Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2007 o 19:16, Fiarot napisał:

Czy pojedynki każdego dnia będą trwać między 16-tą o 21-szą?

Ech... Dobrze że mogę dać jeszcze jedne FAQ - jutro :) Tego nie przypinać, była to wersja robocza do poprawy :) Pojedynki - do 22 :)

Dnia 25.11.2007 o 19:16, Fiarot napisał:

To chyba równie dobrze dotyczy już drugiego dnia :) .

Tak :)

Dnia 25.11.2007 o 19:16, Fiarot napisał:

Pytanie - czy podwójny remis jest śmiertelny dla obu delikwentów? Poniżej jest co prawda napisane,
że W przypadku remisu nie ginie nikt, ale dotyczy to pojedynków, także chciałbym się
dowiedzieć, czy ta sama zasada dotyczy zwykłego linczowania? Ponieważ graczy będzie sporo lepiej
byłoby chyba, aby podwójny remis był zabójczy ;] , zaś przy większej ilości zremisowanych osób
MG przeprowadzał losowanie.

W przypadku remisu nie ginie nikt. :)

Dnia 25.11.2007 o 19:16, Fiarot napisał:

Odnośnie pojedynku - rozumiem, że może się on odbyć tylko raz dziennie?

Tak.

Dnia 25.11.2007 o 19:16, Fiarot napisał:

> 12) Jakie role przydzielam poszczególnym teamom?
Tutaj bym się na chwilę zatrzymał. Moim zdaniem bandytów powinno być w najgorszym razie tyle
samo, co Indian albo też nawet o jednego więcej, w żadnym wypadku mniej! W końcu to bandyci
na początku trzymają posążek, a dni utrzymania go im się nie kumulują, także jakby nie było
wcale nie mają tak łatwo. Aby zostawić układ z 18 graczami, który chce demrenfaris, proponowałbym
w miejsce Wodza wprowadzić Herszta, w związku z czym siły bandytów w stosunku do Indian zmienią
się z 4:5 na 5:4. Uważam, że tak będzie lepiej.

Wg Wielkiej Księgi Ktulu taki właśnie ma być skład - 5 Indian i 4 Bandytów :)

Dnia 25.11.2007 o 19:16, Fiarot napisał:

O.K., niech i tak będzie, ale w takim razie pamiętaj o pisaniu postów z aktualnymi ruchami
poszczególnych frakcji między 23-cią a 24-tą, nawet jeśli miałaby to być jednozdaniowa wypowiedź
- każdy będzie dzięki temu wiedział o obecnym stanie rzeczy, a ponadto będziesz mógł sobie
''legalnie'' nabić parę postów w temacie ;P

Exactly :)

Dnia 25.11.2007 o 19:16, Fiarot napisał:

Heh, będzie ostro w takim razie ;] ! Mam jednak nadzieję, że w związku z tym ograniczeniem
będzie można dawać oczywiste i zrozumiałe dla innych sygnały dotyczące swojej roli, np. w przypadku
pastora, który w nocy wyspowiadał bandziora ;P .

No tak, np. piszesz, że jesteś pewien co do jego winy :)
Ulepszonego posta dam jutro koło godziny 18 :) Ten post był taki jak poprzedni - chciałem byśmy razem ustalali zasady i ulepszali FAQ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok... Przyznam szczerzę, że główne działania między 23:00, a 24:00 zmuszają mnie do wycofania się z edycji... Niestety obowiązki sprawiają, że o 23:00 rozstaję się już z ekranem monitora. Chyba, że to weekend...

Wolałbym gdyby wszystko to było przesunięte w czasie o jedną godzinę w tył:
22:00- wyniki linczu miasta, rozstrzygnięcie wyników pojedynku
22:00-22:15 - działa Miasto i MG daje posta
22:15-22:30- działają Bandyci i MG daje posta
22:30-22:45- działają Indianie i MG daje posta
22:45-23:00: działają Ufoki i MG daje posta

Dodatkowo powiem, że mord Indian podczas zerowej nocy jest całkowicie zbędny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Demrenfaris

1. Kalkulator12
2. Sam Fisher
3. Deto
4. Laska-z-Polski
5. Neban
6. Phelela
7. Glizda
8. mtobi
9. Spider88
10. Scorp2005
11. Kukowsky
12. skyler
13. Keroth
14. matiz123
15. Remember_The_Name
16. boogie85

Skoro lincz będzie do 22.30 to z kolei ja muszę się wycofać. Owszem z głosem bym zdąrzył, ale wówczas byłby on nieprzemyślany (od 20 - 22.30 jestem poza domem). Do 23 spokojnie bym nadrobił zaległości od 20 i zagłosował, ale w takiej sytuacji nie chcę psuć przez takie zagrania edycji. Tak więc może innym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 19:26, demrenfaris napisał:

W przypadku remisu nie ginie nikt. :)


Przemyśl to może jeszcze raz :) . Nie wiem jak uważają inni (wypowiadajcie się! ;P), ale moim zdaniem przy tak sporej liczbie graczy śmiertelny podwójny remis byłby jednak wskazany.

Dnia 25.11.2007 o 19:26, demrenfaris napisał:

Wg Wielkiej Księgi Ktulu taki właśnie ma być skład - 5 Indian i 4 Bandytów :)


Cóż, zerknąłem do niej i faktycznie przy wprowadzeniu ufoków i 18 graczach powinno być tak jak piszesz :) . Zdziwiłem się wcześniej trochę, bo na ircu z reguły bandytów było więcej bądź też w najgorszym razie tyle samo co Indian.

Dnia 25.11.2007 o 19:26, demrenfaris napisał:

Ulepszonego posta dam jutro koło godziny 18 :)


To dobrze, bo jak widzę powstał mały spór odnośnie godziny końca głosowania w linczu. Przyznam, że dla mnie również jest to jedna z bardziej istotnych kwestii, także z zapisaniem się do edycji poczekam chyba, aż MG-Manitoo poda ostateczną wersję regulaminu. A ponieważ rozgrywka ma rozpocząć się dopiero we wtorek to na pewno z tą czynnością jeszcze zdążę ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Przy tak dużej ilości osób miasto powinno sprawdzać codziennie dwie osoby (jest chyba nawet o tym w Księdze) - mogłyby to być osoby z największą ilością głosów. Ginąć mogłaby tylko jedna - co do remisu to podzielam zdanie Fiarota a co do godzin zgadzam się z Kukowskym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 19:45, Kukowsky napisał:

Ok... Przyznam szczerzę, że główne działania między 23:00, a 24:00 zmuszają mnie do wycofania
się z edycji... Niestety obowiązki sprawiają, że o 23:00 rozstaję się już z ekranem monitora.
Chyba, że to weekend...

Wolałbym gdyby wszystko to było przesunięte w czasie o jedną godzinę w tył:
22:00- wyniki linczu miasta, rozstrzygnięcie wyników pojedynku
22:00-22:15 - działa Miasto i MG daje posta
22:15-22:30- działają Bandyci i MG daje posta
22:30-22:45- działają Indianie i MG daje posta
22:45-23:00: działają Ufoki i MG daje posta

Dodatkowo powiem, że mord Indian podczas zerowej nocy jest całkowicie zbędny...

A moze by tak zmienić ciutke to i o godzine do tyłu wszystko przesunąć , bo ja też o 23 się żegnam i sądze ze większosć tak ma , wkońcu szkoła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Negocjacje z demrenfarisem były twarde i wyczerpujące ;] . Omówiliśmy na GG kilka ważnych kwestii, m.in. godziny głosowania czy też remisy w linczu (skyler, przybij piątkę, wywalczyłem ''podwójną śmierć'' w takim przypadku ;D). Także ostatecznie się zapisuję, ale w tym momencie muszę jeszcze coś dodać: to będzie definitywnie moja ostatnia edycja przed świętami, żeby nawet do kolejnej sam Leo Beenhakker z prezydentem się zgłosili, a mnie namawiała królowa Wielkiej Brytanii we własnej osobie to i tak nie zagram ;P . Coraz więcej spraw związanych ze studiami mam na głowie, ale ponieważ w najbliższym tygodniu mam odwołane seminarium, to jednak trochę czasu na grę jeszcze zdołam wygospodarować :) . Dlatego też:

MG - Demrenfaris

1. Kalkulator12
2. Sam Fisher
3. Deto
4. Laska-z-Polski
5. Neban
6. Phelela
7. Glizda
8. mtobi
9. Spider88
10. Scorp2005
11. Kukowsky
12. skyler
13. Keroth
14. matiz123
15. Remember_The_Name
16. boogie85
17. Fiarot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 22:39, Phelela napisał:

A moze by tak zmienić ciutke to i o godzine do tyłu wszystko przesunąć , bo ja też o 23 się
żegnam i sądze ze większosć tak ma , wkońcu szkoła ;/


No to już macie ustalone. Jedyną osobą co była za późnym linczem byłem ja. Tak więc w tej sytuacji przesunięcia nie stanowią problemu. Oj coś czuję, że prędko sobie w FM nie pogram bo zawsze ten sam problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powrót do FM po wiekach przerwy :> Widzę tu kilka znajomych ksywek :)
MG - Demrenfaris

1. Kalkulator12
2. Sam Fisher
3. Deto
4. Laska-z-Polski
5. Neban
6. Phelela
7. Glizda
8. mtobi
9. Spider88
10. Scorp2005
11. Kukowsky
12. skyler
13. Keroth
14. matiz123
15. Remember_The_Name
16. boogie85
17. Fiarot
18.WoWmen

edit: literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 15:00, WoWmen napisał:

Powrót do FM po wiekach przerwy :> Widzę tu kilka znajomych ksywek :)

/.../

Pozdro & poćwicz ;] nawet na GG Cię nie ma ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 15:56, Phelela napisał:

Dobra to cofnij wszystko o godzinke i , nie będą rezygnować ;]


To, że Tobie nie pasują godziny to wcale nie oznacza, iż z resztą osób jest tak samo. Jakoś nie zauważyłem, aby ktoś poza Twoją osobą się skarżył w tej kwestii. Nie chcesz grać to się wypisz z listy...w czym problem? Ponadto zauważyłem w FAQ, że potrzeba minimum 14 graczy do gry, więc możliwe, iż doczekamy się selekcji. Również raczyłbym zwrócić uwagę, że w tabeli na tę chwilę widnieje 18 nicków. Tak więc gdy Ciebie zabraknie będzie 17 zawodników. Wnioskuję, że mimo Twojej absencji edycja i tak powinna się rozpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 15:58, DEViANCE napisał:

> Powrót do FM po wiekach przerwy :> Widzę tu kilka znajomych ksywek :)
/.../

Pozdro & poćwicz ;] nawet na GG Cię nie ma ;(

Rozumiem, że zaproszenia nie przyjąłeś? :) Ale wiem - czasu mało :)
Fajnie, że już mamy 18 osób, ale jeszcze kilka obiecało mi zastanowić się nad udziałem - więc "nawet" strata Pheleli nie będzie jakąś większą przeszkodą do rozegrania edycji :) Zasady dam o 17 - już "zatwierdzone przez komisję" :)
@Ninja - nie Ty jeden - ale tylko Ty obstawałeś twardo za 23 :) Innym pasuje 22:30 ^^
WoWmen - proszę o kontakt na nr padu-padu - 8799901 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Demrenfaris

1. Kalkulator12
2. Sam Fisher
3. Deto
4. Laska-z-Polski
5. Neban
6. Phelela
7. Glizda
8. mtobi
9. Spider88
10. Scorp2005
11. Kukowsky
12. skyler
13. Keroth
14. matiz123
15. Remember_The_Name
16. boogie85
17. Fiarot
18.WoWmen
19. mefiperes

I nie liczcie na prO- moje forumowe edycje mogę liczyć na palcach jednej ręki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Demrenfaris

1. Kalkulator12
2. Sam Fisher
3. Deto
4. Laska-z-Polski
5. Neban
6. Phelela
7. Glizda
8. mtobi
9. Spider88
10. Scorp2005
11. Kukowsky
12. skyler
13. Keroth
14. matiz123
15. Remember_The_Name
16. boogie85
17. Fiarot
18.WoWmen
19. mefiperes
20. Fimar

A spróbuj mnie tylko Demrenfarisie wybrać do edycji to dostaniesz bęcki :P. Zapisałem się na listę, gdyż nie mogłem sobie odmówić by zabrakło mojego nicku wśród takich osobistości ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 16:10, Fimar napisał:

> Dobra to cofnij wszystko o godzinke i , nie będą rezygnować ;]

To, że Tobie nie pasują godziny to wcale nie oznacza, iż z resztą osób jest tak samo. Jakoś
nie zauważyłem, aby ktoś poza Twoją osobą się skarżył w tej kwestii. Nie chcesz grać to się
wypisz z listy...w czym problem? Ponadto zauważyłem w FAQ, że potrzeba minimum 14 graczy do
gry, więc możliwe, iż doczekamy się selekcji. Również raczyłbym zwrócić uwagę, że w tabeli
na tę chwilę widnieje 18 nicków. Tak więc gdy Ciebie zabraknie będzie 17 zawodników. Wnioskuję,
że mimo Twojej absencji edycja i tak powinna się rozpocząć.

Ty zawsze musisz się wtrącić kurde , zła cecha ;P
Ok ale chodzi mi o to że kilka osób się wycofało np. tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=37124
z powodu godziny , dobra gram :D już nic nie mówie ty tesh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 16:52, Phelela napisał:

Ty zawsze musisz się wtrącić kurde , zła cecha ;P


Czy zła...hmmm...wydaje mi się, że nie bardzo, ponieważ takie wtrącanie się jest cechą pozytywną na FM :P

Dnia 26.11.2007 o 16:52, Phelela napisał:

Ok ale chodzi mi o to że kilka osób się wycofało np. tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=37124


No i po co podajesz mi ten link:>. Chyba tylko po to abym zobaczył, że Kukowsky napisał w jakich godzinach może grać :). Bo innego racjonalnego wytłumaczenia nie widzę :). Jakby co to powiem Ci, że Kukowsky jeszcze nie zrezygnował z Ktulu;). Aha i jeszcze takie małe wtrącenie z mojej strony to mogę napisać Ci, że nikt poza Ninja Sebą nie opuścił listy:>. Więc o jakich osobach powiadasz :)?

Dnia 26.11.2007 o 16:52, Phelela napisał:

dobra gram :D


Ok. Zobaczymy czy MG Cię wybierze ;)

Dnia 26.11.2007 o 16:52, Phelela napisał:

już nic nie mówie ty tesh :P


Postaram się choć to nie będzie łatwe ;p. Rozmowa to mój żywioł :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że zaczniecie w czasie mojej nieobecności ale widzę, że się myliłem. Lekcje odrobione, wszystko załatwione więc chyba zapisze się ponownie. Najwyżej nie przejdę selekcji cóż za problem. I tak przyjemnie jest być z wami w liście rekrutacyjnej, nie ważne czy zagramy:)

MG - Demrenfaris

1. Kalkulator12
2. Sam Fisher
3. Deto
4. Laska-z-Polski
5. Neban
6. Phelela
7. Glizda
8. mtobi
9. Spider88
10. Scorp2005
11. Kukowsky
12. skyler
13. Keroth
14. matiz123
15. Remember_The_Name
16. boogie85
17. Fiarot
18.WoWmen
19. mefiperes
20. Fimar
21.matix00 - reaktywacja!

Edit: Zapomniałem wspomnieć, że przekonali mnie do tego Fimar i demrenafis. Brawa dla nich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin Ktulu - made by Liqid :)

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Miasto

(nazwy opcjonalne, Kurtyzana może być np. Renatą B. gdy akcja rozgrywa się w sejmie :P)

Kurtyzana - Działa tylko zerowej nocy. Wybiera jedną osobę, która staje się jej klientem, ta zostaje zbudzona, by obaj mogli się dokładnie poznać... po rolach.
Dobry rewolwerowiec - Doskonały wojownik w pojedynkach, wróg złego rewolwerowca. Jeśli walczy z nierewolwrowcem i wynik walki jest inny, niż jego zwycięstwo, to Manitou ogłasza, że mimo wszystko wygrał rewolwerowiec. Nie wiadomo, czy dobry, czy zły. Walki pomiędzy rewolwerowcami rozgrywają się na normalnych zasadach.
Sędzia - jego moc stoi ponad rewolwerowcami, polityka zawsze zatryumfuje nad żelazem czy ołowiem (chyba, że z niego wykonano gwoźdź)... Raz na grę, po rozstrzygnięciu pojedynku może się ujawnić i zakrzykając heroiczne "veto" zadecydować o rozstrzygnięciu pojedynku. Sędzia nie może ogłaszać remisu, nie działa też na siebie.
Szeryf - ważna postać, jeśli żyje można odmówić wzięcia udziału w pojedynku (nie trzeba wiedzieć kto to). Każdej nocy, także zerowej zamyka jedną osobę w areszcie. Jeśli ma posążek, ten przechodzi do niego. Jeśli dotrwa do świtu miasto wygrywa. Osoba w areszcie nie budzi się w nocy, nie można jej też zabić (ale sprawdzana już być może) .
Pastor - każdej nocy (także zerowej) spowiada wybraną osobę i dowiaduje się o jej ugrupowaniu (nie dokładnej roli). Spowiadany nie wie o tym.
Burmistrz - raz w trakcie gry może się ujawnić i ułaskawić skazanego na powieszenie (tj. linczowanego) gracza. Nikt nie ginie w zamian.
Kat - raz w trakcie gry może kogoś zabić.

Gdy jest pięciu mieszkańców - rezygnuję z Burmistrza oraz Kata, gdy 6 - tylko z Burmistrza

Dodatkowe karty postaci - http://21wdw.staszic.waw.pl/ktulu/nowekarty.zip

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Bandyci

Herszt - najwyższy rangą. To on na początku ma posążek.
Mściciel - raz w trakcie gry zabija wybraną osobę
Złodziej - jeśli bandyci pierwszy raz stracą posążek, może spróbować go odzyskać. Wybiera jednąosobę, jeśli ona ma posążek, odzyskuje go.
Zły rewolwerowiec - to samo co dobry rewolwerowiec, tylko że zły. Wygrywa każdy pojedynek z nierewolwerowcem (chyba, że o wyniku zadecyduje sędzia). Z rewolwerowcem gra na równych zasadach.
Szuler - jednej wybranej nocy wybiera osobę, z którą gra w karty. Nie budzi się ona w nocy, jeśli ma posążek, odzyskuje go on (w grze).

Gdy 4 bandytów - rezygnuję z Herszta

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Indianie:
Wódz - najważniejszy z Indian, decyduje każdej nocy, kogo oskalpować na amen (jeśli nie żyje robi to kto inny).
Szaman - raz w trakcie gry wpada w trans i poznaje dokładną rolę wybranej osoby.
Szamanka - raz w takcie gry może podtruć kogoś. Osoba ta budzi się rześka jak nigdy, by zemrzeć w połowie dnia.
Samotny kojot - jeśli jest ostatnim Indianinem przy życiu, może zabić dodatkową osobę (czyli 2) .
Cicha Stopa – może podłożyć posążek wybranej osobie - jest ona traktowana jak jego posiadacz, jeśli np. zostanie przeszukana – miasto wygra. CS może odebrać posążek osobie – jeśli do nast. Ruchu Indian jego posiadacz jej nie straci.


Gdy 3 Indian - rezygnuję z Wodza i Stopy, gdy 4 – z Wodza

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Ufoki:
Zielona Macka. Zielona macka może raz w trakcie gry zabić wybraną osobę.
Detektor. Detektor, co noc wybiera osobę, od której rozpoczyna detekcję. Jeżeli ta osoba ma posążek, dowiaduje się tego. Jeśli nie, to detektor dowiaduje się, u gracza z której części listy (tj. od gracza, który jest wyżej czy niżej na liście) jest posążek.
Pożeracz Umysłów. Pożeracz umysłów, co noc poznaje rolę danej osoby.
Purpurowa przyssawka. Może raz w trakcie gry próbować ukraść posążek. Wybiera osobę, którą chce przyssać, i o ile ta osoba ma posążek, przejmuje go.

Jeśli będą 3 ufoki – rezygnuje z przyssawki.
*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

FAQ - by Liqid, niżej FAQ dotyczące tylko i wyłącznie TEJ edycji ;)
1. Eeee, jak się nazywa ta gra? Cthulhu?
Ktulu. Czyta się tak samo, jak się pisze.
2.Na czym polega toto?
Ktulu to gra dialogowa, podobna do mafii, jednak nieco inna. Standardowo rozgrywa się na dzikim zachodzie, polega na walce pomiędzy kilkoma frakcjami, każda ma inny cel, całość rozgrywa się wokół mitycznego posążka będącego pozostałością po bogu o imieniem Ktulu.
3.Ile jest frakcji?
Frakcje są 3 – Miastowi, Bandyci i Indianie.
4.Kiedy wygrywają poszczególne zespoły?
Miastowi wygrywają, gdy posążek skradziony przez bandytów zostaje odnaleziony za dnia. Bandyci, jeśli po 3 dniach wciąż będą mieli posążek, będą mogli wtedy bowiem zwiać do Europy. Indianie tryumfują, gdy wybiją wszystkie blade i blade, ale opalone twarze.
5.Na czym polega rozgrywka?
Dzieli się ona na dwie fazy : dzień i noc. Za dnia odbywają się dyskusje mieszkańców Bum-bum City, czyli przedstawiciele wszystkich frakcji, pojedynki (o których zaraz) i lincze (o nich również). W nocy Manitou wywołuje kolejnych graczy, by wykonali swoje funkcje specjalne (pastor spowiada, kat jeśli chce morduje etc.), a także Indianie dokonują mordu na wybranej personie. Wszystko prowadzi do osiągnięcia warunków zwycięstwa przez dane osoby.
6.Na czym polegają pojedynki?
Jeśli któryś z graczy uzna, że inna osoba jest podejrzana, lub ma inne wobec niej zamiary może wyzwać ją na pojedynek. Należy to oczywiście zgłosić także Wielkiemu Manitou Graczy. Jeśli szeryf żyje można odmówić pojedynku, jeśli nie, trudno, trzeba walczyć. Pojedynek polega na wzajemnym dowodzeniu o winie przeciwnika, gdy skończą obserwujący pojedynek zaś decydują kto ma pojedynek przegrać. W przypadku zwykłego pojedynku pomiędzy dwoma nie-rewolwerowcami ginie ten, na kogo padnie więcej głosów, gracze poznają przy tym jego rolę. Gdy rewolwerowiec walczy z nierewolwerowcem wygrywa on, niezależnie od rozkładu głosów, jeśli wygra wszystko kończy się normalnie, jeśli przegra i tak wygrywa, ujawniając przy tym swoją rewolwerowczość (lecz już nie dobro/zło). Rewolwerowcy walczą ze sobą na normalnych zasadach. Sędzia może decydować o wyniku pojedynku po jego rozstrzygnięciu, stojąc ponad mocami rewolwerowców. Dziennie mogą odbywać się maksymalnie 2 pojedynki.
7.Na czym polegają lincze?
Lincze, inaczej powieszenie jest samosądem mieszkańców chcących odnaleźć winnego, Indianie i Bandyci wmieszani w tłum także to czynią. Głosy oddaje się publicznie, a także przekazuje wielkiemu Manitou. Osoba linczowana ginie, jeśli ma posążek przejmują go mieszkańcy. W przypadku remisów nie ginie nikt.
8.Nadal czegoś nie wiem.
Spytaj się Manitou, on prawdę Ci powie.
9.Czy mogę ujawnić swoją rolę?
Powiedzieć możesz, ale nie idzie tego w żaden sposób udowodnić. Wyjątkami są sędzia i burmistrz, którzy ujawniając się decydują o wyniku pojedynku/powieszenia. Kurtyzana czy pastor mogą się ujawnić i podać funkcje sprawdzonych osób, ale nie mogą oni dowieść, czy rzeczywiście to jest ich rola.
10.Czy Manitou ogłasza, jaka jest funkcja ginących?
Tak.
11.Mogę odzywać się w nocy?
Nie! W nocy panuje cisza. Osoby gadające w nocy spotyka gniew Manitou. Podczas nocy wywołane są tylko kolejno odpowiednie osoby, które się budzą. Rozmawiają one z Manitou na privie i decydują o poczynaniach.
12.Jestem mieszkańcem, mogę z innymi porozmawiać na privie?
Nie, to zabronione. Czitujący giną w gehennach.
13.Jestem indianinem/ bandytą, mogę rozmawiać na privie?
Bandyci poznają się ze sobą podczas zerowej nocy, podobnie Indianie. Mogą oni rozmawiać ze sobą, ale nie z innymi.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Modyfikowane FAQ - specjalnie dla edycji Forumowej:
1) Kiedy zaczynamy?
We wtorek 26 listopada 2007 :)

2) Jak toczy się rozgrywka?

Rozpiska:

1 dzień – edycja zaczyna się co prawda o 20 :)
Gracze dyskutują, mają prawo się pojedynkować (po godzinie 16)
Noc (od 22:30 do 23:10)

Do 22:30

1) Kurtyzana kurtyzani :)
2) Pastor spowiada

2 dzień – i każdy następny :) :

22:00 – post z wynikiem pojedynku

22:30 – rozpiska linczów i uśmiercenie danego gracza

Miasto ma czas działania do 22:35 – daję posta jak najszybciej :)

1) Pastor spowiada (każdej nocy)
2) Szuler gra (raz na grę)
3) Kat zabija (raz na grę)
4) Szeryf sprawdza

Bandyci mają piętnaście minut na zmianę działań, podyktowaną ruchami miasta – deadline o 22:45. – dam post w miarę możliwości, jak nie to wyślę info do Indian i Miasta :)

4) Bandyci przeszukują (każdej nocy)
5) Bandyci ustalają kto ma posążek – jeśli go zdobędą
6) Mściciel zabija – raz na grę
7) Złodziej kradnie – jeśli bandyci tracą posążek

Indianie mają czas do 22:55 – znów dam post :)

8) Szaman sprawdza (raz na grę)
9) Szamanka podaje ziółka (raz na grę, gość pada, gdy podawane są wyniki linczu, następnego dnia)
10) Cicha Stopa działa ;)

Czas na mord – 23:00

10) Indianie mordują – każdej nocy
11) Indianie zabijają ponownie (jeśli mają posążek).
12) Indianie decydują kto będzie miał posążek (jeśli mają).

Czas na działanie ufoków – do 23:10 – daje posta co zrobiły ufoki jeszcze w nocy.
12) Budzą się ufoki.
13) Detektor sprawdza (co noc).
14) Pożeracz umysłów sprawdza (co noc).
15) Ufoki przeszukują (co noc).
16) Zielona macka zabija (raz na grę).
17) Purpurowa przyssawka przeszukuje (raz na grę).
18) Ufoki nadają sygnał (jeśli mają posążek).
19) Ufoki decydują kto będzie miał posążek (jeśli mają).
20) Ufoki idą spać.

23:10 – KONIEC NOCY.

Podsumowanie dnia z fabułą – po 23:20. Może być nawet nazajutrz – nic ważnego w sumie – info o mordzie prześlę na gg, jeśli się nie uda skrobnąć wypowiedzi – ale raczej się uda :P

Mafia wygrywa, gdy uda im się utrzymać posążek przez 3 dni z rzędu (nie licząc nocy zerowej, tj. pierwszego dnia). Indianie – gdy padną wszystkie blade twarze. Ufoki natomiast – kiedy wyślą na swoją planetę 3 sygnały (dni im się „kumulują” – mogą oni wysyłać sygnały z przerwami) Miasto wreszcie – gdy uda im się odzyskać posążek za dnia :)

3) Jak linczujemy?
W sposób jawny - czyt. na forum. Potwierdzenia wysyłane są mi na gg. Pamiętajcie o tym, żeby nie przekręcić kogoś nicku - jestem bezwzględny ;) W razie niesprawności na mail podany na moim Gramsajcie. Gracze nie mają prawa odzywać się w nocy na forum, bo miasto śpi :) W przypadku remisu – giną obaj :)

4) Jak głosujemy na zwycięzcę pojedynku?
Głosy przesyłacie mi na gg. W razie niesprawności na mail podany na moim Gramsajcie. W przypadku remisu giną obaj :) Można go odbyć raz dziennie. Pojedynki można odbywać od 16 do 21:30 W przypadku, gdy Szeryf żyje, można odmówić pojedynku

5) „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”
Kontaktować można się wyłącznie bandytom i Indianom - nie ma mowy o gadaniu na gg mieszkańców (bo ban :P)

6) „Czy po śmierci mogę komentować grę ‘z zaświatów’?”
- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze proszony jest o niepisanie absolutnie niczego. Każdy kto się nie zastosuje najprawdopodobniej spotka się z wielkim gniewem z nieba ;)

7) „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum”.
- Nie rób tego! Przeczytaj pkt 6) FAQ!

8) "Gramy z fabułą, nie bardzo wiem jak się wczuć i na ile mogę popisywać się swoją kreatywnością”
- Stworzony świat do fabuły jest dla Was, więc możecie go modelować podług własnej woli. Jeżeli ktoś się nadmiernie rozpędzi to delikatny głos narratora opowieści sprostuje jego dokonania.

9) “A co z tzw. offtopami?”
-Offtopy będą bardzo niemiło widziane. Gramy z fabułą więc trzymamy klimat. Wszystko można napisać tak, żeby tego nie popsuć.
-Jeżeli widzisz czyjegoś offtopa nie odpowiadaj na to swoim offtopem. To jest błędne koło. Od załatwiania takich spraw jest MG.

10) Gdzie będzie się toczyć fabuła?
18 graczy – odstępuję od wyrafinowanej fabuły. Dziki zachód, miasto Bum-bum City :)

11) Możemy edytować posty?
Tak, uznałem że to niepotrzebny zakaz :) Takie moje prawo :P Niemniej każdy ma prawo przyuważyć to, że ktoś drastycznie zmienił treść posta i napisać o tym miastu – od nich zależy komu zawierzą :)

12) Jakie role przydzielam poszczególnym teamom?
Indianie:
Szaman, Szamanka, Samotny Kojot, Cicha Stopa,
Bandziory:
ZR, Szuler, Mściciel, Złodziej,
Miasto:
Kat, Pastor, Szeryf, Sędzia, DR, Kurtyzana,
Ufoki:
Zielona Macka, Detektor, Pożeracz umysłów, Przyssawka


13) Kiedy dostanę rolę?
We wtorek o godzinie 18 :)

14) Dlaczego nie mogę się odzywać w nocy, dotąd nie było takich ograniczeń?
Ktuló to specyficzna gra – w nocy mieszkańcy śpią, budzą się za to inne frakcje. Nie można gadać, bo ban :P Taka fanaberia MG.

15) Mogę się ujawnić?
NIE! Inni gracze muszą wpaść na Twoją rolę ^^. Aha – gdy ktoś ginie podaję nie rolę, a tylko grupę do której należał – dla utrudnienia :)

16) Można się jeszcze zapisywać?
Tak, ze względu na to że selekcja jest pożądana :) Do wtorku godziny 17:50 (tj. na 10 minut przed rozesłaniem ról) można się zapisywać – wtedy to rozsyłam role. Edycje zaczynamy o 20.

17) Ilu graczy chcesz mieć w edycji?
Osiemnastu to pożądana liczba – ale radziłbym się dalej zapisywać – j/w – chcę selekcji! :)
miasto, jeśli utrzyma go do świtu – wygrywa :)

W poszukiwaniach starych wyjadaczy pomogli mi:
Scorp2005,
Fimar,
Spider88
Oraz Kukowski :)
Wielkie dzięki dla Was :)
Fimar, Fiarot oraz Kuk dodatkowo pomagali mi w pisaniu FAQ :)

Wasz MG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo czasu, więc będę miał czas na FM mam nadzieję, że MG mnie weźmie do gry :)
Dobra nie będę się podlizywał :P, ale któló w FM to świetny pomysł


MG - Demrenfaris

1. Kalkulator12
2. Sam Fisher
3. Deto
4. Laska-z-Polski
5. Neban
6. Phelela
7. Glizda
8. mtobi
9. Spider88
10. Scorp2005
11. Kukowsky
12. skyler
13. Keroth
14. matiz123
15. Remember_The_Name
16. boogie85
17. Fiarot
18.WoWmen
19. mefiperes
20. Fimar
21.matix00 - reaktywacja!
22. Belmundo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się