Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Może mi ktoś powiedzieć jaka jest kompatybilność wsteczna Windowsa 8? Taka sama/mniejsza/większa w odniesieniu do Siódemki? Nie wiem czy mam po co przechodzić na Windows 8, skoro uwielbiam wracać do staroci. I o ile dosa można prosto emulować, to już z grami na Windows 95/98 już na Siódemce jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 07:29, Assurubalit napisał:

I o ile dosa można prosto emulować, to już z grami na Windows 95/98
już na Siódemce jest problem

Na ósemce jest jeszcze gorzej. Bez VM nie odpalisz żadnej gierki 16-bitowej napisanej na Windows 9x. A i z VM niekoniecznie musi się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 11:34, Olamagato napisał:

Na ósemce jest jeszcze gorzej. Bez VM nie odpalisz żadnej gierki 16-bitowej napisanej
na Windows 9x. A i z VM niekoniecznie musi się udać.


Czyli mimo że już teraz korzystam z systemu 64 bitowego, to będzie gorzej?
A można jakoś sprawdzić które gry są 16 bitowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 12:30, Assurubalit napisał:

A można jakoś sprawdzić które gry są 16 bitowe?

No pewnie. Te, które się nie uruchamiają, a instalator wyrzuca komunikat, że aplikacja nie jest obsługiwana w tym systemie. :)
Ale dotyczy to naprawdę starych gier, z których część używała nawet nie DirectX 5/6 lecz WinG. Zazwyczaj gry te nie obsługiwały jeszcze 3D.
Przykładami takich gier były takie antyki jak na przykład Star Wars Rebellion, pierwsze edycje Worms oraz cała masa prymitywnych gierek, których poziom techniczny jest żenujący również na dzisiejszych smartfonach bo były to- gierki takie jak różne odmiany tetrisów, sapera itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 17:10, Olamagato napisał:

No pewnie. Te, które się nie uruchamiają, a instalator wyrzuca komunikat, że aplikacja
nie jest obsługiwana w tym systemie. :)

Rzecz w tym, że ja chciałbym to wiedzieć przed instalacją Ósemki.A z gier.. chciałbym mieć cały czas możliwość wrócenia do Baldur''s Gate II i Settlers III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się Windows 8 będzie sprawował na komputerze, na którym "siódemka" działała tak sobie? System ma porównywalne czy wyższe faktyczne wymagania niż poprzednik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 18:04, Assurubalit napisał:

> /.../


Choć niektóre gry 16-bitowe t oarcydzieła, jest ich naprawdęmało. BG 2 i S3 (tego nie jestem tak pewien) powinny uruchomić się w 8, ale lepiej neistety użyć wersji z GoGa lub remake''a... Co zresztą jest prawdą od Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 21:44, Kadaj napisał:

Jak się Windows 8 będzie sprawował na komputerze, na którym "siódemka" działała tak sobie?
System ma porównywalne czy wyższe faktyczne wymagania niż poprzednik?


Powinien działać jeszcze bardziej "tak sobie". Windows 8 to w zasadzie Windows 7 z bajerami wizualnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 21:44, Kadaj napisał:

Jak się Windows 8 będzie sprawował na komputerze, na którym "siódemka" działała tak sobie?
System ma porównywalne czy wyższe faktyczne wymagania niż poprzednik?

Nie zgodzę się z powyższym. Gorzej działać nie będzie - wymagania ma praktycznie te same. Poza tym nowa łatka do W8.1 ma je nieco obniżyć.
Windows 8 ma też tę przewagę nad 7, że szybciej się uruchamia na przeciętnym sprzęcie. Przynajmniej z mojego doświadczenia na dwóch lapkach z i3. Nie jest to oczywiście różnica kilkudziesięciu procent, ale można ją zauważyć.

Natomiast abstrachując od powyższego nie ma absolutnie sensu wymieniać Windows 7, jeśli go posiadasz, na Windows 8. Dla użytkownika to praktycznie ten sam system z kafelkowym interfejsemi paroma usprawnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 11:34, Olamagato napisał:

Na ósemce jest jeszcze gorzej. Bez VM nie odpalisz żadnej gierki 16-bitowej napisanej
na Windows 9x. A i z VM niekoniecznie musi się udać.

Przecież tak jest od czasu Windowsa XP.

Mówimy tu jednak o 64 bitowych wersjach systemu. 32 bitowe (nawet ósemka) posiadają możliwość odpalenia 16 bitowych aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 12:21, ScaredOfGhosts napisał:

Natomiast abstrachując od powyższego nie ma absolutnie sensu wymieniać Windows 7, jeśli
go posiadasz, na Windows 8. Dla użytkownika to praktycznie ten sam system z kafelkowym
interfejsemi paroma usprawnieniami.

Własnie nie chcę wymieniać. "Siódemka" przesiadła się na mocną stacjonarkę, a wspomniany wyżej komputer ma w tej chwili Linuksa, przez którego często szlag mnie trafia. I na pewno chcę wrócić do jakiegoś Windowsa, nie wiem tylko którego. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 20:08, Kadaj napisał:

pewno chcę wrócić do jakiegoś Windowsa, nie wiem tylko którego. ;p

Powiem tak - weź tego, który tańszy :) Ja za 250 zł kupiłem 8.1 pro dla studentów i cena była główną motywacją. Szoku nie przeżyłem, parę dni i zapomniałem, że używałem kiedyś menu start. Natomiast widzę innego argumentu poza ceną i ewentualnie DirectX aby zmieniać siódemkę na windows 8.
Jedynym "bajerami" z których korzystam na codzień jest podzielny ekran, wyszukiwarka(zastępująca w dużej mierze menu start) i wbudowana prognoza pogody :)
A, kiedyś w sieci był Windows 8 Enterprise w trialu - zobacz, może można potestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 20:20, ScaredOfGhosts napisał:

A, kiedyś w sieci był Windows 8 Enterprise w trialu - zobacz, może można potestować.

Erm... "We do not recommend that you install this evaluation if you are not an IT professional or not professionally managing corporate networks." To ma znaczenie, czy tylko dla picu napisali? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 20:28, Kadaj napisał:

Erm... "We do not recommend that you install this evaluation if you are not an IT professional
or not professionally managing corporate networks." To ma znaczenie, czy tylko dla picu
napisali? ;p

Nie mam pojęcia, nie korzystałem koniec z końców z tego więc nie będę Cię wprowadzał w błąd.Jak czytam FAQ to wychodzi na to, że będziesz musiał wypełnić jakieś formularze zanim pobierzesz, więc pewnie użytkownik domowy się nie kwalifikuje. Sorry za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 20:38, ScaredOfGhosts napisał:

Jak czytam FAQ to wychodzi na to, że będziesz musiał wypełnić jakieś formularze
zanim pobierzesz, więc pewnie użytkownik domowy się nie kwalifikuje. Sorry za zamieszanie.

Jednak się skusiłem. Była tylko krótka ankieta, w której pytali miedzy innymi o cel użytkowania systemu. Wybrałem że chcę go przetestować i tyle. ;p

Zobaczymy jak to działa. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 20:28, Kadaj napisał:

>/.../


Bo jest dużo dziwnych ludzi, którzy ściągają triala i się dziwią, że to i tamto nie działa itp. Microsoftowi zależy na testach/zachęceniu (w zależności czy to betatest czy marketing) użytkowników, którzy mogą to kupić, a nie będą marnować czas pomocy technicznej na pytania "Czemu tu są jakieś narzędzia firmowe i jak to wyłączyć?". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, działał dość sprawnie i faktycznie to stara dobra "siódemka" ze zmienionym menu Start. ;p

Wydawało się, że wszystko ok, aż tu przed chwilą, możne ze 2-3 minuty po uruchomieniu, intensywnie zaczął mi pracować dysk - co słychać i strasznie muli, uruchomienie małego programu trwa wieki, tak jak i załadowanie strony internetowej. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu testuję windows 8, ale nie jestem nim zachwycony (używam na laptopie niepierwszej młodości, czas ładowania nie zachwyca, pewne zmiany mi nie odpowiadają (brak ostatnio otwartych dokumentów w starcie), Myślę o powrocie do Win 7, ale nie wiem czy warto... Kończy mi się okres testowy i muszę podjąć decyzję. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci nie przypadł do gustu, to nie ma sensu się męczyć.
Ja mam Windows 8 zainstalowany na laptopie oraz komputerze stacjonarnym i jestem bardzo zadowolony. Działa lepiej niż Windows 7, brak Aero mi nie przeszkadza, a jako zamiennik przycisku Start kupiłem sobie Start8 od Stardocka (3 dolary za kopię z jakimś kuponem zaraz po premierze Ósemki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować