Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2010 o 20:07, Avalon67 napisał:

Narazie zadziałam
przeciwko Astharielowi informując, że Cael nie dostanie mojego głosu (chyba, że zaatakuje
mnie wieeeeeeelki niedźwiedź i nie będę w stanie zmienić).


Nie zadziałasz, bo przecież na niego nie głosuję, tylko na wspomnianego przez ciebie Zurrisa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:07, Avalon67 napisał:

Zurris jest ciekawą postacią, bo:


Bzdura... jestem strasznym nudziarzem...

Dnia 05.09.2010 o 20:07, Avalon67 napisał:

1. Podejrzewam, że mafiozi grają raczej spokojnie teraz i nie wyróżniają się z tłumu


Hmm polemizowałbym

Dnia 05.09.2010 o 20:07, Avalon67 napisał:

2. Zurris właśnie się nie wyróżnia, idealny mafiozo na początku.


Eee... są dwa powody, w dniu rozpoczęcia edycji byłem na piwku, następnego dnia troszkę ciężko było mi się skupić, a ponadto niezbyt leżą mi klimaty ciężkie, wojenne...

Dnia 05.09.2010 o 20:07, Avalon67 napisał:

3. Bo tak!


BO NIE!

A na Kerotha zagłosowałem bo nie chce mi się losować... nalosowałem się w poprzedniej edycji a teraz jakiś brudny wachman zabrał mi kostkę... Keroth ma za to na celu zabicie nas wszystkich poprzez głupią ucieczkę (lincz jest czysto fabularn)

A tak przy okazji też nie lubię Francuzów... pludracki naród...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:00, Caelethi napisał:

> że jak z Waszej dwójki
Zasadnicze pytanie: co kryje się pod tą intrygującą frazą? Jakiej naszej dwójki?


Dobra, zrozumiałem już sens tej części tamtego posta, więc nie musisz odpowiadać :P

Edit: zabrzmiało to, jakbym gadał sam ze sobą, więc informuję, że moja wypowiedź skierowana jest do Prida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:27, Zurris napisał:

A tak przy okazji też nie lubię Francuzów... pludracki naród...

To co... Robimy mały zamach na naszego Francuzika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko się odnaleźć na początku. Ponieważ na razie nie ma żadnego pomysłu na winnego walne po prostu strzał a co. Jedyna postać fabularna jaka zapadła mi w pamięci to Vbone - milczący koleś więc niech będzie na niego.
We wtorek sytuacja powinna się już jakoś wyjaśnić.

***

Lincz --> Vbone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:21, Caelethi napisał:

Nie starałeś się za bardzo :)

No nie, to tak po koleżeńsku tylko chciałem.

Dnia 05.09.2010 o 20:21, Caelethi napisał:

Ktoś poczyta sobie twoje wynurzenia i stwierdzi, że Cael jednak solidnie pracuje na swój
immunitet ;D Skupmy się jednak na Zurrisie.

Na początek wolę Cię nie ruszać, zbyt delikatna sprawa jak na pierwszy lincz.

Dnia 05.09.2010 o 20:21, Caelethi napisał:

A na końcu?

To nie wiem, trzeba dopiero dożyć.

Dnia 05.09.2010 o 20:21, Caelethi napisał:

Byłem wtedy miastowym, a czy złym, czy dobrym, to już nie mi oceniać. Zapewne miałeś
na myśli siebie.

No miałem, "kiedym" miało to zaakcentować.

Dnia 05.09.2010 o 20:21, Caelethi napisał:

Jest to pół-prawda. Faktem jest, że wtrącenia czasem mają zdolność wywierania większego
wpływu niż tony tekstu

No tak. Taka monotonia Cael-HBG-Cael-HBG-Cael-HBG i nagle Asthariel!

Dnia 05.09.2010 o 20:21, Caelethi napisał:

Mam dziwne przeczucie, że wieeeeeeelkie niedźwiedzie atakujące twoją osobę nie są dla
Ciebie rzadkością, ale pożyjemy, zobaczymy.

Co sugerujesz? ;>

Dobra, Zurris, zobaczymy. Poczaj się jeszcze trochę to jutro będę mógł Cię linczować w oparciu o dziś (jeśli dotrwam).

***

Asterski! - warknął Konrad. - Źle przeczytałem, zrozumiałem, że serce krwawi Tobie. Ale mimo to Skeltera (tak, Caela) nie chcę stracić, to wartościowy członek zespołu. Ty za to rzuciłeś mi się w oczy swoimi machinacjami zza parawanu - głos Husarzewskiego ciął jak biczem. - Może niezbyt wprawnymi, ale zamiary mogłeś mieć niecne!

***

Lincz (zmiana) --> Asthariel

***

A francuzów też nie lubię, ale nie warto się tym zajmować, dopóki jego paranoja nie sięgnie dna, dopiero wtedy będzie w jakikolwiek sposób niebezpieczny. - skończył Konrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się niby wyróżniam...? Cholera, człowiek stara się jak może olewać ten pierwszy dzień, a i tak mu potem wmówią, że się wyróżnia od innych.

--> ariwederczi

Doskonale wiem, jak się uzasadnia pierwszy lincz, wiem też, że łatwo pokazać, że jest się użytecznym dając listę linczów... Oczywiście, to pierwszy dzień, nie bierz tych argumentów całkowicie na poważnie ;).

--> Cael

Dnia 05.09.2010 o 20:07, Avalon67 napisał:

O żadnej mojej wpadce z Furrem nie może być mowy, do tej pory gramy bez zarzutów i przez mój głos początkowo oddany na niego, uniewinniłem się w oczach reszty mieszkańców. Proste.


Nie mam pojęcia, dlaczego głos oddany na mnie miałby kogokolwiek uniewinniać i nie przypominam sobie, bym z kimkolwiek wpadł. Swoją drogą strasznie mocno się produkujesz jak na tak nikłe przesłanki za, cóż, czymkolwiek, a to jest idealny moment dla mafii, żeby pokazać swoją wysoką aktywność. Poza tym osobiście nie widzę sensu w takich utarczkach słownych, jakie obecnie prowadzisz, ale cóż - każdy ma własny styl gry.

--> Prido

Kompletnie nie rozumiem, czemu oddałeś głos akurat na Kukowskiego...

EDIT: Może doprecyzuję - w tym momencie może nie jest to jeszcze błędem ale zdecydowanie nie trzeba już oddawać głosów czysto fabularnych ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2010 o 20:37, Avalon67 napisał:


> Jest to pół-prawda. Faktem jest, że wtrącenia czasem mają zdolność wywierania większego

> wpływu niż tony tekstu
No tak. Taka monotonia Cael-HBG-Cael-HBG-Cael-HBG i nagle Asthariel!


Ujmę to w ten sposób: często się mnie czepiacie, że się rzadko udzielam. Zazwyczaj jest sytuacja, podczas której dwie osoby dyskutują. Więc jak mam się więcej udzielać bez wtrącania się? Poza tym, to chyba nawet nie było wtrącanie się, tylko komentarz zachowania Caela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:37, Avalon67 napisał:

Na początek wolę Cię nie ruszać, zbyt delikatna sprawa jak na pierwszy lincz.

Masz na myśli, że zbyt delikatna dla Ciebie, dla miasta czy dla mnie? ;)

Dnia 05.09.2010 o 20:37, Avalon67 napisał:

No miałem, "kiedym" miało to zaakcentować.

W takim razie umknęła mi jedna literka.

Dnia 05.09.2010 o 20:37, Avalon67 napisał:

No tak. Taka monotonia Cael-HBG-Cael-HBG-Cael-HBG i nagle Asthariel!

Wiadomo, dla zwykłego czytelnika taka nagła drastyczna zmiana scenerii może być szokiem.

Dnia 05.09.2010 o 20:37, Avalon67 napisał:

Co sugerujesz? ;>

Że mieszkasz w ciekawym miejscu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:40, Furr napisał:

Kompletnie nie rozumiem, czemu oddałeś głos akurat na Kukowskiego...

EDIT: Może doprecyzuję - w tym momencie może nie jest to jeszcze błędem ale zdecydowanie
nie trzeba już oddawać głosów czysto fabularnych ;).


Na razie nie ma innych rzeczy, którymi mógłbym się sugerować, a aktualny rozstrzał wśród kandydatów do linczu, wyraźnie podkreśla losowość w oddawaniu głosów. Oczywiste więc jest, czym wolę się kierować w podejmowaniu decyzji. Przynajmniej teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:44, Asthariel napisał:

Ujmę to w ten sposób: często się mnie czepiacie, że się rzadko udzielam. Zazwyczaj jest
sytuacja, podczas której dwie osoby dyskutują. Więc jak mam się więcej udzielać bez wtrącania
się? Poza tym, to chyba nawet nie było wtrącanie się, tylko komentarz zachowania Caela.


Przy okazji wtrąciłeś się sugerując kontrowersje wokół Caela, a jak wiadomo z poprzednich edycji Cael jest przydatnym mieszkańcem (choć czasem wpuszcza mieszkańców w maliny przez przypadek) i ma sporą siłę przebicia, kontrowersje zawsze się przydadzą, nie?

Rozumiem, że chcesz się ochronić i chwała Ci, możemy nawet jeszcze trochę podyskutować, bo to zawsze coś wnosi, ale czasu mam niewiele. Poza tym co ode mnie chcesz? Żebym głosował na siebie? ;> Podziękuję.

Cael
Generalnie dla wszystkich. Gdybyś się okazał niewinny i zginął w pierwszym linczu to możnaby sobie długo pluć w brodę. Teraz za wcześnie na takie numery. Przedwojenna kamienica. Tam mieszkam. Zdarza się, że strop się odrywa, ale jeszcze nie dostałem. Lub też dostałem i nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:40, Furr napisał:

Nie mam pojęcia, dlaczego głos oddany na mnie miałby kogokolwiek uniewinniać i nie przypominam
sobie, bym z kimkolwiek wpadł.

Cóż, to była ironia. Jeśli Cię to nurtuje, to przejrzyj poprzednie posty, tam wszystko powinno być.

Dnia 05.09.2010 o 20:40, Furr napisał:

Swoją drogą strasznie mocno się produkujesz jak na tak
nikłe przesłanki za, cóż, czymkolwiek,

To nie są przesłanki, którymi mógłbym się przejąć ;P

Dnia 05.09.2010 o 20:40, Furr napisał:

a to jest idealny moment dla mafii, żeby pokazać
swoją wysoką aktywność.

Ja o tych utartych stereotypach "jak idealny mafioso czy mieszkaniec prawdopodobnie się zachowują" już wspomniałem i napisałem co o tym sądzę. Ja nic pokazywać nie muszę, ale chcę :) Ambitna mafia mnie zostawi, bo sporo się udzielam, a mieszkańcy mają co analizować (nie zawsze jest tego dużo, ale zawsze można znaleźć pewne poszlaki tak jak Avalon na Asthariela). Wszyscy w takim układzie są szczęśliwi, nie wiem po co szukać dziury w całym.

Dnia 05.09.2010 o 20:40, Furr napisał:

Poza tym osobiście nie widzę sensu w takich utarczkach słownych,
jakie obecnie prowadzisz, ale cóż - każdy ma własny styl gry.

A ja nie widzę sensu w nie robieniu tego, więc do konsensusu nie dojdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2010 o 20:52, Avalon67 napisał:


Rozumiem, że chcesz się ochronić i chwała Ci, możemy nawet jeszcze trochę podyskutować,
bo to zawsze coś wnosi, ale czasu mam niewiele. Poza tym co ode mnie chcesz? Żebym głosował
na siebie? ;> Podziękuję.

A już miałem nadzieję że się autozlinczujesz, i dasz mi spokój :-(
Po prostu chciałem wyjaśnić swoje zachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:49, Prido napisał:

Na razie nie ma innych rzeczy, którymi mógłbym się sugerować,


Właśnie w tym miejscu nie mogę się zgodzić. Przesłanki może nie są decydujące i nie wskazują ostatecznie na winę/niewinność kogokolwiek, ale zdecydowanie już się pojawiły.

Dnia 05.09.2010 o 20:49, Prido napisał:

a aktualny rozstrzał wśród kandydatów do linczu, wyraźnie podkreśla losowość w oddawaniu głosów.


Podkreśla raczej brak jakiejkolwiek klarownej teorii (co zresztą nie jest dziwne pierwszego dnia), za którą, bądź przeciw której opowiedziałaby się większość graczy.

Dnia 05.09.2010 o 20:49, Prido napisał:

Oczywiste więc jest, czym wolę się kierować w podejmowaniu decyzji. Przynajmniej teraz.


Możliwe, że jestem tutaj wyjątkiem, ale ja osobiście zawsze starałem się ograniczyć element "losu", "przeczucia", "fabuły" do minimum w oddawaniu głosów. Nawet marnie uzasadniony głos będzie bardziej przydatny w dalszej analizie, niż głos oddany fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:52, Avalon67 napisał:

Cael
Generalnie dla wszystkich. Gdybyś się okazał niewinny i zginął w pierwszym linczu to
możnaby sobie długo pluć w brodę.

Przesadzasz, w ostatniej edycji doprowadziłem w finale do przegranej miasta :P

Dnia 05.09.2010 o 20:52, Avalon67 napisał:

Teraz za wcześnie na takie numery.

Na takie numery nigdy za wcześnie, bo potem zostawiacie mnie na koniec i jeśli jestem w mafii, to przegrywacie :D To samo tyczy się graczy, którym na początku bardzo często się odpuszcza - nie należy moim zdaniem rozpatrywać kandydata do pierwszego linczu w takich kategoriach.

Dnia 05.09.2010 o 20:52, Avalon67 napisał:

Przedwojenna kamienica.
Tam mieszkam. Zdarza się, że strop się odrywa, ale jeszcze nie dostałem. Lub też dostałem
i nie pamiętam.

A sprawdzałeś czy niedźwiedzi nie ma w piwnicy? Wiesz, nigdy nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asthariel
Nie to nie. Nie zasiejesz przynajmniej wątpliwości w moich przekonaniach ;P

Cael
Nikt nie jest doskonały :D Dobra, jutro w linczu przynajmniej spróbuję Cię jakoś oczernić. W piwnicy węgiel mam, bo na chacie pali się u mnie w takich dupnych piecach kaflowych! Fajna rzecz, ale nienawidzę węgla po piętrach targać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:55, Caelethi napisał:

> a to jest idealny moment dla mafii, żeby pokazać
> swoją wysoką aktywność.
Ja o tych utartych stereotypach "jak idealny mafioso czy mieszkaniec prawdopodobnie się
zachowują" już wspomniałem i napisałem co o tym sądzę.


To nie jest stereotyp, to jest fakt - pierwszego dnia mafii znacznie łatwiej błyskać aktywnością, później to może działać na ich niekorzyść - większa wymuszona aktywność równa się łatwiejszemu odkryciu się. Mam po prostu nadzieję, że jutro i w następnych dniach utrzymasz taką frekwencję wypowiedzi przy jednoczesnym zwiększeniu merytorycznego wkładu, tyle.

Dnia 05.09.2010 o 20:55, Caelethi napisał:

Wszyscy w takim układzie są szczęśliwi, nie wiem po co szukać dziury w całym.


Ty widzisz tu szukanie dziury w całym, ja zabezpieczam się na wypadek dzisiejszego mordu - wolę napisać, co zwróciło moją uwagę już teraz, a nie czekać na moment, w którym będę już o czyjejś winie przekonany i zarazem nie będę mógł tego nikomu przekazać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 20:57, Furr napisał:

Możliwe, że jestem tutaj wyjątkiem, ale ja osobiście zawsze starałem się ograniczyć element
"losu", "przeczucia", "fabuły" do minimum w oddawaniu głosów. Nawet marnie uzasadniony
głos będzie bardziej przydatny w dalszej analizie, niż głos oddany fabularnie.


No skoro uważasz, że:
"Lincz --> ariwederczi
Bo głosowałeś jako pierwszy, nic więcej."
pomoże w analizie, to przyznam - zaimponowałeś mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się