Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2015 o 22:57, Malevyn napisał:

w jaki sposob otwiera sie kalkulator w w8 ??? ten system wola o pomste do nieba


boczny pasek -> wyszukiwanie -> wpisujesz "calc" i wyszukuje kalkulator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2015 o 22:57, Malevyn napisał:

w jaki sposob otwiera sie kalkulator w w8 ??? ten system wola o pomste do nieba

win+q -> "kalk"

@Piciamberr
Też jest tak w win 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z klawiszami FN działaja mi tylko f6 f7 i f8 (głośność) a reszta nie działa :/
szukałem w necie easy settings pod windows 8 ale nie znalazłem jedynie pod win 7 nawet jak instalowałem te pod 7 to było ze nei zgodne.

jak temu zaradzic by przywrocic wszystkie klawisze FN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 18:48, mrosi napisał:

/.../

Nie. Klucze do Windows 8 i Windows 8.1 są inne. Nie zadziałają zamiennie. Sprawdzone
osobiście.


Właśnie jestem po instalacji i o dziwo zaskoczony jestem bo zadziałał właśnie klucz od Windowsa 8.1.
Jedyna rzecz która mnie okropnie martwi to to, że po instalacji czystego systemu fragmentacja dysku jest na poziomie 59% (!!) co jest conajmniej dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No to ciekawostka. Sprawdzałem to na kilku komputerach i klucze nie zadziałały zamiennie... Hmmm.....
Co zaś do fragmentacji. Dysk HDD czy SSD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 19:44, Chester001 napisał:

Nie wiem jak WY ale ja chyba też przeskocze win 10... zostaje na 7.


Ja póki co walczę z 10-tką. Od kilku miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 19:20, mrosi napisał:

/.../

No to ciekawostka. Sprawdzałem to na kilku komputerach i klucze nie zadziałały zamiennie...
Hmmm.....
Co zaś do fragmentacji. Dysk HDD czy SSD?

HDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 19:20, mrosi napisał:

/.../

No to ciekawostka. Sprawdzałem to na kilku komputerach i klucze nie zadziałały zamiennie...
Hmmm.....
Co zaś do fragmentacji. Dysk HDD czy SSD?


Wybacz że post pod postem, ale to już mnie kompletnie zbiło z tropu. Po defragmentacji poziom fragmentacji skoczył do 47% :/ Dafuq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

1. Proszę o skopiowanie i podzielenie się plikiem shell32.dll z ikonami systemowymi z Windows 8/8.1.

Plik ten znajduje się w lokacji: C:\Windows\system32\shell32.dll


2. Proszę o podanie sposobu na to, aby ściągnięta ikonka z np. google "obrazy" miała przeźroczystą obwódkę/tło, ponieważ za każdym razem, gdy pobieram jakąś ikonkę/obrazek, jest białę lub innego koloru tło, co mi nie pasuje do pulpitu.


Wtedy pobiorę sobie ikonkę kosza z internetu i zastąpię tę oryginalną kwadratową karykaturę kosza w WIN10 :P

Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 22:35, Isildur napisał:

Mocno się pogubię przesiadając z Windows 7 na Windows 8.1 ?


Ja osobiście jakiś rok temu przesiadałem się na 8.1, ale ze stareńkiego XP. Prawdę mówiąc nie miałem większych problemów czy konieczności przyzwyczajania się. Jedyne, co może przeszkadzać przy konfiguracji, to fakt, że o ile większość opcji systemu jest w zwykłym Panelu Sterowania, to część opcji znajduje się w opcjach w stylu kafelkowym. Na brak startu nie narzekam, po pewnym czasie lista programów robiła się długa i zapełniona, tutaj wystarczy przejechać myszą do prawego-górnego rogu ekranu i kliknąć wyszukaj (bądź od razu Win+Q, W lub F) aby wyszukać programy czy pliki w indeksowanych lokalizacjach. W Eksploratorze cały czas pozostaje funkcja klasycznego wyszukiwania.

Konto można połączyć z kontem Microsoftu, daje to np. synchronizację z OneDrive, ale równie dobrze można bez problemu używać systemu zupełnie bez tego - trzeba tylko przy instalacji się dobrze przyglądać, bo opcja utworzenia "konta lokalnego" może się gdzieś schować.

Całe te kafelki, jeśli się nie spodobają, można całkowicie olać i ustawić aby logowanie następowało od razu do pulpitu znanego ze starszych Windowsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebuje pomocy :)
Koleżanka ma problem ja jej nie umiem pomóc, aktywowaliśmy konto administratora, ale nie możemy dalej włączyć by system się aktualizował, na screenie widać o co chodzi, opcja gdzie się to przełącza jest niekatywna...

20150729200359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 20:04, Isildur napisał:

Słuchajcie potrzebuje pomocy :)
Koleżanka ma problem ja jej nie umiem pomóc, aktywowaliśmy konto administratora, ale
nie możemy dalej włączyć by system się aktualizował, na screenie widać o co chodzi, opcja
gdzie się to przełącza jest niekatywna...

http://kb.eset.com/library/ESET/KB%20Team%20Only/Malware/ServicesRepair.exe
może to pomoże program od eseta pod 7 pomogło jak mi suystem się zbiesił i nie pobirał aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować