Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2008 o 15:39, dawidos170 napisał:

Ok spam poedycyjny jest mniejszy niż ten przededycyjny a ja mam jedną prośbę - niech
ujawni się pan zaganiara,który tak namawiał szanownego MG,żebym wyleciał z edycji ??


Hi hi , ja nawet nie widziałem że odbywają się jakieś zażarte dyskusje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:01, spider88 napisał:

Hi hi , ja nawet nie widziałem że odbywają się jakieś zażarte dyskusje ;))


Ale śmieszne :/ Ktoś mnie wybujał z edycji i teraz nie ma odwagi się przyznać kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:16, dawidos170 napisał:

Ale śmieszne :/ Ktoś mnie wybujał z edycji i teraz nie ma odwagi się przyznać kto.

- Zrobil to MG, nawet sie przyznal ;P A jak potrzebujesz sobie ulzyc, powyzywac kogos, to moge sie przyznac - to ja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:41, LifaR napisał:

> Ale śmieszne :/ Ktoś mnie wybujał z edycji i teraz nie ma odwagi się przyznać kto.

- Zrobil to MG, nawet sie przyznal ;P A jak potrzebujesz sobie ulzyc, powyzywac kogos,
to moge sie przyznac - to ja !


Lifciu problemem jest to,że ktoś do MG napisał. Przynajmniej tak w prywatnych rozmowach powiedział mi Mistrz Gry. A teraz won :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno złamałeś regulamin - tak mi powiedział MG. Skoro po namyśle uznał, że należy Cię ukarać, to jest jego decyzja. Jeśli ktoś pisał do MG to cóż - gracze mają prawo składać protesty w trakcie gry. W każdym razie - decyzja była MG i miej pretensje tylko do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 21:30, Yarr napisał:

Podobno złamałeś regulamin - tak mi powiedział MG. Skoro po namyśle uznał, że należy
Cię ukarać, to jest jego decyzja. Jeśli ktoś pisał do MG to cóż - gracze mają prawo składać
protesty w trakcie gry. W każdym razie - decyzja była MG i miej pretensje tylko do niego.

MG był naciskany i to jest podstawa. I chce wiedzieć kto pisał. A dlaczego złamałem regulamin wszyscy,którzy byli w tamtym czasie na forum wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak było najsprawiedliwiej, bo gdybyś Ty nie zginął, to nie byłoby prawdopodobnie remisu i wszystko wyszłoby na sporą korzyść mafii. A tak zginęło 3 mieszkańców, więc straty były obopólne i dość równe. A i to ja Cię zabiłem ;P Wiedz, ze musiales zginac, bo na forum kilka osob namieszalo i musialem zrobic tak, by nikt nie poczul sie bardziej skrzywdzony. Ot, cala filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale za edycje posta jest ostrzeżenie, dawidos powinien dostać więc tylko warna - remis zostałby utrzymany, gdyż zedytował on posta jeszcze przed końcem głosowania. IMO błąd MG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:16, demrenfaris napisał:

Ale za edycje posta jest ostrzeżenie, dawidos powinien dostać więc tylko warna - remis
zostałby utrzymany, gdyż zedytował on posta jeszcze przed końcem głosowania. IMO błąd
MG.


Wiesz Demren, Ty akurat powinieneś lepiej siedzieć cicho ;) Mogłem napisać jeszcze "Killing Spree!", albo "M O N S T E R K I L L ! ! !". Dawidos 2 razy edytował posta i nawet puściłbym mu to płazem, gdyż działał pod wpływem chwili, ale nie wiedziałbym wtedy czy liczyć jego głos na Kalka (!), czy w ogóle nie zaliczać mu głosu, a może zaliczyć na Fiarota, albo na niego samego? ;] Tak było najuczciwiej i dalej się tego będę trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:16, demrenfaris napisał:

Ale za edycje posta jest ostrzeżenie, dawidos powinien dostać więc tylko warna - remis
zostałby utrzymany, gdyż zedytował on posta jeszcze przed końcem głosowania. IMO błąd
MG.


A ja uważam, że MG nie popełnił jakiegoś rażącego błędu. Zdarzały się już znacznie większe wpadki Miszczuniów. Dawidos mógł napisać nowego posta zamiast edytować drugi raz starego i nie byłoby problemu. Zresztą, kiedyś w ogóle nie było możliwości edytowania postów i jakoś sobie radziliśmy. Ja bym na Waszym miejscu jak najszybciej zapomniał o tej edycji, zwłaszcza, że daliśmy, jako mieszkańcy, ciała ;)
A Dawidos jest wyjątkowo zadziorny - do dziś pamiętam jego spięcie z Donem :D
Co do nacisków na MG - ja naciskom nie ulegam i uważam, że każdy MG powinien sam decydować, co uważa za stosowne. W końcu podejmując się prowadzenia bierze się nie tylko władzę, ale też jakieś obowiązki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


MG zrobił dobrą robotę wg mnie z tą sytuacją. W regulaminie nie ma orzeczonej kary za edycję więc wysokość kary zależy od MG. A sytuacja rzeczywiście była skomplikowana.

Niektórzy MG dają szansę na rehabilitację w postaci ostrzeżenia ale w przypadkach wyjątkowych hmmm... debili to nie pomaga i potrafią na drugi dzień znów edytować a tym samym przegrać edycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzę,że nikt nie zauważył sytuacji w jakiej to się działo. Uzgodnione było z Samem,że mam zmienić to zmieniłem. Tylko,że wcześniej wszedł pos mtobiego a potem jeszcze Marcina. Zedytowałem jak tylko zobaczyłem co zrobił mtobi, i że Marcin również zmienił ( jakoś tak było ) i zmieniłem ponownie nie myśląc o tym by napisać nowego posta a edytować poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w ogóle powinno się zabronić edycji postów z głosami na lincz. Nigdy wcześniej tego nie było i dawało to takie same szanse mieszkańcom jak mafii. Mało tego - często ta zmiana w ostatniej chwili (wyraźnie zaznaczona osobnym postem) wskazywała kto konkretnie zmienił głos i kiedy, co mogło oznaczać, że np. gracz jest w mafii. Teraz edycja postów z linczem wprowadza, imo, spore zamieszanie i prowadzi właśnie do takich niefajnych sytuacji.
Żeby uniknąć w przyszłości podobnych nieporozumień, kar i żalów proponuję ustalić zasadę o nieedytowaniu postów z linczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:54, Yarr napisał:

A Dawidos jest wyjątkowo zadziorny - do dziś pamiętam jego spięcie z Donem :D

Ano, to była chyba moja pierwsza edycja Mafii.

@Wayzin
Taki jest mój pogląd na tą sprawę. Zrobiłeś co uważałeś za słuszne, byłeś MG i miałeś do tego pełne prawo. Ale IMO postąpiłeś na korzyść mafii, a przecież Mistrz musi być bezstronny. Nie zamierzam dyskutować na ten temat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 14:14, demrenfaris napisał:

Ale IMO postąpiłeś na korzyść mafii, a przecież Mistrz musi być bezstronny.


Tylko jak miałby być bezstronny - gdyby nie zrobił nic, postąpiłby na korzyść mieszkańców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 14:34, rob006 napisał:

Tylko jak miałby być bezstronny - gdyby nie zrobił nic, postąpiłby na korzyść mieszkańców
:D

Ale to ja byłem mieszkańcem. Martwym, ale jednak mieszkańcem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> IMO postąpiłeś na korzyść mafii, a przecież Mistrz musi być
> bezstronny.

Znowu będę odmiennego zdania - sądzę, że wcale nie na korzyść mafii. Dawidos tym mieszaniem stał się (wespół z mtobim) numerem 1 do linczu dnia następnego. Dlatego sądzę, że Wayzin zachował zdrowy rozsądek i postarał się wypośrodkować jakoś sprawę - ukarał Dawidosa, uznał remis czyli nie poszedł na rękę ani mieszkańcom ani mafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 14:14, demrenfaris napisał:

Zrobiłeś co uważałeś za słuszne, byłeś MG i miałeś do tego pełne prawo. Ale IMO postąpiłeś na korzyść mafii, a >przecież Mistrz musi być bezstronny.


Co Ty piszesz ?? Gdyby nie zrobił nic , padł by tylko kalkulator a Fiarot by przeżył .Wtedy było by to zagranie na korzyść mafii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:16, demrenfaris napisał:

Ale za edycje posta jest ostrzeżenie

- Bo ? Bo demrenfaris tak twierdzi ? :P Rozumialbym, gdyby w regulaminie bylo napisane wyraznie - "za pojedyncza edycje posta nalezy sie ostrzezenie", dawidos edytowalby posta raz i zostal wyrzucony. Ale nic takiego nie bylo napisane, wysokosc kary nie byla okreslona, wiec decyzja nalezala do MG. Trzeba bylo poprosic o doprecyzowanie przed edycja, jesli miales jakies watpliwosci. Trzeba bylo wygrac edycje, to nie byloby problemu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 15:47, LifaR napisał:

> Ale za edycje posta jest ostrzeżenie
- Bo ? Bo demrenfaris tak twierdzi ? :P Rozumialbym, gdyby w regulaminie bylo napisane
wyraznie - "za pojedyncza edycje posta nalezy sie ostrzezenie", dawidos edytowalby posta
raz i zostal wyrzucony. Ale nic takiego nie bylo napisane, wysokosc kary nie byla okreslona,
wiec decyzja nalezala do MG. Trzeba bylo poprosic o doprecyzowanie przed edycja, jesli
miales jakies watpliwosci. Trzeba bylo wygrac edycje, to nie byloby problemu ;P

Bo Wayzin skopiował FAQ z edycji Kuka, w którym za edycję było ostrzeżenie. Jako, że nie pisał o żadnych zmianach dotyczących tego aspektu, można było przypuszczać, że zasady są identyczne jak u poprzedniego MG.

@spider
Jakby nie zrobił nic, to padłby Fiarot i Kalkulator - dawidos zedytował posta z linczem o 22:00, w ostatnim momencie trwania głosowania, więc jego głos był IMO wiążący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się