Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2010 o 23:32, windows00 napisał:

Dlaczego jesteś w mafi?
Jakie przesłanki na to wskazują?


Najpierw odpowiedz mi czemu nie oddałeś głosu na mnie lub ewentualnie na Yarra?

Dlaczego jestem w mafii? Bo lubię taką rolę i widocznie tak wylosował MG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 08:55, PsyhoSpider napisał:

Najpierw odpowiedz mi czemu nie oddałeś głosu na mnie

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=50197
Prztyczek w nos ;>

Dnia 07.06.2010 o 08:55, PsyhoSpider napisał:

lub ewentualnie na Yarra?

Kpisz czy o drogę pytasz?
Linczować go mając dwóch bardziej podejrzanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 11:02, windows00 napisał:

Prztyczek w nos ;>


To mi nic nie wyjaśnia. Jesteśmy na takim etapie że taka zabawa może drogo kosztować.

Dnia 07.06.2010 o 11:02, windows00 napisał:

Kpisz czy o drogę pytasz?
Linczować go mając dwóch bardziej podejrzanych?


Więc wybór był strasznie błędny. Obaj podejrzani są mieszkańcami. Konkluzja może być jedna, znałeś role i w sumie nie miałeś innego wyjścia jak wskazać mieszkańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę dziś wieczorem więc na wszelki wypadek oddam już swój głos. W sumie obu graczy podejrzewałem ale chyba bardziej mi się rzucił w oczy win kilkoma zagraniami. Remisy, zmiany podejrzeń wczorajszy lincz połączony z mordem itp.

*********************************
Lincz ----->Windows
*********************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 14:03, PsyhoSpider napisał:

To mi nic nie wyjaśnia. Jesteśmy na takim etapie że taka zabawa może drogo kosztować.

Problemy z wnioskowaniem? Czy raczej niechęć do tegoż?
Z całym przekonaniem powiedziałeś, żebym na Ciebie głosował, więc pokazałem, że wcale nie muszę ;>
Nie przekonałem Caela ani dema, więc padał w linczu Blackbird, jakie więc ma znaczenie na kogo poszedł mój głos? I tak nic nie zmieniał.

Dnia 07.06.2010 o 14:03, PsyhoSpider napisał:

Więc wybór był strasznie błędny. Obaj podejrzani są mieszkańcami. Konkluzja może być
jedna, znałeś role i w sumie nie miałeś innego wyjścia jak wskazać mieszkańca.

Nie jestem przekonany. Śmierć Caela istotnie ukazała jego rolę (jednak dopiero po mordzie, do tego czasu nie było pewności co do jego roli). Nie wiadomo mi natomiast nic pewnego na temat Twojej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to jest jakieś niepojęte dla mnie. Byłem niemal pewien mafiowania Yarra.

To, co w tej edycji podpowiadał mi mój własny umysł, zawiodło. Nie trafił także (w dwóch na trzy) Fiarot, który pisał o podejrzanych w kręgu Yarr-ja-windows. Został windows.
Z kolei Yarr (niewinny) wskazał spidera.

Dzisiejszy lincz opiera się tym samym na wyborze autorytetu - rację miał Yarr czy rację miał Fiarot.

Mafia wyeliminowała Caela, który nie był już jej potrzebny (C. przydał się w krucjacie, której celem był Yarr, dziwne że ja nie padłem po zlinczowaniu Fiarota - i tu może być trop, być może w mordzie na Pheleli tkwi klucz).
Mafia wyeliminowała Caela, na którego wskazał windows dnia poprzedniego. Gdyby to spider był w mafii, powinien raczej zabić mnie (mimo, że go wsparłem wczoraj, moje podejrzenia dot. jego osoby, były dość wyraźne), by windows mógł się wyszaleć, zaatakować Caela - Cael najpewniej uderzyłby na windowsa - i na koniec rozstrzygnąć decydującym głosem, kto pada w linczu.

Kwestia - czy tak rozumowałby spider? Zakładam (miejmy nadzieję), że tak. Więc póki co...

LINCZ -> windows00

PS Wiem, że jeżeli się mylę, Fiarot pewnie zmiesza mnie z błotem uznając, że nie tylko doprowadziłem do jego, niewinnej, śmierci, ale także w decydującym dniu uśmierciłem mieszkańców na dobre. Okazałoby się nagle, iż w dzisiejszym głosowaniu niechybnie wskazałby zdrajcę.
A co tam, mam 50% szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 19:06, demerenfarsz napisał:

Mafia wyeliminowała Caela, który nie był już jej potrzebny (C. przydał się w krucjacie,
której celem był Yarr, dziwne że ja nie padłem po zlinczowaniu Fiarota - i tu może być
trop, być może w mordzie na Pheleli tkwi klucz).

1) Możesz być w mafii.
2) Z dwójki Cael-dem Ty wyraźniej mnie podejrzewałeś ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=50188)

Dnia 07.06.2010 o 19:06, demerenfarsz napisał:

Mafia wyeliminowała Caela, na którego wskazał windows dnia poprzedniego. Gdyby to spider
był w mafii, powinien raczej zabić mnie (mimo, że go wsparłem wczoraj, moje podejrzenia
dot. jego osoby, były dość wyraźne), by windows mógł się wyszaleć, zaatakować Caela -
Cael najpewniej uderzyłby na windowsa - i na koniec rozstrzygnąć decydującym głosem,
kto pada w linczu.

A wczorajszego dnia bardziej cisnąłem Caela czy spidera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 19:23, windows00 napisał:

Ponadto - odnieś się do mojego postu z 23:31.

To randka w ciemno? Nie jestem w mafii.

Dnia 07.06.2010 o 19:23, windows00 napisał:

A wczorajszego dnia bardziej cisnąłem Caela czy spidera?

Grunt, że zagłosowałeś na Caela, ergo bardziej go podejrzewałeś, ergo zapewne zagłosowałbyś na niego dziś. Ponadto Cael skłoniłby się najprędzej ku Tobie niż ku spiderowi. Gdyby Cael przeżył, spider byłby raczej spokojny dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 19:39, demerenfarsz napisał:

Grunt, że zagłosowałeś na Caela, ergo bardziej go podejrzewałeś, ergo zapewne zagłosowałbyś
na niego dziś.

A to czytał/zrozumiał?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=50210

Dnia 07.06.2010 o 19:39, demerenfarsz napisał:

Ponadto Cael skłoniłby się najprędzej ku Tobie niż ku spiderowi.

Tak jak i Ty się skłaniałeś wczoraj/dzisiaj.

Dnia 07.06.2010 o 19:39, demerenfarsz napisał:

Gdyby Cael przeżył, spider byłby raczej spokojny dzisiaj.

A dzisiaj w którymś momencie nie był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego pytania do współgraczy.
W podstawówce czytałem lektury. Zapamiętałem szczególnie jedną historię (bodaj z utworu Melchiora Wańskowicza, choć nie mam pewności - nie odnalazłem źródła). Historia w rodzinie wielodzietnej. Jedna z pociech coś nabroiła. Rodzic by znaleźć winnego zastosował taki trik: przygotował miskę z wodą w ciemnym pokoju, poprosił każde z dzieci do wejścia i zamoczenia rąk. Po wszystkim sprawdził ich ręce. Jedna osoba (ta winna) miała suche ręce. Niewinne bez problemu i kręcenia wykonały polecenie, a tylko to winne coś pokręciło. Jak wyjaśnił autor - była to wariacja nt. podobnej sytuacji wśród beduinów, gdzie winnego szukali każąc dotknąć ubłoconego brzucha osła.
Podobnie i ja zadałem to pytanie i czekałem na odpowiedzi. Dem odpowiedział bez żadnych ceregieli i przecąco. Natomiast spider obrócił to w żart i natychmiast odbił piłeczkę zadają mi kontrpytanie. Wniosek nasuwa się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 19:45, windows00 napisał:

Dnia 07.06.2010 o 19:45, windows00 napisał:

Tak jak i Ty się skłaniałeś wczoraj/dzisiaj.

Nieprawda. Wczoraj prędzej zagłosowałbym na spidera niż na Ciebie. Dopiero mord odkręcił sprawę.

Dnia 07.06.2010 o 19:45, windows00 napisał:

A dzisiaj w którymś momencie nie był?

Nie powinien być spokojny. Głosuję na Ciebie, jednak wciąż mogę zmienić głos.

Piszesz o tym, że spider kręci - Ty kręcisz także, wciąż nie oddając linczu. Czekasz aż spider zmieni głos na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 20:34, demerenfarsz napisał:

Nieprawda. Wczoraj prędzej zagłosowałbym na spidera niż na Ciebie. Dopiero mord odkręcił
sprawę.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=50188
Od tamtego posta żadnego Twojego ze zmianą rozumowania nie widziałem.

Dnia 07.06.2010 o 20:34, demerenfarsz napisał:

Piszesz o tym, że spider kręci - Ty kręcisz także, wciąż nie oddając linczu. Czekasz
aż spider zmieni głos na mnie?

Nie sądzę, by to się stało.
A co do głosu - co bym teraz nie zrobił (oddał głos czy nie), to i tak będzie podejrzane, bo już o tym wspomniałeś.
Jednak proszę (pomijając też to, że przecież ów głos mogę zmienić...):

Lincz -> spider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zdegustowany waszą dzisiejszą postawą. Nie naspamowaliście nawet jednej strony. Powinniście się wstydzić :/.

A tak w ogóle to ginie windows.

KTÓRY BYŁ W MAFII!!!

Tak więc zostało dwóch mieszkańców.
Miłej zabawy w swoim towarzystwie.
A jeśli chodzi o rozkład ról:

1. ariwederczi - mafia
2. Cael
3. Dem
4. Fiarot
5. Phelela
6. rob006 - mafia
7. Shudo
8. spider88
9. Vbone
10. windows - mafia
11. Yarr
12. Zurris - katani

No. Muszę przyznać, że jak na kompletnie losowe dla was warunki i tak sobie całkiem nieźle poradziliście ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 22:48, windows00 napisał:

Czaimy się? ;>


Nie czaimy się bo i sensu by to nie miało żadnego. Byłem pewien że Yarr jest w mafii, gdy okazał się niewinny miałem 100% że to Ty jesteś tym złym. Ja głosu bym już nie zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 23:11, windows00 napisał:

Nie było to pytanie do Ciebie.
Niestety dem też się nie pojawił, by to przeczytać.


No to teraz rozumiem, takie ciche podchody ;)

Dzięki prawie wszystkim za grę i oby kolejna edycja ruszyła o wiele szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się