Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2010 o 09:22, Shudo napisał:

Nie znałem dema i nie wiedziałem na co go stać. Strasznie mnie również wkurzał. Starałem
się wprowadzić klimacik którego się większość trzymała. No jak się skrystalizuje ponownie
jak w starych dobrych czasach grupa lubiących i umiejących grać to będzie można takich
eliminować. Na razie po roku staramy się reaktywować temacik.
Ja również tak jak Yarr z demem nie zamierzam już grać. I GM będzi miał taki sam wybór
jak w przypadku Yarr''a
Albo ja albo dem.

Faktycznie, stać mnie na wiele. Zakpić z przywódcy sekty politycznej to niemal taki grzech, jak gdybym miał ubić własną matkę (ba, nawet gorzej - wtedy zginęłaby ta nikczemna osoba, która wydała mnie na świat!). Rzeczywiście, stworzenie postaci odchodzącej od sztampowej do bólu - krokiem wstecz byłoby już chyba tylko osadzenie tej edycji w realiach sycylijskich - fabuły to grzech ciężki. Wszakże, parafrazuję, wydurnianie się w zabawie (a może to już nie jest tylko zabawa...?), zasługuje na naganę.
Jedynym co pozostało sumiennemu graczowi mafii, to wycofać się widząc taki nietakt - tak ze strony gracza, jak i Mistrza, którego powinnością było wyrzucenie pseudo-nonkonformisty na zbity pysk.

Co do punktu a w poście Yarra - najlepiej uderzyć w cytat wyjęty z kontekstu opierając na tym swoją retorykę. Odmówię sobie aluzji, która wyjaśniłaby pochodzenie takiego postępowania - gotów byłbyś chyba odejść z wątku (skoro moja stopa tam wkroczyła!), a tego nie wybaczyliby mi gracze, którzy traktują mafię jako (jedynie?) dobrą rozrywkę. Widać dla niektórych to coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątek polityczny masz na tym forum. Tylko nigdy Cię w nim nie widziałem. Widać wyszczekany jesteś wyłącznie w wątkach, w których nikt nie wda się z Tobą w polemikę.
Próżno też oczekiwać czegokolwiek sensownego poza hasłem: "sekta polityczna".

Na forum cdprojektu jest wątek polityczny - może staniesz do otwartej batalii na argumenty?
Rękawica rzucona. Masz jaja, żeby ją podnieść?
Ostrzegam, nie wystarczy Ci prześmiewczy ton i puste hasełka.

A co do FM: to jest zabawa, owszem. Ale to jest gra zespołowa, a zatem nie myśli się w niej wyłącznie o własnej zabawie, ale i o kolegach/koleżankach. Jeśli Twój indywidualizm nie pozwala Ci grać w gry zespołowe, to polecam je sobie odpuścić. W szachach czy w slalomie gigancie możesz wiele osiągnąć. W FM wkurzasz, wprowadzasz zbędny (bo nie motywowany) chaos i psujesz klimat. Nikt Cię do FM nie zmusza. Ja wychodzę z takiego założenia i dlatego z gry zrezygnowałem, choć MG gorąco mnie zachęcał do pozostania i sprzątnięcia Cię pierwszego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 21:05, demerenfarsz napisał:

Faktycznie, stać mnie na wiele.


Pokazałeś doskonale. Ale czy to było dobre i OK w stosunku do innych graczy to już inna para kaloszy.

Dnia 17.06.2010 o 21:05, demerenfarsz napisał:

Zakpić z przywódcy sekty politycznej to niemal taki grzech,


To nie grzesh, to głupota. Nie pomyślałeś że możesz kogoś urazić? Ktoś może akurat jego poglądy uważać za dobre i w nie wierzyć.

Dnia 17.06.2010 o 21:05, demerenfarsz napisał:

Rzeczywiście, stworzenie postaci odchodzącej od sztampowej
do bólu -


Jakoś większość nie narzekała i potrafiła się dostosować. Większości zapowiadany klimat Lineage 2 nie pasował więc zmieniłem. Klimacik był typowo zmyślony więc wszyscy z odrobiną wyobraźni się dostosowali. Ty odjechałeś na maksa zupełnie nie w temacie.

Dnia 17.06.2010 o 21:05, demerenfarsz napisał:

krokiem wstecz byłoby już chyba tylko osadzenie tej edycji w realiach sycylijskich


To uważasz że fabuła była beznadziejna? Jeśli tak to pisze się emilka do GM i zgłasza się uwagi. Z trzynastu byłeś jedyny który tego nie pojął.

Dnia 17.06.2010 o 21:05, demerenfarsz napisał:

Jedynym co pozostało sumiennemu graczowi mafii, to wycofać się widząc taki nietakt -
tak ze strony gracza,


Zachowania Yarr''a (BlackBird) nie pochwalam czego zresztą nie ukrywałem w tym poście na którego się powołujesz.

Dnia 17.06.2010 o 21:05, demerenfarsz napisał:

jak i Mistrza, którego powinnością było wyrzucenie pseudo-nonkonformisty
na zbity pysk.


Wiesz gdybym znał Twój styl gry to na pewno nie zabiegałbym o Twój udział tuż przed edycją gdy nie dawałeś znaku życia. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=50276. Żałuje że tak o ciebie zabiegałem i dałem Ci szanse mimo że nie miałem namiarów do Ciebie w momencie losowania.

Dnia 17.06.2010 o 21:05, demerenfarsz napisał:

Co do punktu a w poście Yarra - najlepiej uderzyć w cytat wyjęty z kontekstu opierając
na tym swoją retorykę. Odmówię sobie aluzji, która wyjaśniłaby pochodzenie takiego postępowania
- gotów byłbyś chyba odejść z wątku (skoro moja stopa tam wkroczyła!), a tego nie wybaczyliby
mi gracze, którzy traktują mafię jako (jedynie?) dobrą rozrywkę.


Rozrywkę grupową w której się wszyscy bawimy. GM poświęca czas i stara się budować klimat który większość akceptuje. Ale nie Ty, Tobie akurat nie spasował klimat i pomyślałeś że zrobisz z siebie pajaca i spieprzysz większości zabawę. I zauważ (chociaż widząc Twoje nastawienie zapewne Cie to wali) że Twój "smrodek" towarzyszył do końca edycji. Ale dla Ciebie to oczywiście nic, w końcu to 13''tu obcych z sieci.

Dnia 17.06.2010 o 21:05, demerenfarsz napisał:

Widać dla niektórych
to coś więcej.


Oczywiście że coś więcej. To nasz sposób na odpoczynek. Lubimy oderwać się od rzeczywistości i pobawić się w fantazję i detektywów/zabójców. Każdy z nas ma jakieś obowiązki i zobowiązania mimo toi lubimy tu przebywać bo takie analizy są dla nas formą relaksu.
Tylko że my potrafimy respektować potrzeby innych nam zbliżonych.

Reasumując
Uważam że nie pasujesz do tej społeczności i proszę opuść ją. Tą swoją wypowiedzią utwierdziłeś mnie w przekonaniu że Yarr zrobił dobrze. Jednakże bardzo się cieszę że Cię nie wyrzuciłem, tym samym pokazałeś ile jesteś wart. Myślę że wielu z wątku to poprze i przyłącza się do tego. Na razie masz dwie osoby przeciw sobie. Mnie i Yarra a za nowatorów już obaj się nie uważamy. Oczywiście zapraszamy Cię jak najbardziej do gry w FM jak dorośniesz i zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproszę pozostałych o pozostawienie swojej oceny na temat oceny gry i zachowanie demerenfarsz oraz traktowanie go w następnych edycjach.

Ja z nim grałem tylko poprzednią edycję z czego pamiętam tylko "Blablabla, nie przegadam cię." i tyle z jego gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 22:24, Shudo napisał:

Poproszę pozostałych o pozostawienie swojej oceny na temat oceny gry i zachowanie demerenfarsz
oraz traktowanie go w następnych edycjach.

Ja z nim grałem tylko poprzednią edycję z czego pamiętam tylko "Blablabla, nie przegadam
cię." i tyle z jego gry.

Przestańcie ;) To takie dziecinne , jak MG nie będzie chciał żeby on zagrał to nie zagra i tyle . Jak nie chcesz nie graj z nim , proponował bym nie kontynuować tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 22:29, Phelela napisał:

Przestańcie ;) To takie dziecinne , jak MG nie będzie chciał żeby on zagrał to nie zagra
i tyle . Jak nie chcesz nie graj z nim , proponował bym nie kontynuować tematu...


Nie zgodzę się z Tobą. Uważam że takie zachowanie trzeba napiętnować. Bawiłeś się odpowiednio dobrze przez te jego wybryki? Ja nie, może dlatego że pierwszy raz jako GM chciałem zbudować klimatyczną rozgrywkę. Zwrócił mu uwagę Yarr, poprosiłem ja jako GM, olał nas więc co tu sądzić. Nie mówię że już ma nie grać, napisałem wcześniej "Oczywiście zapraszamy Cię jak najbardziej do gry w FM jak dorośniesz i zrozumiesz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wiesz co ja to akceptuje z powodu tego że gram z nim nie pierwszy raz ;) I wydaje mi się to jakoś naturalne , może dlatego nie mam o to pretensji . Przecież dobrze wiesz że z tej kłótni i tak nic nie wyniknie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja chciałbym się podzielić swoim zdaniem na temat edycji. Po pierwsze, co się rzucało w oczy - aktywność. Jak można kogoś zanalizować, skoro napisze 2 posty na krzyż, w których tak praktycznie nie ma treści? Po drugie, to zachowania dema - skoro ma być klimat, to się tego trzymajmy, nei ma sensu robić bez potrzeby takiego zamieszania. Po trzecie - szkoda, że mafia nie wygrała:P Zurris, mogłeś zostawić ten mord:P A Pheła, mogłeś wybrać matiza:P No nic, mam nadzieję, że mimo kilku negatywnych aspektów grało Wam się tak jak mi - czyli przyjemnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 22:54, Phelela napisał:

Może wiesz co ja to akceptuje z powodu tego że gram z nim nie pierwszy raz ;) I wydaje
mi się to jakoś naturalne , może dlatego nie mam o to pretensji . Przecież dobrze wiesz
że z tej kłótni i tak nic nie wyniknie ...


Przecież sam się wkurzałeś podczas edycji...
Mówisz, że coś takiego nic nie da? Widać dziwaczne tutaj zapanowały porządki ostatnio i trzeba to zmienić. Kiedyś wypieprzało się takich pseudo graczy i był spokój. Nikt się nie ceregielił.
Shudo zachował się możliwie fair w stosunku do mnie (choć był niezadowolony z mojej decyzji, co wyraził CAPS LOCKIEM ;)) i wręcz pobłażliwie w stosunku do dema. Bardzo mu zależało, żeby ta edycja "wyszła".
I pod względem prowadzenia była jak najbardziej w porządku. Ale jeden gracz może schrzanić naprawdę dużo i trzeba z tym walczyć. Kiedyś taką akcję miałem z Seqiu. Niemalże rozpieprzył mi edycję (tak jak Shudo teraz, tamta była moją pierwszą jako MG), za co dostał dożywotniego bana. Potem gdzieś tam jeszcze zagrał, ale że lubił, jak dem, robić sobie głupawe żarty i podchodził do gry wyłącznie jak do własnej zabawy, to zniknął w końcu na dobre, bo coraz mniej osób chciało z nim grać.
Dlatego ostracyzm uważam za rzecz wskazaną. I podzielam opinię Shudo: jak dem przemyśli sprawę i zacznie tę grę traktować jak grę zespołową, a nie zabawę z samym sobą, to nie widzę przeszkód, żeby grał. Ale w tym momencie na pewno z nim w edycji nie zagram, to ma to wszystko o czym piszemy w zadku.

Co do samego podejścia MG: masz rację - to on będzie decydował. Ale żeby decydować to musi mieć świadomość jakie są proporcje i czy decyzja o pozostawieniu dema na liście nie spowoduje niemożności rozegrania edycji (bo wycofa się kilku graczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shudo & Yarr - popadacie w skrajności. Z mojego punktu widzenia zbyt dużo uwagi poświęcacie Forumwowej Mafii (przynajmniej tak piszecie, bo w czynie to bywa różnie) i zarzekacie się, że przez Dema świat wali się na łeb na szyję. To tylko gra. Fakt, że ubzduraliście sobie, iż jest ona czymś więcej, nie upoważnia Was do wykluczania kogokolwiek z tej społeczności (interesujące, mamy nagle na forum jakąś nową społeczność - prawie jak sekta!). Jak nie chcecie grać, to nie grajcie - to wasz wybór i sami się z nim uporajcie. Decyzja co do tego, kto gra, a kto nie, należy przede wszystkim do aktualnego Mistrza Gry, więc nie widzę sensu nawet próbować ingerować w to.

A co do Dema... Jeśli chcesz grać, to w pewnych sferach musisz przystosować się do edycji, bo Mistrz Gry jako taki może wyrzucić Cię na zbity pysk. Jeśli dopuszczasz do siebie taką możliwość i mimo to nadal postępujesz nie tak, jak być powinno, to nie zgłaszaj swojego uczestnictwa i tyle. Mam nadzieję, że trochę się opamiętasz. Trochę - bo osobiście nie mam Ci nic do zarzucenia. Ba - twoja gra nie zasługuje z pewnością w moich oczach na potępienie, ale zdarza Ci się utrudniać dochodzenie wprowadzając zbędny chaos do rozgrywki. Jeśli masz zamiar startować, to postaraj się. Selekcja w gronie Ty i Yarr jest dla mnie kłopotliwa, z resztą prawdopodobnie dla innych też by była. Wątek ma na celu przede wszystkim zabawę, a ja nie zamierzam nikomu jej zabraniać (o ile w wyniku czyjegoś zachowania nikt nie będzie na tym stratny w znaczący sposób).

Kończcie te wywody, lepiej zmobilizujcie oddziały i zgłaszajcie się do poboru. Nie zamierzam czekać w nieskończoność ;)

Aktualna lista:

MG - Caelethi

1. ariwederczi
2. Yarr
3. Shudo
4. Avalon67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 23:35, Caelethi napisał:

Shudo & Yarr - popadacie w skrajności. Z mojego punktu widzenia zbyt dużo uwagi poświęcacie
Forumwowej Mafii (przynajmniej tak piszecie, bo w czynie to bywa różnie) i zarzekacie
się, że przez Dema świat wali się na łeb na szyję.


Chciałbym konkretny cytat, w którym piszę, że przez Dema świat wali się na łeb na szyję.
Spłycasz sprawę i demonizujesz mnie i Shudo. Po co?

Dnia 17.06.2010 o 23:35, Caelethi napisał:

To tylko gra.


Powtórzę: to jest gra ZESPOŁOWA, a skoro tak, to należy uwzględniać pozostałych graczy. Jeśli ktoś innych ma w dupie, to do tej gry się zwyczajnie nie nadaje.

Dnia 17.06.2010 o 23:35, Caelethi napisał:

Fakt, że ubzduraliście
sobie, iż jest ona czymś więcej, nie upoważnia Was do wykluczania kogokolwiek z tej społeczności
(interesujące, mamy nagle na forum jakąś nową społeczność - prawie jak sekta!).


"Ubzduraliście sobie"... no, no... A co ja takiego sobie konkretnie ubzdurałem?
A społeczność jest, czy Ci się to podoba czy nie i z tej społeczności niejeden już wyleciał.

Dnia 17.06.2010 o 23:35, Caelethi napisał:

Jak nie chcecie grać, to nie grajcie - to wasz wybór i sami się z nim uporajcie. Decyzja co do
tego, kto gra, a kto nie, należy przede wszystkim do aktualnego Mistrza Gry, więc nie
widzę sensu nawet próbować ingerować w to.


Mistrz gry jest od podejmowania decyzji. I jego decyzja o zatrzymaniu jednego gracza może spowodować, że przestanie być mistrzem gry, bo nie będzie składu do gry - kilku graczy po prostu zrezygnuje, bo z tym zatrzymanym przez MG nie będą chcieli grać, rozumiesz? I wierz mi, Ci, którzy zrezygnują z gry spokojnie "się z tym uporają" ;P Za to MG może mieć poważny problem z dobraniem składu i może sobie niepomistrzować.
O tym piszemy i dlatego Shudo poprosił o wypowiedź pozostałych graczy.

Póki co nie musisz kłopotać się o wybór, bo dem się do listy nie dopisał. Jak się dopisze, to możesz mieć kłopot, ale może Cię wyręczę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 23:35, Caelethi napisał:

To tylko gra.


W zasadzie wszystko się sprowadza do tego zdania.
Ale!
Gra to zabawa. Ta gra ma bawić grających. Czasami może irytować, ale w ostatecznym bilansie emocje mają wyjść na plus. Inaczej granie nie będzie miało sensu. Jeśli jedna osoba psuje rozrywkę z gry większej liczbie osób, mówi się jej najpierw kulturalne "papa", a jeśli to nie poskutkuje - mniej kulturalne słowo, którego ze względu na regulamin i własną przyzwoitość tutaj nie wymienię.

Dnia 17.06.2010 o 23:35, Caelethi napisał:

(interesujące, mamy nagle na forum jakąś nową społeczność - prawie jak sekta!).


To akurat jest jedna z najstarszych społeczności na tym forum. Sprawdź pierwszy post w tym temacie. Poza tym swego czasu FM było chyba jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego forum (oprócz częstych wypowiedzi pracowników CDProjekt) - wątpię, żeby istniało w polskiej sieci inne miejsce, w którym ta gra byłaby tak popularna, rozwinięta i odbywała się tak często i aktywnie. Oczywiście ostatnio się to troszeczkę zmieniło, ale jeszcze półtora, może dwa lata temu patrząc na listę najczęściej wypowiadających się osób na forum, w większości widziało się właśnie starych znajomych z FM. Większość byłych moderatorów również grała w Mafię, do tego stopnia, że wątek był moderowany nie na samych zasadach forum, ale według regulaminu aktualnie rozgrywanej edycji ;).
Więc tak, mamy na forum jakąś społeczność, ale nie jest ona wcale nowa ;). Warto jeszcze dodać, że do takich tworów wewnątrz tutejszego forum należy również na przykład społeczność irca.

Dnia 17.06.2010 o 23:35, Caelethi napisał:

Selekcja w gronie Ty i Yarr jest dla mnie kłopotliwa, z resztą prawdopodobnie dla innych też by była.


Nie do końca. Mając wybór, albo Dem, albo Yarr, Shudo i kilka innych osób, co do których nie jestem pewien, czy powinienem wymieniać ich nicki, to zdecydowanie skreśliłbym Dema. Choćby ze względu na prostą matematykę i fakt, że ciężko jest obecnie zebrać odpowiednią ilość osób do gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już się przepychać. Fakt że dem przesadził, dobry smak gdzieś pozostał daleko w tyle jednak nie należy chyba robić z igły widły. Wytknięto już mu to chyba wystarczająco dobitnie. To czy to zrozumie to już inna bajka i jego sprawa. Konsekwencją będzie po prostu eliminacja z listy jeśli MG będzie po drugiej strony barykady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 21:29, Blackbird napisał:

Wątek polityczny masz na tym forum. Tylko nigdy Cię w nim nie widziałem. Widać wyszczekany
jesteś wyłącznie w wątkach, w których nikt nie wda się z Tobą w polemikę.
Próżno też oczekiwać czegokolwiek sensownego poza hasłem: "sekta polityczna".

Na forum cdprojektu jest wątek polityczny - może staniesz do otwartej batalii na argumenty?
Rękawica rzucona. Masz jaja, żeby ją podnieść?
Ostrzegam, nie wystarczy Ci prześmiewczy ton i puste hasełka.

Chętnie pogadam, jeśli znajdę czas i o ile uda mi się założyć tam konto, co spróbuję uczynić po weekendzie (aktualnie nie mam czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto, o ile kojarzę, jest to samo co na gram.pl. Przynajmniej tak było, że osoby mające już konto na gramie mogły logować się tym samym loginem i hasłem na cdprojekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skandal, nie zostałem wpisany ;)

MG - Caelethi

1. ariwederczi
2. Yarr
3. Shudo
4. Avalon67
5. Lampmeister

Widzę, że jakaś kłótnia powstała, zaraz nadrobię ploteczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się