Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Musicie mnie wysluchac! Jesli tej nocy mi uwierzycie to moze w Forumowie zapanuje pokoj. Nie bedziecie musieli zyc w leku. Jestem pewiem, ze za zabojstwami stoi Darnok, jesli go jutro zlinczujemy to bedzie dla nas nadzieja. Zapewne nie dziala sam, wiec pozniej trafimy po sznurku i bedziemy zyc dlugo i szczesliwie. Prosze, zaufajcie mi, chociaz ten jeden raz i nie ufajcie Darnokowi. Bedzie chcial mnie zbojkotowac i prosze, nie wierzcie mu! Ja jestem Wasza jedyna nadzieja! Wybor pozostawiam Wam, a reraz wybaczcie. Udam sie na spoczynek, kolejne morderstwo dzien po wczorajszym zdarzeniu to jak na moja glowe za duzo. Wybaczcie, do zobaczenia jutro. Przemyslcie moje slowa, prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:01, Vilmar napisał:

A to coś znaczy czy po prostu mówisz tak sobie kompletnie bez sensu?


te właśnie słowa Vilmar wyszeptał ostatkiem sił umierając na drzewie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:07, Keroth napisał:

A jakiś argument poza "przemyślcie moje..." usłyszymy?

Tak, moge powiedziec, ze gdy wychodzilem za potrzeba uslyszalem jakies krzyki i katem oka wylapalem sylwetke Darnoka. Jesli mi uwierzysz to przekonasz sie jutro, ze mialem slusznosc. A teraz wybacz, udaje sie na spoczynek. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narrenturm był lekko przybity ale wiedział, że musi ktoś zginąć - bez tej niewinnej ofiary nie było by szansy na uratowanie innych mieszkańców - wolnym krokiem ruszył do domu mając przed oczami wiszącego na drzewie Vilmara ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi polemizować z człowiekiem, który:

a) odzywając się pierwszy raz wczoraj o godzinie 13:21 nie pisze nic o swoich typach, wieczorem zaś wkłada mi w usta nie moje słowa i sugeruje, że niby go podejrzewam
b) skoro już wcześniej był taki pewien, to dlaczego nie ogłosił swoich poglądów wcześniej, przez co mógłby mieć wpływ na dzisiejsze głosowanie?
c) zamiast tego wolał dołączyć się do głosowania na Ghosta.
d) wyraża poczucie zawodu z powodu braku opisu śmierci ofiary linczu oraz stawia zaraz po ogłoszeniu jego wyników alkohol.
e) nie jest intrygujące, że przeżył dzisiejszą noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja. Da Ghost poleciał w stodołę z Mandaryną w tle, Vil''a ktoś powiesił, a BajteK ujawnia się jako zbawca. Nie bardzo wierzyłem w winę Da Ghosta. Zaatakował frontalnie Kerotha (ostrzegałem i jednego i drugiego, że to się może źle skończyć). Zaryzykował. I zginął. Keroth może być zdrajcą, albo ktoś sprytnie go wrabia. Chwilowo jestem za tym, że ktoś go wrabia. O Vilu za dużo powiedzieć nie mogę. Niewinny był i szkoda go. Natomiast BajteK zaczyna mi się mocno nie podobać. Co znaczy, kurna, "bezduszne poczucie winy"?! Powaliło Cię?! Jestem skłonny w tej chwili bardziej uwierzyć Darnokowi niż Tobie. Jeśli jesteś tym za kogo się podajesz, to bardzo głupi z Ciebie katani. Sądzę jednak, że nim nie jesteś. W tym momencie wszystko jest możliwe. Jako katani zrobiłeś rzecz potwornie wręcz bezsensowną - wskazałeś pierwszego i jedynego z swoim żywocie (w tej edycji) zabójcę, sam zginiesz i w dodatku zostawiasz nas z dwoma psubratami. Ginie jutro zabójca i katani, a my zostajemy na lodzie. Jeśli jednak jesteś mafiosem, to taktyka jest sprytna. Jutro skazalibyśmy Darnoka, który okazałby się niewinny, w nocy zginąłby kolejny niewinny, kolejnego dnia z pewnością Ty i w nocy znowu niewinny. Mafia załatwia dzięki temu trzy osoby i traci tylko jednego. Tak czy inaczej wychodzi to na naszą niekorzyść. Gdybyśmy rozpracowali już jednego zdrajcę, to sprawa byłaby wtedy rozsądna, ale nie mamy nikogo ze zdrajców na ostrzu. Wielkieś wątpliwości we mnie wzbudził. Będę obserwował jutro bieg wydarzeń... bardzo pilnie obserwował. Może Ci uwierzę. Mam nadzieję, że w tym szaleństwie jest metoda i to metoda pozytywna dla mieszkańców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:10, BajteK_ napisał:

Tak, moge powiedziec, ze gdy wychodzilem za potrzeba uslyszalem
jakies krzyki i katem oka wylapalem sylwetke Darnoka. Jesli mi uwierzysz to przekonasz sie jutro, ze mialem slusznosc. A
teraz wybacz, udaje sie na spoczynek. Dobranoc!


tym wyskokiem tracisz swoja wiarygodnosc....musisz miec naprawde potezne argumenty zeby tak szybko wysnuwac konkretne oskarzenia...wczoraj zwrocono ci uwage w
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=374
i teraz probujesz odwrocic od siebie uwage wskazujac na Darnoka.
Po co pisales zeby nie ufac Darnokowi bo bedzie chcial cie "zbojkotowac" przeciez to logiczne ze bedzie sie bronil przed oskarzeniami przez ciebie wysunietymi, a ty z gory to skreslasz...troche to dziwne...dzisiaj bede ciebie mial na oku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i już sie kłócą, ehh, no nic, czas sie do pracy zbierać ...
chyba znów trzeba będzie strzelać - Darnook - i bez komentarza
komuś w końcu trzeba zaufać :/

/nie odpowiem bo do późna mnie nie będzie :] /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojedynek Bajtek vs Darnok

Wydaje mi się, ze to wypowiedzi obu tych panów trzeba przeanalizowac najbardziej w tym momencie, dlatego też pokusze się aby to zrobić:

Pierwsza wczorajsza wypowiedz Bajto:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=269

Jest z godziny 13:21 i prawde powiedziawszy nie wnosi nic konkretnego, ani nie świadczy o nim to, że jest w mafii, ani to, że jest katanim.
Przejdzmy wiec do następnej wypowiedzi:
Niestety nie moge wrzucić URL''a więc zacytuje ważniejszą częśc wypowiedz Bajtkai:
"Dlaczego wczoraj tak szybko wyszedles? - to byl Darnok - Kilka minut po Twoim wyjsciu znalezlismy martwego mieszkanca naszego miasteczka, mysle, ze masz cos z tym wspolnego!
Bajtek odburknal od niechcenia:
-Gdy uslyszalem te straszna wiadomosc, wiedzialem, ze ktos bedzie mnie podejrzewal... Niestety mylisz sie i wiedz, ze nigdy nie bylbym do tego zdolny. Dobrze wiesz, ze calymi diami pracuje i wracam zmeczony do domu, wiec po co mialbym to robic? Nie dawno do Forumowa przybylo kilku dziwnych typkow, wiec moze lepiej ich zapytaj?"

Post nie agresywny, raczej broniący się... wciągnął w to wszystko Darnoka aby móc wyjaśnic czemu tak szybko wyszedłz baru, jednak riposta Darnoka nie była zbyt "przyjazna":

"Baaardzo ciekawa wypowiedź. Przepraszam ale gdzie tutaj ktoś pisał, że ma Ciebie za mordercę? Jeśli sie nie mylę to nie dostałeś (narazie) ani jednego głosu, baa - nie byłeś nawet wymieniany w gronie podejrzanych. I gdzie żeś niby wyczytał, że ja mam Cie za podejrzanego? Czemu wkładasz mi w usta nie moje słowa?" (znowu nie było URL''a :/)

Odpowiedz Darnoka groźna, cóż wygląda jakby zdenerwował się tym, że Bajtek dzięki jego osobie chce się "wybielić". Próba wybielenia wydaje mi sie chybiona, za to ściąga podejrzenia na Bajtka. Bajto z Darnokiem pokazują "pazurki" i sprzeczają się tuż przed linczem.

Riposta Bajta na ostre słowa Darnoka:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=337

Daje to nam dowód, że rzeczywiście Bajtke próbował Darnoka wkręcic w swoj post czysto jako statyste, o czym świadczy zdanko: " Czy ja ci czymś zawiniłem?Osobiście nie miałem nic do Ciebie(..)"
Zaciekawiło mnie równieź stwierdzenie "pilnowania przez całą noc"

Jednak przejdzmy do kolejnych postów tym razem riposta Darnoka:
Śmieszny jesteś. Nikt nic o Tobie nie pisze, siedzisz cicho, po czym wyskakujesz na scene i opisujesz" jak to rzekomo wszyscy Cie podejrzewają oraz wkładasz mi w usta słowa, których nigdy nie powiedziałem, podkreślając jednocześnie znacząco swoją niewinność. W ogóle to ciekawe, że udzielając się dzisiaj ok. godziny 13-tej nie raczyłeś zachować się podobnie jak teraz wieczorem. Wcześniej sie nie dało widocznie.."

Tu uważam, za standardową obronę, przed obserwacją, tak aby reszta mieszkanców nie zwrocila uwagi na cała sytuacje.

Post Bajtka:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=342

Uważam, że dosc dziwny zupelnie nie pasujący do reszty post... dziwi mnie glosowanie z chęcią zabojstwa kogos na "siłę" Ta wypowiedz jest dla mnie zupełnie nie zrozumiała :/
Pytanie Bajtka "jak zginął również uwazam, za dziwne, nie pasujące do poprzednich postów.

Nastepnie jednak mamy godzine 23, tuz po mordzie mafii... moment kiedy głos z nieba ma wyjawić kataniemu czy wskazana przez niego osoba jest w mafii czy tez nie.
Jesli Bajto jest katanim to nic dziwnego, że sprawdził Darnoka, bo przecież się z nim pokłocił... Z drugiej strony jednak może blefowac tylko p oto aby wkopac Darnoka. Nie wiem narazie co o tym myslec, wiecej podsumowania
po godzinie 15 :)

///
Infa mi sie skonczyla!! aaa, spadam reszte dopisze w domu :)
////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż Da Ghost swoim narwanym wystapieniem doprowadził do swojej śmierci i kolejna osoba niewinna odchodzi z naszych szeregów. Potem mafia ubija Vilmara i spięcie dwóch Panów - Darnok vs Bajtek

Jak na mój gust bajtek może być jakimś naszym aniołkiem, który może więcej od nas i możliwe, że posiada informacje jakich my nie możemy posiąść. Darnok oczywiście broni swego ale jestem skłonny uwierzyć bajtkowi i to dziś uczynię

****************************
Mój głos - Darnok
****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bajtek slyszac najnowsze opinie mieszkancow cieszyl sie, ze chociaz garstka ludzi mu zaufala. Przysiagl sobie w duchu, ze zrobi wszystko, zeby ochronic biednych i zastraszonych mieszkancow Forumowa. Bajtek mial nadzieje, ze smiercia Darnoka zabojstwa sie skoncza, ale nie wierzyl w to. Wiedzial, ze psychopatycznych zabojcow bylo wiecej. Jesli mi dzisiaj uwierzycie, obiecuje, ze sie nie zawiedziecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moj glos oddaje na Darnoka! Miejmy nadzieje, ze chociaz jeden z tych psychopatow odejdzie w zapomnienie. Jesli nie dziala sam to z jego chorzy przyjaciele moga spodziewac sie tego samego losu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shudo niestety w dniu wczorajszym nie odwiedził PADNIJ wieczorem ponieważ miał spotkanie trzeciego stopnia z jedną przyjezdną pięknością. Wczorajsze ofiary nie dały mieszkańcom forumowa żadnych wskazówek. Ciekawe natomiast jest zachowanie Bajtka który wskazał Darnoka wydawać by się mogło że jest katanim i go sprawdził. Tak szybkie ujawnienie się kataniego jest bezsensu bo jest to podpisanie na siebie wyroku śmierci. Jeżeli Darnok jest mafiozą to jego współpracownicy odstrzelą kataniego.
Mój głos w dniu dzisiejszym najprawdopodobniej otrzyma Darnok ale do oddania głosu jeszcze dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walgierz siedział przy barze w PADNIJ, popijał piwko i zastanawiał się. Pierwszego dnia mieliśmy konfikt Kerotha z Da Ghostem. Część mieszkańców postanowiła zgładzić krzykacza i ten drugi już nie żyje. Jak to było do przewidzenia, zabity okazał się być zwykłym mieszkańcem, który po prostu przyjął dziwną taktykę.
A teraz mamy nową parę adwersarzy: Bajtek i Darnok. Ten pierwszy zdaje się nawet sugerować, że jest katanim.
Walgierz oczywiście tego nie wykluczał, ale dziwiło go niepomiernie, jaki sens miałoby tak wczesne ujawnienie się? Przecież nawet wyeliminowanie jednego mafiosa, okupione śmiercią kataniego niezbyt się przysłuży mieszkańcom.
A wystąpienia Bajtka są, no coż... trochę chaotyczne.
Tylko pytanie, czy możemy sobie pozwolić na zlekceważenie głosu, który może należeć do naszego dobrego ducha?
Trzeba to przemyśleć i osłuchać opinii innych - pomyślał walgierz - W każdym razie dziś już nie będę musiał losować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 09:24, Mika napisał:

Jesli
Bajto jest katanim to nic dziwnego, że sprawdził Darnoka, bo przecież się z nim pokłocił... Z drugiej strony jednak może
blefowac tylko po to aby wkopac Darnoka. Nie wiem narazie co o tym myslec, wiecej podsumowania
po godzinie 15 :)


Podsumowując moje wypracowanie ;)
Mordercą może być zarówno Bajtek jak i Darnok. Teraz należy jednak zastanowić się ktory z panów jest bardziej prawdopodobnym morderca.

Czy Bajtek - katani, Darnok - mafia czy też Bajtek domniemany ''katani" w mafii, Darnok zwykły wrabiany mieszkaniec lub też kolejna możliwość Bajtek mafia, Darnok mafia i poprostu robią nam przedstawienie.

Jesli chodzi o moje zdanie, to jestem blizsza opcji Bajtek - katani, Darnok - mafia. A teraz powody dlaczego włąsnie do tej konfiguracji jestem bardziej sklonna:

Darnok zaczął sie czepiać, posta Bajtka w którym brał udział jako osoba do dialogu. Kłotnia z niczego, potem próba wrobienia Bajtka, jako, ze ten pochopnie oskarza, wzajemne oskarzenia itp. Punkt godzina 23 post bajtka o tym, że Darnok jest w mafii. Według mnie logiczne jest to, że jesli Bajtek jest katanim to sprawdzi osobe która z nim "zadarła" i wydaje się całkiem prawdopodobne, że własnie sprawdził naszego kochanego Darnoka z ktorym miał na pieńku... Oczywiście zachowanie Bajtka w takiej sytuacji nie jest zbyt profesjonalne, gdyz jesli okaze sie katanim, można powiedziec jest już martwy i tylko przez to nie jestem pewna, że Bajtek jest rzeczywistym katanim.
To jest moja wersja przy której bede się jak narazie trzymać... być może wszystko się zmieni, więc głosu narazie nie oddaje :>


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafiioz - że co?
-------------------

Keroth po skończonym dniu pracy wpadł do PADNIJ. Sytuaca nie zmienła się od wczoraj. Bajtek vs Darnok.

"Barman - polewaj!"

Trudno było nie zagłosować tak jak radził Bajtek. Wynikało to z tego, że jeśli był mafiozą i chciał wrobić Darnoka wystarczy go zabić kolejnego dnia. Dziwne jest natomiast to, że katanii zdemaskował się tak szybko... ciekawe....

na chwilę obecną mój głos leci do Darnoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bajtek slyszac opinie mieszkancow cieszyl sie, ze uwierzyli jego slowom, ale z drugiej strony zastanawial sie dlaczego wszyscy pomysleli, ze jest jakims wyslannikiem od Boga(katanim)? Moge Was zapewnic, ze jestem tak samo jak Wy zwyklym smiertelnkiem, ale po prostu korzystajac z mojego rozwinietego umyslu od razu wiedzialem, ze Darnok jest jednym z zabojcow - miejmy nadzieje, ze jedynym dlatego proboje Was przekonac, bysmy go dzisiaj zlinczowali, a nie zawiedziecie sie! Wybaczcie, to by bylo na tyle, a teraz musze wracac do pracy. Jesli bedziemy sie trzymac razem wyeliminujemy stad tych psychopatow i nasze miasteczko nadal bedzie wesolym i pogodnym miejscem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomi przebudził się we własnym domu... bardzo bolała go głowa. Mimo to pozbierał się do kupy i poszedł na pole kopać kartofle :) Po skończonej pracy wrócił do domu, a po jakimś czasie udał się do PADNIJ. Odrazu zauwazył, że Bajtek i Darnok skaczą sobie do gardeł. Wysłuchał obu Panów i postanował uwierzyć Bajtkowi. Jeśli jednak Darnok okarze się zwykłym mieszkańcem...to ToMi następnego dnia zagłosuje na Bajtka bez wyrzutów sumienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się