Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

/ciach/

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie, drobne wątpliwości już zostały rozwiane i już na pewno wszystko łapie.
Teraz tylko przemyśleć, czy rozpocząć grę w FM, bo nie wiem jak tam by było z moja aktywnością i czy nie popsułbym wam w jakiś nieumyślny sposób zabawy, lub znacznie obniżył jej poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiesz, wypada trochę posiedzieć i poczytać co ludzie piszą, a poza tym napisać te kilka postów dziennie. Jak wiesz, że nie będziesz miał czasu na grę, to lepiej poczekaj. Z drugiej strony nikomu za sporadyczne nieobecności głowy nie urywamy. Czasem tylko rękę ;]

Furr---> i tak nie umiesz prowadzić edycji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 20:26, Prido napisał:

Jeśli otrzymasz kataniego,
to jedyną osobą, z jaką utrzymujesz "nocny" kontakt, jestem ja.


Zważywszy na to że ma zamiar z nami zagrać kobieta, to po powyższym tekście domniemam kto otrzyma role kataniego :) z "losowania" oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG – Prido
1. Shudo
2. ariwederczi
3. win0
4. Cael
5. Avalon
6. Filip
7. Renzov
8. Zurris
9. Winry
10. Budo
11.Spider
12.Asthariel

Miałem zrobić przerwę, ale się złamałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG – Prido
1. Shudo
2. ariwederczi
3. win0
4. Cael
5. Avalon
6. Filip
7. Renzov
8. Zurris
9. Winry
10. Budo
11.Spider
12.Asthariel
13. HeyBabyGirl

Udało mi się wygospodarować, trochę czasu, tylko zaczynajmy jak najszybciej.

Prido ===>>> Lincz :P
Wspominałeś kiedyś o jakiś modyfikacjach do FM, bodajże w twojej debiutanckiej edycji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG – Prido
1. Shudo
2. ariwederczi
3. win0
4. Cael
5. Avalon
6. Filip
7. Renzov
8. Zurris
9. Winry
10. Budo
11.Spider
12.Asthariel
13. HeyBabyGirl
14.Phelela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 15:06, HeyBabyGirl napisał:

Wspominałeś kiedyś o jakiś modyfikacjach do FM, bodajże w twojej debiutanckiej edycji
?


Przekonaliście się, że nie jestem nowicjuszem w Mafii i potrafię grać, pomimo tego, że pierwszy raz miałem styczność z Waszymi zasadami. Mimo przywiązania do swojej wersji, nie widzę sensu w zmienianiu zasad panujących w FM, a jeśli nawet, to nie w debiutanckiej wersji. Zdecydowanie zmienię system linczowania, bo obecny mi nie odpowiada. Jeśli chodzi o ilość mafii, to przy 15+ będą 3. Odbiera to miastu tylko jeden dzień linczowania, a dużo lepiej i sensowniej szuka się powiązań. Ponadto jak sami zauważyliście w poprzedniej edycji, Katani to bardzo potężna postać i odpowiednio użyta może szybko zakończyć grę. Również przy 3 mafiach, jeśli Katani sprawdzi choć jedną z nich, łatwiej będzie mógł z jej wypowiedzi wskazać następną, a łącząc wypowiedzi obu, odnaleźć ostatnią. Zdecydowanie więcej taktyki i analizy się pojawi, niż to miało miejsce przy 2 mafiach, gdzie miasto praktycznie samo się zabija. Jeśli chodzi o inne role, to nic nie wprowadzam. Podział miasta to: obywatele, dwie/trzy mafie i katani.

Wracając do linczowania. Zapewne skorzystam z rozwiązania, że będzie zakaz wypowiadania się aż do mojego podsumowania głosów na lincz i wskazania umarłego. Powinno to trwać do 5, w porywach do 10 minut. Tym samym będzie powiedziane, czy ten co zginął był mafią, czy obywatelem. Dzięki temu katani będzie mógł podjąć inne działania w celu znalezienia mafii, a gdy to on będzie osobą oddaną do zabicia, nie będzie miał możliwości podzielenia się swoją wiedzą po oddaniu głosów. Pisaniem regulaminu, najpewniej zajmę się dziś.

Osoby chętne do wzięcia udziału w edycji, ale pragnące rozpocząć od konkretnego terminu, zachęcam do zapisania się z dopiskiem, kiedy odpowiada im start edycji. Proszę tylko o uwzględnienie, że dzień rozpoczęcia zacznie się postem fabularnym, a dopiero w następnym będzie mord, a w jeszcze następnym pierwszy lincz. Innym słowem pierwszy dzień nie jest aż tak kluczowy i można wykazać się aktywnością na poziomie jednego posta.

Shudo:

Od razu mówię, iż nie ma sensu wyciągać w edycji argumentów związanych z przydzielaniem ról. Obiecuję wszystko losować. Tym samym w/w argumenty mogą doprowadzić do nielogicznych wniosków i przegranej miasta. Radzę więc starannie przemyśleć, czy atakowanie innych w ten sposób przyniesie jakąkolwiek korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG – Prido
1. Shudo
2. ariwederczi
3. win0
4. Cael
5. Avalon
6. Filip
7. Renzov
8. Zurris
9. Winry
10. Budo
11.Spider
12.Asthariel
13. HeyBabyGirl
14.Phelela
15. Kukowsky - w sobotę wyjeżdżam na cały dzień, wrócę w niedzielę (możliwe, że późno), tak więc start w niedzielę by mi odpowiadał. Z sobotą to tak średnio jednak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisek Kuka zachęcił mnie, abym na podobnych warunkach dopisał się i ja...

MG – Prido
1. Shudo
2. ariwederczi
3. win0
4. Cael
5. Avalon
6. Filip
7. Renzov
8. Zurris
9. Winry
10. Budo
11.Spider
12.Asthariel
13. HeyBabyGirl
14.Phelela
15. Kukowsky
16. Dexter - w weekend zamykamy Wratislavię (no a do tego leci Formułka, i to na Monzy! ;>) więc jeśli zaczynalibyśmy od piątku wieczór, moja aktywność w porach dziennych byłaby właśnie na poziomie pojedyńczych postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda wcześniej nie sprecyzowałam, jaki termin mi pasuje, ale jeśli chodzi o weekend, to sytuacja jest podobna jak u moich poprzedników - w piątek i sobotę aktywność nieco mniejsza. Dopiero od niedzieli miałabym większą możliwość śledzenia, jak się rozwija dyskusja. Więc też jestem za tym, by gra zaczęła rozkręcać się koło końca weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 19:45, windows00 napisał:

Nie. Ciebie tam brakuje.


I tu się akurat mylisz. Jego wcale na liście nie brakuję. Ja akurat mój debiut jako GMa pamiętam i bardzo mi zależało na tym żeby przeszedł klimatycznie. Tak się składa że wszyscy to zauważyli i przez wiele dni się to udało (fabuła napadu na Iwana) oprócz jednej persony czyli demerenfarsz''a. Mimo kilku wskazówek Yarr''a i wielu próśb na GG GM''a nie ustąpił i postanowił spie.. edycję. Po edycji Yarr zdeklarował że więcej z "pajacem" grać nie będzie, ja się do tego przyłączyłem i mam zamiar tego dotrzymać. Czyli jak on dołączy do ekipy ja wyskakuję. Nie mam zamiaru czytać i reagować na jego nieodpowiednie i niedopasowane wypowiedzi.

Strona 1004 wątku przy ustawieniu 100 postów na stronę - popis demerenfarsz'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie terminu się wypowiadałem, najpóźniej w sobotę. Potem po prostu (przy założeniu że dożyję) mogę nie mieć możliwości kontynuowania gry... no ale od 25 znowu będę w pełni dostępny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się