Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2011 o 20:34, Shudo napisał:

MG - Shudo

0. win0
1. Prido
2. Asthariel
3. Zendemion
4. Avalon


O! 5 osób i MG, możemy startować. Informacji przecież będzie niewiele więcej niż podczas ostatniej edycji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 21:12, Zendemion napisał:

Szkoda, że na 2 mafie już zerowy lincz byłby ostatni :)


Rzeczywiście, to może być utrudnienie :)

A tak na serio: Zapisujcie się , ludzie :) Nie chcę do końca wakacji nie mieć okazji zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 21:17, Prido napisał:

> Szkoda, że na 2 mafie już zerowy lincz byłby ostatni :)

Rzeczywiście, to może być utrudnienie :)

A tak na serio: Zapisujcie się , ludzie :) Nie chcę do końca wakacji nie mieć okazji
zagrać.

mnie nie ma między 9 VIII od 22:00 a 11 VII do 22:00, i nie wiem czy jest sens abym brał udział w tej edycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 21:26, kindziukxxx napisał:

> > Szkoda, że na 2 mafie już zerowy lincz byłby ostatni :)
>
> Rzeczywiście, to może być utrudnienie :)
>
> A tak na serio: Zapisujcie się , ludzie :) Nie chcę do końca wakacji nie mieć okazji

> zagrać.
mnie nie ma między 9 VIII od 22:00 a 11 VII do 22:00, i nie wiem czy jest sens abym brał
udział w tej edycji :)

Naprawdę myślisz, że w 4 dni zbierze się ekipa? :-P Będąc realistą, obstawiam półtora tygodnia czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 21:26, kindziukxxx napisał:

mnie nie ma między 9 VIII od 22:00 a 11 VII do 22:00, i nie wiem czy jest sens abym brał
udział w tej edycji :)


Czyli jednak dowieźliśmy ten wehikuł czasu na miejsce O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2011 o 21:39, Prido napisał:

Czyli jednak dowieźliśmy ten wehikuł czasu na miejsce O.o

mam złamaną łapę, piszę jedną ręką, no i oczywiście nie zauważyłem braku jednej I :), a wehikuł jest mój i nikomu go nie oddam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 21:39, Asthariel napisał:

Naprawdę myślisz, że w 4 dni zbierze się ekipa? :-P Będąc realistą, obstawiam półtora
tygodnia czekania.

Mi pozostaje zatem mieć nadzieję ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, najwyższa pora wziąć się za to szumnie zapowiadane podsumowanie edycji. Wybaczcie, że tyle to trwało, ale w niedzielę odpoczywałem po naszej wyczerpującej forumowej rozgrywce, natomiast w poniedziałek po swoim niedzielnym meczu sparingowym w piłkę halową. I owszem, nie jest to błąd w tekście, ta rozgrywka była dla mnie dosyć wyczerpująca, mimo tego, iż trwała zaledwie trzy lincze, a ja przez większość czasu byłem poza głównym nurtem podejrzeń. Już chyba kiedyś nawet pisałem o tym na forum, że swój szczyt formy w FM mam dawno za sobą, moje nastawienie jest trochę inne niż choćby te 2-3 lata temu, mniej żywiołowe i energiczne, a w dodatku na swoje nieszczęście trafiła mi się rola mafii. Po pierwsze o wiele bardziej lubię grać jako mieszkaniec i tropić zdrajców, a nie kręcić i wyprowadzać w pole niewinnych. Po drugie - co mocno wiąże się z powyższym zdaniem - jako mafia z góry wiem, że będę oskarżać i wrabiać mieszkańców, więc automatycznie nie mogę być w pełni naturalny i autentyczny, jakkolwiek bym się nie starał. Po trzecie cały czas muszę uważać, żeby samemu się czymś głupim nie wsypać - w ogóle podczas edycji czasem łapałem taką lekką paranoję, polegającą na tym, iż wydawało mi się, że gracze mogą w jakiś cudowny sposób dosłownie po każdym moim poście domyślić się mojej prawdziwej, mafijnej roli. Wszystko to powodowało, że niektóre swoje wypowiedzi czytałem po dwa, trzy razy, zanim ostatecznie zdecydowałem się jej dodać na forum, co powodowało czasami trochę wolniejszą reakcję odnośnie odpowiadania na inne wypowiedzi. Dlatego też to wszystko w głównej mierze powodowało, iż poczynałem sobie nieco inaczej niż wówczas, gdy jestem mieszkańcem. Zauważył to też po edycji kindziukxxx ("Fiarot, cóż... niby grał prawie jak zawsze jednak ta gra różniła się od tej do czego nas przyzwyczaił jako miastowy, i faktycznie okazał się mafią") i w zupełności się z jego opinią zgadzam.

Co do mordów - gdyż chyba ta kwestia bardzo wszystkich ciekawi - to wbrew wszelkim pozorom nie mieliśmy założenia, aby iść według listy, ani nie zabiliśmy w pierwszym wskazaniu windowsa00 dlatego, że - jak to sugeruje kindziukxxx - baliśmy się jego i jego gry oraz aktywności. Ale po kolei:
1 mord - windows00 => główna przyczyna była prosta, choć dla zdecydowanej większości, lub wręcz dla wszystkich, włączając w to samego poszkodowanego, zupełnie niejasna. Była nią bowiem... moja osobista zemsta za wydarzenia sprzed roku :P. W mniejszym stopniu chodziło o to: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=50135, co spowodowało: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=50154, choć tę postawę jeszcze jestem jakoś w stanie zrozumieć, gdyż windows00 był wówczas mafią. Natomiast w większym stopniu chodziło o: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=51663, co w dużej mierze przyczyniło się do: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=51692. Cóż, Panie windows00, ten ostatni przytoczony przeze mnie lincz twojego autorstwa spowodował wówczas wyprowadzenie mojej osoby na trzygłosowe prowadzenie już podczas pierwszego linczowania w tamtej edycji i moją eliminację z gry, co z kolei poskutkowało moim trzymiesięcznym ''fochem'' na FM. No niestety, takich rzeczy się nie zapomina :P. Także przykro mi, ale skoro pojawiła się szansa, żeby Ciebie także prędko usunąć z rozgrywki za pomocą tradycyjnego mordu, to nie mogłem z tego nie skorzystać :P. Może to i głupie mścić się w taki sposób i to do tego z rocznym poślizgiem... ale trudno :P. Dla mnie zemsta była mniej więcej w 80% powodem twojego mordu, kolejne - dajmy na to - 16% to fakt, że nie mieliśmy za bardzo innego kandydata (po tym, jak rzuciłem i wytłumaczyłem Avalonowi, czemu Ty, niespecjalnie chciało nam się myśleć nad jakimś innym wyborem :P), następne 2% dotyczyło przypuszczenia, że część graczy będzie winiło za ten mord mniej doświadczone osoby, więc z daleka ode mnie i Avalona, zaś ostatnie 2% to przypomnienie, że i tak masz już wystarczająco dużo postów napisanych w temacie o FM :P. Swoją drogą widać teraz, że dla mafii nie była to zła decyzja - wszak windows00 okazał się być katanim :].
2 mord - rob006 => zacznę tytułem wstępu, iż mając na uwadze, że windows00 był doświadczonym i dobrym graczem, założyliśmy sobie, iż nie będziemy mordować Prida, chyba że zaistnieją poważne przesłanki świadczące za posiadaniem przez niego roli kataniego. Podczas dnia z pierwszym linczem takich nie zaobserwowaliśmy, jednakże łatwo dało się zauważyć, iż część osób zaczyna się do Prida o pewne sprawy przyczepiać (bardziej otwarcie qrex, w mniejszym stopniu Asthariel). Postanowiliśmy więc grać ''na wrobienie'' tegoż gracza i oszczędzić uczestników edycji, którzy ''coś'' do niego mieli. Z kandydatów do mordu wypadali więc kolejno wspomnieni qrex i Asthariel, Zendemion - jako ten, który mógłby ewentualnie pasować jako kompan Prida (kindziukxxx przed śmiercią zresztą zasugerował taką parę zdrajców: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=58870) oraz wszyscy ''milczkowie'' - gdyż stwierdziłem, iż eliminacja kogoś z nich nie będzie nam na rękę, a być może ktoś z nich padnie śmiercią ''samobójczą'' (co zresztą miało później miejsce w przypadku Alexei''a i Zurrisa). Jakby nie patrzeć na liście możliwych ofiar pozostał jedynie rob006, a że w dodatku poza krótką obecnością w temacie i linczem na kindziukxxxa nie był za bardzo z nikim powiązany, toteż jego usunięcie nie zostawiało miastu zbyt wiele wskazówek na przyszłość. Stąd też taki, a nie inny wybór, chociaż przyznam, że kilka minut przed ostateczną decyzją Avalon spytał się mnie - choć nie było to raczej całkiem na serio - czy mordujemy po numerach :P. Niemniej jednak powody były takie, jakie wypisałem powyżej.
3 mord - Zendemion => powiem szczerze, że - niestety błędnie - dopatrywałem się w jego osobie kataniego. Czemu? Z uwagi choćby na następujące posty: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=58887 i fragment: "Wstrzymałbym się też ze wskazywaniem na mnie. Zamówił ktoś sprawdzenie przez kataniego, więc czekam, ale martwy nie zdam się na wiele" lub też http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=59053. Brałem mocno pod uwagę, iż pisze on tak dlatego, aby móc później uwiarygodnić swoje ujawnienie się, niestety tym razem była to moja nadinterpretacja jego słów. A czemu niestety? Ponieważ jego śmierć - pomijając ten aspekt możliwego kataniego - była mi bardzo nie na rękę i gdybym zawczasu wiedział, iż wspomniany gracz nie jest detektywem, to zapewne ubiłbym kogoś innego, najpewniej Winry ;]. Z jednej strony więc nieco skomplikowałem sobie sytuację w rozgrywce, gdyż pozostawienie Zendemiona spowodowałoby pewnie rozwój konfliktu jego z qrexem i Astharielem, gdzie mógłbym znaleźć dla siebie bezpieczne miejsce w dyskusji, z drugiej zaś przynajmniej moje narzekania na mord na Zendemionie opisywane już na forum były, dzięki jego okolicznościom, bardziej autentyczne ;].
4 mord - Asthariel => tutaj było już w sumie ''wszystko jedno'', wystarczyło podać nick dowolnego mieszkańca, a ponieważ finalnie Asthariel jako jedyny gracz, oprócz właśnie zlinczowanego Prida, głosował na mnie, toteż za to został wskazany właśnie on ;P.

Część dalsza podsumowania nastąpi kilka/kilkanaście godzin później, ten post i tak jest już na tę chwilę wystarczająco długi ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Shudo

0. win0
1. Prido
2. Asthariel
3. Avalon
4. kindziuk
5. HBG
6.


Wpiszę się na zachęt dla innym graczy, chociaż nie wiem czy w najbliższym czasie będę mógł uczestniczyć aktywnie w edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Shudo

0. win0
1. Prido
2. Asthariel
3. Avalon
4. kindziuk
5. HBG
6. Thrandir
7.

A co mi tam, po przeczytaniu x edycji z obserwacją dwóch ostatnich włącznie- też jestem chętny.
Anyway, jeżeli edycja będzie miała się rozpocząć przed 17sierpnia (widząc jak szybko zapełnia się lista pewnie nie jest to możliwe- dlatego też się zapisuje) albo pojawią się jakieś nieprzewidziane okoliczności- będę zmuszony zrezygnować z udziału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno na przyszłość. Jeżeli nie potwierdzę udziału, to proszę mnie nie brać pod uwagę, bo w tym przypadku dostałem maila, którego nie potwierdziłem (jakimś cudem "genialne" wp uznało temat maila "mafia" za spam), a na dodatek i tak mnie nie było, więc nie mogłem brać udziału, a mimo to byłem obecny (albo bardziej nieobecny) jako gracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się