Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

No patrz na jabłuszku (MacBook Pro) mam 2GB i spokojnie pracuje z PS CS 4. Więc to już kwestia jak OS korzysta z tej pamięci. Dlaczego ma przestać z 32bit ? Sporo softu dla firm jest pisane na 32bit komp to nie tylko gry i "programy graficzne". Co trzy lata nowy OS za 300zł który nie pozwala na zwykły upgrade z przeniesieniem programów ? Nie dzięki. Rozumiem że któryś dev M$ zobaczył Time Machine od Apple i teraz będzie kalka z tego rozwiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżę troche wątek. jak zapewne wielu z Was wie od wczoraj jest dostępny do pobrania Windows 8 Developer Preview a konkretnie Milestone 3. jest sporo nowości. oczywiście najbardziej w oczy rzuca sie po wlaczeniu Metro UI, ktore zastąpilo w calości menu start. dodatkowo z widocznych rzeczy mamy nowy menadżer zadań (za to warto pochwalic Microsoft) oraz wstążkę. znacząco zmniejszono czas w jakim startuje system. na tym samym lapku, majac na porownanie dwa systemy, Windows 7 SP1 i Windows 8, nowy system MS rzeczywiście laduje sie znacznie szybciej. z tego co czytam na forach rowniez wydajnosc ulegla poprawie - ja sam tetsow nie robilem, ale osobiście mam wrażenie, że tak jest. mam z 8 tylko jeden, ale upierdliwy problem - co 2 czy 3 uruchomienia systemu proces jądra pochlania mi procka w 50%. chłodzenie w lapku wyje glosniej a procek niepotrzebnie sie rozgrzewa.

a Wy co sądziecie o nowym dziecku MS? ktoś z Was zainstalował sobie na próbę Developer Preview?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2011 o 16:49, Luk4s napisał:

a Wy co sądziecie o nowym dziecku MS? ktoś z Was zainstalował sobie na próbę Developer
Preview?


Bedę instalował w tym tygodniu, postaram sie zdac relację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 16:49, Luk4s napisał:

odświeżę troche wątek.
[...]. na tym samym lapku,
majac na porownanie dwa systemy, Windows 7 SP1 i Windows 8, nowy system MS rzeczywiście
laduje sie znacznie szybciej. z tego co czytam na forach rowniez wydajnosc ulegla poprawie
[...]. mam z 8 tylko jeden,
ale upierdliwy problem - co 2 czy 3 uruchomienia systemu proces jądra pochlania mi procka
w 50%. chłodzenie w lapku wyje glosniej a procek niepotrzebnie sie rozgrzewa.

a Wy co sądziecie o nowym dziecku MS? ktoś z Was zainstalował sobie na próbę Developer
Preview?


Windows DPV 64 bit bez narzedzi: Zużycie ram ok 750 MB (pisze ok ponieważ schodzi nawet do 630 lub podskakyje do 0,99GB w zaleznosci co robie)

Napewno wadą jest brak prostego wyłaczania app METRO :(
Czasem blokuje mi sie BOOT loader (WIN7 i "8" na dysku)
PC działa szybciej
Wiele aplikacji ma błedy (zeby sie na skype nie mozna bylo zalogowac?? :O)
Plotka nieprawdziwa o braku WMP12 w systemie

Fajne jest montowanie tych obrazów płyt, i like it :D Wstażka - moim zdaniem do reorganizacji.
A teraz uwaga krzyczę ;D NIECH ZMIENIĄ TEN BADZIEWNY KOLOR METRO GUI lub dadzą mozliwość wyboru tła.

Win DEVPW w wersji 6.2.8102 mnie nie przekonuję do siebie, poczekam na build BETA, który zapewnie mógłby się ukazać 1Q 2012 roku (lub w dniu wygaśniecia licencji Developer Preview tj. 12.03.2012)

Funkcji systemu na chwilę obecną nie komentuję bo to jeszcze MILESTONE3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2010 o 13:00, Chester001 napisał:

Największym problemem systemów z rodziny Windows jest spadek wydajności po dłuższym czasie
użytkowania. Instalowanie i usuwanie programów, zmiana ustawień, sprzętu – wszystko
to powoduje zaśmiecenie systemu i w rezultacie jego wolniejsze, niż od razu po instalacji,
działanie. Microsoft chce wprowadzić w nowej wersji Windows usprawnienie, dzięki któremu
nie będzie konieczna ponowna instalacja „czystego” systemu i jego konfiguracja,
proces zazwyczaj żmudny i czasochłonny.

Jeśli to prawda, to za to ogromny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 12:17, Dared00 napisał:

Jak wygląda sytuacja z tą "pre-betą" Windowsa 8? Działa to jakoś? Da się tego używać
jako jedynego systemu?


Wątpię, to wersja pokazowa, a nie użytkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 16:32, SpecShadow napisał:

Bawił się ktoś tym?


Bawił, ale wytrzymał pół dnia...
A poważnie. Brałem udział w testowaniu siódemki, więc na tym etapie Ósemka jest chyba bardziej stabilna i szybsza aniżeli poprzedni system. Niestety, ... No właśnie. Nawet jeśli ten wynalazek rodem z czeluści piekieł pt. Metro może się sprawdzać na urządzeniach z ekranami dotykowymi, to na komputerze stacjonarnym - porażka przez "sz"...
Po uruchomieniu nie trafiasz na pulpit tylko właśnie do metro, które w tym wypadku jest niczym innym jak Menu Startowym. Osoby przyzwyczajone przez lata do pulpity i typowego układu "Start" + rozwijane menu mogą doznać szoku.
Nawet prosta funkcja jak wyłączenie komputera, teraz została utrudniona - muszisz najechać kursorem na prawy dolny róg, wówczas pojawi się dodatkowy pasek. Tam musisz znaleźć odpowiedni przycisk, który przeniesie dopiero do możliwości wyłączenia.
Kurczę, dlaczego oni wszyscy muszą sobie tak utrudniać...
Zdecydowanie mieszane, ze wskazaniem na złe wrażenia z jednego nawet popołudnia z nowymi "okienkami".
Żeby mieć czyste sumienie, postanowiłem jeszcze raz zainstalowaź system, w przyszłym tygodniu. Dam sobie kilka dni (jeśli zdierżę ;P ) i zobaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takich wynalazkach, jak Rainmeter 2.2:

http://www.dobreprogramy.pl/Rainmeter,Program,Windows,18721.html

lub Windows 8 Transformation Pack 4.0:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-8-Transformation-Pack,Program,Windows,30408.html

opłaca się wogóle?, i czy łatwo / trudno jest coś takiego wyłączyć / odinstalować?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 15:12, lis_23 napisał:

A co myślicie o takich wynalazkach, jak Rainmeter 2.2:

http://www.dobreprogramy.pl/Rainmeter,Program,Windows,18721.html


Sympatyczna rzecz, pożera mało zasobów, łatwa do usunięcia, sporo skórek... można pobawić się bez obaw.

Jedyny zgrzyt to taki, że jest dla ludzi z niewielką ilością ikon na pulpicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2012 o 16:47, SpecShadow napisał:


Sympatyczna rzecz, pożera mało zasobów, łatwa do usunięcia, sporo skórek... można pobawić
się bez obaw.

Jedyny zgrzyt to taki, że jest dla ludzi z niewielką ilością ikon na pulpicie.


Ja się zastanawiam nad tym windows 8 transformation pack - tyle że nie mogę zainstalować nowszej wersji - 4.0, tylko starszą, 2.0 - przy próbie instalacji tej nowszej wyskakuje coś o dysku C ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrosi kumplu.... jak chcesz pomocy z WIN 8 to pisz.
Jade na nim od czasu, gdy pisalismy na GG i link do pobrania sie uruchomil, czyli mam WIN 8 od samego poczatku.

Super systemik.
Wszystko dziala, a metro jest cudowne.
Wystarczy tylko sobie poustawiac co trzeba i jest lepiej niz na WIN 7.
Przejscie z metro do pulpitu, to ulamek sekundy.


20120402165609

20120402165617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie testowanie Win8 skończyło się na errorze w VirtualBox. Tyle był oz testowania :]

Poza tym zarówno on jak i opisywany wyżej Rainmeter jest dla ludzi z niedoborem ikon. Zdecydowanie nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metro to najgorsza rzecz od czasu... od zawsze? Wygląda jak zrobione w Paincie, jest zupełnie bez polotu. Na urządzeniach przenośnych może się to sprawdzić (ale i tak dostaje po tyłku od iOS i Androida bez nakładek) - na desktopach czy Xboksie 360: are you kiddin'' me?
Na plus należy zaliczyć szybkość działania systemu i całkiem niezłą stabilność bety.
Ale na razie przesiadać się nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Misq...
Ty używasz kompa praktycznie wyłącznie do kręcenia i testowania, zatem Metro nie jest tak uciążliwe. W codziennym, zwykłym użytkowaniu dzięki tej nakładce można pociąć się szarym mydłem. Jeśłi MS nie zmodyfikuje tego w taki sposób, że Metro będzie opcją a nie ekranem głównym, to przypuszczam, że jako system OEM uda im się sprzedać 1 (słownie jeden) egzemplarz. I kupi go Gates... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować