Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy 3DS pokona PlayStation Portable grafiką?

26 postów w tym temacie

Łukasz Odziewa

Czy najnowsza konsola Nintendo, 3DS, ma szanse pokonać graficznie tytuły z konkurencyjnej platformy, PlayStation Portable? Wskazuje na to udostępniony w internecie filmik pokazujący moc procesora graficznego nowego handhelda z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Przeczytaj cały tekst "Czy 3DS pokona PlayStation Portable grafiką?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP 2 jest na pewno w projekcie. Natomiast nowe możliwości graficzne 3DS może potwierdzić Metal Gear Solid. Nintendo oczekiwało na stosowny moment, w którym zwiększenie kosztów produkcji nowej konsoli nie przyniesie im straty przy sprzedaży jak to miało przypadek wśród konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z OpenGL ES korzysta też Android, Symbian, iPhone OS, Maemo, WebOS, BlackBerry, a także PlayStation3. Dodatkowo jest w specyfice WebGL.

Czemu deweloperzy nie korzystają z ułatwień w portowaniu swoich gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale w gry z PS2 na 3DS sobie nie pogram. A na PSP2 owszem. Zresztą 3DS sobie chętnie bym kupił, nawet posiadając już moje PSP - innowacyjnie DS moim zdaniem wymiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale pamietajcie, ze ten chip musi obsluzyc 2 ekrany na raz... i to raczej wyswietlajace 2 rozne rzeczy. nie wiem, jak z DSem i grami na niego jest, czy na obu ekranach jest grafika 3d etc., ale jesli tak to raczej na gry wygladajace jak ten trailer bym nie liczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP graficznie też sroce z pod ogona nie wypadło ;). GT, GOW wyglądają super. I to w gameplay. N pokazało na razie filmik. Wstrzymam się z zachwytami do czasu pierwszego gameplay :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z autorem pierwszego posta - PSP2 z pewnością jest w projekcie. Pica200? Brzmi trochę śmiesznie, ale już dziś możemy zobaczyć, że w tej zabawce tkwi potencjał. Osobiście czekam na pierwsze gameplay''e.

A, Ninny bardzo długo żyło z grami o słabszej grafice - może Sony też powinno spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bankowo będzie mocniejsze niż PSP. Ten sprzęt ma już przecież ponad 5 lat. Choć i tak grafa jest bardzo dobra, jeszcze odrobinę poprawić dodać AA i już więcej w przenośnych urządzeniach poprawiać nie będzie trzeba. Bolączką PSP jest tylko interlacing w wersji 3k.

Cóż pozostaje czekać na 3DS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 15:22, kjubus napisał:

ale pamietajcie, ze ten chip musi obsluzyc 2 ekrany na raz... i to raczej wyswietlajace
2 rozne rzeczy. nie wiem, jak z DSem i grami na niego jest, czy na obu ekranach jest
grafika 3d etc., ale jesli tak to raczej na gry wygladajace jak ten trailer bym nie liczyl


W DSie akurat wsio ryba, co się na którym z wyświetlaczy renderuje, aczkolwiek w przypadku 3DS wydaje mi się, że zostanie to trochę zmienione - górny wyświetlacz będzie większy - no i przede wszystkim obsługujący efekty autostereoskopowe. Dolny pewnie zostanie zredukowany do ekranu pomocniczego. Wtedy więcej mocy konsolki można by przeznaczyć na rendering 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten filmik nie wiedząc o co dokładnie chodzi można dojść do wniosku, rany grafika jak na pecetach sprzed paru lat, jednak jak weźmie się pod uwagę, że tak będzie wyglądać oprawa graficzna gry na handhelda można powiedzieć już tylko jedno - to niesamowite! O_o

Inżynierowie Nintendo tym razem dali naprawdę popis, jeżeli ich kieszonsolka pozwoli na generowanie takiego obrazu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi moją DSI niemiecka "koleżanka" siostry ukradła i nie mam jak tej konsoli odzyskać. :/

z matką gadałem.Była w szoku oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować