Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2007 o 14:53, Vaxinar napisał:

Moim zdaniem najlepsza edycja to stary typ, czyli 12 graczy. Dodatkowo w mojej opini strasznie
ciężko byłoby być w mafii z trzema partnerami.


Z trzema ciężko, ale z dwoma się da :P. A może wtedy było już 3-ech...


A kiedy do tego samemu jest się chodzącą galaretą to robi się naprawdę ciekawie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem jestem okropny bo trzymam was w napięciu i w ogóle :P Decyzję podjąłem. Być może zostanie ona przez część z was skrytykowana jednak uznałem to za najlepsze rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę ilość zgłoszonych (33!) (nie mylić z silnią :P). Jak wiadomo powrzechnie nigdy jeszcze nie spotkaliśmy się z taką ilością. Do rzeczy. Postanowiłem zrobić manewr, który miał już swego czasu umiejsce i wcale nie wypadł źle.
Zwarzywszy na to, że to jubileusz postanowiłem wprowadzić tę myśl w życie.
Tak więc do edycji dostają się wszyscy
Każdy będzie mógł powiedzieć, że brał udział w jubileuszu. Mam nadzieję, że w ten sposób nikt nie zostanie skrzywdzony, będzie wilk syty i owca cała. Sytuacja będzie tak wyglądała począwszy od dnia jutrzejszego od godziny 17 do godziny 21 (dobrze to wykożystajcie :)). O 21 pojawi się lista po niesłychanym przesiewie.
Około 21.15 zostaną rozesłane role (do wszystkich nie tylko mafii i kataniego).
Mafia będzie miała do godziny 23 czas na podanie swojego kandydata do uśmiercenia - czyli pierwszy mord już jutro!
Reszta godzin, ustaleń, zasad itp, itd, etc jutro przed postem rozpoczynającym grę.

A oto lista która wystartuje w 100 edycji FM (tymczasowo :P):

MG - Ninja Seba (tak, tak, to ja :D)

1. walgierz
2. Spider
3. SC0RP
4. Liqid
5. Deih
6. LifaR
7. Daniel Dazzy
8. Invin
9. Phelela
10. Boogie
11. Bumber
12. Kukowsky
13. Lampek
14. DevilFish
15. Dar15
16. Aldarion
17. Qrczak90
18. skyler
19. Shogun007
20. Kalkulator12
21. Ninger
22. upiordliwy
23. Budo
24. Vaxinar
25. Ashakel
26. Keroth
27. Glizda
28. Gloody
29. ariwederczi
30. Fiarot
31. DEViANCE
32. Darnok
33. Jozeph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 23:00, Ninja Seba napisał:

(...) Sytuacja będzie tak wyglądała począwszy od dnia jutrzejszego od godziny 17 do godziny 21
(dobrze to wykożystajcie :)). (...)


Czyli rozumiem, że jak w tych godzinach jestem jutro zajęty, to już sam mogę się z listy wykreślić? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 23:07, ariwederczi napisał:

Czyli rozumiem, że jak w tych godzinach jestem jutro zajęty, to już sam mogę się z listy wykreślić?
:(


Oczywiście, że nie :) Poprostu chcę dać wszystkim szanse udziału w tej edycji, sama lista jest już gotowa i zmianie raczej nie ulegnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 23:07, SC0RP napisał:

Ciekawe rozwiązanie, które podkreśla bystrość i wszechstronny umysł MG :D

Dobra już się nie podlizuj. :P Pierwszy z tym pomysłem był Dadix.

Dnia 02.04.2007 o 23:07, SC0RP napisał:

Ninja Seba
Poza tym to ja wiem! To nie numer 100 przyciąga takie tłumy tylko moja osoba :D
Że też ja dopiero teraz na to wpadłem :P

Sądzę, że największą zaletą MG jest skromność i to ona zapewne sprawiła, że zapisały się tu takie tłumy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 23:12, Kukowsky napisał:

Sądzę, że największą zaletą MG jest skromność i to ona zapewne sprawiła, że zapisały się tu
takie tłumy. ;)


No ja też tak myślałem, ale nie chciałem mówić tego na głos :P btw wspominałeś coś o podlizywaniu się czy mi się tylko zdawało? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 23:16, Ninja Seba napisał:

No ja też tak myślałem, ale nie chciałem mówić tego na głos :P btw wspominałeś coś o podlizywaniu
się czy mi się tylko zdawało? ;)

Ja się Tobie podlizywać? W życiu... Ja tam jestem Sekretarzem i żadnym tam nędznym przewodniczącym się podlizywać nie muszę. ;)

P.S. Widzę, że się szykuje wielki jubileuszowy spam przed rozpoczęciem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 23:00, Ninja Seba napisał:

Postanowiłem zrobić manewr, który miał już swego czasu umiejsce i wcale nie wypadł źle.


Pamiętam doskonale ten manewr - edycja Dadixa w połowie lutego, grę rozpoczęło 21 osób (w tym Darnok gościnnie), wieczorem liczba ta została zredukowana do 15, a Ty byłeś wtedy katanim :] . A nie zapomniałem o niej dlatego, bo wówczas odpadłem w pierwszym mordzie i byłem niesłychanie zdziwiony, kto wówczas widział w mojej osobie aż takie zagrożenie [pozdro dla Kukiego i LifaRa :) ].

Dnia 02.04.2007 o 23:00, Ninja Seba napisał:

Sytuacja będzie tak wyglądała począwszy od dnia jutrzejszego od godziny 17 do godziny 21 (dobrze to wykorzystajcie :)).


Spoko, w tych godzinach powinienem być już w domu, więc będę chciał jakoś zaakcentować swój udział niezależnie od wyników późniejszego przesiewu :).

Mam tylko takie pytanie do MG - kiedy odbyła się pierwsza wersja edycji z miastem Forumowa i barem P.A.D.N.I.J, bo bym sobie z chęcią ją przeczytał :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten pomysł to kompletna klapa i żeby się tylko Seba na nim nie przejechał.
Remisy w linczu i tak dalej. Dodatkowo mafia ma chyba większe szanse. Bo cóż z tego, że będzie więcej dni na ich tropienie, skoro mafiozów będzie ze 4 albo 5.
Może taka edycja wypaliłaby jakbyś zebrał jakąs elitarną elitę typu Arxel, czy inny Vilmar. Nie widzę tego... ale Ty tu rządzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 23:21, Fiarot napisał:

Mam tylko takie pytanie do MG - kiedy odbyła się pierwsza wersja edycji z miastem Forumowa i barem P.A.D.N.I.J, bo bym sobie z chęcią ją przeczytał :) .

-> Jesli chcesz poczytac, to pierwsza edycja na tym forum, staroforumowe gry raczej nie sa dostepne [chyba ze ktos ma zarchiwizowane]. Odpowiadam, mimo ze prosiles o to MG ;P I dzieki za podrowienia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieeee... ! Ale ja mam pecha, na świeta musze jechac do rodzinki, dwa czy trzy nawet dni bez neta :( No nic, zmuszony jestem się wypisac... tylko sie nie smiejcie ;P

1. walgierz
2. Spider
3. SC0RP
4. Liqid
5. Deih
6. LifaR
7. Invin
8. Phelela
9. Boogie
10. Bumber
11. Kukowsky
12. Lampek
13. DevilFish
14. Dar15
15. Aldarion
16. Qrczak90
17. skyler
18. Shogun007
19. Kalkulator12
20. Ninger
21. upiordliwy
22. Budo
23. Vaxinar
24. Ashakel
25. Keroth
26. Glizda
27. Gloody
28. ariwederczi
29. Fiarot
30. DEViANCE
31. Darnok
32. Jozeph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha ha! A ktoś się wypisał z jubileuszowej edycji, haha! :-P

Dobra, do rzeczy.
Ten manewr wydaje mi się po prostu ogłoszeniem listy po ukazaniu się posta fabularnego, wiec wychodzi na jedno i to samo :) przynajmniej dla mnie...późna godzina, jestem po kilku takowych kucia, ale... cóż, tak to wygląda na moje przekrwione oko.

Ja jednak jestem za niszczeniem marzeń o udziale przed postem fabularnym, bo potem ciężko się rozstać z edycją ;)

PS: Ach, dobrze wrócić na stare, dobre forum i to na dodatek do edycji Seby. Jubileuszowej... ach, wspomnienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 01:16, Lampek napisał:

Ten manewr wydaje mi się po prostu ogłoszeniem listy po ukazaniu się posta fabularnego, wiec
wychodzi na jedno i to samo :) przynajmniej dla mnie...


Nie do końca :) . Edycja zacznie się o 17-tej wprowadzającym postem fabularnym, przez kolejne cztery godziny będą mogi pisać w niej wszyscy widniejący obecnie na liście, a następnie o 21-ej pojawi się kolejny post MG z jakimś wytłumaczeniem zgonu kilkunastu osób i liczba graczy zostanie odpowiednio zminimalizowana. Jest to o tyle korzystne, że każda zgłoszona osoba ma zapewnione przynajmniej te 240 minut gry i będzie mogła faktycznie stwierdzić, że brała udział w edycji jubileuszowej :) .

Marzenia są po to, aby je spełniać ;] . Dlatego też przez te cztery godzinki trzeba będzie się ostro sprężyć :) .

LifaR => Dzięki :) . Już ją kiedyś czytałem, ale nie zwróciłem wtedy większej uwagi na fabułę ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 13:51, Budo napisał:

ariwederczi---> wracam po długim czasie nieobecności i chce sie zrelaksować, wiec oświadczam
że jak bedziesz mnie wkurzać to Cie wypatrosze przez gg i zjem na Wielkanoc ;]


Po pierwsze - dostaniesz po mnie takiej niestrawności, że zapamiętasz ją bardziej niż jubileuszową edycję. :P
Po drugie - grozisz mi i zniechęcasz do mojej osoby tych, którzy mnie nie znają. Jak przeżyję pierwszy pogrom i zostanę mafią, to długo nie pożyjesz - słowo harcerza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 23:25, Vaxinar napisał:

Zmyliło mnie to pogrubione, eh.:)


I Ty chcesz sie załapać? ;P

No i proszę, skoro załapali się wszyscy to potem za kilka lat każdy będzie gadał, że grał w setnej edycji nawet jeśli nie brał udziału w normalnej rozgrywce, skandal! ;-P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh...!
Nie najlepiej się ten pomysł prezentuje z mojej strony. :) A to dlatego, iż od 17 do 21 w dniu dzisiejszym mój dostęp do kompa będzie ograniczony i nie dłuższy, niż kilkanaście minut.
Dlatego mam pytanie do najskromniejszego MG, bo nie jestem pewien, czy wszystko dobrze zrozumiałem. Czy zachowanie podczas tych czterech godzin, to, jak piszemy itd. itp. będzie miało wpływ na ostateczny kształt listy? Czy też może decyzja jest już podjęta, a ten manewr to tylko oznaka wspaniałomyślności naszego najskromniejszego MG, który chciał dać wszystkim szansę zagrania w edycji jubileuszowej? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się