Zaloguj się, aby obserwować  
Dairedo

Gry PC na pada

14 postów w tym temacie

Jako, że nie znalazłem takiego tematu, postanowiłem go założyć.
Ostatnio rozglądam się za dobrą grą na pc, która będzie na pada. Zależy mi by była w klimatach RPG i fantasy.
Obiło mi się o uszy, że podobno w Assassin''s Creed można grać na padzie, ale nie jestem pewien.
Byłem też ciekaw, czy jest jakieś mmo na pada, na pieca rzecz jasna ;).
Chciałbym się spytać gramowiczów, jakie znają ciekawe tytuły, spełniające moje kryteria ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 21:18, Raku90 napisał:

Bioshock 2 podobno działa na padzie od X''a

Hmm, a nie wiesz przypadkiem, czy jeżeli mam pada tylko pod pc i play''aka, firmy Manta, to będzie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assassin''s Creed jedynka na 100% działa z padem, i to na dodatek no-name. Wiem, bo sprawdziłem. Devil May Cry 3 też, tyle że tu już występują zonki. Musiałem ściągać dodatkowy program do przeprogramowania pada (a konkretnie zmiany osi itp), bo gra zachowywała się bardzo dziwnie. Demo DMC4 już tego problemu nie miało.

Co jeszcze... Lego Star Wars i Indiana Jones bardzo przyjemnie się "rozpracowywało" na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batman Arkham Asylum, nie jest to ani RPG ani fantasy ale jak dla mnie bardzo dobra gra na pada. Nie wiem czy inne niż ten od xbox''a360 pady chodzą w tym, poszukaj na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie padem od Xboxa 360 wspierają wszystkie gry z logo " Game for Windows ",ale nie tylko - np. " Rise of the Argonauts " też obsługuje Xboxowego pada i pewnie takich wyjątków jest jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to raczej będę się nastawiać na tego Assassina. Jeszcze wczoraj trochę pogooglowałem i okazało się, że wow podobno też jest na pada. Tylko tu jest jeden problem, bo mi zależało na darmowym mmo.
Czy nie ma takiego mmo, który byłby darmowy i podchodził pod pada, na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 09:53, Shinra_Tensei napisał:

Czy nie ma takiego mmo, który byłby darmowy i podchodził pod pada, na PC?


Jest. Warriors of the 3 Kingdoms. Styl rozgrywki jak w Dynasty Warriors. Klimaty też praktycznie te same. Czyli niestety żadnych smoków, zaklęć itp nie uświadczysz. Poza tym community dość małe, a jeżeli o pada chodzi to nie można go skonfigurować, gra sama go sobie ustawia. Jednakże wszystko jakoś działa i gra się nawet sympatycznie. ;]

Poza tym nie sprawdzałem osobiście, ale podejrzewam że powinny współpracować z padem takie MMO jak Dungeon Fighter Online czy, hm, Maplestory(i pochodne). Możesz ewentualnie się wstrzymać i poczekać na Nexon''s Vindictus[ wcześniej znany CHYBA jako Mabinogi Heroes, ale ręki uciąć sobie nie dam].

Jest tego jeszcze więcej ofc, ale jakieś tytuły podam jeżeli nic z wyżej wymienionych nie wpasuje się w Twoje gusta czy coś. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie MMO są na klawiaturę i myszkę. Można emulować te urządzeniu i sterować padem ale to raczej nie dobry pomysł. Z reguły każde MMO wymaga sporej liczby przycisków jest skonstruowana w ten sposób aby każdy element gry był przypisany odpowiedniemu przyciskowi 50% sterowane klawiaturą 50% sterowane myszką natomiast pad ma tylko 12 przycisków więc tylko podstawowe działania mógłbyś wykonać a resztę za pomocą tradycyjnego sterowania. Nie wykluczam natomiast niektórych MMO bajkowych gdzie wystarczy sterowanie tylko klawiaturą. Nie pamiętam tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 10:16, selkar napisał:

Wszystkie MMO są na klawiaturę i myszkę. Można emulować te urządzeniu i sterować padem
ale to raczej nie dobry pomysł. Z reguły każde MMO wymaga sporej liczby przycisków jest
skonstruowana w ten sposób aby każdy element gry był przypisany odpowiedniemu przyciskowi
50% sterowane klawiaturą 50% sterowane myszką natomiast pad ma tylko 12 przycisków więc
tylko podstawowe działania mógłbyś wykonać a resztę za pomocą tradycyjnego sterowania.
Nie wykluczam natomiast niektórych MMO bajkowych gdzie wystarczy sterowanie tylko klawiaturą.
Nie pamiętam tytułu.

No właśnie wiem, że dużo jest rzeczy do sterowania w mmo, ale np. mogłoby być tak, że np. widok ustawia się trackballami. Byłoby fajnie ;)

@JohnSnake:
Dzięki za info. Już się biorę za sprawdzanie tych wojów 3 królestw. Mogę wam potem zdać relację z gry ;).

Edit:
Znalazłem gameplaya i zapowiada się ciekawie;) :
http://www.youtube.com/watch?v=Xg5sjpeE6i0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo ja akurat tutaj muszę trochę sprostować selkara gdyż iż ponieważ idąc za tym co nie chodzi, emulacja pada (głównie Xpadder, może i joy2key) po prostu nie działa. Wszelkie te nprotecty (i hackshieldy pewnie też), które są tak namiętnie używane przez azjatyckich twórców MMO(czyli większość rynku) wykrywają takie programy jako ingerencję w kod gry, czyli inaczej mówiąc cheatowanie - nie idzie w ogóle pograć. ;]

Poza tym nawet te tytuły, które wymieniłem nie mają 100% obsługi pada, zawsze będziemy skazani na klawiaturę. Chyba, że ktoś nie ma zamiaru porozumiewać się z innymi graczami.. ale wtedy nie wiem jaki niby jest sens grania w MMO. :P

Jeżeli natomiast o wojów chodzi to polecam zachować dystans do tej gry i nie spodziewać się za wiele. Niestety ale nie ma tutaj aż tyle do roboty co w wielu ''normalnych'' MMORPG i mimo stylu rozgrywki gra potrafi się dość szybko znudzić. Dlatego możesz spróbować pokombinować z padem w takim np. Dungeons & Dragons Online. Ewentualnie poczekać na Divine Souls(póki co zamknięta beta) lub Continents of the Ninth(niestety wersja globalna pod dużym znakiem zapytania). Póki co to na tyle, bo zaraz jeszcze nas wyślą do głównego wątku o MMORPG. xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować