Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2008 o 22:18, Magwisienka napisał:

No to mamy trzech mieszkańców: Fimar, Sam i Invin, nieźle :) Robowi na razie odpuszczam
(troszkę), bo spider okazał się być niewinny. Jak na razie największe moje podejrzenia
budzi spider, głównie za to zamieszanie ze zmianą moich słów, ale tak naprawdę to słaby
argument. Zobaczymy jak się potoczy sytuacja, jutro na pewno będzie ciekawa gra :)


A możesz wytłumaczyć, czemu Rob jest według Ciebie niewinny?
Poza tym nie zaliczasz siebie do grona mieszkańców :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:07, Fimar napisał:

Jak widać nie dla wszystkich. Dla mnie było i dlatego nie zagłosowałem na Niego.

To jest zrozumiałe, ale wymaganie od innych tego samego i oskarżanie ich bo na niego zagłosowali, już nie ;]

Dnia 21.12.2008 o 22:07, Fimar napisał:

Być może inni woleli się go pozbyć, bo jak stwierdził spider Telomo mógł bardziej pomóc mafii
niż mieszkańcom.

No nie sądzę aby ktoś go linczował będąc pewnym jego niewinności.

Dnia 21.12.2008 o 22:07, Fimar napisał:

Może jakiś remisik ustrzelimy dzisiaj :>

No ba, mając 3 niewinnych, na 10 osób, codziennie powinniśmy remisować kogoś z pozostałej 7-ki.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:23, Fimar napisał:

A możesz wytłumaczyć, czemu Rob jest według Ciebie niewinny?

Ja nie powiedziałam, że on jest niewinny :) Generalnie zauważyłam, że w tej grze panuje spora nadinterpretacja, ale to już temat na osobną dyskusję :P

Dnia 21.12.2008 o 22:23, Fimar napisał:

Poza tym nie zaliczasz siebie do grona mieszkańców :>

Czyż to nie oczywiste? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padł niestety Spider. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Patrząc po kolei na mordy można rzec, że w mafii faktycznie może być przynajmniej jeden mało doświadczony gracz.
Pierwszy mord – Windows
Drugi mord nieudany a chciano pozbyć się mnie
Trzeci mord również nieudany a miał paść Invin
Co do trzeciego mordu bardzo zastanawiające jest to, że mafia mając do wyboru mnie (pewnego niewinnego) bądź kataniego chciała pozbyć się Invina. Jest to dla mnie jakaś totalna abstrakcja, dlatego przyjrzę się dzisiaj głównie Pheleli, Lamie, Wayzinowi oraz Magi.
Ostatni mord jest dla mnie jakąś głupotą ze strony mafii, stąd tacy podejrzani z mojej strony na jutrzejszy a nie inni. :P
Jak wiadomo Phelela i Lama są skłonni do takich czynów, natomiast Wayzin jak kiedyś był katanim zapomniał powiedzieć, że nim jest i dał się zlinczować. Natomiast Magi włączam tutaj ze względu, iż rozegrała małą ilość edycji i również mógł jej się przydarzyć taki błąd, lecz ląduje ona u mnie dopiero na samym końcu podejrzanych. Jutro przemyślę bieżące fakty, bo poczułem się zmęczony po całodniowej konwersacji z Robem. :) Aczkolwiek proponuję póki co bez większych dowodów (które nadejdą jutro) kogoś z tej czwórki do remisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:29, Magwisienka napisał:

Ja nie powiedziałam, że on jest niewinny :) Generalnie zauważyłam, że w tej grze panuje
spora nadinterpretacja, ale to już temat na osobną dyskusję :P


A odpowiedzi jak nie było tak i nie ma. Fakt faktem teraz będę używał trochę prowokacji ale mogłabyś jednak odpowiedzieć, czemu odsuwasz podejrzenia od Roba. :> Chyba, że nie chcesz po prostu o tym rozmawiać i nie wiesz, czemu zrzucasz Go na dalszy plan.

Dnia 21.12.2008 o 22:29, Magwisienka napisał:

Czyż to nie oczywiste? :)


Zależy jaką masz rolę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:43, Fimar napisał:

Wczoraj padł niestety Spider. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Patrząc po kolei na mordy można rzec, że w mafii faktycznie może być przynajmniej jeden
mało doświadczony gracz.
Pierwszy mord – Windows
Drugi mord nieudany a chciano pozbyć się mnie
Trzeci mord również nieudany a miał paść Invin
Co do trzeciego mordu bardzo zastanawiające jest to, że mafia mając do wyboru mnie (pewnego
niewinnego) bądź kataniego chciała pozbyć się Invina. Jest to dla mnie jakaś totalna
abstrakcja, dlatego przyjrzę się dzisiaj głównie Pheleli, Lamie, Wayzinowi oraz Magi.
Ostatni mord jest dla mnie jakąś głupotą ze strony mafii, stąd tacy podejrzani z mojej
strony na jutrzejszy a nie inni. :P
Jak wiadomo Phelela i Lama są skłonni do takich czynów, natomiast Wayzin jak kiedyś był
katanim zapomniał powiedzieć, że nim jest i dał się zlinczować. Natomiast Magi włączam
tutaj ze względu, iż rozegrała małą ilość edycji i również mógł jej się przydarzyć taki
błąd, lecz ląduje ona u mnie dopiero na samym końcu podejrzanych. Jutro przemyślę bieżące
fakty, bo poczułem się zmęczony po całodniowej konwersacji z Robem. :) Aczkolwiek proponuję
póki co bez większych dowodów (które nadejdą jutro) kogoś z tej czwórki do remisu.

Możliwe też, że mafia nie wiedziała, że jedną osob można sprawdzić tylko raz i nie chciała ryzykować, bo mogłem sprawdzić zarówno sibie, jak i Ciebie ;>
Wayzin nie doczytał w regulaminie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:50, Sam Fisher5 napisał:

Możliwe też, że mafia nie wiedziała, że jedną osob można sprawdzić tylko raz i nie chciała
ryzykować, bo mogłem sprawdzić zarówno sibie, jak i Ciebie ;>
Wayzin nie doczytał w regulaminie ;)


Bardzo trafne spostrzeżenie. Na winę Wayzina może wskazywać również fakt, że chciał się odegrać na Invinie, który przypomniał na forum o tym, że Wayzin edytował posta. Poza tym nieznajomość regulaminu to jedno a drugie to, jeżeli Wayzin jest w mafii to faktycznie w jakimś tam stopniu rozumiem, czemu mnie nie mordował. W końcu Go nie podejrzewałem, ba nawet Go uniewinniłem, dlatego w Jego interesie było zostawić osobę, która będzie go chroniła w przyszłości. Szczególnie ta teoria byłaby prawdziwa, jeżeli jest On w mafii z Lamą, którego również uniewinniałem. ;)

Edit:

Wayzin według mnie powinien być jedną z osób, która wyląduje w remisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak na razie największe moje podejrzenia

Dnia 21.12.2008 o 22:18, Magwisienka napisał:

budzi spider, głównie za to zamieszanie ze zmianą moich słów, ale tak naprawdę to słaby
argument. Zobaczymy jak się potoczy sytuacja, jutro na pewno będzie ciekawa gra :)



Faktycznie coś mi się pokręciło, ale tobie jak widać też się zdarza (posta napisałem zaraz jak wstałem xD) ;P W sumie to teraz moje podejrzenia są słuszniejsze niż przedtem.... Lama został i jest zabawnie, ale czy zabawnie być powinno? Katani nam się rozszalał i mamy 3 czyste osoby, czyli bądź co bądź zapowiada się krótki szpi, bo mafia musiałaby rozegrać rozgrywkę po mistrzowsku, by wygrać...l

Osoby o których nic nie wiemy to:
Wayzin
Magwisienka
rob
VBone
Lama
Phełka
no i ja, chociaż ja wiem że jestem mieszkańcem...

szansa trafienia to 2/6 więc szanse mamy duże, ja nadal zostaje przy Magwiśni, ponieważ z Samłajsem nie trafiłem, to może z nią się uda...


Fimar nie zapominajmy ze mafiozów jest dwóch, czyli decyzja o mordzie raczej podejmowana jest wspólnie, chyba że któryś z mafiozów byłby nieobecny...

Niechce palnąc kolejnej gafy, dlatego jutro znowu dodam coś od siebie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:46, Fimar napisał:

A odpowiedzi jak nie było tak i nie ma. Fakt faktem teraz będę używał trochę prowokacji
ale mogłabyś jednak odpowiedzieć, czemu odsuwasz podejrzenia od Roba. :> Chyba, że
nie chcesz po prostu o tym rozmawiać i nie wiesz, czemu zrzucasz Go na dalszy plan.

Podejrzenia od roba odsuwam, bo tak napisałam w tym http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=47506 poście. Jednocześnie jednak nie uważam go za niewinnego, z powodu tego, co napisałeś w jednym ze swoich wcześniejszych postów - rob jak na razie "czepiał się" graczy, którzy później okazywali się mieszkańcami. Tak więc odsunęłam od niego podejrzenia z jednego powodu, i jednocześnie pojawiły się z innego powodu.
Swoją drogą ciekawe jest wyrażenie roba: "No cóż, zabijcie mnie, tylko będę zawadzał :(" - zagrywka zdesperowanego mafioza? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 00:04, scorp2005 napisał:

Faktycznie coś mi się pokręciło, ale tobie jak widać też się zdarza (posta napisałem
zaraz jak wstałem xD) ;P W sumie to teraz moje podejrzenia są słuszniejsze niż przedtem....
Lama został i jest zabawnie, ale czy zabawnie być powinno?

Lama został i gra, jakby chciała nie mógł :D Szczerze wątpię, czy jako mafia wykazywałby tak nikłe zaangażowanie grą. A jeśli tak, to nic tylko mu współczuć :P

Dnia 22.12.2008 o 00:04, scorp2005 napisał:

szansa trafienia to 2/6 więc szanse mamy duże, ja nadal zostaje przy Magwiśni, ponieważ
z Samłajsem nie trafiłem, to może z nią się uda...

LOL :D Jak nie jedno to drugie, jasne, a może uaktualnisz swoje poglądu względem obecnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 00:12, Magwisienka napisał:

Lama został i gra, jakby chciała nie mógł :D Szczerze wątpię, czy jako mafia wykazywałby
tak nikłe zaangażowanie grą. A jeśli tak, to nic tylko mu współczuć :P

Rób spację proszę :P
A tok myślenia masz dobry, jakbym grał mafią to bym długo przesiadywał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 00:14, lama123 napisał:

Rób spację proszę :P

Nie rozumiem...

Dnia 22.12.2008 o 00:14, lama123 napisał:

A tok myślenia masz dobry, jakbym grał mafią to bym długo przesiadywał ;)

No jasne, dla Ciebie dobry ;) A może Ty tak specjalnie, co? Nie ma mnie za bardzo w grze, to nikt mnie nie będzie podejrzewał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj główną osobą do remisu jest dla mnie Wayzin.
Po pierwsze, nie podoba mi się sposób, w jaki próbował lekko mi podpowiedzieć sprawdzenia ;) Zupełnie, jakby się upewniał, że dobrze oddał mord ;>
Dwa, to nieprzeczytanie regulaminu jakoś mi w ogóle do niego nie pasuje, ani do roli mieszkańca, ani mafii, jednak możliwe, że jakimścudem nie zwrócił uwagi.
Sądzę jednak, że Wayzin orientuje się, że napisanie na forum o świetnej teorii wykiwania mafii w sprawdzeniach spowoduje to, że mafia ją przeczyta. Tak więc głównie mafii zależy na dowiedzeniu się, kogo sprawdzi katani ;)
Do tego próba mordu na Invinie... zastanawiałem się nad tym i być może mafia nie wiedziała, że mogę tylko raz sprawdzić daną osobę i wahając się między wybraniem mnie a Fimara, wzięła kogoś spoza puli, żeby nie ryzykować (w końcu stracili już jeden mord ;P). O tym pisałem już wczoraj.
część zarzutów napisał też Fimar (pozdrowienia dla roba i spidera!), więc:

************************************************************************************* ******************

Lincz --> Wayzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 10:29, Magwisienka napisał:

Nie rozumiem...

Literki mi się wczoraj mieszały i jakoś tak dziwnie przeczytałem, późno było :p

Dnia 22.12.2008 o 10:29, Magwisienka napisał:

No jasne, dla Ciebie dobry ;) A może Ty tak specjalnie, co? Nie ma mnie za bardzo w grze,
to nikt mnie nie będzie podejrzewał?

Tak też można myśleć, nie zabraniam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tym razem krótko.
Brawo Sam, powinniśmy się zrzucić na piwo dla Ciebie.
Z mojego punktu widzenia:
Jest na dziesięcioro, trzech pewnych niewinny, no i ja, też niewinny. To daje sześć podejrzanych osób i dwa-trzy remisy.
Interesująca sprawa z Wayzinem, który rzekomo nie przeczytał regulaminu. Jeśli okaże się winny, to byłaby naprawdę spektakularna wpadka mafii. Dodając do tego jego roztrzepanie w poprzednich edycjach (co zauważył Fimar), Wayzin jest dobrym kandydatem do dzisiejszego linczu.
A co z jego partnerem? Warto zauważyć, że Phelela nie oddał wczoraj głosu - możemy przypuszczać, że nie miał kontaktu z partnerem. Wiem, że Pheła jest uznawany za dosyć chaotycznego gracza, ale interesujący jest fakt, że w pierwszym linczu strzelił w Telomo, za argument podając nieznajomość regulaminu. Czyli jednak regulamin przeczytał i, gdyby był w stanie, możliwe, że odwiódłby Wayzina, jako swego rzekomego partnera, od mordu na Invinie.

Dlatego według mnie najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest remis Wayzin - Phelela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda miałem się baczniej przyjrzeć postawie Wayzina, ale co tu więcej dodawać. Myślę, że z Samem i VBonem wszystko już na ten temat powiedzieliśmy.

Scorp

Fimar nie zapominajmy ze mafiozów jest dwóch, czyli decyzja o mordzie raczej podejmowana jest wspólnie, chyba że któryś z mafiozów byłby nieobecny...

Co może w tym wypadku wskazywać na winę Pheleli, który nie oddał wczoraj linczu.

Także też uważam, że najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby zremisować Wayzina i Phelelę.

****************************

Lincz ---> Phelela

****************************

Teraz Wayzin i Phelela mają po jednym głosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili możliwe jest 21 par ;P Nawet je wypiszę.
Najpierw bierzemy pod uwagę osobę, którą dzisiaj remisujemy, czyli Wayzina.

Way-rob
Way-VBone
Way-lama
Way-Phełka
Way-Magi
Way-scorp

Jak widać, po śmierci Wayzina sytuacja się uklaruje, bo jeśli trafimy mafioza, odpadną nam inne możliwości (czyli para mafiozów bez Wayzina w składzie), a jeśli będzie niewinny, to będzie można wykreślić 6 par ;)
Swoje zarzuty co do Wayzina już przedstawiłem.
Skoro on dzisiaj leci, pomijam chwilowo inne pary, ale przedstawię je na końcu posta.
Przyjrzyjmy sięlinczom Waya. Najpierw głosował na lamę - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=47370.
Drugiego dnia poleciał głos na mnie, a potem na roba.
Parę ja-Wayzin chyba możemy wykluczyć ;P
Musimy się dzisiaj zastanowić, czy linczować Wayzina i kogoś, kto potencjalnie mógłby być z nim w mafii, czy linczować Wayzina i osobę, która może być mafią, jeśli on nie jest. W tym drugim przypadku VBone proponuje Phełkę, a w tym pierwszym chętnie widziałbym roba.

Pozostałe możliwe pary:

rob-Magi
rob-Scorp
rob-lama
rob-Phełka
rob-VBone

Scorp-VBone
Scorp-Magi
Scorp-Phełka
Scorp-lama

Phełka-Magi
Phełka-lama
Phełka-VBone

lama-Magi
lama-VBone

Magi-VBone

Łącznie daje to 21 par, ale nie wykluczyłem żadnej, a uważam, że część dałoby się przyciąć.
Doprowadzając dzisiaj do remisu, przy założeniu, że ginie 2 niewinnych, likwidujemy 11 par i zostaje 10. Przy założeniu, że ginie jeden mafioz i niewinny, zostaje tylko 5 par ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu walnę jeszcze tabelkę z linczami na dzisiaj, coby dopilnować remisu.
-1) rob – E2 -->
-2) Sam – R3 --> Wayzin
-3) VBone –R4 -->
-4) Lama – Y5 -->
-5) Invin – C6 -->
-6) Fimar – H7 --> Phełka
-8) Phelela – I9 -->
-9) Scorp – S10 -->
-12) Wayzin – A13 -->
-13) Magwisienka – S14 -->

Phelela-Way 1:1

Przy okazji dodam też, że po jednym ostrzeżeniu mają: Phełka, Scorp i Invin.
Trzeba się więc zastanowić, co zrobimy, jeśli Phelela się nie pojawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 15:35, Sam Fisher5 napisał:

Przy okazji dodam też, że po jednym ostrzeżeniu mają: Phełka, Scorp i Invin.
Trzeba się więc zastanowić, co zrobimy, jeśli Phelela się nie pojawi ;)


Raczej powinniśmy trzymać się tego remisu, bo jest taka możliwość, że Phelela wpadnie na sam koniec i popsuje Nam nasze szyki. Aczkolwiek, jeśli do tego by doszło to już z góry stawia siebie na przegraną i lincz na swojej osobie dnia następnego.
Jeśli okazałoby się, że Wayzin jest rzeczywiście mafią a Phelela mieszkańcem to proponowałbym wyznaczyć taką osobę do linczu, którą mógłby pokierować Wayzin. Co oznacza, że Jego partnerem mógłby być jedynie - jak niektórzy to ujmują mniej doświadczony zawodnik. Uważam, iż gracz z wyższej półki nie pozwoliłby na taki mord Wayzinowi, bo przeczytałby z większym zainteresowaniem regulamin. A skoro już mafia chciała zabić Invina (co jest dla mnie kompletną beznadzieją) to gracz z niższej półki nie przeciwstawiałby się mordom jakie to Wayzin wybierał. Według podczas dokonywania mordów bądź, co bądź więcej do powiedzenia ma jednak gracz o lepszej umiejętności czytania gry. Dlatego Lama bądź Magi mogliby tu pasować, z większym naciskiem na Lamę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 15:49, Fimar napisał:

> Przy okazji dodam też, że po jednym ostrzeżeniu mają: Phełka, Scorp i Invin.
> Trzeba się więc zastanowić, co zrobimy, jeśli Phelela się nie pojawi ;)

Raczej powinniśmy trzymać się tego remisu, bo jest taka możliwość, że Phelela wpadnie
na sam koniec i popsuje Nam nasze szyki. Aczkolwiek, jeśli do tego by doszło to już z
góry stawia siebie na przegraną i lincz na swojej osobie dnia następnego.

Ok, stoi. Ale myślę też, że warto uważać na Wayzina, bo może nam trochę namieszać ;)

Dnia 22.12.2008 o 15:49, Fimar napisał:

Jeśli okazałoby się, że Wayzin jest rzeczywiście mafią a Phelela mieszkańcem to proponowałbym
wyznaczyć taką osobę do linczu, którą mógłby pokierować Wayzin. Co oznacza, że Jego partnerem
mógłby być jedynie - jak niektórzy to ujmują mniej doświadczony zawodnik. Uważam, iż
gracz z wyższej półki nie pozwoliłby na taki mord Wayzinowi, bo przeczytałby z większym
zainteresowaniem regulamin. A skoro już mafia chciała zabić Invina (co jest dla mnie
kompletną beznadzieją) to gracz z niższej półki nie przeciwstawiałby się mordom jakie
to Wayzin wybierał. Według podczas dokonywania mordów bądź, co bądź więcej do powiedzenia
ma jednak gracz o lepszej umiejętności czytania gry. Dlatego Lama bądź Magi mogliby tu
pasować, z większym naciskiem na Lamę. ;)

Istenieje też możliwość, że Way oddał glos bez wiedzy partnera, albo że głos został oddany pod nieobecność partnera Waya. Ale na razie Twoja teoria wydaje mi się prawdopodobna, zobaczymy, co z niej wyniknie ;>
Poza tym, to z nieobecnością partnera Wayzina także wskazuje na Phełkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się