Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony: Nintendo zrobiło bardzo kiepskie 3D

41 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2010 o 11:02, Pile napisał:

Trudno żeby ktoś chodził po mieście z okularami 3D grając na 3DS. Ech...

Całkowita zgoda. Próby uzyskania obrazu 3D bez żadnych dodatków to jedyna możliwa droga do przyszłości. Nawet jeśli początkowe wysiłki nintendo nie będą zbyt dobre, to będą mieli bazę pod następne coraz lepsze próby.
A Sony trzymając się kurczowo okularków zostanie w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem całą prezentację 3DS z E3 na tubie i powiem, że wcale tak kiepsko to nie wygląda. Wręcz jestem skłonny powiedzieć, że właśnie w tę stronę powinni producenci się kierować, bo może grafika w 3DS nie jest takiej jakości jak na PSP (choć niewiele już jej ustępuje) to efekt głębi jest naprawdę zacny :) A jak już wspomniano wcześniej, brak jakichkolwiek "niezbędnych" dodatków typu okulary to bardzo duży plus :)
Dodatkowo można wspomnieć o dużej ilości tytułów które już teraz są w produkcji na 3DS od wielu renomowanych producentów. Firmy takie jak Konami, Namco Bandai, Activision i inni zauważyli potencjał tej konsolki więc pan Hirai, który jak sam przyznał nie widział osobiście 3DS w akcji, raczej nie jest rzetelnym źródłem informacji odnośnie konsolki :) Myślę, że bardziej stara się o trochę rozgłosu dla ich własnych poczynań w 3D.

Edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A Sony trzymając się kurczowo okularków zostanie w tyle."

Niekoniecznie. Moze sie okazac ze bez okularow pewnej jakosci nie bedzie sie dalo przeskoczyc, a wiec Sony bedzie moglo przegrac w sprzdazy heandhealdow ale na pewno nie pelnowymiarowych konsol w ktore gra sie w domu przed TV. Tutaj okulary nie przeszkadzaja.
No chyba ze rzeczywiscie sie okaze ze nie ma roznicy pomiedzy 3D z okularami lub bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 11:15, kaczamanov napisał:

Niekoniecznie. Moze sie okazac ze bez okularow pewnej jakosci nie bedzie sie dalo przeskoczyc,
a wiec Sony bedzie moglo przegrac w sprzdazy heandhealdow ale na pewno nie pelnowymiarowych
konsol w ktore gra sie w domu przed TV. Tutaj okulary nie przeszkadzaja.
No chyba ze rzeczywiscie sie okaze ze nie ma roznicy pomiedzy 3D z okularami lub bez.

To zależy o jak dalekiej przyszłości mówimy ;). W najbliższej rzeczywiście, na dużych tv jeśli ktoś będzie chciał 3D to tylko z okularami. Ale już w trochę dalszej nie będą zupełnie potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech oni zrozumieją wreszcie, że okulary są OK w kinie gdzie widać tylko ekran i one nie przeszkadzają w widzeniu rzeczywistości, ale w domu a tym bardziej na ulicy są do dupy! Wolę mieć niedokładne 3D z nową technologią a nie okularki z 3d na najwyższym poziomie. Technologia 3DS jest przecież do rozwinięcia, to tylko nowy punkt widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marketing Sony staje się nudny i żałosny. Krytykują MS gdyż poszedł w inną stronę Kinetic i to zabawka dla dzieci. Teraz krytykuje Nintendo za to, że zwykły człowiek nie będzie musiał kupić telewizora 3D za kilka tysięcy aby nacieszyć się 3D.

Sony mogło by wymyślić coś nowego a nie kopiować Wii i zmieniać mu nazwę na "Move". Ciekawe jak szybko przemianują Nintendo 3DS na PSP 3DS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i prawde mowi, ale takie 3D bedzie przynajmniej dostepniejsze cenowo. Gdybym juz mial wywalic 7 kola na kolejny ekran to chyba tylko dla szpanu, a latwiej szpanowac przenosnym 3DS''em, bo mozna go wyniesc z domu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kaz Hirai (Sony Computer Entertainment CEO) stwierdził, że zastosowana w Nintendo 3DS technologia generowania trójwymiarowego obrazu jest bardzo kiepska."

3DS - 3D bez przymusu noszenia okularów.

PS3 - 3D w paru grach (które będą pewnie działały i wyglądały gorzej niż ich "płaskie" wersje), wymagane noszenie okularów i cholernie drogi TV.

Dziękuję, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocenia 3DSa bez uprzedniego testowania go? Śmieszne! Hehe, brawo rozbawiło mnie to :D

Moim zdaniem technologia 3D widziana ''bez okularow i ekranu'' jest o wiele lepsza i w przyszłości to właśnie ona zdobędzie większa popularność.

Zapewne za paręlat będziemy mieli 3D bez okularów.. może nawet w nowym XBOXIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 12:10, Mimizu napisał:

@Phobos_s
I Ty tę głębię widziałeś na Tubie, na swoim monitorze? To po co specjalne ekrany?


Poszukaj sobie tej prezentacji. Sam zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Sony co ma ? gówno ma... żal mi tego człowieka ... // Mam nadzieję że Nintendo 3DS zrobi furorę na rynku Europejskim/Polskim i Sony dostanie porządnego kopa w dupę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo 3D na DS jest kiepskie...przecież nie skłamał. Ale czego można się spodziewać po konsolce przenośnej. Dla prawdziwego 3D na razie trzeba mieć okulary i taka jest prawda, jeśli chce się dostarczyć 3D najwyższej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poplaczcie sie jeszcze wszyscy, jedna wypowiedz i wszyscy hejterzy sie zebrali, jak was to rusza to wyslijcie temu typowi milion listow odnosnie jego polityki i moze cos sie zmieni, a nie wylewacie zale na forum;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintendo naprawdę zrobiło kiepski produkt w 3D. Oglądałem ją na filmikach które zrobił sam twórca technologii i to co on pokazywał na telewizorze było niewiele lepsze od tego co pokazuje sony. (Nie wiem czy ktoś oglądał filmy w 3D w Media Markt lub Saturnie, warto się przejść, bo jest to inna jakość niż w kinie i nie można ich porównywać aż tak) Sam produkt Nin jest jedynie alternatywa dla tych których nie stać na wydanie tych 10^ tyś na sprzęt. Przy produkcie Sony nie trzeba się poruszać, można usiąść na kanapie i grać. Przyrównując w tym względzie produkt Nin nie nadaje się do telewizora, bo ruchomy obraz 3D u nich ukazuje się dopiero po przesunięciu się w Prawo lub Lewo, więc poruszać trzeba by było się tak jak w Kinectcie. Podsumowując technologia ta nadaje się tylko do przenośnych konsolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 12:56, ArchArtas napisał:

poplaczcie sie jeszcze wszyscy, jedna wypowiedz i wszyscy hejterzy sie zebrali, jak was
to rusza to wyslijcie temu typowi milion listow odnosnie jego polityki i moze cos sie
zmieni, a nie wylewacie zale na forum;/

jak to popłaczcie? jak to żale na forum?
forum jest po to by wymieniać się opiniami, poglądami.
nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować