Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Wątek do gry w Mafię Forumową. Zakładam, coby mnie ktoś nie uprzedził. Bo jest mój i już. :D
Zasady troszkę później, w chwili wolnego czasu.

--

Update (6.10.2005, godzina 13:59):
Zasady spisał Cermatox (aktualnie znany tu jako Persona Non Grata ;)). Wielkie dzięki mu za to! Bo sam nie bardzo mam czas, a głupio, żeby temat tak wisiał bez zasad. Oto więc one:

Zasady Forumowej Mafii by Cerm, spisane po kilku latach gry i obserwacji (nie zawsze trzeźwych).

Historia


Wątek FM (Formowa Mafia) założył na „starym” forum Domek- tak jak i tutaj:D

Zebrała się pierwsza rozgrywka, gra chwyciła... powiedziałem chwyciła? Po prostu zakochali się wszyscy, wywody, wypieki, dyskusje nie miały końca. Później gracze i MG się zmieniali zmieniały się zasady i fabuły ale pewien kanon gry należy zachować stąd ten tekst: )

Rekrutacja

MG(mistrz gry) rekrutuje się właściwe sam – zgłasza się w wątku i określa nabór. Warunki jakie musi spełniać MG są proste- musi mieć pomysł na fabułę, być w czasie gry dyspozycyjny, znać zasady (ogólne i te które sam ustali).

Nabór do nowej edycji prowadzony jest w wątku. W poście o naborze przyjęło się określać czas rozpoczęcia edycji, ilość graczy, fabułę i „nowinki” związane z tą edycją. Gracze zapisują się do edycji na forum lub emaliowo (określa to MG- choć dla higieny wątku lepiej na emaila – MG nie musi prosić o kontakt potem)

MG po zebraniu odpowiedniej liczby graczy (dowolnej określonej przez MG jednakże najlepiej sprawdzają się edycje z ilością lekko przekraczającą tuzin) losuje role.

„Mafia”- przeważnie 2 osoby

„Katani” – przeważnie 1 osoba

„Mieszkańcy”- pozostali gracze

MG może w swojej edycji zmienić ilość poszczególnych ról wg uznania, ale z zachowaniem równych szans dla gry. Może wprowadzać też dodatkowe role określając w fabule funkcje,jakie mają spełniać. Fabuła to miejsce i czas rozgrywki FM

Określając fabułę MG może bez względu na role może nadać każdemu graczowi postać fabularną żądając pisania postów tylko w takiej formie.

Rozgrywka...

..rozpoczyna się od postu wprowadzającego. Od momentu umieszczenia postu przez MG osoby niebiorące udziału w edycji nie odzywają się. Pierwszy dzień jest przeważnie zapoznawczy i znowu określa to MG w poście otwierającym, określa także „nowinki” właściwe dla jego edycji, godzinę linczu i morderstwa, czas w jakim należy oddać głos danego dnia i formę oddania głosu (mail, gg, forum). 2 dnia mafia zabija po raz pierwszy. Technicznie wygląda to tak :w ustalony sposób gracze będący mafiosami komunikują się z MG i przekazują mu swój typ do określonego przez MG czasu, potem MG „zabija” postem fabularnym wybranego przez mafie gracza. Pozostali gracze w wątku dyskutują o mordzie szukając sprawców i głosują przez cały dzień broniąc siebie lub swoich typów. Frmę głosowania określa MG (mail GG forum) Następnego dnia o ustalonej porze MG w poście fabularnym ogłasza wyniki głosowania zabijając gracza na którego oddano największą liczbę głosów. W przypadku gdy 2 lub więcej graczy otrzymało równą ilość głosów MG może postąpić dowolnie pod warunkiem że określił to w poście rozpoczynającym edycję. Spotkane już rozwiązania:

-zabija wszystkich z równą (i najwyższą) ilością głosów

-nie zabija nikogo

-ogłasza dogrywkę między graczami z równą (i najwyższą) ilością głosów

-inne rozwiązanie: )

Następne dni edycji toczą się rytmem lincz, morderstwo lincz, morderstwo.

Gracz który zginął nie ma prawa udzielać się w wątku ani kontaktować się z „żyjącymi” graczami. Niedopuszczalne jest także kontaktowanie się graczy poza forum w trakcie rozgrywki.

Katani...

...sprawdza dowolną wybraną przez siebie osobę u MG poznając jej prawdziwą funkcje w grze. Sprawdzenie odbywa się między linczem a morderstwem mafii. Jeżeli K sprawdzi osobę którą mafia chce zabić ta osoba nie ginie w tym dniu. K może też „sprawdzić” siebie w celu uniknięcia eliminacji. Katani dowiaduje się o funkcji gracza którego sprawdza dopiero po morderstwie mafii, jeżeli zdarzy się tak że Katani zdemaskuje mafie ale mafiozo go zabiją tego dnia zabierze tę wiedze do grobu.

Wygrywają...

Ci którzy przeżyją .

Jeżeli zdarzy się remis decyduje MG jeżeli określił taką ewentualność poście rozpoczynającym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 12:31, Da Ghost napisał:

To ja się zgłaszam do pierwszej edycji :D co by miejsca dla mnie starczyło <lol>


Może być kłopot bo zapisy były jeszcze na starym forum. MG jest Bloody Guy, ale listy dokładnie nie pamiętam. Mniejwięcej wyglądała ona tak:

MG- BloodyGuy
1. Yarr
2. walgierz
3. Budo
4. Vilmar
5. Illidan Shando
6. Deviance ??

I kurcze dalej nie pamiętam. Ale było z 10 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra mafia powróciła. Teraz i na tym forum „już nic nie będzie takie jak dawnej..” :].
Niestety z braku czasu nie będę miał możliwości brania udziału w pierwszej edycji nowej ery, ale będę z ciekawością obserwował wasze perypetie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG- BloodyGuy
1. Yarr
2. walgierz
3. Budo
4. Vilmar
5. Illidan Shando
6. Deviance ??
7. Shudo

Proszę o odzywanie się osób które były juz na starej liście. Jak zostaną miejsca to dopiszemy nowych. MG pisał że nawet do 18 osób może grać więc chyba nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 12:40, Budo napisał:

Proszę o odzywanie się osób
które były juz na starej liście. Jak zostaną miejsca to dopiszemy nowych. MG pisał że nawet do 18 osób może grać więc chyba
nie będzie problemów.



Byłoby miło ale jeżeli się nie wcisnę to na drugą na bank mnie wpiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 12:40, Budo napisał:

Jak zostaną miejsca to dopiszemy nowych. MG pisał że nawet do 18 osób może grać więc chyba
nie będzie problemów.


A kiedy zamierzacie ruszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 12:43, PirO 17 napisał:

> Jak zostaną miejsca to dopiszemy nowych. MG pisał że nawet do 18 osób może grać więc chyba
> nie będzie problemów.


A kiedy zamierzacie ruszyć?


To będzie zależało od MG. Myślę że ten weekend to osiągalny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee, głupie to nowe Forum, zabrało nam starę dobrą Mafie :P

Chciałbym się tylko spytać, czy ktoś może przypadkiem "ściągnął" gdzieś i zapisał ten temat ze starego Forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:13, .Darnok napisał:

Chciałbym się tylko spytać, czy ktoś może przypadkiem "ściągnął"
gdzieś i zapisał ten temat ze starego Forum?


Ja miałem taki zamiar, ale Budo mnie utwierdził w przekonaniu, że tematy będą w całości przeniesione Niestety tak się nie stało, mam jednak głęboką nadzieję, że gdzieś za górami i lasami, w odległej galaktyce jest ktoś, kto posiada ściągnięty topik z poprzedniego forum :(.

Na pocieszenie mam bodajże gdzieś zasady Domka z pierwszej strony, ale też głowy nie dam. Musiałbym poszperać w różnych folderach z setkami okolicznościowych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :) A więc skoro wszystko jasne zapiszcie mnie jako kandydata do następnej edycji :) Żeby tylko nie zaczęła się zbyt szybko, bo jeszcze muszę się przyzwyczaić do nowych warunków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:19, Dadix napisał:

Na pocieszenie mam bodajże gdzieś zasady Domka z pierwszej strony, ale też głowy nie dam.
Musiałbym poszperać w różnych folderach z setkami okolicznościowych plików.


Jest aktualizacja :) zobacz pierwszy post - mam nadzieje że wsio jasne;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest JEST JEST :D Szkoda tylko, że trzeba wątki od początku zakładać... Oczywiście likwiduję obok siebie te znaki zapytania, gdyż zagram na pewno :D

MG- BloodyGuy
1. Yarr
2. walgierz
3. Budo
4. Vilmar
5. Illidan Shando
6. DEViANCE
7. Shudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FORUM CDPROJEKT

edycja 1, str 6-20, Domek
edycja 2, str 30-37, Domek
edycja 3, str 42-52, Cymciak
edycja 4, str 56-63, CermatoX
edycja 5, str 65-71, Vilmar
edycja 6, str 78-84, Domek
edycja 7, str 87-96, Darnok
edycja 8, str 100-104, BloodyGuy
edycja 9, str 108-112, Dadix
edycja 10, str 118-125, Darnok
edycja 11, str 127-132, Cube
edycja 12, str 138-142, Ildarian
edycja 13, str 144-149, Cube
edycja 14, str 154-163, Zelgadis
edycja 15, str 167-178, Virgo
edycja 16, str 182-190, Darnok
edycja 17, str 194-200, Arxel
edycja 18, str 202-208, Ildarian
edycja 19, str 212-218, S4jm0n
edycja 20, str 221-226, CermatoX
edycja 21, str 235-240, Ildarian
edycja 22, str 245-250, Vilmar
edycja 23, str 251-260, Zelgadis
edycja 24, str 264-275, Virgo
edycja 25, str 277-283, Darnok
edycja 26, str 288-291, Virgo
edycja 27, str 295-301, Ziemas
edycja 28, str 307-310, Darnok
edycja 29, str 313-318, Virgo
edycja 30, str 321-325, CermatoX
edycja 31, str 329-332, Virgo
edycja 32, str 337-341, Arxel
edycja 33, str 346-351, Darnok
edycja 34, str 355-364, BloodyGuy
edycja 35, Str 372-377, Virgo
edycja 36, str 380-385, Narrentum
edycja 37, str 390-396, BloodyGuy
edycja 38, str 401-407, Narrentum
edycja 39, str 409-418, CermatoX
edycja 40, str 422-426, Ariwederczi
edycja 41, str 429-433, B.l.i.n.k
edycja 42, str 436-441, S4jm0n
edycja 43, str 446-452, DEViANCE
edycja 44, str 455-463, Dadix
edycja 45, str 468-471, Yarrsung
edycja 46, str 475-479, DEViANCE
edycja 47, str 482-489, Dadix
edycja 48, str 492-498, TYHE

Tak to wyglądało na starym forum. Ja bym proponował, aby dalej ciągnąć, która to już edycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się