Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2010 o 23:01, Blackbird napisał:

> Lincz - Shudo
> Mniejsza strata niż śmierć Fariota

Masz świadomość, że właśnie sam siebie zlinczowałeś? ;P Bo bez Twojego głosu był remis.

Oczywiście że mam wierze w analizę Feriot''a a mnie ograniczył dzisiaj czas i tak się niestety potoczyło. Jestem pewien że jest niewinnym mieszkańcem i byłaby to niepowetowana strata dla miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 23:02, Blackbird napisał:

A mogę wiedzieć dlaczego nie? Podobno Furr losuje trupka.

Nie podobno tylko na pewno. Ja jednak nie lubię zostawiać niczego losowaniu, nawet jeśli teoretycznie każda z opcji ma identyczny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 23:07, windows00 napisał:

Nie podobno tylko na pewno. Ja jednak nie lubię zostawiać niczego losowaniu, nawet jeśli
teoretycznie każda z opcji ma identyczny efekt.


Z jakichś konkretnych powodów, czy tylko dla picu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 23:07, windows00 napisał:

Ja jednak nie lubię zostawiać niczego losowaniu, nawet jeśli
teoretycznie każda z opcji ma identyczny efekt.


Jakoś tego nie pojmuję. Takie typowe masło-maślane. To zachowanie raczej nie miało żadnej racjonalności? Wszystko co nietypowe jak wiemy, zwraca na siebie uwagę, więc co to miało u licha znaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi. Nie mamy nic do stracenia, a jedyne co możemy, to tylko zyskać ;) Jeden milczek (przynajmniej na dzień dzisiejszy, co jest niekorzystne dla samego zainteresowanego) mniej, radować się.

Niewiele trzeba było, by Was nakłonić do zmiany linczu ;D To dobrze, przynajmniej miasto wyjdzie z całego tego dylematu zwycięsko.

OFFTOP
Ja również dziękuję za te kilka mile spędzonych edycji. Tuszę, że po tej edycji nie będzie następnej kilkumiesięcznej przerwy, tylko rozkręcimy FM na dobre :)
OFFTOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Impreza tak naprawdę zaczęła się już koło dziesiątej rano. Koło jedenastej wszyscy byli już w sztok pijani (cokolwiek to tak naprawdę znaczy). Wieczorem, ktoś wpadł na genialny wydawałoby się pomysł...
- Ej! Zabijmy Fiarota!
- Tak, to jest genialny pomysł!
- Ale będzie zabawa!
- Melanż miesiąca!
Sam Fiarot z wielkim zaangażowaniem chwycił olbrzymi nóż i przystawił go sobie do serca.
- No to co? Na raz... Dwa...
- Stop! Stop! Stop!
- Co jest?
- No JUBILEUSZ!!!
- Jaki znowu Jubileusz?
- Eee, nie wiem do końca, ale chyba powinniśmy z tego powodu zabić Shudo...
- Nie widzę tu logiki, ale po co komu logika?! Zabić Shudo!
- Taaaak! Shudo! WeeeHaaaa! Impreza!!!

Krew spłynęła środkiem dziedzińca...
_________

1.
2. Cael >> Shudo
3. Dem >> Fiarot
4. Fiarot >> Fiarot
5. Phelela >> Fiarot
6.
7. Shudo >> Shudo
8. spider88 >> Shudo
9.
10. windows >> Shudo
11. Yarr >> Shudo
12. Zurris >> Shudo

W linczu ginie Shudo, który był niewinny.
__________

Nagle nieziemska balanga zatrzymała się. Wielki huk i łomot jakby sił piekielnych rozległ się po całej okolicy... A zza węgła wyjechał spychacz z przyspawanym wysięgnikiem, do którego taśmą klejącą przymocowana była piła spalinowa. Wyjechał prosto na niczego nie spodziewającego się Zurrisa, odciął mu głowę, włożył ją na spych, po czym odjechał.
Wszyscy pozostali patrzyli się na to z grupowym syndromem karpia...
__________

A w mordzie ginie Zurris.

Aktualna lista graczy:

1.
2. Cael
3. Dem
4. Fiarot
5. Phelela
6.
7.
8. spider88
9.
10. windows
11. Yarr
12.

Aha - nagroda niespodzianka dla pierwszej osoby, która sensownie wytłumaczy, do czego to może służyć:
http://thereifixedit.files.wordpress.com/2010/05/129191142848626863.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W losowaniu odpada Fiarot. okazuje się niewinny. Przez to nie mamy jego osoby następnego dnia, co może prowadzić przegranej.
W losowaniu odpada Shudo, może być katanim. Przez to nie mamy żadnych wskazówek co do niewinnych(gdyby je ujawnił).
Oba scenariusze losowania mogą mieć negatywne skutki.
Ja wolę podjąć decyzję złą i potem mieć pretensje do siebie, niż zostawić decyzje losowi i potem pluć sobie w brodę, że niczego nie zrobiłem. Simple as that.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straciliśmy milczka, co jest poniekąd głównie moją winą, ale nie odbierałbym tego jako minusa. To był wybór z serii: mniejsze zło czy większe? Dla mnie wyelminowanie nieudzielającej się osoby było priorytetem, po takich nigdy nic nie wiadomo.

No panowie, gra zaczyna się od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*******************************************************************************
Off

Dnia 04.06.2010 o 23:16, Furr napisał:

Aha - nagroda niespodzianka dla pierwszej osoby, która sensownie wytłumaczy, do czego
to może służyć:
http://thereifixedit.files.wordpress.com/2010/05/129191142848626863.jpg



Do poganiania teściowej po polu

********************************************************************************

Windows - Każde wyjście jest złe? Może jednak każde wyjście jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 23:26, demerenfarsz napisał:

Czemu zmieniłeś ten cholerny lincz, lepiej powiedz. Bezsens.


Nie czytasz moich postów, a się wypowiadasz. To jest bezsens.

EDIT: Zmienił również windows... i to bardziej znacząco. Do niego się nie przypieprzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 23:19, windows00 napisał:

W losowaniu odpada Fiarot. okazuje się niewinny. Przez to nie mamy jego osoby następnego
dnia, co może prowadzić przegranej.

Dobra, jutrzejszy dzień należy poddać dokładniej analizie, bo jak dla mnie Fiarot gra zbyt naiwnie, by być w mafii :P Może to celowe zagranie, ale, cholera, to niepoważne!

Dnia 04.06.2010 o 23:19, windows00 napisał:

W losowaniu odpada Shudo, może być katanim. Przez to nie mamy żadnych wskazówek co do
niewinnych(gdyby je ujawnił).

Co Ci po takim katanim, który w jednym z kluczowych dni edycji ssie po całości, nie wykazując się ani odrobiną aktywności? Z resztą dla mnie to mało prawdopodobne, by rzeczywiście on był katanim. Prędzej obstawiam naczelnego milczka - Roba - lub VBone''a. Choć jest nadal szansa, że nasz wybawiciel żyje i ma się dobrze :) Jeżeli opcja numer 2 jest prwadziwa, to dla jego dobra radzę, by się w końcu ujawnił.

Dnia 04.06.2010 o 23:19, windows00 napisał:

Oba scenariusze losowania mogą mieć negatywne skutki.
Ja wolę podjąć decyzję złą i potem mieć pretensje do siebie, niż zostawić decyzje losowi
i potem pluć sobie w brodę, że niczego nie zrobiłem. Simple as that.

Dlatego lepiej znaleźć coś konkretnego, niż za wszelką cenę linczować Fiarota. Ja go nie uniewinniam, ale lincz na nim może mieć wysoce niepożądane skutki w dalszej grze, w przypadku, gdy jest on mieszkańcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 23:27, Blackbird napisał:

Nie czytasz moich postów, a się wypowiadasz. To jest bezsens.

Oczywiście, że czytam Twoje posty. Ubiliście Shuda, bo "jego obecność w tej edycji i tak nie miałaby sensu". Jasne, zlinczujmy każdego milczka, co tam że przegramy, jak zabijemy milczące miasto, będzie ciekawiej. Nie satysfakcjonuje mnie przedłużanie gry na siłę, trzeba było ubić Fiarota i mieć z głowy tę edycję. W ciągu następnych 24 (23,5) godzin, okaże się że już nastroju na linczowanie pana F nie ma i ten wygra.

Spoko, bawmy się tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam: a na jakiej podstawie go uniewinniasz? I dlaczego jego eliminacja miałaby mieć negatywne skutki? Zwłaszcza, że dzisiaj mało go nie ubiliśmy, co wskazuje na to, że cieszy się popularnością :)
Bo widzisz, pewność co do graczy może mieć tylko mafia i katani, który sprawdza. Ty katanim raczej nie jesteś, więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 23:24, Blackbird napisał:

Gadasz głupoty. Rozumiem, że dlatego głosowałeś na Shudo, że mógł być katanim...

Nie. Jednak w razie możliwości, że Shudo był katanim, to ja poniosę ewentualne konsekwencje i to do mnie można je będzie kierować.

PsyhoSpider
Oczywiście obie sytuacje miały również pozytywne aspekty (np. wokół obu narosły kontrowersje czy Shudo był milczkiem). Jednak jeśli wygra miasto to nie szuka się zwycięzców (bo sami się nasuwają albo działał cały kolektyw), natomiast po przegranej zazwyczaj winnych się szuka. Ten przykład pokazuje, że wzgląd negatywny jest bardziej, hm..., wybiórczy [?].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się