Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony: Nintendo zrobiło bardzo kiepskie 3D

41 postów w tym temacie

Jestem ciekaw ilu, z tutejszych krzykaczy miało w ogóle okazje spróbować gry (GRY!) na porządnym telewizorze 3D...

Powiem tyle... Nawet filmy, na tym TV mają lepszy efekt 3D niż kinowy Avatar po którym prawdopodobnie wszyscy oceniacie :P Obraz jest ostry i precyzyjny, i żeby było zabawniej kompletnie nie męczy oczu jak w kinie... Taka prawda...

A gry wyglądają świetnie w niektórych Sony Centre można zobaczyć odpalone PS 3 wraz z pierwszymi grami na 3D... I jeżeli gry "dostosowane pod 3D" wyglądają świetnie... To ciekawe jak by wypadły gry stworzone pod 3D?

Żeby nie było, sam osobiście tego TV nie posiadam... Obecnie jest zdecydowanie za drogi, a dodatkowo całkiem niedawno zmieniałem TV więc nie mam zamiaru kupować kolejnego, owszem technologia ta bez okularów byłaby lepsza, owszem cena powinna być niższa... Ale gadać, że technologia ta jest do dupy, nigdy nie widząc jej na oczy, ewentualnie oglądając Avatara w kinie z Analogowym obrazem (tak tak, nawet IMAX jest tylko JEDEN w Polsce prawdziwy IMAX z cyfrowym obrazem, więc wątpię by większość to widziała na własne oczy)
Technologia ta ma przyszłość... Zarówno w formie Nintendo jak i Sony... choć przyznam, że dla mnie 3D w handheldzie to jakieś dziwactwo spore... Bo ten efekt jednak wymaga większego ekranu by cieszył oko... Nie mniej ciesze, się, że Nintendo postawiło krok na przód... Może dzięki temu zobaczymy, TV z pełnym 3D "gołym okiem" :) :) Kaz Hirai natomiast pewnie gadał by zareklamować swoje 3D, nie mniej ziarnko prawdy w tym może być... Pamiętajmy, że 3D na 3DS jest na bardzo małym ekranie, nie wiadomo jak ta technologia zachowałaby się na dużym 32 bądź 42 calowym TV... Może wtedy słabe strony by wyszły na jaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 13:03, Mrocz napisał:

Jestem ciekaw ilu, z tutejszych krzykaczy miało w ogóle okazje spróbować gry (GRY!) na
porządnym telewizorze 3D...


[ciach]

miałem okazję, strasznie mnie bolały oczy tak po 10 minutach :)
to był telewizor samsunga jaki model nie wiem niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mamy zwycięzcę! Brawo!
Brawo za wskazanie "można usiąść na kanapie i grać" BINGO!
A 3DS to konsola przenośna, teraz już coś świta?

To oczywiste że rechnologia którą już niebawem wprowadzi Niny nie bedzie najdoskonalsza, oczywistym jest to że następne firmy, które po niewątpliwym sukcesie 3DS, również zaczną tworzyć handle z 3D bez okularów ulepszą tę technologię, ale jak widać ktoś zacząć musi.

Poza tym to co w dymku napisał Mastermind to czysta prawda, więc nic dodać nic ująć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nintendo naprawdę zrobiło kiepski produkt w 3D. Oglądałem ją na filmikach które zrobił sam twórca technologii i to co on pokazywał na telewizorze było niewiele lepsze od tego co pokazuje sony. (Nie wiem czy ktoś oglądał filmy w 3D w Media Markt lub Satrurnie, warto się przejść, bo jest to inna jakość niż w kinie i nie można ich porównywać aż tak) Sam produkt Nin jest jedynie alternatywa dla tych których nie stać na wydanie tych 10^ tyś na sprzęt. Przy produkcie Sony nie trzeba się poruszać, można usiąść na kanapie i grać. Przyrównując w tym względzie produkt Nin nie nadaje się do telewizora, bo ruchomy obraz 3D u nich ukazuje się dopiero po przesunięciu się w Prawo lub Lewo, więc poruszać trzeba by było się tak jak w Kinectcie. Podsumowując technologia ta nadaje się tylko do przenośnych konsolek."

Ximos, chyba nawet nie wiesz co oglądałeś. Sory, ale to co opisujesz to gra na dsi, która wykorzystuje kamerkę, aby uzyskać efekt "pseudo-3d". 3d z 3dsa raczej na filmikach nie doświadczysz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3DS to jeden wielki błąd, zaznaczam dla mnie. nie widzę w tym momencie bytu dla 3D ogólnie, jak i na PS3 i 3DS. Za parę lat Sony będzie górowało w tej technologi, ale teraz hmm może najpierw niech telewizory potanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że Sony skrytykowało 3DSa. Przecież oprócz konsoli trzeba dokupić telewizor 3d za paręnaście tysięcy oczywiście marki Sony ;)

Prawdopodobnie to Nintendo wygra walkę bo przy kupnie 3DSa otrzymujemy od razu konsole z możliwością grania 3D w dodatku to handeld co dla mnie to plus. Przy PS3 trzeba będzie zapłacić 10x więcej :) Więc teraz wiemy kto najwięcej ździera kasy z ludzi? SONY! a najbardziej z fanbojow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 14:15, Kaucz napisał:

Dla mnie 3DS to jeden wielki błąd, zaznaczam dla mnie. nie widzę w tym momencie bytu
dla 3D ogólnie, jak i na PS3 i 3DS. Za parę lat Sony będzie górowało w tej technologi,
ale teraz hmm może najpierw niech telewizory potanieją.


Wiec jak nie podoba Ci sie 3D w 3DSie to je po prostu wyłącz, a byt 3DS ma zapewniony, spójrz chłopei na tyuły jakie wystartuja z tą konsolką i partnerów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 13:03, Mrocz napisał:

Jestem ciekaw ilu, z tutejszych krzykaczy miało w ogóle okazje spróbować gry (GRY!) na
porządnym telewizorze 3D...

Powiem tyle... Nawet filmy, na tym TV mają lepszy efekt 3D niż kinowy Avatar po którym
prawdopodobnie wszyscy oceniacie :P Obraz jest ostry i precyzyjny, i żeby było zabawniej
kompletnie nie męczy oczu jak w kinie... Taka prawda...
Ale gadać,
że technologia ta jest do dupy, nigdy nie widząc jej na oczy, ewentualnie oglądając Avatara
w kinie z Analogowym obrazem (tak tak, nawet IMAX jest tylko JEDEN w Polsce prawdziwy
IMAX z cyfrowym obrazem, więc wątpię by większość to widziała na własne oczy)

Większość widziała Avatara zapewne w MultiKinie z 3D w technologi Dolby3D i tak, jest to technologia cyfrowa. Co więcej IMAX używa okularów polaryzacyjnych, a system domowy od SONY aktywnych. 3DS używa jeszcze innej technologi, która polega na tym, że światło do każdego z oczu dociera z co drugiej linii pionowej pikseli (co druga linia nachylona jest pod innym kątem, światło wpadało bezpośrednio do oka osoby która patrzy pod odpowiednim kątem i odległości - tak mi się przynajmniej wydaje, były kiedyś takie obrazki, które inaczej wyglądały w zależności z jakiego kąta się patrzyło).
Każda technologia jest zupełnie inna i każda może dawać różne efekty uboczne (przy czym wydaje mi się, że bóle głowy powinna wywoływać jedynie technologia aktywna spowodowane miganiem) i inne wrażenia. Tak więc nie powinno się skreślać żadnej dopóki się jej nie przetestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 14:59, Ichibanboshi-kun napisał:

Wiec jak nie podoba Ci sie 3D w 3DSie to je po prostu wyłącz, a byt 3DS ma zapewniony,
spójrz chłopei na tyuły jakie wystartuja z tą konsolką i partnerów..

No tak, szczególnie Kojima Productions :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Phobos_s
Tej, gdzie Bowser wychodzi z ekranu?

Przydałaby się jakaś kampania oświecająca ludzi na całym świecie - że efektu 3D NIE zobaczą i NIE mogą ocenić, gdy zostanie nagrany kamerą i pokazany na zwykłym monitorze. Żaden filmik na YT nie pokaże Wam jak wygląda obraz 3DSa, ani czegokolwiek wyświetlającego 3D. To jak nagranie czarno-białą kamerą telewizora kolorowego i próba obejrzenia tego potem na czarno-białym ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 11:15, kaczamanov napisał:

"A Sony trzymając się kurczowo okularków zostanie w tyle."

Niekoniecznie. Moze sie okazac ze bez okularow pewnej jakosci nie bedzie sie dalo przeskoczyc,
a wiec Sony bedzie moglo przegrac w sprzdazy heandhealdow ale na pewno nie pelnowymiarowych
konsol w ktore gra sie w domu przed TV. Tutaj okulary nie przeszkadzaja.
No chyba ze rzeczywiscie sie okaze ze nie ma roznicy pomiedzy 3D z okularami lub bez.


Teraz wyobraźmy sobie siebie skaczących i gibających się przed telewizorami w dziwacznych okularach na nosie przed Natalem, czy z Move.

W sprawie 3D w marszu nie wyobrażam sobie łazić po mieście w spolaryzowanych okularach. "Czy to światło jest zielone?" <TRAH> + RIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Nie mówię, że 3D na TV Sony jest złe, bo tak pewnie nie jest. Ale wygadywanie tego typu opinii przez taką personę jest po prostu głupie. Było nie było, to Nintendo wprowadza innowację - pierwsze urządzenie z obrazem 3D bez okularów. Sony co najwyżej powiela schematy. Ulepsza je, to fakt, ale nadal nie stworzyło nic wielkiego. Za 3-4 lata może się okazać, że PSP samo będzie posiadało system stosowany w 3DS. To tak jak z Move. Wii też miało być tylko zabawką dla casuali, tak twierdziło Sony. A czym jest Move każdy widzi - ulepszonym, bo ulepszonym, ale nadal WiiMotem ;P Po prostu - to Nintendo zna rynek. Przykro mi Panowie, my, "hardkorowi" gracze jesteśmy mniejszością na rynku użytkowników konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 19:48, ibisz napisał:

my, "hardkorowi" gracze jesteśmy mniejszością na rynku użytkowników konsol.


NIe ma czegoś takiego jak hardkorowy gracz, gracz to gracz, każdy ma inne gusta. Ja lubię i takie tytuły i takie. nawet nie wiesz ile mam godzin przegranych w tenis i golfa na Wii ;) Poza tym Wii dostaje na te wakacje niezłego dopaku growego, naprawde tytuły wyśmienite sprezentowano na tegorocznym E3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 19:57, Ichibanboshi-kun napisał:

NIe ma czegoś takiego jak hardkorowy gracz, gracz to gracz, każdy ma inne gusta. Ja lubię
i takie tytuły i takie. nawet nie wiesz ile mam godzin przegranych w tenis i golfa na
Wii ;) Poza tym Wii dostaje na te wakacje niezłego dopaku growego, naprawde tytuły wyśmienite
sprezentowano na tegorocznym E3

Jest sztucznie stworzony podział na "hardokrowych" czyli takich co grają dużo w wiele gier oraz tacy jak casuale, którym wystarczy 2h w niedzielę. I o taki podział mi chodziło. Ja sam przecież mam DSa (xD), ale uważam się za gracza stricte hardkorowego, bo gram dużo. Broń Boże nie chodzi mi tu o podział: hardkory - fps, softcory - wii sports. A to że graczom "hardkorowym" (w moim mniemaniu) zależy na grach, które potrzebują więcej czasu to raczej logiczne - sam musisz przyznać, że może i grasz w wii sports dużo, ale nie w dużych dawkach - grałem troszkę u kolegi i po 2-3 godzinach trochę mnie to znużyło ;P A sam na pewno chwytasz się za serce, gdy otrzymujesz informację choćby o nowej Zeldzie, mogę się założyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do "siary" podczas grania na 3DS na dworzu w okularach 3D:
Zawsze mogliby zrobić okulary, które wyglądają "cool".
Potrzeba matką wynalazków ludziska, zawsze ktoś coś wymyśli. xD

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 12:43, palpatine napisał:

Bo 3D na DS jest kiepskie...przecież nie skłamał. Ale czego można się spodziewać po konsolce
przenośnej.


Osoby, które miały przyjemność już ''grać'' (oglądać tech-dema) na 3DS''ie mają na ten temat inne zdanie. Polecam Invisible Walls (#112) na GT. Efekt 3D na konsolce jest świetny. Problem w tym, że wymaga patrzenia na ekran pod odpowiednim kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 20:11, ibisz napisał:

;P A sam na pewno chwytasz się za serce, gdy otrzymujesz informację choćby o nowej Zeldzie,
mogę się założyć :D


Widząc nowego Kirby''iego również ;D

Iee tam, mnie wkurza ten podział. Fanboyowcy skutecznie mnie do takowego zrazlili. Ty jesteś każual bo grasz na Wii czy ciągłe trąbienie że Niny to firma dla każuali. A we wszystkim chodzi o to samo - kasę. Dlatego podziały mnie irytują a gracz to gracz. Choć uśmiałem się że gdy czytając majowe CDa wyszło na to że jestem hardkorową konserwą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony co raz to bardziej robi się żałosny krytykują wszystko do o koła, od MS do Nintendo. Tylko ich produkty są takie zajefajne że nadają się do czego kolwiek.... A ocenianie czegoś, czego się w ogóle nie widziało to już szczyt wszystkiego. Żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 11:02, Pile napisał:

Trudno żeby ktoś chodził po mieście z okularami 3D grając na 3DS. Ech...


Nikt nie będzie chodził :) Nintendo wie co robi. Normalne jest chyba, żeby konkurencja wypowiadała się źle o 3DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować