Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Wróc do 7, windows 8 ma przed sobą (miejmy nadzieje) najlepsze lata, ale one jeszcze nie nadeszły. Komputer ma Ci pomagać w pracy i/lub rozrywce, po co się męczyć, to nie pewna firma składająca składaki-komputery za duże pieniądze, że trzeba się "lansować" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do kwietnia. Ma wówczas pojawić się oficjalna aktualizacja, która przyniesie m.in. stary, tradycyjny przycisk start.
Nie tylko z testów, ale i obserwacji sporej rzeszy użytkowników (również mojej) wynika, że Win8 jest stabilniejszy i szybszy od 7-ki. Poczekaj chwilę, zobacz... Wrócić do starego systemu zawsze możesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 16:56, mrosi napisał:

Poczekaj do kwietnia. Ma wówczas pojawić się oficjalna aktualizacja, która przyniesie
m.in. stary, tradycyjny przycisk start.

A to ciekawe: znaczy, że patch 8.1 nie wypalił?

Dnia 18.03.2014 o 16:56, mrosi napisał:

Nie tylko z testów, ale i obserwacji sporej rzeszy użytkowników (również mojej) wynika,
że Win8 jest stabilniejszy i szybszy od 7-ki.

Jakbyś wiedział czym to jest okupione to nie ćwierkał byś tak radośnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 17:46, zadymek napisał:

Jakbyś wiedział czym to jest okupione to nie ćwierkał byś tak radośnie:P


A Ty wiesz....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 20:48, mrosi napisał:

A Ty wiesz....?

Ogólnie zabiera tak z (1 x ilość pamięci RAM) powierzchni dyskowej. A wszytko to po to by Winda uruchamiała się kilka sekund szybciej:/
W dodatku nie jest to prawdziwy start lecz hybrydowy. Nie mówiąc już o sporadycznym powodowaniu problemów z systemem plików itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój system 8.1 od ponad roku pracuje na dysku SSD. Mam wyłączony plik wymiany i indeksowanie plików Tyle grzebania w systemie. Jak dotąd zdarzył mi się jeden czy dwa "ekrany śmierci", spowodowane przez aplikacje zewnętrzne. Komputer uruchamia się ok. 5 sekund (do ekranu logowania), wyłącza 2.

Sorry, ale to co piszesz, to jakieś.... potraktowane po łebkach slogany."1 x ilość RAM"? Co to znaczy, bo chyba nia bardzo rosumiem taki język. Start hybrydowy? Wytłumacz to. Konkrety proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 16:55, mrosi napisał:

Sorry, ale to co piszesz, to jakieś.... potraktowane po łebkach slogany."1 x ilość RAM"?
Co to znaczy, bo chyba nia bardzo rosumiem taki język. Start hybrydowy? Wytłumacz to.
Konkrety proszę.

Konkrety.
http://blogs.technet.com/b/plitpromicrosoftcom/archive/2012/08/22/fast-startup-w-windows-8.aspx

PS 1 razy ilość GigaBajtów pamięci RAM- o tyle zmniejsza ci wolne miejsce na dysku systemowym ta opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie przekonuje mnie to. Jak napisałem wcześniej. Wyłączony mam plik wymiany i dodatkowo usunięty plik hibernacyjny (zajmuje ~5GB na dysku).Wcale nie z uwagi na zajętość miejsca.
To czy system zamyka się do końca czy nie, tak naprawdę nie ma znaczenia dla użytkownika. Ważne, że szybko "wstaje". A te kilka GB zajętego miejsca na dysku? Przy dyskach mających po 4TB? Sam mam w komputerze SSD o pojemności 250GB i jakoś nie narzekam na brak miejsca...
Ważniejsza dla mnie jest stabilność i wydajność systemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 20:51, mrosi napisał:

Nie przekonuje mnie to. Jak napisałem wcześniej. Wyłączony mam plik wymiany i dodatkowo
usunięty plik hibernacyjny (zajmuje ~5GB na dysku). Wcale nie z uwagi na zajętość miejsca.

W takim razie nie używasz tej opcji bo to właśnie ten plik "mąci".
BTW Co do tych 5s : serio, apki, usługi, pulpit i reszta ładują ci się tak szybko?

Dnia 19.03.2014 o 20:51, mrosi napisał:

To czy system zamyka się do końca czy nie, tak naprawdę nie ma znaczenia dla użytkownika.

Z artykułu wynika, że jednak ma. I ze swojej strony mogę potwierdzić, że kilka programów może dostać prawdziwego pie****ca gdy je odpalić po wybudzeniu Windy -u mnie to np Borderlands.

Dnia 19.03.2014 o 20:51, mrosi napisał:

Ważne, że szybko "wstaje". A te kilka GB zajętego miejsca na dysku? Przy dyskach mających
po 4TB? Sam mam w komputerze SSD o pojemności 250GB i jakoś nie narzekam na brak miejsca...
Ważniejsza dla mnie jest stabilność i wydajność systemu...

Same here, niemniej szkoda by mi było nawet 1GB tylko dla tego bajeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Na mój komputer wykrywany jest tylko dysk SSD, a posiadam jeszcze HDD o ilości ok. 1 tb. Dopiero zacząłem przygodę z tym systemem, taka próba. Ale mam takie pytanie. Jak rozwiązać ten problem? W intel rapid mi wskazuje,że posiadam ten dysk.
Pytanie - JAK GO UAKTYWNIĆ.

20140326224355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 22:43, BartexooN napisał:

Witam, mam pytanie. Na mój komputer wykrywany jest tylko dysk SSD, a posiadam jeszcze
HDD o ilości ok. 1 tb. Dopiero zacząłem przygodę z tym systemem, taka próba. Ale mam
takie pytanie. Jak rozwiązać ten problem? W intel rapid mi wskazuje,że posiadam ten dysk.

Pytanie - JAK GO UAKTYWNIĆ.


Czy dysk jest podzielony na jakieś partycje? Możliwe że to jest przyczyna. Sprawdź czy jest widoczny przez narzędzie zarządzanie dyskami. (W win 7 jest ono ukryte w Panelu sterowania->System i zabezpieczenia-> Narzędzia administracyjne->Utwórz o sformatuj partycje dysku twardego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej chce kupić windowsa 8 lub 8.1 i mam pytanie
Jak kupie windowsa 8.1 oem to czy będę mógł przenieś go np. za rok na nowy komputer wywalając ze starego windowsa 8.1? Bo czytałem że ms wrócił do starej polityki licencyjnej w windowsie 8.1 tak jak była w np. windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i nie znalazłem takiej informacji, pozostaje zapytać Microsoft, chętnie pomogą. Wydaje się jednak, że OEM jest tańszy nie bez powodu. Nie kupuj 8, kup 7 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 21:21, Boguslav4 napisał:

Szukam i szukam i nie znalazłem takiej informacji, pozostaje zapytać Microsoft, chętnie
pomogą. Wydaje się jednak, że OEM jest tańszy nie bez powodu. Nie kupuj 8, kup 7 :P

hej dzwoniłem na infolinie i okazało się że w przypadku windows 8.1 jest tak jak w przypadku windows 7 czyli aby moc przenieś licencje na nowy kompa trzeba kupić wersje box a w przypadku windows 8 wystarczy oem i tylko dlatego kupiłem windows 8 zamiast windowsa 7 pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Jak gram sobie w jakąkolwiek grę i przyciskam np. za długo przycisk "W" to postać zaczyna w cały świat wariować. Idzie np. na boki, do przodu, tak jakby się trzymał ten przycisk.Chociaż go nie używam. Próbowałem 3 klawiatury, problem się pojawia we wszystkich.
Albo klikając różne przyciski można czasami usłyszeć charakterystyczny dźwięk. Wydobywa się on, gdy kliknę jakąś kombinację przycisków. Natomiast w tle nie pojawia się program, bądź coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 18:31, BartexooN napisał:

Witam, mam problem. Jak gram sobie w jakąkolwiek grę i przyciskam np. za długo przycisk
"W" to postać zaczyna w cały świat wariować. Idzie np. na boki, do przodu, tak jakby
się trzymał ten przycisk.Chociaż go nie używam. Próbowałem 3 klawiatury, problem się
pojawia we wszystkich.

Chodzi na pewno jakąkolwiek grę? Nie jeden tytuł? Jest takie ustrojstwo w każdym Windowsie, Klawisze trwałe. Okno konfiguracji wyskakuje gdy naciskasz klawisz Shift 5 razy i pozwala ona używać klawisze specjalne (Ctrl, Shift, Alt i Windows ) tak jak klawisz Caps Lock czy Num Lock (a więc w trybie przełącznika ang. toggle). Ale nigdy nie słyszałem nic o toggle''owaniu innych klawiszy i przy normalnym użytkowaniu nie powinno to mieć miejsca. Może to wina portu USB albo innej funkcji W8? Gra raczej nie jest problemem skoro problem pojawia się gdy grasz "w jakąkolwiek grę".

Dnia 27.04.2014 o 18:31, BartexooN napisał:

Albo klikając różne przyciski można czasami usłyszeć charakterystyczny dźwięk. Wydobywa
się on, gdy kliknę jakąś kombinację przycisków. Natomiast w tle nie pojawia się program,
bądź coś podobnego.

Skoro problem pojawia się na różnych klawiaturach i grach to ja tu widzę jakiś problem z systemem albo aplikacją idącą w tle. Używasz może jakichś aplikacji majstrujących przy ustawieniach klawiatury typu AutoHotkey? Mógłbyś też sprawdzić w Panelu Sterowania do czego przypisany jest ów dźwięk. To błąd systemu, crash apki czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dzięki, wyjaśniło mi się to,że na to pomaga zawsze ctrl+shift
Drugi problem - Połączenie ctrl + w skutkuje wyłączeniem karty w przeglądarce np. A BF 4 + Origin jest do tego wymagany, by bez problemu grać.
Dziękuje bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zakupiłem noweko kompa z win 8.1. Windows jest na dysku SSD, wszysko super działa oprócz aplikacji metro czyli popularnych kafelków. Po uruchomieniu kafelka, przechodzi na pulpit i praktycznie od razu się minimalizuje do paska. Oczywiście sama aplikacja się nie wczytuje. Próbowałem już różnych komend cmd, aby odpalić ręcznie daną aplikację ale nic nie pomaga. Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu to proszę o odp.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować