Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec mikrotransakcji w MMO działających w Chinach

46 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2010 o 13:37, Strakollikus napisał:

Mmo w ogóle powinno być zakazane poniżej 18 roku życia.


Zgadzam się. Ogólnie to szkoda mi ludzi, którzy marnują swoje życie i swój czas na mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 13:40, aope napisał:

Zgadzam się. Ogólnie to szkoda mi ludzi, którzy marnują swoje życie i swój czas na mmo.


MMO to też gra, czyli Ciebie też szkoda, bo prawdopodobnie grasz w gry. A poza tym zgadzam się z Strakollikus''em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zyje jak chce i jak ktos jest happy to nie wiem czemu innym ma byc go szkoda ;]

Co do Chin to chinskie wladze maja skonnosc do tego, zeby wszystko upraszczac i wprowadzac ich "doskonale" rozwiazania. Najpierw podczas Wielkeigo Skoku chcieli dogonic przemysl europejski zmuszajac rolnikow do przetapiania stali - skonczylo sie wielkim glodem i smiercia milionow chinczykow. Potem rozpoczeli walke z wroblami jedzacymi ziarno i tez skonczylo sie plaga robakow i smiercia kolejnych milionow chinczykow. Tylko czekam na zakaz gier MMO i smierc kolejnych milionow chinczykow... samobojcza :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wy w ogóle wygadujecie? MMO od 18 lat? Najgłupsza rzecz jaką słyszałem...
To, ze niektóre dzieciaki grają całymi dniami w MMO, to wina rodziców, którzy się nimi nie potrafią zająć. A jak dziecko nie może się oderwać od komputera, to powinni tej gry po prostu zakazać.

A zresztą nawet gdyby wszystkie MMO były 18+, to nadal pozostaje tryb multiplayer. Na przykład takie Diablo 2 - niby zwykła gra, ale tryb multiplayer tak się rozwinął, ze spokojnie możemy je zaszufladkować jako MMO. No i kwestia "zakazanego owocu", po który w tajemnicy sięgnęłoby wielu. Zresztą pewnie i tak byłoby tak jak jest ze zwykłymi grami 18+ - nikt się tymi ograniczeniami nie przejmuje :-)

edit: żeby nie było - 18 lat już dawno skończone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 13:40, aope napisał:

> Mmo w ogóle powinno być zakazane poniżej 18 roku życia.

Zgadzam się. Ogólnie to szkoda mi ludzi, którzy marnują swoje życie i swój czas na mmo.


A co wam tak zależy na innych? Każdy może robić to co chcę, bo jesteśmy wolnymi ludźmi. A w Chinach rządzą komuniści, którzy to właśnie tak bardzo troszczą się o swoich obywateli. Po takich komentarzach widać jak (niektórzy) przesiąkneli myśleniem marksistowskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 14:08, Konrad512 napisał:

A co wam tak zależy na innych? Każdy może robić to co chcę, bo jesteśmy wolnymi ludźmi.
A w Chinach rządzą komuniści, którzy to właśnie tak bardzo troszczą się o swoich obywateli.
Po takich komentarzach widać jak (niektórzy) przesiąkneli myśleniem marksistowskim.


koledzy wyzej widocznie sa swiecie przekonani, ze wiedza lepiej od wszystkich co dla kazdego jest dobre ;) Raz sierpem, raz mlotem w ta czerwona cholote!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adshi zgadzam się z Tobą. Co za ironia, iż o zakazie gry w mmo poniżej 18 roku życia, bo marnują czas, piszą osoby, które w "normalne" gry grają więcej czasu niż niejeden w mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 14:08, Konrad512 napisał:

A co wam tak zależy na innych? Każdy może robić to co chcę, bo jesteśmy wolnymi ludźmi.
A w Chinach rządzą komuniści, którzy to właśnie tak bardzo troszczą się o swoich obywateli.
Po takich komentarzach widać jak (niektórzy) przesiąkneli myśleniem marksistowskim.


hehe jasne, oczywiście w krajach "kapitalistycznych" to obywatele mogą sobie robić co chcą i państwo nie stawia żadnych ograniczeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, EmperorWaligula wrócił ze szkoły :) Jak zwykle nic odnośnie tematu nie powiedział, co jest już standardem, ale pospamować musi, widocznie to uderzyło w jego szkolne uczucia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 15:12, aope napisał:

O, EmperorWaligula wrócił ze szkoły :) Jak zwykle nic odnośnie tematu nie powiedział,
co jest już standardem, ale pospamować musi, widocznie to uderzyło w jego szkolne uczucia
;)


tak jak i Ty "towarzyszu" ;] zamiast komentowac newsa wyjezdzasz z komunistycznymi zapedami ;] Teksty o mojej osobie mozesz odpuscic, no chyba ze masz na to jakies dowody... a no tak, zmyslasz jak zwykle w komentarzach ;) nie zmyslaj na przyszlosc tylko odnos sie do tego co napisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2010 o 13:40, aope napisał:

Zgadzam się. Ogólnie to szkoda mi ludzi, którzy marnują swoje życie i swój czas na mmo.


czym mmo różnią się od innych gier? to jakiś odrębny gatunek rozrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 15:18, EmperorKaligula napisał:

tak jak i Ty "towarzyszu" ;] zamiast komentowac newsa wyjezdzasz z komunistycznymi zapedami
;] Teksty o mojej osobie mozesz odpuscic, no chyba ze masz na to jakies dowody... a no
tak, zmyslasz jak zwykle w komentarzach ;) nie zmyslaj na przyszlosc tylko odnos sie
do tego co napisalem.


Mylisz komunistów z realistami, jakiś kompleks? Wyborca PiS? ;> Do czego tu się odnosić? Nie napisałeś nic ciekawego, jak zwykle tylko jakieś swoje frezesy i bzdety bez sensu :)

@Daelor: nie słyszałem o klinikach odwykowych od gier przed mmo, a Ty słyszałeś? Osobiście znam człowieka, który przez WoW''a zszedł na samo dno - stracił rodzinę, pracę i kasę. Obecnie prawie 40 letni facet jest na utrzymaniu rodziców, ma długi. Wcześniej był szanowanym managerem. Do czasu, az nie zaczął spędzać przy MMO całych nocy i olewać wszystko inne. To odrębny gatunek rozrywki o nazwie uzależnienie i alienacja. W żaden inny gatunek nie można się tak "wkręcić" jak w MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO powinno zostać tak jak jest z MMO... Czemu? Bo danie MMO od lat 18 nic nie zmieni, tak samo jak wprowadzenie znaczników, że gra jest od 18+... Poza tym zgadzam się z Daelorem MMO to gra i powinna być jako taka traktowana czyli tylko znaczniki , że np występuję w grze przemoc. Inną sprawą jest to, że zawsze są jednostki skrajne i grając po sieci często spotykałem 15-18 latków zachowujących się o niebo lepiej niż 18+ latkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2010 o 14:57, Arkhaor napisał:

Zważ jeszcze na zachowanie ''dzieciaków'' w MMO. One zazwyczaj niszczą całą grę. Dlatego
powinny być od 18.


Czyli, że jeśli ktoś ma poniżej 18 lat to znaczy to, że nie umie grać i zniszczy grę?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 15:27, aope napisał:

Mylisz komunistów z realistami, jakiś kompleks?


realista to wg Ciebie ktos kto sadzi ze wie lepiej od wszystkich co jest dobre dla ogolu ? ciekawe, bo dla mnie taka osoba to ktos przesiakniety czerwonymi ideami komuch

Dnia 24.06.2010 o 15:27, aope napisał:

Wyborca PiS? ;>


nie, jestem zatwardzialym liberalem i wszelkie proby ograniczania czegokolwiek mnie wpieniaja

Dnia 24.06.2010 o 15:27, aope napisał:

Do czego tu się odnosić?
Nie napisałeś nic ciekawego, jak zwykle tylko jakieś swoje frezesy i bzdety bez sensu
:)


za to Ty napisales wg mnie cos ciekawego - cos na co trzeba reagowac i cos co trzeba tepic bez wyjatku. Jakims cudem innym tez nie pasuje Twoja lewacka wypowiedz.

To ze Ty znasz jeden przyklad (JEDEN!) nie znaczy ze dobrze dla calego swiata bedzie wprowadzic Twoje rozwiazanie. Rownie dobrze Twoj znajomy mogl wpasc w nalog ogladania pilki noznej i przedkladac taka rozrywke ponad wszytko i ogaldac kilka meczy dziennie. I wtedy co ? aope pierwszy lewak gramu krzyknie: "nigdy wiecej meczow!" albo "mecze od 21lat!" ? Obywatel mysli i decyduje za siebie, jak nie potrafi to ma problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować