Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

W takim bądź razie poproszę pilnie o resztę danych. Na chwile obecną dostarczyli

1. Zurris
2. pH
3. paweldomar1 - przysłał
4. VBone
5. demrenfaris
6. Cael - przysłał
7. Yarr
8. matiz123 - przysłał
9. Fiarot
10. Avalon67
11. aragorn14
12. ariwederczi - przysłał

Post wraz z regulaminem pojawi się około 20. Mafia pierwszy raz kiluje w w dniu jutrzejszym pierwszy lincz w niedziele. To tak w kwestii pierwszych informacji resztę znajdzie się w poście początkowym. Co do klimatu to się jeszcze zastanawiam. Miało być L2 ale jak zacznę pisać to może coś innego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać poprawę ale do ideału jeszcze sporo brakuje. Aktualna lista wygląda następująco.

1. Zurris
2. pH
3. paweldomar1 - przysłał
4. VBone - przysłał
5. demrenfaris
6. Cael - przysłał
7. Yarr - przysłał
8. matiz123 - przysłał
9. Fiarot
10. Avalon67 - przysłał
11. aragorn14
12. ariwederczi - przysłał

Jak ktoś ma namiary na pozostałą piątkę czyli (1. Zurris, 2. pH, 5. demrenfaris, 9. Fiarot, 11. aragorn14) to może ich wyręczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, dobrze, że tak szybko się chętni do gry zebrali. :) Ja uprzedzam, że prawdopodobnie będę nieaktywny do jutrzejszego popołudnia (chociaż może uda mi się jeszcze jakoś posta dzisiaj napisać). I jeśli chodzi o klimat, to L2 jest mi zdecydowanie obce, więc nie obraziłbym się gdyby się zmienił temat przewodni. :P Chociaż oczywiście mogę się dostosować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem mejla ale od razu zapowiadam że moja aktywność może być średnia. Mam w poniedziałek dwa ciężkie zaliczenia ale będę robił co w mojej mocy... A co do realiów to są one mi całkowicie obce więc niewiele się spodziewam napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mejla już wysłałem. Może się zdarzyć w przyszłym tygodniu, że będę miał niezbyt wysoką akywność, ale postaram się tego uniknąć. Tak jak Zurris i jeszcze paru innych gramowiczów nie znam realiów L2, ale spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro realiów L2 nikt nie zna to nie będe Was męczył. Zaczniemy inaczej:
" Moskwa – 11.06.2022
Zwykły wieczór w moskiewskim metrze, tłumnie i hałaśliwie. Niby niczym nie różniący się dzień od innych ...itd"

Jedno pytanie w sprawie regulaminu jak wolicie w przypadku remisu losowanie kto ginie czy może "W przypadku remisu dwuosobowego giną obaj, remis trzyosobowy i wyżej nie ginie nikt". Odpowiedzi do 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 15:33, Shudo napisał:

Skoro realiów L2 nikt nie zna to nie będe Was męczył.
Zaczniemy inaczej: " Moskwa – 11.06.2022 Zwykły wieczór w moskiewskim metrze,
tłumnie i hałaśliwie. Niby niczym nie różniący się dzień od innych ...itd"

Ciekawe, czy tak wszyscy znają realia moskiewskiego metra... ;)

Dnia 11.06.2010 o 15:33, Shudo napisał:

Jedno pytanie w sprawie regulaminu (...)

Na pewno odpada opcja "remis dwuosobowy - giną obaj", bo to się wiąże z megapokusą dla mafii dla ustawiana linczów. "Remis - nie ginie nikt" zresztą też. ;)
Według mnie najlepsze jest losowanie w przypadku remisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 16:04, ariwederczi napisał:

Zaczniemy inaczej: " Moskwa – 11.06.2022 Zwykły wieczór w moskiewskim metrze,
> tłumnie i hałaśliwie. Niby niczym nie różniący się dzień od innych ...itd"
Ciekawe, czy tak wszyscy znają realia moskiewskiego metra... ;)

Ari znajomość realiów metra metra nie będzie potrzebna. A jak się mam czepiać szczegółów to nikt nie wie jak będzie w 2022. Więc wszyscy realia znają tak samo dobrze.

Dnia 11.06.2010 o 16:04, ariwederczi napisał:

Na pewno odpada opcja "remis dwuosobowy - giną obaj", bo to się wiąże z megapokusą dla
mafii dla ustawiana linczów. "Remis - nie ginie nikt" zresztą też. ;)
Według mnie najlepsze jest losowanie w przypadku remisu.

I właśnie na tych megapokusach może się mafia pięknie odsłonić. Zobaczymy jak się większość wypowie. Jeszcze nie znacie swoich roli więc oceniacie bezstronnie. Wyboru dokonacie ostatecznie WY, bo to Wy macie się dobrze bawić.


Co do waszych namiarów to mam już
1. Zurris - przysłał
2. pH - twierdzi że przesłał ale jakoś nie doszło. Może ma wolniejszy internet i jeszcze idzie. :)
3. paweldomar1 - przysłał
4. VBone - przysłał
5. demrenfaris - zaginiony w akcji. Brak danych. Jak ktoś ma namiar to poproszę o emaila
6. Cael - przysłał
7. Yarr - przysłał
8. matiz123 - przysłał
9. Fiarot - przysłał
10. Avalon67 - przysłał
11. aragorn14 - przysłał
12. ariwederczi - przysłał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 15:33, Shudo napisał:

Jedno pytanie w sprawie regulaminu jak wolicie w przypadku remisu losowanie kto ginie
czy może "W przypadku remisu dwuosobowego giną obaj, remis trzyosobowy i wyżej nie ginie
nikt". Odpowiedzi do 20.


Mam dziwną słabość do losowań, toteż wybieram opcję numer jeden. Co prawda zwykle na tych losowaniach nie wychodzę za dobrze, ale to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do ciebie na gg , moje gg jest ciągle w podpisie :) Napisałem , nie wiem czemu wtedy nie dotarło może numer się źle wkleił , jakby dalej nie doszło mój numer 944221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 17:23, Phelela napisał:

Pisałem do ciebie na gg , moje gg jest ciągle w podpisie :)


Spoko. Kontakty z poza listy mi się nawet na GG nie wyświetlają, ale przyjmijmy że do Ciebie kontakt jest już wystarczający. Jeszcze ostatni i mogę losować. Ma ktoś kontakt do demrenfaris to niech mi przyśle na emaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 17:26, Shudo napisał:

Spoko. Kontakty z poza listy mi się nawet na GG nie wyświetlają, ale przyjmijmy że do
Ciebie kontakt jest już wystarczający. Jeszcze ostatni i mogę losować. Ma ktoś kontakt
do demrenfaris to niech mi przyśle na emaila.


Jak go nie znajdziesz to może się wpakuję. Powinienem trochę czasu załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 15:33, Shudo napisał:

Jedno pytanie w sprawie regulaminu jak wolicie w przypadku remisu losowanie kto ginie
czy może "W przypadku remisu dwuosobowego giną obaj, remis trzyosobowy i wyżej nie ginie
nikt". Odpowiedzi do 20.


Ja powiem za siebie:
- zdecydowanie odrzuciłbym opcję "remis - nie ginie nikt", bo to może niebezpiecznie wydłużyć edycję (raz grałem właśnie w takiej, na starcie 13 osób, zaś po ośmiu dniach było nas jeszcze 6 przy życiu), zaś ja prawdopodobnie od piątku będę out.
- odrobinę bardziej wolałbym podwójny remis śmiertelny, pozostałe nie - niby pomaga to w jakiś sposób mafii ustawić lincze jak to stwierdził ariwederczi, lecz z drugiej strony im bliżej końca edycji tym bardziej sprzyja to mieszkańcom, np. w sytuacji, gdzie zostaje 6 graczy, w tym 2 mafie - wtedy naturalną koleją rzeczy jest zaryzykować podwójny remis i pilnować, aby go mafia w ostatniej chwili nie rozbiła. No i wtedy zawsze jest argument, aby nie używać remisów i przełamywać je we wstępnej fazie rozgrywki, gdy nie są one konieczne, a tak przy losowaniu można zawsze niedbale pchnąć dwóch do remisu, bo i tak zginie tylko jeden (tym bardziej, że windows00 teraz nie gra, więc nie będzie miał kto w ostatnich sekundach zmieniał głos, aby uniknąć losowania ;P).
- generalnie jednak czy będzie tak czy inaczej to poważnej różnicy nie będzie to raczej robić - mafia musi wykołować miasto, miasto musi wytropić mafię, więc główne cele się nie zmienią ;P. Także niech MG zadecyduje.

spider

Dnia 11.06.2010 o 15:33, Shudo napisał:

Jak go nie znajdziesz to może się wpakuję. Powinienem trochę czasu załapać.


To pakuj się bez względu na demerenfarsza, zawsze jeden gracz więcej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do remisowego linczu. Ciekawymi opcjami są: nie ginie nikt lub giną obaj. To znaczy taka sytuacja pozwala mieszkańcom na szybsze wykrycie mafii, bo wiadomo, że mafiosom będzie zależeć na remisie (chyba, że któryś, w drugim przypadku, będzie w remisowej dwójce) :D
Opcja z losowaniem jest w sumie taka dość zbalansowana, bo nigdy nie wiadomo czy ocalały nie jest w mafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 17:57, PsyhoSpider napisał:

> Spoko. Kontakty z poza listy mi się nawet na GG nie wyświetlają, ale przyjmijmy
że do
> Ciebie kontakt jest już wystarczający. Jeszcze ostatni i mogę losować. Ma ktoś kontakt

> do demrenfaris to niech mi przyśle na emaila.

Jak go nie znajdziesz to może się wpakuję. Powinienem trochę czasu załapać.

Jak napisał Fiarot alias Filmar możesz się pakować mimo tego że się nie pojawił. Daj mi namiary na siebie na emaila i witaj na pokładzie. Jeśli on się nie pojawi i nikt nie będzie w stanie podać mi na niego namiaru to go wywalę. Jak ktoś mi da do niego namiar, a on się nie pojawi to weźmie udział w losowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO TO ZACZYNAMY KOLEJNĄ EDYCJĘ FM

Moskwa – 11.06.2022

Zwykły wieczór w moskiewskim metrze, tłumnie i hałaśliwie. Niby niczym nie różniący się dzień od innych, jedna wkrótce miało się okazać że to początek wielkiej wojny jaka miała się odbyć w tej metropoli. W dniu dzisiejszym na drzwiach zawsze pełnej tawerny o wiele mówiącą nazwą „Lenin wiecznie żywy” zawisła informacja o rezerwacji lokalu. Dwóch zakapiorów w czarnych pinglach stało przed wejściem i oczekiwało na trzynastu zapowiedzianych gości. Mieli się zgłosić w dniu dzisiejszym żeby poznać swoje przeznaczenie. Każdy z nich otrzymał zaproszenie na którym widniały tylko dwie informacje, a mianowicie miejsce i data spotkania oraz cel IWAN PETROSZENKO. Nie była to zwykła dwunastka. Najlepsi z najlepszych w swoim fachu. Dodatkowo każdy z nich miał porachunki z Iwanem.

Gdy zjawili się wszyscy zostali zaproszeni do pomieszczenia z ekranem telewizyjnym. Gdy przybył ostatni i zajął miejsce przy stole światło przygasło. Zapadła cisza. Na ekranie pojawiła się postać siedząca w fotelu w półmroku. Było widać tylko zarys jego postury.
- Witajcie Państwo – rozpoczął swoją przemowę – zapewne zastanawiacie się dlaczego właśnie Wy zostaliście zaproszeni na to spotkanie. Ogromnie się cieszę że samo nazwisko PETROSZENKO przyciągnęło Was do mnie. Odpłacimy Iwanowi za wszystko co nas z jego strony spotkało. Każdy z Was został przez niego zdradzony i zapłacił wysoką cenę. Każdy z nas miał go za przyjaciela, a okazał się on sprzedajnym i bezwzględnym sukinsynem.
Cała dwunastka wpatrzona była w ekran i oczekiwała na dalszy rozwój wypadków.
- W dniu dzisiejszym – kontynuowała postać z ekranu – Iwan stal się potężnym człowiekiem w światku moskiewskiego syndykatu zbrodni, jednakże udało nam się znaleźć sposób na zemstę. Mamy doskonałą możliwość na dobranie się do większości jego pieniędzy. Wiemy że szykuje gigantyczną transakcję w którą inwestuje 100% swoich pieniędzy. Mamy kilka dni na zebranie się i zorganizowanie. Jeśli uda nam się to przeprowadzić bez pieniędzy zostanie pochłonięty przez wierzycieli. Ma on kilku potężnych wrogów w Moskwie którzy z milą chęcią go pogrążą w chwili gdy zostanie odcięty od gotówki. Potraktujemy go tak jak on nas potraktował. Zostawimy gnoja w samych skarpetkach w moskiewskim więzieniu.
Zaproszonej dwunastce oczy aż się zaświeciły na myśl o zemście
- Jeśli chodzi o szczegóły – kontynuował swój monolog – znamy miejsce i czas transakcji, wiemy jaka będzie obsada ochrony. Jedynym problemem jest dostanie się do tej twierdzy. Ale dlatego właśnie potrzebuję do tego celu Was, wasze umiejętności są wręcz owiane mitem więc myślę że poradzicie sobie z tym zadaniem. Z mojej strony dostarczam Wam wszystkie posiadane przez nas informację i dane techniczne budynku. Zaplanować samą akcję musicie już sami. Mam dostęp do wszelkiego rodzaju sprzętu od broni, poprzez elektronikę na kondomach kończąc.
Po tych słowach nastąpiła chwila ciszy. Trzynastka w ciszy czekała na ciąg dalszy.
- Mam nadzieję że wszyscy są chętni do pobawienia się z Iwanem. Jeśli kogoś jeszcze nie przekonałem to moim ostatnim argumentem będzie kwota którą mam do przejęcia. – zaciągnął się cygarem – mianowicie transakcja ma wartość 2 000 000 000 (dwóch miliardów dolarów amerykańskich). Do sprawiedliwego podziału wśród Was macie połowę. Resztę ląduje u mnie za koszty przygotowania, plan i ryzyko. Resztę pozostawiam Wam i tak pozostaje sporo.
Po tych słowach przekaz się zakończył. Zapaliło się światło i rozgorzały dyskusje pomiędzy przybyłymi.

W pomieszczeniu w którym siedział tajemniczy zleceniodawca zadzwonił telefon.
- Tak słucham – zapytał
- Masz jakiegoś kreta w ekipie. Iwan coś podejrzewa – powiedział informator
- Wiesz już kto?
- Jeszcze nie, ale trzymam rękę na pulsie. Muszę kończyć bo mnie namierzą. Pozostaje w kontakcie.
Po chwili zadumy wezwał jednego ze swoich zaufanych ludzi i polecił przekazać tą informacje dwunastce. Dodatkowo nakazał obserwację i poszukiwanie „kreta”. Po tych słowach wziął listę na której umieszczeni byli wszyscy uczestniczy spotkania czyli :

1. Zurris
2. pH
3. paweldomar1
4. VBone
5. demrenfaris
6. Cael
7. Yarr
8. matiz123
9. Fiarot
10. Avalon67
11. aragorn14
12. ariwederczi
13. PsyhoSpider

- ciekawe czy sobie poradzicie – powiedział – Zemsta da Wam siłę.

***
Co do zasad

Lincz do 22:00.
Mord i sprawdzenie do 22:15.
Post z podliczonym wynikiem podam od razu po podliczeniu wyniku.
Dałem wam prawo wyboru ramisów linczowych ale myślę że w teorii nie da się rozstrzygnąć co rzeczywiście będzie dobre więc sprawdzimy to w praktyce w tej edycji.
W przypadku remisu dwuosobowego giną obaj, remis trzyosobowy i wyżej nie ginie nikt.
Brak głosu równoznaczny z głosem na siebie, powtórzenie takiej sytuacji równoznaczne ze śmiercią z ręki zleceniodawcy czyli mojej i dożywotni ban.

GŁOSY ODDAJECIE NA FORUM, WYRAŹNIE ODDZIELONE NA DOLE POSTA.
Liczę wstecz od 22:00 według czasu serwera gram.pl, liczy się ostatni głos, zmieniać możecie do woli.

Mafia zabija jutro. Pierwszy lincz pojutrze.
Ilość: dwóch mafiosów, jeden katani, reszta to szare żuczki mieszkańcy z wielkim powerem.

Osoby, które nie dostały żadnej informacji, są mieszkańcami. Wraz z pojawieniem się tego postu lecą emaile do funkcyjnych których proszę o potwierdzenie na forum (wyraźnie proszę napisać na dole posta „przyjąłem do wiadomości swoją rolę: mafii bądź kataniego”). Żartuje oczywiście. Info na emaila.

Oczywiście od tej chwili nie kontaktujecie się w sprawach FM w innym miejscu niż na tym Forum (wyłączając dwóch mafiosów).

OSOBY POSTRONNE (czyli nie uczestniczące w rozgrywce) UPRASZA SIĘ O ABSOLUTNĄ CISZĘ W WĄTKU.

Ps.
Mam nadzieje że mój debiut jako GMa się spodoba. Klimat się podoba? (możecie napisać lub nie). Możecie w OFFIe na dole określić to coś zmienię. Jak nie to po edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

33-letni Pasza Domarenko znalazł się wśród 13, która miała rozprawić się z Iwanem. Także i on został przez niego oszukany - nie traci się nagle prawie całego dobytku uzyskanego przez całe życie, przyjaciół i - co najbardziej boli Paszę - córkę. "Zabiję tego s******a" - obiecywał sobie Domarenko. "Dorwę go, zabiorę mu kasę, a po tym wszystkim obedrę ze skóry kawałek po kawałku, ażeby zdychał jak najdłużej. Niech sukinsyn zazna tego, czym jest ból - jeśli nie psychiczny, to fizyczny, wsio rawno". Teraz wreszcie ma ku temu okazję i na pewno jej nie zaprzepaści.
- A więc, towarzysze, co proponujecie zrobić temu nędznemu szczurowi? Jak planujecie wyrwać mu jego kasę?
"Zemsta jest słodka" - pomyślał sobie Pasza, jednak nawet pieniądze nie są w stanie zagoić rany po zamordowanej córce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ARchibald IWan EDmund ERnest CZItrowicz, znany wszem i wobec jaki ariwederczi, miał tylko jeden cel w życiu. Była nim zemsta na najbardziej potężnym człowieku w Rosji. I nie chodziło wcale o Iwana Petroszenko, ale o samego prezydenta.

Powody, dla których ariwederczi dosłownie polował na samego prezydenta, były owiane tajemnicą. Nikt nie znał prawdy i wszyscy mogli się jej jedynie domyślać. Żadnych z tych domysłów sam ariwederczi jednak nie potwierdzał.

W grupie, która przed chwilą się zawiązała, nie znalazł się przypadkowo. To prawda, że miał swoje porachunki z Iwanem. I z wielką przyjemnością postanowił wykorzystać okazję, aby je wyrównać w tym zacnym gronie. Gdy dowiedział się, że może na tym jeszcze zarobić porządną kwotę, wiedział, że już nie wycofa się z tej akcji. Od dawna zbierał pieniądze, które pozwolą dokonać mu ostatecznej zemsty na samym prezydencie. Teraz mógł upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu...

- Potrzebuję kilku godzin, aby przeanalizować plany budynku - powiedział ariwederczi do pozostałych członków trzynastki. - Co prawda żaden ze mnie Michael Scofield, ale mało brakowało, a zostałbym inżynierem architektem. Wkrótce podzielę się z Wami swoimi wnioskami...

ariwederczi już się miał oddalić, gdy nagle coś mu się przypomniało.

- Widzę, że jest wśród nas ktoś, kogo znam pod pseudonimem Fiarot. Miło Cię widzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się