Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sniper: Ghost Warrior wkradł się do polskich sklepów

33 postów w tym temacie

Adam Berlik

City Interactive, dotychczas kojarzone z niskobudżetowych strzelanek, wprowadza dzisiaj na sklepowe półki grę Sniper: Ghost Warrior z segmentu AAA. Czy faktycznie mamy do czynienia z tytułem lepszym od poprzedniczek?

Przeczytaj cały tekst "Sniper: Ghost Warrior wkradł się do polskich sklepów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to, że ta gra odniesie sukces. Problemem nie jest sam produkt, ale marka City Interactive. Ta firma funkcjonuje w świadomości ludzi, jako producent niskobudżetowych gniotów, i właśnie to będzie problemem. A wizerunku nie zmienia się z dnia na dzień. Mało kto tej marce zaufa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 10:32, aope napisał:

Nie wierzę w to, że ta gra odniesie sukces. Problemem nie jest sam produkt, ale marka
City Interactive. Ta firma funkcjonuje w świadomości ludzi, jako producent niskobudżetowych
gniotów, i właśnie to będzie problemem. A wizerunku nie zmienia się z dnia na dzień.
Mało kto tej marce zaufa.


Może masz rację - są jednak tacy, którzy sugerują się raczej opiniami na temat konkretnego tytułu, nie samego producenta. W tym przypadku będzie nawet łatwiej - mamy demo. Osobiście jestem skłonny zaryzykować - zwłaszcza, że lubię klimat gier w stylu np. Delta Force. Trailery wyglądają zacnie, demo przetestuję, opinie poczytam... I jeśli nie wyskoczy jakiś potężny bug, to dodam kolejny tytuł do kolekcji. Co do sukcesu zaś... Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@aope - No to czeka Cie próba wiary w takim razie, to właśnie przez takich ignorantów jak Ty ta firma ma taka opinie a nie inna w Polsce, wg mnie Sniper to naprawdę dobra gra i tak powinna być postrzegana, nie przez pryzmat marki czy czegokolwiek innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 11:05, Bobrouakk napisał:

@aope - No to czeka Cie próba wiary w takim razie, to właśnie przez takich ignorantów
jak Ty ta firma ma taka opinie a nie inna w Polsce, wg mnie Sniper to naprawdę dobra
gra i tak powinna być postrzegana, nie przez pryzmat marki czy czegokolwiek innego.


Nie twierdzę, że Sniper jest grą złą. Życzę CI jak najlepiej. Ale marka to marka, a CI funkcjonuje w świadomości ludzi, jako lowend. Owszem, zrobili kilka fajnych przygodówek, ale to gatunek niestety wymarły/wymierający. Kojarzą się głównie z fpsami z kiosku za 19,99. Będzie im ciężko i bez dobrego PR i marketingu nie da rady. A przy Sniperze ani dobrego PR, ani marketingu nie zauważyłem. Dlatego jestem sceptykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam aż dotrze do mnie moje pudełko z grą :) Wierzę w sukces, kibicuję i liczę, że CI przestanie się ludziom źle kojarzyć. Myślę, że tą grą udowodnią, że stać ich na więcej i że sami przestaną produkować takie gnioty, a skupią się np. na Sniper GW2 i wydadzą grę jeszcze lepszą. Metoda ewolucji w tym przypadku jest wskazana.

Damianuss1 --> tvgry się nie sugeruj. To najpewniejsze i rzetelne źródło informacji, ale Del był najwyraźniej bardzo uprzedzony do tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 11:14, barth89 napisał:

Damianuss1 --> tvgry się nie sugeruj. To najpewniejsze i rzetelne źródło informacji,
ale Del był najwyraźniej bardzo uprzedzony do tej gry :)

A najlepsze było granie w Snajperskiego FPS''a tylko w wersji na X''a. Akurat tę grę mogli przetestować też na PieCu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 11:05, Bobrouakk napisał:

@aope - No to czeka Cie próba wiary w takim razie, to właśnie przez takich ignorantów
jak Ty ta firma ma taka opinie a nie inna w Polsce, wg mnie Sniper to naprawdę dobra
gra i tak powinna być postrzegana, nie przez pryzmat marki czy czegokolwiek innego.

Chłopie, czytaj! Odnieść sukces=sprzedać się. Gra ma jednak niewielkie szanse, bo właśnie w umysłach graczy jest zakorzenione twierdzenie "CI->gniot". aope nie jest ignorantem, tylko potencjalni klienci są i patrzą na grę przez pryzmat marki. aope opisuje, zupełnie słusznie, sytuację, w jakiej się CI znajduje. Dlatego też ja bym na ich miejscu zmienił logo na ładniejsze i mniej dziadowskie. To byłyby, razem z Ghost Warriorem pierwsze kroki do zmiany wizerunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 11:50, Laid_back napisał:

Gry CI znakomicie się sprzedają, można powiedzieć, że to firma bestsellerów ;)
O sprzedaż Snipera, też można być spokojnym

Tanie gry-owszem, bo mają inny target. To jest gra, jak na CI, droga, więc adresowana do innych graczy. Właśnie takich z zakodowaną w podświadomości niechęcią do CI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 11:47, Kretoszczur napisał:

Chłopie, czytaj! Odnieść sukces=sprzedać się. Gra ma jednak niewielkie szanse, bo właśnie
w umysłach graczy jest zakorzenione twierdzenie "CI->gniot". aope nie jest ignorantem,
tylko potencjalni klienci są i patrzą na grę przez pryzmat marki. aope opisuje, zupełnie
słusznie, sytuację, w jakiej się CI znajduje. Dlatego też ja bym na ich miejscu zmienił
logo na ładniejsze i mniej dziadowskie. To byłyby, razem z Ghost Warriorem pierwsze kroki
do zmiany wizerunku.


Ufff, dzięki, już myślałem, że nikt nie zrozumiał :) Dokładnie o to mi chodziło. Ja bym na miejscu CI stworzył kolejną firmę, której "matką" byłoby CI. I z ta firma budował markę. Mogliby podzielić to na CI - producenta budżetówek i nowa firmę jako producenta gier z wyższymi nakładami. No ale to ja ;)

@Laid_back: miejmy nadzieję :) Tyle, że Snajpera nie kupisz w kiosku za 19,99, inny target :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 11:50, Laid_back napisał:

Gry CI znakomicie się sprzedają, można powiedzieć, że to firma bestsellerów ;)
O sprzedaż Snipera, też można być spokojnym


Akurat sprawozdania CI są ogólnodostępne, bo to firma giełdowa.
I wcale tak różowo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 12:03, RexNebular napisał:

Akurat sprawozdania CI są ogólnodostępne, bo to firma giełdowa.
I wcale tak różowo nie jest.


To są sprawozdania finansowe firmy -z inwestycjami jest różnie, nie zawsze są trafione. Ale ja pisze o sprzedaży ich tytułów z segmentu low-budget. Cóż... CI jak każda firma w tej branży odczuła kryzys, ale na przestrzeni lat dobrze im się wiodło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE A WYSZŁO JAK ZAWSZE" :(

CityInteractive może się juz pochwalić kilkoma grami o tematyce FPS - TerroristTakedown (3 czesci) i MarineSharpshooter (4 czesci) gdzie ta druga również jest "o snajperze". Niestety reputacja "specjalisty od gniotów" wydaje się być zasłużona bo choć nowy sniper jest ich najlepszym dziełem to nadal jest to produkt klasy B.

Grafika na ChromeEngine wygląda nawet ładnie i realistycznie ALE cały teren wręcz ROZPRASZA - jest jakiś dziwny.
Po drugie od początku miałem przedziwne wrażenie przy sterowaniu postacią - porusza się jakoś za szybko, zbyt skokowo a domyślna czułość myszy jest zbyt duża IMO (przy myszce 3200 DPI to raczej ...irytuje od pierwszego wejrzenia, a nie spotkałem się z czymś takim przy BadCompany2 czy ModernWarfare2).
Kolejne - przeciwnicy (miejscami) widza przez geste krzaki.
Kolejne - niedorobiona grafika: Nie wiem JAK mogło to przejść przez BetaTesterów, że stojąc nad powierzchnia wody bron dziwnie się zachowuje: z jej prawej strony "wystaje" jej rozmazane odbicie, które faluje razem z wodą.
Efekt kamery lecącej za kulą nie oszałamia ponieważ widziałem IDENTYCZNY w starym SniperElite. Najwyraźniej programiści mieli na własne niedoróbki ...w nosie, a tłumaczenie, że gra jest tania nic nie zmienia.
Na zakończenie co jeszcze mi się nie podobało - strzelec trzęsie się i jest to ok jeśli strzela z pozycji stojącej ale kiedy leże zaczynam wierzyć, ze sterowany przeze mnie bohater ma parkinsona. Tyle po godzinie grania i dwóch misjach.

Wracając do CI - jest ponoć "najlepszą spółką giełdową I kwartału br." wiec interesy robić umieją.
Do tej pory wydawali gry słabe ale i zarazem tanie - celowali tym samym w specyficzny rodzaj odbiorców, co ekonomicznie wyszło im na zdrowie.
Sniper jest na pewno krokiem w przód - gra jest juz droższa ale i lepsza, a zarazem jest tańsza niż "porządne gry" ...i nadal niestety gorsza niż one. Najwyraźniej w tej branży jakość idzie w parze z ceną za każdym razem.
Również dobrze życzę CI i mam nadzieje, że będą robić gry coraz to lepsze, bo w gruncie rzeczy dobry produkt sam się obroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam gadacie, że się ludzie będą firmą sugerować. Jest wydane demo. Każdy może pobrać i przetestować produkt. A powiem, że po tym jak pograłem w wersje demonstracyjną, postanowiłem zamówić pełną wersje. Gra całkiem, całkiem, jak na FPS bardzo fajna. :D Pierwszy FPS jaki kupuje w swoim 20letnim życiu. Myślę, że grywalność w połączeniu z ceną może dawać nadzieje na całkiem niezłe wyniki finansowe tejże produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować