę że 3D to świetna sprawa ale będzie miało rację bytu za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak...
3D nie - bo nie rozpowszechnione.
BD, albo DVD-HD nie - bo to pieśń przyszłości i nie ma zastosowania.
Zabezpieczenia konsoli przed przerabianiem nie - a bo nie potrzebujemy.

Taki Apple, tylko w drugą stronę. Flash nie, bo ludzie będą grać w darmowe gierki, lepszy jest HTML 5 - który cholera wie kiedy stanie się standardem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 21:39, gothicsheep napisał:

Gdybym mial do wyboru gry w 3D, a skakanie i robienie z siebie glupa przed telewizorem,
odpowiedz wydaje sie byc oczywista...


Robie z siebie głupa przed TV? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 21:39, gothicsheep napisał:

Gdybym mial do wyboru gry w 3D, a skakanie i robienie z siebie glupa przed telewizorem,
odpowiedz wydaje sie byc oczywista...



No czy ja wiem? Kiedyś na PS2 grałem z kamerką, która rejestrowała ruchy ze szwagrem i kuzynem, zabawa z robienia z siebie głupa była niesamowita xD skakanie, bieganie, rzucanie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować