Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z City-Interactive!

45 postów w tym temacie

W imieniu własnym oraz City-Interactive witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulowi tej właśnie firmy - Łukaszowi Machowi. To tutaj będzie on odpowiadał na zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez niego pracą. Jeśli nie jesteście pewni czym zajmuje się nasz Gość, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym adresem: http://www.gram.pl/konsulat.asp#kon58

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe. Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę pierwszy i dam raczej propozycję. Skoro CI odeszło na stałe z segmentu budżetówek (a taką mam nadzieję), czemu by nie zmienić loga? Bo to obecne jest już nieco przestarzałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 19:44, Kretoszczur napisał:

W takim razie będę pierwszy i dam raczej propozycję. Skoro CI odeszło na stałe z segmentu
budżetówek (a taką mam nadzieję), czemu by nie zmienić loga? Bo to obecne jest już nieco
przestarzałe...


Propozycja ciekawa:) Z drugiej strony, logo jest kojarzone dość szeroko - gry City Interactive są sprzedawane na całym świecie - decyzja o zmianie logotypu musiałaby zostać poprzedzona szerokimi konsultacjami. Warto również pamiętać, że City Interactive to spółka notowana na giełdzie, tym bardziej zalecana jest ostrożność przy wszelkich ruchach mających odświeżyć wizerunek firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 10:07, ElMundo napisał:

W jakiej cenie i kiedy na rynku pojawi się Braid? I co z Serious Samem HD: pojawi się
czy nie?



Braid będzie dostępny w cenie 29,99. "Poważny Sam";) niestety nie pojawi się w najbliższych miesiącach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 23:07, 12345qwert napisał:

Jaki czas zajelo wam opanowanie technologii od Techlandu (Chrome Engine 4).
Mieliscie z silnikiem jakies wieksze problemy ?



Podaję odpowiedzi developerów:)

Ad.1
Przy pracy z silnikiem Chrom Engine 4 korzystaliśmy z doświadczenia naszego zespołu z poprzednimi wersjami silnika. To był dobry start, ale nie można zapominać, że jest to nowy silnik i wiele musieliśmy się nauczyć. Ponadto Techland zapewniał nam wsparcie w kwestiach, z którymi mieliśmy problemy.
Tak na prawdę to silnik opanowywaliśmy przez cały projekt. Nigdy nie przestawaliśmy się uczyć i pozostawaliśmy otwarci na nowe pomysły. Zawsze istniała możliwość znalezienia nowego zastosowania dla jakiejś opcji, którą oferował silnik.

Ad. 2
W związku z tym, że z tym konkretnym silnikiem pracowaliśmy po raz pierwszy natrafiliśmy na wiele wyzwań. To co stanowiło największe wyzwanie to nie tyle sam silnik, co różne elementy, których w nim nie było. W związku z tym na przykład, cały system odpowiadający za lot kuli, bullet cam, a także różne stany zaalarmowania przeciwników oraz ukrywanie się przed wrogami, musieliśmy stworzyć sami. Nasi programiści kosztem wielu godzin pracy stworzyli te systemy od postaw. Bez nich Sniper: Ghost Warrior na pewno nie byłby dobrą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:25, City_Lukasz napisał:

> Czy firma zamierza zrobić jakąś strategie?Tylko nie jakąś budżetówkę.

W tej chwili nic mi o tym nie wiadomo:)


Ach, zapomniałbym.Miałem się jeszcze spytać czy CI będzie tworzyć coraz więcej gier takich jak Sniper Ghost Warrior nadal tworząc przy tym budżetówki, czy zajmie konkretnie grami wysokobudżetowymi lub budżetówkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak każda gra, Sniper również został złamany i poleciał na wszelakie warezy, torrenty, p2p i co jeszcze tam mają nawymyślane. Macie na przyszłość plan nieco lepszego uprzykrzenia życia crackerom czy w tej kwestii nic nie robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:34, matis9988 napisał:

> > Czy firma zamierza zrobić jakąś strategie?Tylko nie jakąś budżetówkę.
>
> W tej chwili nic mi o tym nie wiadomo:)

Ach, zapomniałbym.Miałem się jeszcze spytać czy CI będzie tworzyć coraz więcej gier takich
jak Sniper Ghost Warrior nadal tworząc przy tym budżetówki, czy zajmie konkretnie grami
wysokobudżetowymi lub budżetówkami?


W tej chwili studio City Interactive zajmuje się tylko grami wysokobudżetowymi. Nie planujemy produkowania budżetówek w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 16:54, Virus32 napisał:

Jak każda gra, Sniper również został złamany i poleciał na wszelakie warezy, torrenty,
p2p i co jeszcze tam mają nawymyślane. Macie na przyszłość plan nieco lepszego uprzykrzenia
życia crackerom czy w tej kwestii nic nie robicie?


Takie pytania zadają sobie pewnie wszyscy twórcy gier na świecie:). Rzecz w tym, by zwiększać zabezpieczenia, ale przy okazji nie utrudniać życia graczom, którzy legalnie zakupili produkt. Szukamy idealnego wyjścia, jak chyba wszyscy w branży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2010 o 14:16, City_Lukasz napisał:

Takie pytania zadają sobie pewnie wszyscy twórcy gier na świecie:). Rzecz w tym, by zwiększać
zabezpieczenia, ale przy okazji nie utrudniać życia graczom, którzy legalnie zakupili
produkt. Szukamy idealnego wyjścia, jak chyba wszyscy w branży...

Każde zabezpieczenie zostanie złamane. Nie lepiej byłoby pieniądze wyrzucone na zabezpieczenia dołożyć do kosztów produkcji gry?
Kto ma kupić grę i tak ją kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczące gry Sniper Ghost Warrior którą niedawno kupiłem.
1. Dlaczego steam pokazuje że nie mam żadnych osiągnięć skoro przeszedłem całą grę więc powinienem mieć przynajmniej osiągnięcie ukończenie gry na poziomie średnim ?
2. Nie mogę grać w multi. Albo wyskakuje informacja że nie ma żadnych aktywnych gier co jest bzdurą ponieważ jest aż 25 aktywnych serwerów. A gdy próbuje się do jakiegoś podłączyć sam to wyskakuje info. że przekroczono limit czasu połączenia z hostem. Wcześniej grałem w takie gry jak CS, CS Source czy ostatnio CoD MW2 i nie miałem takich problemów.
3. No i ostatnie pytanie. Dlaczego czasem gdy próbuje się połączyc z serwerem ( co mi sie jeszcze nie udało) wyskakuje błąd gry i wyrzuca mnie do windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy planujecie wydać jakąś nową grę przygodową? A jeśli tak, będą kontynuacje Art of Murder, bądź Chronicles of Mystery, czy też jakaś nowa seria? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:30, Soviet_Mental napisał:

Mam pytania dotyczące gry Sniper Ghost Warrior którą niedawno kupiłem.
1. Dlaczego steam pokazuje że nie mam żadnych osiągnięć skoro przeszedłem całą grę więc
powinienem mieć przynajmniej osiągnięcie ukończenie gry na poziomie średnim ?


Osiągnięcia dla Steam zostały wprowadzone dopiero w jednym z ostatnich patchy. Masz pewność że go instalowałeś?

Dnia 27.07.2010 o 14:30, Soviet_Mental napisał:

2. Nie mogę grać w multi. Albo wyskakuje informacja że nie ma żadnych aktywnych gier
co jest bzdurą ponieważ jest aż 25 aktywnych serwerów. A gdy próbuje się do jakiegoś
podłączyć sam to wyskakuje info. że przekroczono limit czasu połączenia z hostem. Wcześniej
grałem w takie gry jak CS, CS Source czy ostatnio CoD MW2 i nie miałem takich problemów.


To jest pytanie dotyczące pomocy technicznej, nie jestem w stanie Ci pomóc za bardzo. Nie tym się zajmuję.

Dnia 27.07.2010 o 14:30, Soviet_Mental napisał:

3. No i ostatnie pytanie. Dlaczego czasem gdy próbuje się połączyc z serwerem ( co mi
sie jeszcze nie udało) wyskakuje błąd gry i wyrzuca mnie do windowsa.


j.w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować