Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Przyznam, że również dużo bardziej podejrzewałem Matiza niż Furra, widać Furr-Skyler mieli od samego początku lekko przygotowaną obronę na wpadkę - zabrakło mi doświadczenia, żeby wyłapać, że to był wyłącznie wkręt :/ No nic, oczywiście nie będę oryginalny i pogratuluję Lampkowi, który właściwie sam wygrał tą edycję i Bumberowi, za świetne posty fabularne - miło się czytało ;-)

MG - DEViANCE
1. Lampek
2. Kukowsky
3. Phelela
4. Renegade - Jak edycja zamknięta, nie dostanę się, trudno, jakoś przeboleję ;-) Zawsze lepiej, żebym miał jakieś zabezpieczenie tutaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - DEViANCE
1. Lampek
2. Kukowsky
3. Phelela
4. Renegade
5.matix00 - to samo co pisał Renegade - może miszczu zerknie na forum w celu znalezienia chętnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - DEViANCE
1. Lampek
2. Kukowsky
3. Phelela
4. Renegade
5. matix00
6. paweldomar1

Yarr - mimo wszystko można dać DEViANCO''wi do zrozumienia, że chce się brać udział w tej edycji, a może nas weźmie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam swoją chęć do eMGieowania. Można się śmiało zapisywać, czekam tylko na potwierdzenia kilku "starych" osób ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 10:00, Yarr napisał:

Teraz prowadzi DEV. Z tego co wiem On układa listę wysyłając zaproszenia do edycji. Nie wiem
zatem, czy ta tutaj będzie obowiązująca.


Yarr? Ty żyjesz? O.o
Dajże pyska! ;P
Nigdzie Cię nie widać, ani w FM, ani na GG, co się dzieje? :]
Zagrałbyś trochę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 10:00, Yarr napisał:

Teraz prowadzi DEV. Z tego co wiem On układa listę wysyłając zaproszenia do edycji. Nie wiem
zatem, czy ta tutaj będzie obowiązująca.


Nigdzie go nie ma, przyłazi i sie nawet nie przywita :P
Kopę lat ;)
Grasz z nami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Bumbera .Dawno już nie grałem w tak dobrej grze .Mam więc apel , jeśli kiedykolwiek przestanę z jakichś powodów grać w FM , oczekuję zaproszeń jeśli będziesz prowadził edycję ;))
W dniu mojego linczu postarzałem się chyba o 10 lat, komentarz tej sytuacji jednak pozostawię dla siebie .

MG - DEViANCE
1. Lampek
2. Kukowsky
3. Phelela
4. Renegade
5. matix00
6. paweldomar1
7.Kalkulator12
8.Spider88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło, że udało się nam (a raczej Wam) wygrać edycję. :) Oczywiście posty fabularne MG były bardzo dobre i przyjemnie się je czytało. Dziękuję też wszystkim za grę. I bardzo dobrze, że katanim był Lampek, bo bez niego moglibyśmy sobie nie poradzić. :P
A jeśli chodzi o moją grę... jakoś w tej edycji mi nie szło. I chyba najlepszym podsumowaniem mojej gry jest fragment posta R_T_N: "Teraz głosuje na matiza, który moim zdaniem nie tyle kręci, ile jest nieco zagubiony". I tu chyba ma rację - wyszedł na jaw mój brak doświadczenia i jak się zebrało kilka dobrze grających osób, pojawiały się posty z długaśnymi (co nie znaczy oczywiście, że zbędnymi) analizami i wieloma przypuszczeniami, to się po prostu zacząłem gubić. Na swoje usprawiedliwienie mogę jeszcze powiedzieć, że nie miałem aż tak dużo czasu na FM, ale i tak nie da się ukryć, że ta edycja po prostu mi nie wyszła. Do kolejnej się nie zapiszę bo muszę sobie chyba przerwę zrobić. Może za jakiś czas moja forma się poprawi i będę lepiej grać. :) Z drugiej strony podczas każdej edycji czegoś się uczę. Teraz poznałem kilka kolejnych błędów, których nie należy popełniać. Może za jakiś czas będę całkiem niezłym graczem. ;)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za grę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz parę słów ode mnie. Krótkie i nader subiektywne podsumowanko. :) Nie będę rozpisywał się po kolei o każdym z graczy, napiszę o tych, którzy w jakiś sposób zapadli mi w pamięć.
I tak, żeby zacząć chronologicznie, serdecznie dziękuję Donowi, który swoją postacią idealnie wpisał się w moją myśl fabularną. Króla planowałem otruć już na samym początku, ale wstrzymałem się, dając Wam, Drodzy Gracze, parę chwil beztroskiej uczty. I wtedy też pojawił się Don, nakłaniając innych do zamordowania króla. Doprawdy, lepiej być nie mogło. ;) Don idealnie rozruszał towarzystwo, przez co w dzień pierwszego mordu aktywność była taka, że hej. ;) Niestety, przypłacił za to swoim życiem, ale to już nie moja wina, tylko mafii. :P Jednak ślę mu stokrotne podziękowania z mojej strony, gdyż, nikomu nie umniejszając, nadał rytm mojej edycji. :)
W tenże rytm idealnie wpasował się Kukowsky, który swoim zwyczajem przed śmiercią naspamił ile się dało. ;P Trochę mi go było szkoda, że po raz kolejny ginie na samym początku... Cóż, takie życie, a żyć przecież trzeba. ;)
W tym momencie muszę podziękować skylerowi za to, że starał się wybronić i mieszał do ostatnich chwil swojego życia. Wbrew temu, co sam pisze, wcale nie była to najgorsza gra w roli mafii. Fakt faktem, że swoją śmierć zawdzięczał głównie kataniemu (o którym zresztą za chwilę). W mojej pamięci pozostanie jednak jako dobry mafiozo. Może dlatego, że MG widzi zdecydowanie najwięcej?
Skoro wymieniłem jednego z mafiozów, nie należałoby pominąć drugiego. Osobiście nie mam do Furra pretensji, znane mi są powody jego słabej aktywności. Żałuję tylko, że nie był w stanie pisać więcej, gdyż edycja by na tym tylko zyskała. Niestety, zdarza się i tak, że wypada cała masa innych spraw, a nie można zająć się wszystkimi na raz... Dziękuję za dobre chęci i mam nadzieję, że w jednej z moich przyszłych edycji, będzie już tylko lepiej pod tym względem.
Nie sposób nie wspomnieć o naszym wilczym debiutancie. :P Moim zdaniem debiut był naprawdę dobry, a przede wszystkim dobrze rokuje na przyszłość. Łatwo jest poznać, kto rozsądnie pisze i wyciąga wnioski, a komu brakuje tylko doświadczenia. Właśnie do takich osób zalicza się Wilk. Stąd też mój apel: graj Wilku, graj jak najwięcej, a nim się obejrzysz, będzie z Ciebie kawał dobrego gracza. :)
Parę linijek poświęcę też Rememberowi, dzięki któremu nie jeden raz parsknąłem śmiechem. Charakterystyczny humor R_T_N zawsze mi odpowiadał. Niniejszym dziękuję mu za miłe chwile, a ten tekst: "Rytyn zamyślił się na chwilę i włożył ręce do kieszeni, bo wygodniej było mu liczyć na jedenastu palcach" ogłaszam tekstem minionej edycji. Prawie mi buty pospadały, jak to przeczytałem. ;P
Na koniec zostawiłem naszego kochanego kataniego Lampka. :P Chylę czoło, bo pokazał swój kunszt jak mało kto. A lamentował, że dostał rolę kataniego, no (vide: logi ;)). Nie ma tego złego... Ponadto dziękuję mu za trzymanie się fabuły do samego końca. Nic tak nie cieszy MG, jak docenienie jego trudu przez graczy, objawiające się właśnie trzymaniem się fabuły. Lampkowi bez wahania przyznałbym tytuł najlepszego gracza tej edycji, gdyby nie to, że... nikt jeszcze takiego tytułu nie ustanowił. :P A niech mnie, co mi tam. Niniejszym pasuję Ciebie, drogi Alwinie Gaście, na najlepszego gracza tej edycji. :D
A pozostali? Renegade i sajmon trzymali równy, dobry poziom, Glizda jako jedyny postanowił zostać półelfem, trzymał się fabuły, nie zapominając przy tym o meritum gry, Spider okazał się strasznym nerwusem pod koniec swojego życia (pozdrów córę! :D), matiz był wiecznym konformistą, Aldarion okazał się być półkrasnoludem (o mało co z krzesła nie spadłem, jak to przeczytałem... ;)), Seba był cały czas na bieżąco, choć najczęściej wpadał tylko oddać głos (na marginesie dodam, że już się do tego stylu gry przyzwyczaiłem), a LifaR zagrał naprawdę dobrze, wbrew temu, co sam teraz pisze. No patrzcie, miało być o nielicznych, a wyszło o wszystkich. :P Wygląda na to, że każdy zapadł mi na swój sposób w pamięć. I dzięki wam za to, bo to idealny dowód, że razem z Wami przeżywałem tę edycję. :)
Na koniec co nieco o fabule. Przez długi czas miałem zgryz, bo zupełnie nie wiedziałem w jakich klimatach poprowadzić edycję... Wszystko, co przychodziło mi do głowy, kiedyś już było, a nie lubię powielać schematów, nawet tych sprawdzonych. Przypomniałem sobie jednak, że jestem w trakcie czytania już po raz drugi wiedźmińskiej sagi. No tak, przecież walgierz zrobił już edycję w tych klimatach! Nic straconego, pomyślałem, i tak w mojej głowie uroił się pomysł o królu i jego piętnastu bękartach. Sam nie mogłem wyjść z podziwu, jak lekko szło mi pisanie i wymyślanie kolejnych wątków. Dużo pomogło mi w tym zaangażowanie graczy, bez którego nigdy nie udałoby mi się nakreślić takiej fabuły. Stąd też podziękowania dla Was, każdego z osobna, jak i wszystkich na raz. Bez Was nie byłoby tej edycji, to Wy ją tworzyliście. :)
Na koniec przypomniałem sobie o tradycji ogłaszania jednego z graczy trzecim. ^^ Otóż tym razem rolę trzeciego otrzyma Kukowsky, za kompletny brak intuicji. Niech się chłopak cieszy, że został wyróżniony. ;P
Chciałbym napisać jeszcze więcej, chciałbym zrobić jeszcze większe podsumowanie, ale to, co przed chwilą przeczytałeś, Drogi Graczu, musi Ci wystarczyć. Wiele pominąłem, jeszcze więcej zapomniałem, ale nich już zostanie tak, jak jest.
Jeszcze raz dziękuję graczom za grę, a także za miłe słowa. I to już naprawdę koniec... ;)

Fiarot
> /.../ Ja osobiście żałuję, że nie mogłem w niej zagrać, gdyż niestety wróciłem do domu z wakacji dzień po jej rozpoczęciu. /.../
Gdybym wiedział, że wrócicsz na dzień po rozpoczęciu, to wstrzymałbym się ze startem. Każdy dobry gracz mile widziany. ;) Ale dostałem informację, że wracasz dopiero w środę, a trzy dni obsuwy raczej nie wchodziły w rachubę...

glizda101
> /.../ Ładne posty, chociaż według mnie za krótkie. /.../
Za krótkie?! Większość zarzucała mi, że za długie i się nie chce czytać (hej, erteen :P), a Ty mi piszesz, że za krótkie? Z chęcią poczekam sobie do Twojej edycji i zobaczę, czy Twoje posty będą dłuższe. :P

Lampek
> /.../ ...czemu mnie zabiłeś:( ja nie chciałem rządzić :( :P /.../
Żeby było sprawiedliwiej, zginęli wszyscy. :P Nie jestem zwolennikiem happy-endów, a trochę krwi musiało się na koniec polać. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniełam odpowiedzieć w poście wyżej...

Dnia 27.08.2007 o 13:01, spider88 napisał:

/.../ Mam więc apel , jeśli kiedykolwiek
przestanę z jakichś powodów grać w FM , oczekuję zaproszeń jeśli będziesz prowadził edycję ;)) /.../

Oczywiście, zapamiętam to sobie. :) Aktywni i dobrzy gracze zawsze mile widziani (ileż razy już to powtarzałem ;D). Choć mam nadzieję, że nie będę do tego zmuszony, że będziesz grać nadal. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - DEViANCE
1. Lampek
2. Kukowsky
3. Phelela
4. Renegade
5. matix00
6. paweldomar1
7.Kalkulator12
8.Spider88
9. Damian14BO
10. ???

Nie grałem w poprzedniej edycji, choć się do niej zapisałem, ale wyjechałem do kuzyna... Teraz postaram się grać na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 23:52, skyler napisał:


> Mafia - no cóż. Nie wiem kto na ile jest doświadczony ale skyler''a jak było widać podejrzewałem

> już dość wcześnie ;)
Co nie wyszło Ci na zdrowie :) Jestem jednak ciekaw tych "drobnych szczegółów" które mnie zdradziły:)


Przede wszystkim najpierw pisałeś tylko i wyłącznie posty fabularne, że tak je nazwę: "solo". To znaczy starałeś się nie wdawać w dyskusje nawet z Donem, z którym jednak pozostali rozmawiali na temat tego całej jej intrygi na temat zatrucia ojca. Nie byłoby to jeszcze takie dziwne gdyby nie to, że nagle postanowiłeś to zmienić i w rozwój wydarzeń postanowiłeś wejść tą właściwie zaczepką:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=31050

Najpierw głos oddany na Kukowskiego - bo tak (da się to zrozumieć, pierwsze głosowanie), potem to "niby" zainteresowanie wykryciem sprawcy czyli zaczepka Furrbacca, która właściwie niczemu nie służyła i była mocno na siłę. A na koniec zmiana głosu na Aldariona aby wmieszać się w tłum ;)

Oczywiste jest, że wówczas to wszystko nie dawało mi 100% pewności, że jesteś w mafii. Dlatego też napisałem wówczas, że byłeś w moim kręgu podejrzeń i zamierzałem Cię obserwować.

--->Dev
Dzięki za kolejnego maila ;) Oczywiście tak jak mówiłem, zagram i w Twojej edycji. Kogo jeszcze ze "starej gwardii" się spodziewasz? :>

MG - DEViANCE
1. Lampek
2. Kukowsky
3. Phelela
4. Renegade
5. matix00
6. paweldomar1
7.Kalkulator12
8.Spider88
9. Damian14BO
10. S4jm0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 13:30, Bumber napisał:

Za krótkie?! Większość zarzucała mi, że za długie i się nie chce czytać (hej, erteen :P), a
Ty mi piszesz, że za krótkie? Z chęcią poczekam sobie do Twojej edycji i zobaczę, czy Twoje
posty będą dłuższe. :P


Asz, zostałem teraz postawiony w ciężkiej sytuacji. ;P No ale jak będę miał wenę to może i dłuższe będą. Chociaż jeśli gracze mieli by ich nie czytać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 15:02, glizda101 napisał:

Asz, zostałem teraz postawiony w ciężkiej sytuacji. ;P No ale jak będę miał wenę to może i
dłuższe będą. Chociaż jeśli gracze mieli by ich nie czytać... ;)


Gwarantuję Ci przynajmniej jednego gracza, czytającego całe posty MG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zawsze czuje się pominięty... :( Owszem wiele rzeczy przemilczałem, ale zawsze mam wszystko pod kontrolą wbrew temu co twierdził Kuk jeszcze w trakcie edycji. Gdyby nie ja i moja próba wymuszenia na kimś błędu katani by zginął. A więc nie byłoby go i nie byłoby sprawdzeń i straty mordu :) Uratowałem go wystawiając przy tym skylera - dał się podpuścić z czego się cieszę. Mój pierwszy głos na Furra (1 dzień) to był strzał, ale kierowany intuicją i jak widać trafiony. Po śmierci skylera znowu na niego głosowałem bo coś mi śmierdziało - jego aktywność i styl gry. Zrobiłem to wbrew wszechobecnej nagonki na spidera :) Ostatni dzień kontynuowałem to co zacząłem lincz na Furr''a i trafiony. Również miałem rację stwierdzając, że grają jeden aktywnie i miesza - skyler, a drugi siedzi cichutko i morduje (ewentualnie próbuje :P). Ostatni rzecz to pierwsze głosowanie. Tutaj znów wysunąłem teorię, że jest prawdopodobny taki scenariusz, że Furr głosuje 1 dnia na skylera jako przykrywka, zę przecież nie będzie głosował na kompana. Dzięki temu też stał się moim podejrzanym. Jak było? Właśnie tak...
Podsumowując swoją grę. Nie wykazałem się aktywnością, ale praktycznie w każdym moim poście trafiałem w sedno sprawy. Ale i tak nikt o tym nie pamięta to muszę się sam pochwalić :P
No i przedewszystkim gratki dla Bumbera za prowadzenie edycji i ciekawą fabułę (od tego miałem zacząć w sumie...). Katani? Zrobił to co do niego należało i za to mu brawa :) Mafia... Hmmm... Trochę dali ciała, ale to raczej bardziej z powodu przebiegłości mieszkańców niż złej gry. Także dziękuję wszystkim za edycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 15:02, glizda101 napisał:

Asz, zostałem teraz postawiony w ciężkiej sytuacji. ;P No ale jak będę miał wenę to może i
dłuższe będą. Chociaż jeśli gracze mieli by ich nie czytać... ;)

Drugi gracz melduje się. :) No, to kiedy planujesz start edycji? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 15:02, glizda101 napisał:

Asz, zostałem teraz postawiony w ciężkiej sytuacji. ;P No ale jak będę miał wenę to może i
dłuższe będą. Chociaż jeśli gracze mieli by ich nie czytać... ;)

Oczywiście nie ma to jak przed snem przeczytać sobie długiego i nastrojowego posta MG .Sama przyjemność więc taką inicjatywę popieram ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się