Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2012 o 19:52, mw89info napisał:

To może powiedz co wg Ciebie jest "zwalonego" w 7? Pytam bo pomiędzy 7 a 8 kolosalnych
różnic nie uświadczysz.


Więc nie warto się przesiadać. Co jest zwalonego ? Hm.. brak wstecznej kompatybilności ze starszymi programami i grami. Problemy ze hardwarem. Zamulony system przez niepotrzebne wodotryski. To mam na myśli. Z tego co widziałem to wygląda o wiele gorzej niż 7. Do tego utrudnienia dla osób, którzy nie używają dotyku. Brak paska narzędzi bodajże "Startu". Poza tym i tak bym się nie przesiadł. Brak jeszcze sterowników do mojej elitki od Creative, dopiero na styczeń. Oj i jeszcze wspomnę o beznadziejnym wsparciu flash playera dla tego systemu. Miałem ostatnio ogromne problemy z oglądaniem czegokolwiek na necie. Przejście na XP rozwiązało całkowicie ten problem. Widać, który system rządzi :-) Ludzie się przesiadają na nowsze systemy bo w XP nie ma nowego directax. To jest na sile i po chamsku zagrane ze strony MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 19:56, vegost napisał:

Więc nie warto się przesiadać. Co jest zwalonego ? Hm.. brak wstecznej kompatybilności
ze starszymi programami i grami.

Podaj mi te gry, które przestały działać na ósemce a działały na poprzednim Windowsie (czyli 7). PRZYKŁADY.

Dnia 26.12.2012 o 19:56, vegost napisał:

Problemy ze hardwarem.

Znowu: przykady poproszę a nie ogólniki.

Dnia 26.12.2012 o 19:56, vegost napisał:

Brak paska narzędzi bodajże "Startu".

Bo przecież Start był taki potrzebny. Za odpalanie programów odpowiada teraz inne menu, które jest IMO bardziej intuicyjne niż to stare.

Dnia 26.12.2012 o 19:56, vegost napisał:

Poza tym i tak bym się nie przesiadł. Brak jeszcze sterowników do mojej elitki od Creative,
dopiero na styczeń. Oj i jeszcze wspomnę o beznadziejnym wsparciu flash playera dla
tego systemu. Miałem ostatnio ogromne problemy z oglądaniem czegokolwiek na necie. Przejście
na XP rozwiązało całkowicie ten problem. Widać, który system rządzi :-)

Rany boskie, jak te lata minęły i ludzie zaczęli nazywać Windowsa XP najlepszym systemem. Czy są tu w ogóle jacyś ludzie, którzy pamiętają początki XP czy raczej są tu ludzie, którzy swoją przygodę z tym OSem zaczynali przy okazji SP2? Lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, rage mode activated.

Tak widzę te wszystkie hejty na ósemkę i odnoszę wrażenie, że albo nikt nie potrafi z niej korzystać, albo nie miał z nią wgl do czynienia, a swoje twierdzenia opiera na tym co gdzieś przeczytał lub po prostu ma takie zdanie, bo to M$ i dla zasady.

Mam laptopa, który demonem szybkości nie jest. Kupowałem go z myślą o nauce, pracy czy przeglądaniu internetu. Jak w większości sprzedawanych notebookach wgrany był Win 7. Siódemka jest dopracowanym systemem, szczególnie, jeśli się go aktualizuje na bieżąco i czyści co jakiś czas z różnych śmieci. Co do wspomnianej wyżej niekompatybilności i problemów z programami... Owszem, był to problem, ale KILKA lat temu, kiedy ten system debiutował. No chyba, że próbujemy odpalić na nim aplikacje z ''95 roku na przykład.

Przejdźmy jednak do meritum. Za namową kumpla przesiadłem się na 8 i pierwsze wrażenie? WOW. Dosłownie. Brak aero przyspieszył pracę komputera. Kafelki? Nie wiem. Może jestem geniuszem, ale ich ułożenie/dostosowanie do własnych potrzeb zajęło mi raptem kilka minut, dzięki czemu korzystanie z systemu stało się o wiele bardziej intuicyjne. Co więcej, 8 to usprawniony 7 z nowym layoutem, więc nie ma problemu z działaniem programów. Owszem, momentami można odnieść wrażenie, że to system przejściowy, który jest jedynie przymiarką przed przejściem na zupełnie coś innego, ale można na to przymknąć oko. Co więcej, czas włączania się systemu i wyłączania jest o wiele krótszy. Osobiście, jeśli miałbym obecnie wybierać między 7 a 8, wybrałbym nowszy system. Racja, można pozostać przy siódemce, ale jeśli kupujesz nowy komputer, to jednak lepiej wziąć ósemkę, skoro można dostać to samo + coś więcej.

Z drugiej strony, wiem że niektórych i tak pewnie nie przekonam, bo i tak wiedzą najlepiej, ale cóż, trudno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 20:22, Henrar napisał:

Podaj mi te gry, które przestały działać na ósemce a działały na poprzednim Windowsie
(czyli 7). PRZYKŁADY.

Hmm.. od czego by tu zacząć.. Problemy z Gothciem 1 i 2. Problemy z Jackiem Orlando, Oni, Pierwsze Hitmany, Shogo. Dojdzie jeszcze parę moich ulubionych klasyków.

Dnia 26.12.2012 o 20:22, Henrar napisał:

Znowu: przykady poproszę a nie ogólniki.

Dużo pomniejszych peryferii do komputera nie działa, mimo prawidłowych sterowników min kamerki, pady (szczególnie pady). Niektóre modele modemów nie mogą zaskoczyć i naprawdę czasami musiałem się dwoić i troić, żeby coś ruszyło. Często oczywiście Blue Screen.

Dnia 26.12.2012 o 20:22, Henrar napisał:

Bo przecież Start był taki potrzebny. Za odpalanie programów odpowiada teraz inne menu,
które jest IMO bardziej intuicyjne niż to stare.

Nie dla mnie. Sorry, ale nie mam dotykowego monitora. Kupisz ? : )

Dnia 26.12.2012 o 20:22, Henrar napisał:

Rany boskie, jak te lata minęły i ludzie zaczęli nazywać Windowsa XP najlepszym systemem.
Czy są tu w ogóle jacyś ludzie, którzy pamiętają początki XP czy raczej są tu ludzie,
którzy swoją przygodę z tym OSem zaczynali przy okazji SP2? Lol.

Tak, ja pamiętam początki. Wiem, jaki ten system był irytujący gdy wchodził na salony. Brak sterowników, żadna gra z poprzedniego systemu nie działała. Długie oczekiwanie na jakiekolwiek oprogramowanie i support do starszych urządzeń. To przyszła z czasem, jasne. Ale ile już jest Vista i ciągle jest z nią problemy. Dlatego wyszła 7 a Vista przestała być praktycznie wspierana.. Zbieg okoliczności czy fuszerka microsoftu ? Teraz tak samo jest z 8 tyle, że jest świeża. Nie mam cienia wątpliwości, że podzieli los pozostałego poprzednika. Zamiast dawać gówniane wodotryski, które tyle zamulają komputer, niech się wezmą do prawdziwej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2012 o 20:22, Henrar napisał:

Podaj mi te gry, które przestały działać na ósemce a działały na poprzednim Windowsie
(czyli 7). PRZYKŁADY.


l.a. noire :P niby wyszedł jakiś patch, a ja jednak ciągle nie mogę go uruchomić na 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 20:22, Henrar napisał:

Podaj mi te gry, które przestały działać na ósemce a działały na poprzednim Windowsie
(czyli 7). PRZYKŁADY.

Anno 2070. Grę da się uruchomić pod warunkiem, że korzysta się do tego ze starej wersji programu Uplay. Pod nową proces ładuje się do pamięci i tam zostaje.
Do tej pory nie wiem, jak grę odpalić i za każdym razem muszę kilka minut kombinować, żeby jakimś cudem uruchomił się stary uplay. Co ciekawe inne gry pod ten system dystrybucji elektronicznej działają dobrze a i z samą grą, gdy się w końcu uruchomi, nie ma problemów.
Co do spzętu. Karta WiFi na chipsecie zydas1211 wywala BSOD. Ale najnowsze sterowniki pod Windowsa są z Visty, więc to pewnie o to chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 20:23, mskarpeta napisał:

Przejdźmy jednak do meritum. Za namową kumpla przesiadłem się na 8 i pierwsze wrażenie?
WOW. Dosłownie. Brak aero przyspieszył pracę komputera.

Tak samo przyspiesza Win7 kiedy wywalisz z niego Aero. Wystarczy jechać na kompozycji Classic jak ja.

Dnia 26.12.2012 o 20:23, mskarpeta napisał:

Owszem, momentami można odnieść wrażenie, że to system przejściowy, który jest jedynie przymiarką
przed przejściem na zupełnie coś innego, ale można na to przymknąć oko.

Już siódemka (a także Vista) były systemami przejściowymi bo obok formatek wprowadzonych przez Vistę równolegle cały czas działają formatki XP, które w kolejnych coraz nowszych systemach przybierają coraz bardziej karykaturalnie okrojone formy. Gui żadnego z tych systemów po XP nie jest moim zdaniem skończone bo tylko są to połatane Vistą kawałki XP. Najlepszym przykładem jest choćby panel kontrolny, który występuje chyba już w 4 wersjach: klasyczny jak w XP, skrócony jak dla jełopów, tekstowy, który wygląda jak zawartość jakiejś nędznej przeglądarki bez css oraz "God mode", które jest absurdalnym rozwinięciem tego poprzedniego.

Dnia 26.12.2012 o 20:23, mskarpeta napisał:

Co więcej, czas włączania się systemu i wyłączania jest o wiele krótszy.

Nic dziwnego skoro jest to nic innego jak zakamuflowana hibernacja stanu tuż po pierwszym uruchomieniu. Nie ma w tym żadnych czarów, ani żadnego dodanego wspaniałego kodu ładującego system. Proste użycie istniejącej technologii. Dokładnie to samo można osiągnąć w XP i W7 przypisując do klawisza power funkcji hibernacji systemu. 2-3 sekundy i system podniesiony na zwykłym hdd.

Dnia 26.12.2012 o 20:23, mskarpeta napisał:

Osobiście, jeśli miałbym obecnie wybierać między 7 a 8, wybrałbym nowszy system.

A ja nie. Nie po to przez lata leczono blue-screeny na XP, Viście i W7, żeby teraz znowu do tego wracać. Jeszcze siódemka nie jest pod pewnymi względami dopracowana, a co dopiero ósemka, która znowu pokazuje koszmary, które dla mnie znikły kilka lat temu wraz z XP/SP2

Dnia 26.12.2012 o 20:23, mskarpeta napisał:

Racja, można pozostać przy siódemce, ale jeśli kupujesz nowy komputer, to jednak lepiej wziąć ósemkę, skoro można dostać to samo + coś więcej.

Problem w tym, że część osób uważa, że dostaje coś mniej + kupę nowego bloatware, robiącego bsody jak wszystko co nowe.
Bo czy (rzekomo) nowe koncepcje użytkowania są czymś więcej przy jawnie widocznych brakach (co szkodzi dać użytkownikom pełen wybór (istniejącej przecież) szaty ekranu od wersji klasycznej , przez lunę i inne kompozycje, aero i nowe metro?
Kolejny raz to nie system ma się dostosowywać do gustów i preferencji użytkowników, lecz to użytkownicy mają się dostosowywać do arbitralnych zmian (kiedyś tylko preferencji) w kolejnych wersjach systemu.
Moim zdaniem jeżeli od W8 odwróci się dodatkowo część producentów gier, to system zaliczy wpadę podobną do Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ochotę przetestować Windows 8, ponieważ zamierzam kupić oryginalny Windows 7 bądź 8. Ale nie wiem który wybrać.
Chcę pobrać wersję TRIAL(testowa na 90 dni), która jest dostępna do ściągnięcia. I tu mam kilka pytań.
1. Czy jest to jeszcze aktualne do ściągnięcia.
2. Czy jeżeli teraz ściągnę wersje Trial Win 8, to będzie możliwość przetestowania jej za darmo przez 90 dni? Pytam dlatego, że ta, tzw promocja jest już od dawna, i czytałem że ją mają usunąć bo to tylko chwilowa oferta.
3. Czy opłaca się ściągać ową wersję.
PS. Głównie zależy mi, aby na jakiś czas system był widziany na kompie jak oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy.. Mam Windows 8 i nigdy nie było z nim problemów .. do dziś..

Mianowicie nagle zaczeły wyskakiwać mi BSOD z błędam iw plikach ndis.sys i następne cały czas z tcpip.sys. Zorientowałem się, że może tobyć wina Nortona .. Za dużo ostatnio instalowałem firewallów i może to to? W ciągu ostatnich 3 dni miałem 4 różne firewall bo skończył mi się Kaspersky i szukałem innych. Usunąłem Norton to odziwo SKype nie chce się uiruchamiać! Tzn uruchamia się ale nie loguje do serwera. Nawet po przeinstalowaniu!

Ogólnie mam wrażenie że nadal coś jest nie tak z tym systemem.

Czy istnieje jakiś program lub narzędzie w Win8 które wykryje i usunie błędy? Automatyczna naprawa komputera z poziomu uruchamiania win8 nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 18:40, Azazell napisał:

Panowie potrzebuje pomocy.. Mam Windows 8 i nigdy nie było z nim problemów .. do dziś..

Mianowicie nagle zaczeły wyskakiwać mi BSOD z błędam iw plikach ndis.sys i następne cały
czas z tcpip.sys. Zorientowałem się, że może tobyć wina Nortona .. Za dużo ostatnio
instalowałem firewallów i może to to? W ciągu ostatnich 3 dni miałem 4 różne firewall
bo skończył mi się Kaspersky i szukałem innych. Usunąłem Norton to odziwo SKype nie chce
się uiruchamiać! Tzn uruchamia się ale nie loguje do serwera. Nawet po przeinstalowaniu!

Ogólnie mam wrażenie że nadal coś jest nie tak z tym systemem.

Czy istnieje jakiś program lub narzędzie w Win8 które wykryje i usunie błędy? Automatyczna
naprawa komputera z poziomu uruchamiania win8 nic nie daje.


Odpal interfejs Metro, najedź na prawy dolny róg -> ustawienia -> zmień ustawienia komputera -> Ogólne i tam jest opcja "Odświeżanie komputera z zachowaniem istniejących plików". Kliknij na rozpocznij i po zakończeniu operacji system będzie śmigał jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 21:49, vegost napisał:

Zamiast dawać gówniane wodotryski, które tyle zamulają komputer, niech się
wezmą do prawdziwej roboty.


Dokładnie, dolać temu gramowiczowi wody :)

Zawsze mnie to zastanawia po jakiego grzyba odkrywać Amerykę na nowo, jeśli coś dobrze działa to tylko poprawiać błędy a nie robić kolejną wersję która pozbyła się starych błędów za to ma mnóstwo nowych.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 20:23, mskarpeta napisał:

Racja, można pozostać przy siódemce,
ale jeśli kupujesz nowy komputer, to jednak lepiej wziąć ósemkę, skoro można dostać to
samo + coś więcej.

Z drugiej strony, wiem że niektórych i tak pewnie nie przekonam, bo i tak wiedzą najlepiej,
ale cóż, trudno. :)


Bo przecież producenci oporogramowania o niczym innym nie myślą tylko o tym aby nam uzykownikom zrobić dobrze,prawda ? oni wręcz nie śpią po nocach abyś miał sam cud miód i maliny z użytkowania ich systemu.
Naprawdę w to wierzysz ?
Chodzi o to żeby wyrwać parę groszy zbytnio się nie przepracowując np. zrzucając testowanie produktu na ewentualnego kupca tegoż produktu.
Zamiast stawiać jakieś wymagania producentowi zmusić aby wypuścił dopracowany produkt niczym stado owiec

Spoiler

z folwarku zwierzęcego

biegnie kupić najnowszą odsłonę win.
Szczerze starał byś się wypuścić dopracowany produkt wiedząc iż część ludzi kupi go w ciemno ?.

Ps. Cóż nie wszyscy kupują socjotechnikę made by Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 21:20, kerkas napisał:

Zawsze mnie to zastanawia po jakiego grzyba odkrywać Amerykę na nowo, jeśli coś dobrze
działa

Jakbym wrócił do czasów sprzed XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:08, Henrar napisał:

> Zawsze mnie to zastanawia po jakiego grzyba odkrywać Amerykę na nowo, jeśli coś
dobrze
> działa
Jakbym wrócił do czasów sprzed XP...


Podaj powód poza finasowym dla którego koniecznie muszę się przesiąść na win8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki miałeś powód, by przechodzić z poprzedniego Windowsa na obecny? I wcześniej? I dlaczego np. nie przesiądziesz się na dystrybucję Linuksa, skoro polityka Microsoftu tak bardzo Ci się nie podoba?

I dlaczego zawsze, ale to zawsze po narzekaniach na kolejnego Windowsa ludzie lecą do sklepu po kolejny, który różni się od tego, na który wcześniej narzekali, praktycznie niczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 23:08, Henrar napisał:

A jaki miałeś powód, by przechodzić z poprzedniego Windowsa na obecny?


Cały czas mam XP oczywiście na tym samym komputerze mam zainstalowanego win7 którego nie używam a trzymam go daltego żeby mieć alternatywę kiedy XP przestanie być wspierany softowo.

>I wcześniej?

Bo internet nie chciał już chodzić na win 98, po drugie za mały dysk twardy, po trzecie brak możliwośći dołożenia monitora LCD.
A poza tym brak aktualnych sterowników itd. itp.

Dnia 07.01.2013 o 23:08, Henrar napisał:

dlaczego np. nie przesiądziesz się na dystrybucję Linuksa, skoro polityka Microsoftu
tak bardzo Ci się nie podoba?


Ja po prostu używam danego win Szatandoftu :) najdłużej jak się da.

Dnia 07.01.2013 o 23:08, Henrar napisał:

I dlaczego zawsze, ale to zawsze po narzekaniach na kolejnego Windowsa ludzie lecą do
sklepu po kolejny, który różni się od tego, na który wcześniej narzekali, praktycznie
niczym?


Visty i win8 nie używam, nie kupiłem tych systemów, nie instalowałem, po prostu odzwiedziłem kumpla który zainstalował 8 aby móc poglądać system w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 23:26, kerkas napisał:

Visty i win8 nie używam, nie kupiłem tych systemów, nie instalowałem, po prostu odzwiedziłem
kumpla który zainstalował 8 aby móc poglądać system w akcji.

Czyli, podobnie jak większość krytykujących Win8 w Internecie samego systemu nie używałeś przez dłuższy czas, codziennie? I wyrabiasz swoją opinię bazując na paru godzinach użytkowania systemu?

Do Windowsa XP ludzie przekonywali się latami a potem było ich ciężko odciągnąć. Z Win8 będzie to samo, w ten czy inny sposób - przy okazji Win9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 23:32, Henrar napisał:

Czyli, podobnie jak większość krytykujących Win8 w Internecie samego systemu nie używałeś
przez dłuższy czas, codziennie? I wyrabiasz swoją opinię bazując na paru godzinach użytkowania
systemu?


Wystarczy, dziękuję postoję.

Dnia 07.01.2013 o 23:32, Henrar napisał:

Do Windowsa XP ludzie przekonywali się latami a potem było ich ciężko odciągnąć. Z Win8
będzie to samo, w ten czy inny sposób - przy okazji Win9.


WinXP używam od 2008 r. a premierę miał w 2001 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ochotę przetestować Windows 8, ponieważ zamierzam kupić oryginalny Windows 7 bądź 8. Ale nie wiem który wybrać.
Chcę pobrać wersję TRIAL(testowa na 90 dni), która jest dostępna do ściągnięcia. I tu mam kilka pytań.
1. Czy jest to jeszcze aktualne do ściągnięcia.
2. Czy jeżeli teraz ściągnę wersje Trial Win 8, to będzie możliwość przetestowania jej za darmo przez 90 dni? Pytam dlatego, że ta, tzw promocja jest już od dawna, i czytałem że ją mają usunąć bo to tylko chwilowa oferta.
3. Czy opłaca się ściągać ową wersję.
PS. Głównie zależy mi, aby na jakiś czas system był widziany na kompie jak oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować