Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sapphire Radeon HD 5670 dla miłośników ciszy

16 postów w tym temacie

Moja karta z radiatorem potrafi osiągać w nowszych grach 97 stopni Celsjusza, a w starszych przynajmniej po 80 :| Dlatego niedługo wymieniam na Radeona HD5770 z wiatrakiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić karty z chłodzeniem opartym o system Vapor X. Bardzo ciche karty. U mnie słychać jedynie wiatrak na procesorze.
Nie jestem przekonany do kart z pasywnym chłodzeniem. Trochę to mało skuteczne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. Przecież ta karta aż tak się nie grzeje, 40nm i bez dodatkowego zasilania. Przy odpowiedniej wentylacji w obudowie będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 9800GTX+ Gainwarda, niby te chłodzenia potrafią być głośne, ale z drugiej strony kiedy przeglądam strony, słucham muzyki, karta jest cichutka, a przy grach to cóż, i tak dźwięki walki, wystrzałów silników itp zagłuszają, czy to na głośnikach czy na słuchawach, wiec osobiście nie rozumiem sensu mocnych kart z pasywnym chłodzeniem ;] no chyba, że ktoś w nocy non stop ściąga coś z torrentów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Osobiście mogę polecić karty z chłodzeniem opartym o system Vapor X. Bardzo ciche karty. U mnie słychać jedynie wiatrak na procesorze.
Nie jestem przekonany do kart z pasywnym chłodzeniem. Trochę to mało skuteczne jest.

a ile takie kart stoją???.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja posiadam 9800GTX+ Gainwarda, niby te chłodzenia potrafią być głośne, ale z drugiej strony kiedy przeglądam strony, słucham muzyki, karta jest cichutka, a przy grach to cóż, i tak dźwięki walki, wystrzałów silników itp zagłuszają, czy to na głośnikach czy na słuchawach, wiec osobiście nie rozumiem sensu mocnych kart z pasywnym chłodzeniem ;] no chyba, że ktoś w nocy non stop ściąga coś z torrentów :D

zgodzę się z tobą. Co do twojej karty to jak jest różnica między 9800GT, a twoją????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 21:11, kiczka116 napisał:

>Ja posiadam 9800GTX+ Gainwarda, niby te chłodzenia potrafią być głośne, ale z drugiej
strony kiedy przeglądam strony, słucham muzyki, karta jest cichutka, a przy grach to
cóż, i tak dźwięki walki, wystrzałów silników itp zagłuszają, czy to na głośnikach czy
na słuchawach, wiec osobiście nie rozumiem sensu mocnych kart z pasywnym chłodzeniem
;] no chyba, że ktoś w nocy non stop ściąga coś z torrentów :D

zgodzę się z tobą. Co do twojej karty to jak jest różnica między 9800GT, a twoją????


Między 9800gt (w zasadzie 8800gt bo to to samo) jest jakieś 20-30% różnicy. No i proces technologiczny. GTX+ 55nm, GT 65nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 21:11, kiczka116 napisał:

osobiście nie rozumiem sensu mocnych kart z pasywnym chłodzeniem
;] no chyba, że ktoś w nocy non stop ściąga coś z torrentów :D

Radki z serii 5xxx podczas pracy torrentów (ogólnie bez 3D) biorą mniej prądu niż zwykła świetlówka.
Grzeją się tylko kiedy robisz coś w 3D.
Inne serie, albo karty konkurencji grzeją się o wiele bardziej kiedy nic nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym wykresik z temperaturą w stresie. Jeżeli byłoby podobnie do referenta to karta godna uwagi. Gorzej tylko że cena będzie pewnie zdecydowanie wyższa od referentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wykresów temperatur, czy poboru prądu. Newsy, jak sama nazwa wskazuje, opierają się najczęściej na zapowiedziach nowych produktów. W chwili ich pisania większość dostepnych danych to informacje, które łaskawie raczy ujawnić producent. Stąd najczęściej są to po prostu najbardziej podstawowe dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować